گرایش های دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مهندسی سیستم‌های انرژی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که با مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی در ارتباط است. دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی به مطالعه و بررسیگ سترش مدیریت و بهره برداری از سیستم های منتقل کننده مصرف انرژی می پردازد.

گرایش های دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی سیستم‌های انرژی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی مکانیک (۲) شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی به شرح زیر است:

  • ﻣﺪلﺳﺎزی اﻧﺮژی

  • ﻓﻨﺎوری اﻧﺮژی

  • اﻧﺮژی و ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی سیستم‌های انرژی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی سیستم‌های انرژی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی سیستم‌های انرژی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی سیستم‌های انرژی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی سیستم‌های انرژی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی سیستم‌های انرژی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (ریاضیات مهندسی)، (ترمودینامیک) و کارشناسی ارشد شامل (مکانیک سیالات پیشرفته – ترمودینامیک پیشرفته)، (دینامیک پیشرفته – ارتعاشات پیشرفته – کنترل پیشرفته)، (برنامه ریزی ریاضی پیشرفته – تکنولوژی پینج و تحلیل اگزرژی ـ تحلیل سیستم های انرژی)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی سیستم‌های انرژی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها