پارسه
گروه آموزشی وکیلی
تجربیات مصاحبه دکتری ۱۴۰۳
زمان مصاحبه دکتری آزاد ۱۴۰۳
همپا
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه و ترکیب علوم کامپیوتر، آمار، ریاضی و مهندسی است که با استفاده از تکنیک‌های ریاضی و آمار به مطالعه و بررسی روش ‌ها و نرم‌افزارهای پردازش و درک اطلاعات زیستی برای تجزیه و تحلیل درون کامپیوتری مسائل زیست ‌شناسی می‌پردازد.

گرایش های دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻋﻠﻮم ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ و بیوانفورماتیک شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک به شرح زیر است:

  • ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک در دوره های روزانه، و نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک و ظرفیت پذیرش دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک

برای شرکت در آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک کلیک کنید.

منابع دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (ساختمان داده و الگوریتم – مبانی منطق – مبانی ترکیبیات- جبر خطی عددی) و کارشناسی ارشد شامل  (نظریه الگوریتم پیشرفته)، (زیست شناسی سلولی و مولکولی – آمار و احتمال – ساختمان داده و الگوریتم – ریاضیات گسسته)
دروس عمومی آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﺑﻴﻮاﻧﻔﻮرﻣﺎتیک

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها