موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به شناخت رویدادها و پدیده های درون دریا و محیط اطراف آن می پردازد.

گرایش های دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻓﻴﺰیک شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ به شرح زیر است:

  • ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ

    • دینامیک

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ و ظرفیت پذیرش دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ

برای شرکت در آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (مکانیک سیالات – فیزیک عمومی)، در سطح کارشناسی ارشد شامل (فیزیک دریا و تئوری امواج جزر و مد) و کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (مکانیک کوانتومی و مکانیک کوانتومی پیشرفته)، (الکترومغناطیس و الکترودینامیک)، (ترمودینامیک و مکانیک آماری پیشرفته ۱)، (فیزیک پایه ۱، ۲ و ۳ (شامل کل کتاب فیزیک هالیدی آخرین ویرایش) و مبانی نانوتکنولوژی)، (فیزیک مدرن)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻓﻴﺰیک درﻳﺎ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها