پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی ساختار و ویژگی های مواد برای ساخت و طراحی مواد جدید جهت تامین نیازهای روزمره می پردازد. 

گرایش های دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد به شرح زیر است:

  • مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (خواص فیزیکی مواد، ترمودینامیک و خواص مکانیکی مواد) و کارشناسی ارشد شامل (روش‌های شناسایی و آنالیز مواد)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی ﻣﺘﺎﻟﻮرژی و ﻣﻮاد

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها