پارسه
وکیلی
نوگام
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
نوگام
دوره نگاره
عالم زاده

گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی هنر است که به مطالعه و بررسی روش های مختلف حفظ و بازسازی بناها و بافت های تاریخی با ارزش می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺮﻣﺖ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مرمت - ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی به شرح زیر است:

  • مرمت
    • ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی در دوره روزانه، نوبت دوم (شبانه)، صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی هستند:

– مرمت آثار و اشیای فرهنگی و تاریخی

– مرمت و احیای بناها و بافت‌های تاریخی

– مهندسی معماری

– شهرسازی

– طراحی شهری

– عمران

– صنایع دستی

– باستان سنجی

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی کلیک کنید.

منابع دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (تاریخ هنر ایران و جهان، مبانی نظری مرمت، آسیب‌شناسی و فن‌شناسی آثار)، (تاریخ معماری و هنر ایران و جهان – مبانی نظری حفاظت و مرمت ابنیه و بافتهای واجد ارزش – فنّاوری های نوین در حفاظت و مرمت))
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﺮﻣﺖ و احیای بناها و بافت های تاریخی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها