پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی ساخت و محاسبه سیستم های حرکتی در سیالات، ارائه راهکارهایی برای تعمیرات و نگهداری کشتی ها، سیستم های زیر آب و شناور و سکوهای دریایی می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ به شرح زیر است:

  • ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ در دوره روزانه صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۲ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ کلیک کنید.

منابع دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۲ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (مقاومت مصالح، مکانیک سیالات) و کارشناسی ارشد شامل (هیدرودینامیک پیشرفته، طراحی سازه کشتی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﻬﻨﺪسی درﻳﺎ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها