موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک یکی از رشته های دوره دکتری گروه آزمایشی علوم پایه است که به مطالعه و بررسی زمینه‌های تخصصی علم نانو می پردازد.

گرایش های دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻓﻴﺰیک شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک به شرح زیر است:

  • ﻧﺎﻧﻮﻓﺘﻮنیک  

  • ﻧﺎﻧﻮﺳﺎﺧﺘﺎرﻫﺎ

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک در دوره های روزانه، و نوبت دوم (شبانه) صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک و ظرفیت پذیرش دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک

برای شرکت در آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک کلیک کنید.

منابع دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک– مجموعه دروس تخصصی در سطوح کارشناسی شامل (مکانیک سیالات – فیزیک عمومی)، در سطح کارشناسی ارشد شامل (فیزیک دریا و تئوری امواج جزر و مد) و کارشناسی و کارشناسی ارشد شامل (مکانیک کوانتومی و مکانیک کوانتومی پیشرفته)، (الکترومغناطیس و الکترودینامیک)، (ترمودینامیک و مکانیک آماری پیشرفته ۱)، (فیزیک پایه ۱، ۲ و ۳ (شامل کل کتاب فیزیک هالیدی آخرین ویرایش) و مبانی نانوتکنولوژی)، (فیزیک مدرن)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻧﺎﻧﻮﻓﻴﺰیک

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها