پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه شاهد ۱۴۰۲

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

فراخوان دانشگاه شاهد در خصوص پذیرش بدون کنکور استعدادهای درخشان در مقطع دکتری تخصصی این دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش پی اچ دی تست،، دانشگاه شاهد بر اساس آیین نامه دکتری بدون آزمون از میان متقاضیان واجد شرایط، برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳، در رشته‌های مندرج در جدول زیر دانشجوی دکتری تخصصی (Ph.D) می‌پذیرد.

رشته‌های دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور (استعدادهای درخشان) دانشگاه شاهد برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر است:

دانشکده

​​عنوان رشته-گرایش

هنر

پژوهش هنر

تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی

علوم انسانی

روانشناسی بالینی

فلسفه تعلیم و تربیت

مطالعات سیاسی انقلاب اسلامی (اندیشه سیاسی رهبران انقلاب اسلامی – بازتاب انقلاب اسلامی درجهان اسلام – جامعه شناسی سیاسی جمهوری اسلامی ایران – آینده پژوهی انقلاب اسلامی)

خانواده و سلامت جنسی

فنی و مهندسی

مهندسی پزشکی

مهندسی برق – مخابرات میدان و موج

مهندسی برق – مخابرات سیستم

مهندسی برق – قدرت

مهندسی برق – الکترونیک

مهندسی کامپیوتر

مهندسی صنایع – بهینه سازی سیستم‌ها

علوم پایه

میکروبیولوژی

زیست شناسی جانوری – فیزیولوژی

زیست شناسی گیاهی – فیزیولوژی

زیست فناوری میکروبی

ریاضی کاربردی – آنالیزعددی

ریاضی کاربردی – تحقیق در عملیات

ریاضی (جبر، هندسه – توپولوژی، آنالیز)

علوم کشاورزی

اگروتکنولوژی – اکولوژی گیاهان زراعی

اگروتکنولوژی – فیزیولوژی گیاهان زراعی

شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه شاهد ۱۴۰۲

الف) شرایط و ضوابط عمومی

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام

۲- اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی

۳- عدم سابقه وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمان‌ها و گروه‌های غیر قانونی

۴- نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر

۵- پایبندی کامل به ضوابط و مقررات دانشگاه

۶- رعایت کامل ضوابط پوشش اسلامی و شئونات اسلامی برای خواهران و برادران (اعتقاد و التزام عملی به چادر به عنوان حجاب برتر برای خواهران ضروری است)

تبصره ۱: در خصوص صلاحیت‌های عمومی متقاضیان، بررسی و مصاحبه لازم از سوی واحد بررسی صلاحیت‌های عمومی دانشجویان دانشگاه صورت می‌پذیرد که زمان و مکان آن متعاقباً اعلام می‌شود.

تبصره ۲: بعد از تایید صلاحیت علمی و عمومی داوطلب توسط دانشگاه، پذیرش قطعی و نهایی داوطلب منحصراً پس از تایید سازمان سنجش آموزش کشور و هیات مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت.

ب) شرایط اختصاصی

۱- دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از یکی از دانشگاه‌های داخل کشور.

۲- دارا بودن میانگین کل ۱۶ و یا بالاتر در مقطع کارشناسی

۳- دارا بودن میانگین کل ۱۷ و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد

۴- سپری نشدن بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد

۵- کسب حداقل ۷ امتیاز پژوهشی از ردیف اول جدول شماره ۱ اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان

۶- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جداول ۱ تا ۴ اصلاحیه آیین نامه دکتری استعداد درخشان که توسط کمیته تخصصی مصاحبه کننده تعیین می‌شود.

۷- دانش آموختگی متقاضی حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۶/۳۱

تبصره ۱: محاسبه معدل ترازشده در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پس از ارسال مدارک انجام می‌شود.

تبصره ۲: مدارک ارسالی دانش آموختگان و دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های آزاد اسلامی، کلیه موسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، پیام نور، جامع علمی – کاربردی، دانش آموختگان دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، پردیس‌های بین الملل، دانش آموختگان اتباع خارجی، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور و پردیس‌های خودگردان سایر دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

تبصره ۳: متقاضیان رشته خانواده و سلامت جنسی باید شرایط عمومی و اختصاصی مندرج در بند ۷ برنامه درسی دوره دکتری رشته خانواده و سلامت جنسی (ویژه دانشگاه شاهد) مصوب هشتصد و هفتاد و نهمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را نیز داشته باشند.

مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه شاهد ۱۴۰۲

۱- فرم تکمیل شده شماره ۱ (به صورت تایپ شده)دکتری بدون آزمون دانشگاه شاهد

۲- تصویر ضمیمه فرم شماره ۱ تکمیل شده با امضای معاون آموزشی موسسه و یا مقام مجاز از طرف وی

۳- تصویر صفحات کامل شناسنامه و کارت ملی

۴- تصویر یک قطعه عکس

۵- تصویر مدرک نمایانگر وضعیت نظام وظیفه برای داوطلبان مذکر

۶- تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی ارشد که در آن معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه و درجه پایان نامه ذکر شده باشد.

تبصره ۱: متقاضیان کارشناسی ارشد پیوسته، باید میانگین واحدهای گذرانده شده مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را به تفکیک هر مقطع ارائه کنند.

تبصره ۲: دانشجویان کارشناسی ارشد نیمسال آخر باید تصویر گواهی اشتغال به تحصیل خود را با ذکر میانگین کل و ریزنمرات واحدهای گذرانده ارائه نمایند.

۷- تصویر گواهینامه و ریز نمرات تایید شده در دوره کارشناسی (متقاضیانی که مقطع کارشناسی آن‌ها ناپیوسته است، باید علاوه بر مدرک و ریزنمرات کارشناسی، مدرک و ریز نمرات کاردانی را نیز ارائه کنند).

۸- تصویر گواهی رتبه مکتسبه دانشجو در دوره کارشناسی ارشد و کارشناسی (ارائه این گواهی الزامی نیست ولی متقاضی می‌تواند در صورت کسب رتبه، مدرک معتبر مربوط را ارائه نماید).

۹- تصویر گواهی یکی از آزمون‌های زبان معتبر (ارائه این گواهی الزامی نیست ولی دارندگان مدرک زبان می‌توانند از امتیاز آن مطابق با جدول شماره ۴ اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان بهره‌مند شوند).

۱۰- تصویر معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای علمی دانشجویی، برای برگزیدگان المپیادها.

۱۱- تصویر معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره‌های علمی معتبر بین المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا)، برای برگزیدگان جشنواره‌ها.

۱۲- تصویر گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در صورت وجود.

۱۳- تصویر صفحه اول مقالات علمی – پژوهشی، SCOPUS ،ISC ،ISI و علمی – ترویجی که چاپ شده و یا دارای گواهی پذیرش چاپ باشد.

۱۴-تصویر گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.

۱۵- تصویر گواهی اعتبار درجه علمی – پژوهشی، SCOPUS ،ISC ،ISI و علمی – ترویجی نشریات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ و یا پذیرش شده است.

۱۶- تصویر فیش واریزی به مبلغ ۱/۴۱۴/۷۶۹ ریال (یک میلیون و چهارصد و چهارده هزار و هفتصد و شصت و نه ریال) به شماره حساب دانشگاه شاهد (ارائه اصل فیش واریزی به همراه سایر مدارک در روز مصاحبه الزامی است).

تذکر بسیار مهم: درج شناسه واریز معاونت آموزشی در فیش واریزی الزامی است.

توجه: داوطلبان محترم لازم است با دقت مفاد فراخوان را مطالعه کنند و در صورت داشتن شرایط لازم نسبت به ارسال مدارک خود اقدام نمایند (هرگونه کم توجهی در این خصوص متوجه شخص داوطلب بوده و دانشگاه شاهد در این رابطه مسئولیتی ندارد).

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه شاهد

۱- مهلت ارسال مدارک حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۲/۱ می‌باشد.

۲- به مدارکی که ناقص باشند و یا بعد از مهلت مقرر ارسال شوند، ترتیب اثر داده نمی‌شود و مسئولیت آن متوجه داوطلب است.

۳- ارسال مدارک بایستی به صورت الکترونیکی و صرفاً از طریق سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه به آدرس https://sabt.shahed.ac.ir انجام شود. (به مدارکی که به صورت دستی و یا هر طریق دیگر غیر از سامانه ثبت نام الکترونیکی دانشگاه ارسال شود، ترتیب اثر داده نمی‌شود و مسئولیت آن متوجه داوطلب است).

۴- زمان، مکان و نحوه برگزاری مصاحبه تخصصی و انجام مراحل بررسی صلاحیتهای عمومی از طریق سایت دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.

نحوه ارائه و شرایط ارزشیابی فعالیت‌های علمی، آموزشی و پژوهشی

۱- مقالات ارائه شده علمی- پژوهشی SCOPUS ،ISC ،ISI و علمی – ترویجی باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ (تایید شده توسط هیات تحریریه) بوده و مرتبط با پایان نامه متقاضی باشد.

۲- مقالات کنفرانسی بایستی چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش باشند. برای مقالاتی که دارای گواهی پذیرش هستند ارائه گواهی ثبت نام در کنفرانس نیز الزامی است. برای همایش و کنفرانسهای داخلی (اعم از ملی یا بین المللی) ضروری است مجوز کنفرانس در پایگاه استنادی جهان اسلام (ISC) بررسی و کد ISC کنفرانس و مدرک مربوط ارائه شود.

۳- هر گونه ثبت اختراع باید به تایید سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران رسیده باشد.

۴- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

۵- برگزیدگان المپیادهای علمی – دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

۶- آزمون‌های زبان معتبر به قرار ذیل است (داوطلبان توجه داشته باشند که گواهی زبان از تاریخ صدور فقط تا دو سال معتبر است).

MSRT (MCHE) /MHLE/IELTS/TOEFL (PBT) /TOEFL (IBT) /TOEFL (CBT) /TOLIMO

تبصره: چنانچه داوطلب دارای مدرک زبان معتبر باشد، متناسب با سطح نمره کسب شده طبق جدول شماره ۴، از امتیاز آن برخوردار می‌شود. داوطلبانی که فاقد مدرک زبان هستند می‌توانند در این فراخوان شرکت نمایند، لیکن امتیاز مدرک زبان را کسب نخواهند کرد. داوطلبانی که بعد از پذیرش نهایی و در زمان ثبت نام هنوز حد نصاب نمره آزمون زبان انگلیسی را کسب نکرده باشند، موظف هستند در کلاس‌های زبان انگلیسی مورد تایید دانشگاه شاهد شرکت کرده (فرم تعهد شرکت در کلاسهای زبان مورد تایید دانشگاه) و گواهی مربوط را به آموزش دانشکده مربوط ارائه نمایند. در هر صورت دانشجو باید تا قبل از آزمون جامع دوره دکتری، نمره زبان انگلیسی معتبر خود را با کسب حد نصاب لازم ارائه دهد، در غیر این صورت قبولی وی لغو می‌شود.

۷- دانش آموختگان در صورت دفاع از پایان نامه با درجه عالی (نمره ۱۹-۲۰) و بسیارخوب (نمره ۱۸-۹۹/۱۸) مطابق بند ۵ جدول شماره ۱ اصلاحیه آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.

۸- سنوات تحصیل قابل قبول برای امتیازدهی در مقطع کارشناسی ۸ نیمسال و در مقطع کارشناسی ارشد ۴ نیمسال و کارشناسی ارشد پیوسته حداکثر ۱۲ نیمسال است. بدیهی است سایر دانشجویانی که سنوات تحصیل آن‌ها بیشتر از حد مجاز است، می‌توانند در این فراخوان شرکت کنند لیکن امتیاز سنوات تحصیل را کسب نخواهند کرد.

تبصره: داوطلبان رشته‌هایی که سنوات مجاز تحصیل آن‌ها، طبق مصوبه شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقطع کارشناسی ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته ۵ نیمسال تصویب شده است، با ارائه مدارک معتبر از امتیاز مربوط برخوردار خواهند شد.

۹- ارائه یک نسخه از اصل پایان نامه (برای دانش آموختگان) و نیز نسخه اصل کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیتهای آموزشی – پژوهشی و اجرایی داوطلب در روز مصاحبه تخصصی الزامی است.

۱۰- برای کتاب‌هایی که چاپ نشده است ارائه گواهی پذیرش توسط ناشران دانشگاهی الزامی است.

تبصره: تنها به کتاب‌هایی امتیاز تعلق می‌گیرد که مرتبط با رشته دانشجو باشد و توسط ناشران معتبر دانشگاهی چاپ شده یا توسط دانشگاه ارزیابی و گواهی امتیاز ارائه شده باشد.

نکات مهم

۱- پذیرش افراد مشمول این آیین نامه، در همان رشته تحصیلی مرتبط یا رشته‌های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان‌پذیر است. بدیهی است در صورت‌عدم ارتباط رشته کارشناسی ارشد متقاضی با رشته درخواستی، متقاضی از فرایند پذیرش حذف خواهد شد.

۲- تغییر رشته/گرایش در زمان مصاحبه و نیز بعد از قبولی و کسب پذیرش و همچنین تغییر محل تحصیل بعد از پذیرش، به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

۳- مدارک ارسالی داوطلبان و هزینه ثبت نام، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. لذا به داوطلبان توصیه می‌شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوط، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند.

تبصره: عواقب ناشی از هر گونه کم توجهی به شرایط پذیرش، متوجه داوطلب است و در هر مرحله‌ای که ثابت شود داوطلب خلاف مقررات مربوط، اقدام کرده است از روند پذیرش و در صورت پذیرش از ادامه تحصیل وی ممانعت می‌شود.

۴- با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی به صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ها، سازمانها و نهادهای دولتی در صورت پذیرش نهایی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را برای تحصیل در دوره دکتری ارائه نمایند.

۵- افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده‌اند، می‌توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند.

شرایط ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه شاهد چیست؟

برای اطلاع از جزییات شرایط پذیرش دکترا بدون آزمون این دانشگاه به متن مقاله مراجعه کنید.

آیا با مدرک ارشد دوره‌های غیرروزانه می‌توان در فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه شاهد شرکت کرد؟

خیر. مدارک ارسالی دانش آموختگان و دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی، پیام نور، علمی – کاربردی، دانش آموختگان دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، پردیس‌های بین الملل، دانش آموختگان اتباع خارجی، فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور و پردیس‌های خودگردان سایر دانشگاه‌ها در فراخوان این دانشگاه مورد بررسی قرار نمی‌گیرد.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

10 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فرزانه عمرانی
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۹:۰۸ ق٫ظ

اگر دانشجوی دکتری دانشگاه دیگری. باشم
در گزینش این دانشگاه میتوانم شرکت کنم.
ودر صورت قبولی دراین دانشگاه بعد انصراف دهم

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۵:۰۳ ق٫ظ

سلام
توی ایین نامه که محدودیتی نیست. نباید مشکلی وجود داشته باشه

فرزانه عمرانی
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۹:۰۶ ق٫ظ

سلام. واحترام
معدل۱۷ کارشناسی و۱۶ ارشد
کتاب. مقاله. وضوابط دارم.. می‌توانم در گزینش شرکت کنم

فرزانه عمرانی
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۹:۰۱ ق٫ظ

سلام وادب
معدل کارشناسی. ۱۵.۳۸ هست ارشد ۱۸.۸۱ اایا میتونم در این گزینش شرکت کنم؟
شرایط دیگر را دارم. مقاله. کتاب. ضوابط

مهسا
بهمن ۲۹, ۱۴۰۱ ۵:۰۴ ق٫ظ

سلام
فقط اگه دانشگاه ضریب همترازی معدل رو اعمال کنه و معدل کارشناسی تون به ۱۶ برسه، بله میتونید شرکت کنید.

فاطمه
بهمن ۱۹, ۱۴۰۱ ۴:۳۷ ب٫ظ

از دانشکده رفاه با معدل ۱۷ به بالا چطور؟

مهسا
بهمن ۲۰, ۱۴۰۱ ۳:۰۴ ق٫ظ
پاسخ به  فاطمه

سلام
خیر فارغ التحصیلان دانشگاه های غیرانتفاعی نمیتونن در فراخوان این دانشگاه شرکت کنند.

فاطمه
فروردین ۳۰, ۱۴۰۲ ۳:۰۴ ب٫ظ
پاسخ به  فاطمه

الان باید چیکار کنم
میشه راهنمایی بفرمایید

نیلوفر2022
بهمن ۱۹, ۱۴۰۱ ۱۲:۴۷ ب٫ظ

ازاول بنویسید فقط دانشجویان دانشگاه شاهد و خودتو نو راحت کنید.

محمدرضا
بهمن ۱۹, ۱۴۰۱ ۳:۱۸ ب٫ظ
پاسخ به  نیلوفر2022

بله بهتر بود به جای این همه شرایط و طول دادن همون اول میگفتن فقط دانشجویان خودمون