پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

پذیرش دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه صنعتی همدان

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

شرایط و نحوه ثبت نام در فراخوان پذیرش دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه صنعتی همدان بر اساس آیین‌نامه دکتری بدون آزمون از میان متقاضیان واجد شرایط برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ بدون آزمون دانشجوی دکتری تخصصی می‌پذیرد.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۲ دانشگاه صنعتی همدان

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون کنکور (استعدادهای درخشان) دانشگاه صنعتی همدان برای سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ به شرح زیر است:

  • رشته/گرایش: مهندسی سیستم‌های انرژی- فناوری‌های انرژی

  • رشته/گرایش: نانوشیمی-سوپرا مولکول

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۲ دانشگاه صنعتی همدان

لازم است مبلغ یک میلیون و پانصد هزار ریال (۱.۵۰۰.۰۰۰ ریال) به شماره حساب این دانشگاه واریز شود. رسید پرداخت اینترنتی را چاپ و به همراه مدارک ارسال نمایید.

– لازم است کلیه مدارک حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ با پست پیشتاز به نشانی دانشگاه ارسال شود.

– روی پاکت قید شود:

(اداره تحصیلات تکمیلی دانشگاه، اینجانب …………… متقاضی پذیرش بدون آزمون دکتری سال ۱۴۰۲ در رشته ……….. گرایش ……….. هستم).

حداکثر فرصت وصول مدارک (از طریق پست یا ارائه حضوری) در دانشگاه صنعتی همدان تا ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ است.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه صنعتی همدان

متقاضیان شرکت در فراخوان پذیرش بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان لازم است شرایط زیر را داشته باشند:

– بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد. (حداکثر تاریخ فارغ‌التحصیلی ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ قابل بررسی است) یا حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ دانش‌آموخته شود.

– داشتن حداقل معدل کل ۱۶ در مقطع کارشناسی و معدل کل ۱۷ (بدون احتساب نمره پایان‌نامه) در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته برای کلیه رشته‌ها الزامی است.

تبصره: در خصوص متقاضیانی که میانگین کارشناسی کمتر از ۱۶ و یا میانگین کارشناسی ارشد کمتر از ۱۷ دارند، میانگین همتراز طبق قوانین پورتال سازمان سنجش اعمال می‌شود و چنانچه با احتساب همترازی در پورتال سنجش قابل قبول نباشد، دانشگاه هیچ گونه مسئولیتی در قبال ثبت‌نام این دسته از متقاضیان نخواهد داشت و امکان بازپراخت وجه ثبت‌نام و محاسبه میانگین همتراز قبل از فعال شدن پورتال سازمان سنجش برای دانشگاه وجود ندارد.

– کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی آیین نامه دکتری استعداد درخشان الزامی است.

– پذیرش افراد واجد شرایط در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های تحصیلی کاملا مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی به تشخیص و تایید شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه امکان‌پذیر است.

– تغییر رشته و محل تحصیل برای دانشجویانی که از طریق آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان پذیرفته شوند، امکان‌پذیر نیست، لذا پس از تایید نهایی وضعیت متقاضیان پذیرش شده، امکان تغییر رشته و دانشگاه برای آنان میسر نخواهد بود.

– تنها به مدارک ارائه شده (ارسال شده) و مورد تایید، امتیاز بندهای مورد نظر داده خواهد شد. همچنین به همراه داشتن اصل مدارک اعلام شده فوق در زمان مصاحبه الزامی است.

– منظور از مقاله مرتبط با پایان‌نامه مقاله‌ای است که نام استاد راهنما، مشاور و دانشجو یا استاد راهنما و دانشجو در مقاله قید شده باشد و علاوه بر روش تحقیق و مبانی نظری، از نظر موضوعی و محتوایی نیز با پایان‌نامه در ارتباط باشد. همچنین مقاله با ذکر آدرس دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد متقاضی، منتشر شده باشد.

– نمایه‌های معتبر بین‌المللی شامل ISI ،Scopus و ISC می‌باشد. نشریاتی که دارای نمایه ISC هستند، لازم است دارای اعتبار علمی پژوهشی از کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز باشند.

– نشریاتی که مقالات متقاضی در آن‌ها منتشر شده‌اند نباید در لیست سیاه (Black List) اعلام شده از طرف معاونت پژوهش و فناوری باشند.

– در صورت داشتن مستندات مجری یا همکار طرح‌های پژوهشی مدارک را ارسال نمایید.

– برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی و المپیادهای علمی دانشجویی لازم است گواهی معتبر با امضاء بالاترین مقام مسئول به شرح ذیل ارائه نمایند:

– برگزیدگان رتبه اول تا سوم مرحله نهایی جشنواره‌های علمی معتبر بین‌المللی (خوارزمی، فارابی، رازی و ابن سینا) باید تایید دبیرخانه جشنواره را نیز کسب و ارائه نمایند.

– گواهی ثبت اختراع باید دارای تاییدیه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

– برگزیدگان مرحله نهایی المپیادهای علمی دانشجویی باید تایید دبیرخانه المپیاد را نیز کسب و ارائه نمایند.

– از آنجا که تحصیل در دوره دکتری به صورت تمام وقت است، داوطلبان شاغل اعم از رسمی، پیمانی و قراردادی لازم است در هنگام مصاحبه، موافقت اولیه سازمان و نهاد دولتی یا غیردولتی متبوع خود مبنی بر صدور ماموریت چهار ساله و قابل تمدید تا پنج سال یا موافقت با استعفا یا مرخصی بدون حقوق را در صورت پذیرفته شدن، ارائه دهند و هنگام ثبت نام، ارائه حکم ماموریت، استعفا، مرخصی بدون حقوق یا هرگونه سند رسمی که موید امکان تحصیل تمام وقت دانشجو باشد، الزامی است.

– تحصیل پذیرفته‌شدگان نهایی بدون آزمون به صورت رایگان (بدون پرداخت شهریه تحصیلی) بوده و تابع کلیه مقرارت و آیین‌نامه‌های تحصیل در دوره دکتری دانشگاه می‌باشد. در صورتی که پذیرفته‌شدگان پس از ثبت نام، از ادامه تحصیل انصراف دهند، یا به هر دلیل قادر به اتمام دوره تحصیلی نشوند ملزم به پرداخت هزینه آموزش رایگان بر اساس تعرفه‌های مصوب برای دانشجویان ورودی آن سال خواهند بود و مشمول مقررات آموزشی دانشجویان انصرافی می‌شوند.

گروه آموزشی پس از ارزیابی مدارک و انجام مصاحبه علمی از افراد واجد شرایط، لیست پذیرش را به مدیریت تحصیلات تکمیلی دانشگاه معرفی نموده و پس از تصویب نهایی، پذیرفته‌شدگان علمی جهت انجام مراحل بعدی به سازمان سنجش آموزش کشور معرفی می‌شوند.

– چنانچه در هر مرحله از ثبت‌نام، بررسی مدارک، مصاحبه و تحصیل در دانشگاه حتی زمان فارغ‌التحصیلی، مشخص شود که داوطلب واجد یکی از شرایط عمومی یا اختصاصی نبوده است، بلافاصله پذیرش وی لغو و از ثبت نام یا ادامه تحصیل ایشان جلوگیری و مطابق با مقررات با وی رفتار خواهد شد و عواقب آن بر عهده خود متقاضی خواهد بود.

– پذیرش علمی داوطلبان برای ارسال فرم گزینش ایشان به هیات مرکزی گزینش دانشجو، منوط به تایید سازمان سنجش آموزش کشور است.

– پس از اعلام و تایید پذیرش علمی از طریق پورتال سازمان سنجش آموزش کشور، فرم تایید صلاحیت عمومی از پذیرفته شدگان اولیه دریافت و به هیات مرکزی گزینش ارسال خواهد شد.

– ثبت‌نام قطعی از پذیرفته شدگان علمی منوط به تایید صلاحیت عمومی ایشان از سوی هیات مرکزی گزینش دانشجو است.

– بدیهی است، پرداخت هزینه ثبت‌نام، ارسال مدارک، پذیرش مدارک، دعوت و شرکت در مصاحبه و اعلام نتایج اولیه هیچ‌گونه حقی برای داوطلب ایجاد نخواهد کرد.

تذکرات مهم:

۱- مدارک و وجه ثبت نام، به هیچ وجه مسترد نخواهد شد.

۲- مدارکی که فاقد پرینت پرداخت اینترنتی باشند بررسی نخواهند شد، بنابراین داوطلب باید اصل فیش واریزی را ارسال نموده و کپی آن را نزد خود نگه دارد.

۳- به مدارکی که ناقص و یا پس از مهلت مقرر ارسال شده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه صنعتی همدان ۱۴۰۲

مدارکی که لازم است متقاضیان پذیرش بدون کنکور دکتری دانشگاه صنعتی همدان ارسال کنند به شرح زیر است:

۱- کپی شناسنامه و کارت ملی (در صورت دعوت به مصاحبه، همراه داشتن اصل شناسنامه و کارت ملی در جلسه مصاحبه الزامی است.)

۲- تصویر کارت معافیت یا پایان خدمت وظیفه عمومی یا مدارکی مبنی بر عدم منع قانونی برای ادامه تحصیل متقاضی از نظر وضعیت نظام وظیفه (برای آقایان)

۳- اصل فیش واریزی

۴- یک قطعه عکس ۴*۳

۵- فرم تعهد حضور تمام وقت (فرم شماره ۳)

۶- الف) گواهی تایید معدل (ویژه دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۴- الف) فرم بایستی دارای مهر، تاریخ و شماره ثبت دبیرخانه باشد؛ ب) گواهی تایید معدل (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۴- ب) فرم بایستی دارای مهر، تاریخ و شماره ثبت دبیرخانه باشد.

۷- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی

۸- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد (در صورت عدم تسویه حساب گواهی دفاع از پایان نامه و در صورت عدم انجام دفاع تصویر فرم پروپوزال)

تذکر: در صورت دعوت به مصاحبه به همراه داشتن یک نسخه از پایان‌نامه برای دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد و یک نسخه از پروپوزال برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در جلسه مصاحبه، الزامی است.

۹- فرم تعهد دفاع از پایان‌نامه (ویژه دانشجویان دوره کارشناسی ارشد) (فرم شماره ۵)

۱۰- فرم تأیید مقالات نمایه شده مستخرج از پایان‌نامه متقاضی، توسط استاد راهنما (فرم شماره ۶)

۱۱- دو مورد توصیه‌نامه (فرم شماره ۷)

تذکر: ارائه توصیه‌نامه از استاد راهنمای دوره کارشناسی ارشد الزامی می‌باشد. توصیه‌نامه دیگر بایستی توسط یکی از اساتید دروس تخصصی دوره کارشناسی ارشد تکمیل شده باشد. پیشنهاد می‌شود توصیه‌نامه در فرم مخصوص مورد تایید دانشگاه (فرم شماره ۷) تنظیم شود.

۱۲- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی

۱۳- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی ارشد

۱۴- تصویر صفحه ارزشیابی پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد)

۱۵- تصویر چکیده پایان‌نامه دوره کارشناسی ارشد (ویژه دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد)

۱۶- ارائه یک نسخه از هر کدام از سوابق آموزشی و علمی-پژوهشی

تذکر ۱: گواهی پذیرش قطعی و بدون قید و شرط (با ذکر تاریخ دقیق دریافت مقاله، پذیرش و چاپ) برای مقالات چاپ‌نشده داوطلب الزامی است (نسخه کامل مقاله ضمیمه و گواهی پذیرش به آن الصاق شود).

تذکر ۲: ارائه گواهی اعتبار درجه‌ی علمی-ترویجی، علمی-پژوهشی، ISC ،ISI، مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا پذیرش قطعی گرفته است الزامی است.

۱۷- گواهی MSRT (MCHE) – IELTS – TOEFL (PBT) – TOEFL (IBT) – TOEFL (CBT) – TOLIMO و یا گواهی توانمندی زبان خارجی شامل سطح و میزان تسلط بر زبان خارجی از موسسات معتبر

تذکرات مهم:

از ارسال مدارک دیگری که در اینجا ذکر نشده، خودداری شود.

روی پاکت پستی حتما عبارت «مدارک دکتری بدون آزمون جهت ارائه به اداره تحصیلات تکمیلی» قید شود.

لیست رشته های دکتری بدون کنکور دانشگاه صنعتی همدان را از کجا می‌توانم ببینم؟

فهرست رشته های دارای پذیرش بدون ازمون دکتری این دانشگاه در همین مطلب ارائه شده است.

شرایط پذیرش بدون آزمون دکتری 1402 دانشگاه صنعتی همدان چیست؟

پذیرش بدون کنکور در این دانشگاه بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان صورت می گیرد که جزییات آن در این مطلب آمده است.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها