پارسه
گروه آموزشی وکیلی
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
گروه آموزشی وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

اعلام نحوه نظارت بر شیوه نامه پذیرش دکتری استاد محور

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

وزارت علوم فرایند نظارت و ارزیابی پذیرش دکتری استاد محور از طریق سامانه نان را تشریح کرد.

به گزارش پی اچ دی تست، شیوه نامه اجرایی نحوه انتخاب موضوعات پایان نامه برای پذیرش دکتری استاد محور از سامانه نان و زمان بندی اجرایی آن برای پذیرش دانشجوی سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ (ویژه پذیرش بدون آزمون استعداد درخشان دوره‌های تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی به روش استاد محور مبتنی بر رفع نیازهای کشور) توسط معاونت آموزشی وزارت علوم تصویب شده و برای پذیرش دانشجو در سال ۱۴۰۳- ۱۴۰۴ اجرایی می‌شود.

شیوه‌ نامه انتخاب موضوع رساله دکتری استاد محور از سامانه نان را از این لینک دریافت کنید.

نحوه نظارت و ارزیابی جدید برای پذیرش دکتری استاد محور در سامانه نان

نظارت و ارزیابی جدید برای حل نیازهای کشور فرایند نظارت و ارزیابی بر حل نیازهای ثبت شده در سامانه نان از طریق اجرای پارساهای (پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و رساله در مقطع دکتری تخصصی) استاد محور به شرح زیر است:

ارزیابی سه مرحله ای پیشرفت “نیاز” در سامانه نان

مؤسسه استنادی و پایش علم و فناوری جهان اسلام ISC بایستی در سامانه، داشبورد ویژه ای برای «نیاز پرداز» تعبیه کند که در آن میزان پیشرفت «نیاز» در سه مرحله تصویب پیشنهاد نهایی در دانشگاه، ارزیابی میان دوره و ارزیابی پایان دوره بر اساس طیف پنج گانه (بسیار عالی، خوب، در حد انتظار؛ ضعیف و عدم پاسخگویی به نیاز) به همراه دلیل توسط «نیاز پرداز» اعلام شود، میان دوره در مقطع کارشناسی ارشد پایان ۳ ماهه اول پس از تصویب پیشنهاد نهایی در دانشگاه و در دوره دکتری پایان شش ماهه دوم پس از تصویب پیشنهاد نهایی در دانشگاه است.

در صورت میانگین ضعیف و عدم پاسخگویی در سمت دانشگاه، معاونت آموزشی وزارت علوم نسبت به بررسی دلایل مشکل از سمت دانشگاه اقدام می کند و در صورت احراز مشکل در دانشگاه می تواند با مصوبه کمیته کارشناسی شورای هدایت دانشگاه را برای مدت مشخصی از پذیرش دانشجوی استاد محور استعداد درخشان محروم کند.

موسسه ISC باید در سامانه داشبورد ویژه ای برای دانشگاه تعبیه کند که در آن میزان رضایت از همکاری «نیاز پرداز» در سه مرحله تصویب پیشنهاد نهایی در دانشگاه، ارزیابی میان دوره و ارزیابی پایان دوره بر اساس طیف پنج گانه (بسیار عالی، خوب، در حد انتظار، ضعیف و عدم پاسخگویی) به همراه دلیل توسط دانشگاه اعلام شود. میان دوره در مقطع کارشناسی ارشد پایان ۳ ماهه اول پس از تصویب پیشنهاد نهایی در دانشگاه و در دوره دکتری پایان شش ماهه دوم پس از تصویب پیشنهاد نهایی در دانشگاه است.

در صورت میانگین ضعیف و عدم پاسخگویی در سمت «نیاز پرداز» یا تخلفات احتمالی، موسسه ISC نسبت به بررسی دلایل مشکل در سمت نیاز پرداز اقدام می کند و در صورت احراز مشکل و تخلف در نیاز پرداز می تواند نیاز پرداز را برای مدت مشخصی از اعلام نیاز برای دریافت پارسا محروم کند.

موسسه ISC همچنین موظف به تعبیه داشبورد گزارش گیری به روز از بخش استاد محور سامانه نان به معاونت آموزشی وزارت است و موظف است کلیه داده های مورد نیاز معاونت آموزشی وزارت را در اسرع وقت در اختیار قرار دهد.

بر اساس شیوه‌ نامه انتخاب موضع پایان‌ نامه از سامانه نان، پذیرش دانشجوی دکتری استاد محور و کارشناسی ارشد استاد محور به غیر از طی مراحل پیش بینی شده در این شیوه نامه برای کلیه دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی، غیر انتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی غیر مجاز است.

“نیاز پرداز” چه کسانی هستند؟

بر اساس این گزارش، «نیاز پرداز» به کلیه دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری، اشخاص حقوقی وابسته به دولت یا نهادهای عمومی، شرکت‌های دانش بنیان و فناور، دانشگاه‌ها یا اشخاص حقوقی دارای مجوز از نهادهای قانونی ذی ربط و مورد تائید دبیر خانه اطلاق می‌شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها