مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی پنجمین کنفرانس بین المللی پژوهش در علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری مدیریت ۹۳

سرکار خانم شیما یعقوبیان دوره کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد کرج سپری کرده و در سال ۱۳۸۶ با رتبه ۱۲۱ (یا ۱۲۳)  وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شاهرود در رشته MBA شده و سال ۱۳۸۹ با معدل  ۱۹/۱۱ این دوره را به اتمام رسانده اند. در آزمون دکتری ۹۳ نیز در رشته مدیریت، رتبه ۸ را در کنکور سراسری و رتبه ۲ را در آزمون آزاد کسب کرده و از مهرماه امسال دانشجوی مدیریت بازرگانی گرایش رفتار و منابع انسانی دانشگاه تهران خواهند شد.

photo(1)

پی اچ دی تست: از چه زمانی تصمیم گرفتید که در آزمون دکتری شرکت کنید؟

-         بعد از فارغ التحصیلی از دوره ارشد تصمیم نداشتم دکتری شرکت کنم اما خرداد ۹۲ نظرم تغییر کرد و همان موقع بود که به دنبال منابع و موسسات کنکور رفتم. تقریبا از تیرماه شروع کردم. اما متاسفانه چون به خوبی راهنمایی نشده بودم در انتخابم موفق عمل نکردم. خیلی سردرگم بودم و به قول معروف از این شاخه به آن شاخه میرفتم.

پی اچ دی تست: از ابتدا قصد داشتید آزمون آزاد هم شرکت کنید یا صرفا هدفتان کنکور سراسری بود؟

-         در حقیقت تمرکز من بر دانشگاه آزاد رشته مدیریت بازرگانی بود چون به حیطه کاری ام نیز مرتبط بود و برای کنکور دولتی اعتماد به نفس خیلی کمی داشتم و فقط دروس آزمون آزاد را مطالعه میکردم اما چون در دوره ارشد GMAT را خوانده بودم، مطالعه روزانه یک ساعت این درس را در برنامه ام گنجاندم تا شانس قبولی در آزمون سراسری را هم داشته باشم. تقریباً یک ماه مانده به آزمون آزاد مشخص شد که دروس آزمون تغییر کرده و اتفاقا بیشترین تغییر در گرایش بازرگانی بود. از همان موقع تصمیم گرفتم که برای کنکور سراسری به صورت متمرکزتر درس بخوانم.

پی اچ دی تست: روزانه چقدر مطالعه داشتید؟

-         من خیلی درس میخواندم و در بدترین حالت حداقل پنج ساعت مطالعه داشتم. اما معتقدم اگر کسی درست راهنمایی شود و منابع را از ابتدا به درستی اتخاب کند برای کسب رتبه خوب در آزمون دکتری سه ماه مطالعه متمرکز کافیست.

پی اچ دی تست: برای درس استعداد  تحصیلی چه برنامه ای داشتید؟

-         برای استعداد تحصیلی کلاس آقای عرفانیان را شرکت کردم و واقعا راضی بودم.

پی اچ دی تست: چه منابعی را مطالعه کردید؟

-         آمار: هادی رنجبران انتشارات اثبات

ریاضی: امید محمودیان انتشارات نگاه دانش

رفتار و منابع: آرین قلی پور انتشارات سمت. تست های منابع انسانی سعادت را از اینترنت دانلود کردم. کتاب های کوچک رضاییان انتشارات سمت را هم مطالعه کردم.

تئوری: تئوری های جامع مدیریت پرچ نشر مهربان. خلاصه های الوانی و رضاییان را از اینترنت دانلود کردم. جزوات سایت پرچ. جزوه و کتاب موسسه ماهان

زبان: کتاب تولیمو ماهان. ۵۰۴٫ ۱۱۰۰ واژه ترجمه سعید حسینی طرق انتشارات دانشیار

استعداد تحصیلی: عرفانیان، نگاه دانش. آزمون های سال های گذشته سایر گروه ها

پی اچ دی تست: چه رتبه ای را بعد از آزمون کتبی برای خودتان پیش بینی میکردید؟

-         در حقیقت بعد از آزمون از عملکردم راضی بودم. تمامی مواردی را که مطالعه کرده بودم به یاد داشتم، اما با این حال چون اولین بار بود که آزمون دکتری شرکت می کردم تصور نمی کردم رتبه ام تا این حد هم خوب شود.

پی اچ دی تست: زمان مصاحبه چه رزومه ای ارائه کردید؟

-         دو مقاله کنفرانسی. دو  ISC و یک ISI که تاییدیه چاپ نداشت.

بعد از کنکور، آزمون زبان دانشگاه تهران و همچنین MSRT را شرکت کردم. زمان مصاحبه نمره ۷۶ زبان دانشگاه تهران و ۶۸ آزمون MSRT را داشتم.

پی اچ دی تست: برای مصاحبه به کدام دانشگاه ها معرفی شدید و مصاحبه هر دانشگاه چگونه برگزار شد؟

-         ترتیب انتخابم شریف، تهران، شهید بهشتی، علامه و تربیت مدرس بود.

مصاحبه دانشگاه شریف در دو مرحله انجام شد و با آنکه رتبه ام در این دانشگاه ۴ بود و مصاحبه خوبی داشتم اما به مرحله دوم معرفی نشدم. دانشگاه شریف به طور کلی در رشته مدیریت، بدون اعلام گرایش دانشجو می گرفت ولی باید موضوع تز را از قبل مشخص می کردیم ، من با توجه به علاقه ام سه موضوع با گرایش رفتار و منابع انتخاب کرده بودم اما درجلسه مصاحبه اصلا اساتید رفتار منابع نبودند و در عوض از موضوع کارآفرینی سوال شد! یک متن زبان انگلیسی هم ترجمه کردم که خیلی ساده بود.

مصاحبه دانشگاه تهران فوق العاده بود و بعد از مصاحبه شانس قبولی ام را زیاد میدانستم. سوالات تخصصی پرسیده میشد. من در کلاس آمادگی برای مصاحبه دکتری  پی اچ دی تست  شرکت کرده بودم و جالب بود که عینا با همان اتفاقاتی که برای دکتر محمدی ، مدرس کلاس،  در جلسه مصاحبه دانشگاه تهران افتاده بود مواجه شدم. مثلا ایشان گفته بودند که در جلسه مصاحبه سوالی مطرح شد که نمیتوانستم پاسخ دهم و با اعتماد به نفس گفتم حضور ذهن ندارم و استاد در جواب من گفت دوست داری از چه موضوعی سوال کنم؟ دقیقا همین اتفاق برای من هم افتاد. همچنین ایشان گفته بودند که بعد از مصاحبه تهران از اینکه این دانشگاه را اولویت دوم انتخاب کرده بودند پشیمان بودند و دوست داشتند که ترتیب انتخابشان را عوض کنند. من هم بعد از این مصاحبه چنان حس خوبی به جلسه مصاحبه و برخورد خوب اساتید داشتم که حتی قبل از مصاحبه شریف درخواست تغییر اولویت اول و دوم را به سازمان سنجش اعلام کردم.

دانشگاه تربیت مدرس هم سوالات بسیار سخت تخصصی پرسیده شد. و قسمتی از یک کتاب کاملا غیرمرتبط را که مربوط به “صنعت چاپ” بود ترجمه کردم!

در دانشگاه علامه همه چیز روال مرتبی داشت از ارائه مدارک گرفته تا انجام خود مصاحبه. در ضمن دانشگاه علامه تنها دانشگاهی بود که سوالات تخصصی به انگلیسی هم پرسیده شد.

 در دانشگاه شهید بهشتی جو مصاحبه  برعکس دانشگاه علامه اصلا منظم نبود، حتی از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۵:۳۰ که زمان مصاحبه ی من بود جایی برای نشستن هم وجود نداشت.

 مصاحبه دانشگاه علوم تحقیقات هم که خیلی خوب بود و کاملا راضی بودم. هم سوالات تخصصی و هم توانایی ترجمه مورد بررسی قرار گرفت.

پی اچ دی تست: چه توصیه ای به داوطلبان آزمون ۹۴ دارید؟

-         سعی کنند اطلاعات درستی در مورد منابع آزمون از کسانی که سالهای گذشته موفق شده اند به دست بیاورند. من در این زمینه تلاش زیادی نکردم و خیلی زمان از دست دادم. کنکور دکتری خیلی ساده تر از کنکور ارشد است چون اکثر شرکت کنندگان به دلیل مشغله کاری مطالعه متمرکزی ندارند. پس با مدیریت زمان و مطالعه صحیح حتما نتیجه مطلوبی حاصل خواهد شد.

یکی از اشتباهاتی که من مرتکب شدم این بود که از نظر کارهای پژوهشی خیلی پشتوانه خوبی نداشتم. اگر به جای روزی ۸ ساعت درس خواندن این زمان را به ۶ ساعت کاهش میدادم و آن را به تقویت رزومه پژوهشی اختصاص میدادم قطعا اعتماد به نفس بیشتری در جلسات مصاحبه داشتم.

به نظرم کسانی که از چندین ماه قبل شروع به مطالعه میکنند و زمان کافی دارند و مطمئن هستند که میتوانند رتبه خوبی کسب کنند باید با اساتید دانشگاه ها برای مقاله، کتاب و راهنمایی های دیگر ارتباط برقرار کنند تا در جلسه مصاحبه آنها را به عنوان یک فرد کوشا بشناسند. البته نه ارتباط از نوع چاپلوس گرایانه، چون این نوع ارتباط دقیقا نتیجه عکس خواهد داشت.

همچنین مطلب دیگری که از کلاس آقای محمدی یاد گرفتم و دوست دارم آن را به دوستانم منتقل کنم این بود که شروع به ترجمه یک کتاب کنند. اگر حتی تا زمان مصاحبه فقط ۲۰ صفحه از کتاب ترجمه شده باشد، این ذهنیت را برای اساتید ایجاد میکند که شما توانایی ترجمه کتاب را دارید و این امتیاز مثبتی خواهد بود.

پی اچ دی تست: و سخن پایانی؟

-          اگر اجازه بدهید  باید از همسرم نیز بسیار تشکر کنم، مطمئناً برای افرادی که متاهل هستند حمایت، همراهی و صبوری همسر فاکتور تعیین کننده ایست که خدا را شکر من این همراهی را داشتم.

پی اچ دی تست: با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما

1

2

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱۸۹)

 1. پرستو می‌گه:

  لطفا با رتبه یک دکتری مدیریت آموزشی هم مصاحبه کنید. من واقعا به راهنمایی نیاز دارم. بین دکتری مدیریت منابع انسانی و مدیریت آموزشی که رشته ارشدم هم می باشد سردرگم هستم. لطفا راهنمایی کنید

 2. نسرین می‌گه:

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا نام نویسنده منابع را برای رشته مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی بین المللی معرفی کنید .
  مخصوصا برای مدیریت استراتژیک و بازاریابی چه کتابایی تهیه کنیم ؟ ممنونم موفق باشید

 3. نیما می‌گه:

  عالی بود.. عالی ..
  خدا قوت واقعاً توضیحاتتون واسه من کارگشا بود..

  انشالله همیشه موفق و پیروز باشید ..

 4. مرضیه می‌گه:

  با سلام و تشکر از راهنمایی های ارزشمندتان
  شما فرمودید درس آمار و روش تحقیق برای آزمون دانشگاه آزاد از کتاب مدرسان شریف استفاده کردید .مدرسان شریف در خصوص درس آمار و روش تحقیق یک کتاب داره که روی آن نوشته مخصوص رشته روانشناسی .کتاب دیگری ندارد لطفا راهنمایی بفرمایید ایا منظورتان همین کتاب است
  سوال دوم این که من دو مقاله علمی پژوهشی دارم و فعلا مدرک زبان ندارم ایا امکان نمره لازم در مصاحبه وجود دارد

 5. ساناز می‌گه:

  با سلام-خانم دکتر یعقوبیان سوالی از خدمتتون راجع به یه آزمون داشتم- اگه امکانش هست آدرس ایمیلتونو میخواستم- لطف می کنید اگه بهم بدید.

 6. سمیه می‌گه:

  سلام خانوم یعقوبیان، موفقیت شما رو تبریک میگم هرچند با تاخیر. عزیزم اگه اشکالی نداره خواستم ایمیلتونو بذارین تا اگه سوال بود از خدمتتون بپرسم… ممنون میشم

 7. محمدرضا می‌گه:

  خانم یعقوبیان

  با سلام

  من امسال تو رشته کارآفرینی مقطع دکتری ثبت نام کردم. می خواستم بدونم برای درس های آمار و روش تحقیق (درحد لیسانس) و تئوری مدیریت (درحد لیسانس) و نظریه های کارآفرینی (درحد فوق لیسانس) چه منابعی رو بخونم.

  اگه خودتون اطلاعی ندارید لطف میکنید کسی رو که تو رشته کارآفرینی قبول شده رو بهم معرفی کنید.

  با سپاس

 8. فریبا به خانم یعقوبیان می‌گه:

  سلام خانم دکتر.واقعا ممنون که کمک میکنید
  من زبانم اصلا خوب نیست اگه زبان صفر بزنم امکان قبولیم هست؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   به هیچ وجه این ریسک رو نکنید
   کتابی که معرفی کردم برای گرامر خیلی مفیده، کل مهارتهای گرامی لازم در ۶٠ مهارت خلاصه شده که میتونه برای پاسخگویی به سوالات کنکور کمکتون کنه، برای لغت هم اگه حداقل روزی ٣٠ دقیقه وقت بذارید میتونید مهارتتون رو تا حد قابل قبولی افزایش بدید

 9. زهرا می‌گه:

  سلام

  بهتون تبریک میگم، لطفا مرا راهنمایی کنید با فرصت کمی که برای کنکور آزاد دارم چه منابعی مطالعه کنم؟ تست یا خلاصه جزوات؟

 10. زهرا می‌گه:

  سلام
  بهتون تبریک میگم،با فرصتی کمی که برای کنکور آزاد دارم لطفا راهنماییم کنید؟به نظرشما فقط تست کار کنم یا اینکه خلاصه جزوات را بخونم؟؟؟؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   من با توجه به تجربه ی کمم، به هیچ وجه تست تنها رو توصیه نمی کنم، از خلاصه کتب می تونید استفاده کنید
   در ضمن جزوه ی اساتید علوم تحقیقات هم در منابع امتحانی میتونه کمک کننده باشه

 11. me می‌گه:

  با سلام و تبریک فراوان
  خانم دکتر میشه لطف کنید بفرمایید برای زبان کدوم کتاب خوندین؟؟
  و اینکه آیا صدای کلاس آقای عرفانیان دارین؟؟ من نمی تونم کلاس ایشون برم شدیدا دنبال ویس کلاسیشون هستم

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   در مورد منابع زبان قسمت بالا توضیح دادم
   در مورد voice کلاس آقای عرفانیان هم متاسفانه باید بگم خیر، ولی کتابهای ایشون خیلی شیوا نوشته شدند می تونید تنها از کتابهاشون استفاده کنید

 12. saeed می‌گه:

  با سلام :
  من دانشگاه آزاد فیروزکوه ارشد oR گرفتم و متاسفانه مقاله ندارم ایا می توانم دکترا امیدی داشته باشم نمی دانم زمان بگذارم برای مطالعه یا بی فایده است.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   این بستگی به دانش پایتون و وقتی که میذارید داره
   اگه از همین امروز شروع به مطالعه متمرکز کنید هم می تونید قبول شید هم با راهنمایی اساتیدتان مقاله تدوین کنید

 13. رویا می‌گه:

  با سلام و تبریک.دروس مدیریت برای همه ی رشته های مدیریت یکی حتی برای مدیریت اموزشی.یه خواهش دیگه اینکه اگر عزیزی منابع درست دکتری مدیریت اموزشی وروانشناسی تربیتی رو میدونهمحبت کنه و پاسخ بده

 14. زهرا می‌گه:

  با تشکر از زحمات خانم دکتر امیدوارم بابت این وقتی که برای جویندگان علم می گذارند خداوند هزاران برابر بیشتر پاداش بهشون بدهد. و اما یک سوال اینکه منظور از کتابهای آمار و ریاضی که معرفی کردید همان تست و نکته جهت شرکت در کنکور ارشد مدیریت و حسابداری می باشد یا خیر.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   ممنون از دعاهای خوبتون، این فقط وظیفمه، امیدوارم که بتونم کمکی بکنم
   دوست عزیز من تنها کتاب آمار آقای هادی رنجبران رو خوندم، کتاب آمار و روش تحقیق مدرسان شریف رو هم برای درس روش تحقیق کنکور آزاد مطالع کردم
   موفق باشید

   • زهرا می‌گه:

    با تشکر از شما
    خانم دکتر منابعی که در مصاحبه فرمودید برای کنکور دولتی بود درسته؟ آیا همین منابع برای کنکور آزاد کفایت می کنه یا نه؟ با منابع دیگری هم باید خوانده شود؟با توجه به این که همان رشته بازرگانی را شرکت کنیم

 15. محسن می‌گه:

  با سلام و عرض تبریک به شما
  می خواستم بدونم واسه تئوری ها بین کتاب تئوری های مدیریت اقای سید جوادین و تئوری های مدیریت اقای پرچ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   راستش من کتاب آقای سید جوادین رو هرچند خریدم ولی نرسیدم مطالعه کنم لذا نظر خاصی در موردش ندارم
   اما خیلی از دوستانی که رتبه های خوبی آورند این کتاب رو خونده بودند

 16. سارا می‌گه:

  سلام خانم دکتر.چقد با دقت به همه کامنتا جواب میدید.خیلی عالیه .خیلی ممنون از این وقتی که میذارید.ی سوال از خدمتتون داشتم. کتاب های بسیاری به عنوان مرجع کنکور تو سایت های مختلف معرفی میشه.شما خیلی مختصر و مفید خوندید.ایا کلاس هایی که میرفتید تکمیل کننده بوده یا واقعا همین کتابایی که گفتید کفایت میکنه.سوال دوم: با چه انگیزه ای میشه ادم خودشو متقاعد کنه دکترا بخونه؟ وضعیت هیات علمی خیلی بد شده .گرفتن صرفا مدرک دکترا برای کار در حوزه غیر از تدریس و دانشگاه و پژوهش ضرورتی داره؟
  من این سوالارو برای رهایی از شرایطی که الان دارم میپرسم بین درس و کار کردن نمیتونم انتخاب کنم .ممنون از جوابتون

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام و ممنون از لطفتون
   و اینکه من هنوز دکتر نشدم که!!
   میدونم منابعی رو که تو سایتها می بینید یا حتی سایر دوستان مطالعه کردند در مقایسه با انچه من خوندم خیلی مفصلتره ولی واقعاً من همینهایی رو خوندم که گفتم، شاید من ترجیح دادم اون مطلبی رو که میخونم چندین بار دوره اش کنم تا اینکه کتابها و منابع جدید به برنامم اضافه کنم، البته من از هر منبعی که میتونستم تست میزدم و شاید این موضوع خلاء رو پر کرده
   در مورد انگیزه درس خوندن راستش من حضور در دانشگاه و محیطهای آکادمیک و صرف خود درس خوندن رو دوست دارم ولی تقریباً اکثر اساتید همون روزای اول شروع دوره دکتری به این موضوع اذعان کردند که شاید چیزی رو که بعد از گرفتن مدرک به دست میارید ( از لحاظ کاری و حتی علمی) اون چیزی نباشه که تصورش رو داشتید
   من خودم واقعاً هیچ امید خاصی نسبت به این مسائل ندارم ولی همون طور که گفتم درس خوندن رو به صرفه دوست دارم

 17. کنکور می‌گه:

  سلام
  خانم یقوبیان ایا مطالعه ی خلاصه های کتاب هایی که در سایت موجود است برای ازمون کافی است؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   مطالعه ی خلاصه ی کتاب آقای رضاییان و الوانی برای من کافی بود، چون من علاوه بر این دو کتاب، کتاب تئوری ماهان، کتابهای آقای پرچ، خلاصه های سایت آقای پرچ، جزوه ی مدیریت ماهان رو برای درس تئوری بارها خونده بودم

 18. نسترن می‌گه:

  سلام و عرض تبریک (:
  یه سوال:
  بعضی از سوالات ماحبه که فرمودید خیلی جزئیه؛ با مطالعه منابع کنکور میشه جواب داد؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   بله اکثر سوالات را با مطالعه دقیق منابع و ضمایم آنها میتونید پاسخ بدهید، البته مطالعات تکمیلی مخصوصاً در حوزه ای که برای تز دکتری انتخاب می کنید خیلی کمک کننده هستند
   البته گاهی مواقع هم سوالاتی پرسیده میشه تا اساتید عکس العمل شما رو در مواقعی که پاسخ رو نمی دونید ارزیابی کنند

 19. HASAN می‌گه:

  با سلام خدمت خانم یعقوبیان اگه امکان داره منبع دکتری مدیریت بازرگانی را برام ارسال فرمایید. با احترام

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   دوست عزیز منظور شما دکتری آزاد است یا سراسری؟
   برای کنکور سراسری که مواد امتحانی گرایش های مدیریت یکسانه ( تئوری، رفتار، منابع، ریاضی، آمار، زبان و جیمت)
   ولی برای کنکور آزاد پیشنهاد میکنم با توجه به اینکه مواد امتحانی هر گرایش متفاوت است لیست دقیق رو از دفترچه سال قبل دکتری آزاد مطالعه کنید

 20. محمد می‌گه:

  سلام.یه سوال میخوام بدونم در روز چند تا کتاب و هر کدوم را چند ساعت چند ساعت مطالعه میکردید؟؟/

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   در این خصوص در پاسخ یکی از دوستان به تفصیل صحبت کردم
   در مجموع من درسهام رو ۴ دسته کرده بودم و هر دسته رو حداقل روزی ٢ ساعت مطالعه میکردم

 21. مهسا می‌گه:

  سلام خانم دکتر یعقوبیان عزیز

  ضمن تبریک به شما
  میخاستم بدونم برای پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه دکترا، به غیر از منابعی که برای آزمون خونده میشه چه منابع دیگه ای به نظر شما میتونه مفید باشه.
  با تشکر و آرزوی توفیق برای شما

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   راستش همون طور که تو یکی از پستها سوالات مصاحبه های خودم رو آوردم اصل موضوع از منابع تخصصی همون کنکوره، بعدش تسلط خودتون سر جلسه و در نهایت اطلاعات دیگه ای مثه معروفترین دانشمندان هر رشته و خلاصه ی جدیدترین مقالات که از تو سایتها میتونید در این خصوص اطلاعات کسب کنید
   در ضمن تسلط به مباحث روش تحقیق هم خیلی مهمه

 22. پروانه می‌گه:

  سلام
  تبریک میگم.
  ابا خلاصه کتاب هایی که در سایت هستند برای خواندن کافی لند؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام و ممنون از تبریکتون
   کافی که نمیشه گفت ولی با توجه به حجم زیاد منابع، به نظرم اگه بعضی کتب رو خلاصش رو با دقت بخونید خیلی کمک کننده است
   مثلاً من خودم کتاب آقایان الوانی و رضاییان رو از اینترنت خلاصش رو دانلود کردم و خیلیم خوب بود برام

 23. شیوا می‌گه:

  سلام تبریک میگم
  شما مقالات کنفرانسی رو در زمان دانشجوییتون نوشتید؟
  چون گفتید که قبلا قصد ادامه تحصیل نداشتید… میخاستم بدونم چه زمانی مقالاتتون رو نوشتید
  من دانشجوی ارشد هستم ولی مقاله ای ندارم

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   نه راستش رو بخواید هیچ کدوم رو در زمان دانشجویی ننوشتم
   اما توصیه من به شما اینه که اگه دانشجو هستید نهایت استفاده رو از زمانتون و ارتباطاتتون با اساتید ببرید که بعد مثه من افسوسش رو نخورید

 24. محمد می‌گه:

  تشکر خانم شیما

 25. مینا ب(روانشناسی ) می‌گه:

  سلام دوستای گلم
  کسی رشته دکتری روانشناسی میخواد شرکت کنه؟
  من دسترسی به تهران ندارم و نمیدونم چ جزواتی رو برای هر درس قبولی های دکتری خوندن؟؟؟
  تورو خدا ی ذره ب من انگیزه بدین…گناه دارم.میخوام دکتری سراسری قبول شم…

  از پایان نامم هم دارم مقاله درمیارم.
  اما فعلا لنگ آزمون کتبی هستم…
  دستم ب دامنتووووون

 26. سپیده می‌گه:

  سلام

  تبریک میگم خانم یعقوبیان.
  اول اینکه یک سوال کلی داشتم در رابطه با اینکه آیا قبولی مدیریت دولتی (گرایش: منابع انسانی) راحتتره با توجه به تعداد متقاضی یا بازرگانی (گرایش منابع انسانی)؟ بازار کار کدام بهتره؟

  و اینکه زبان تخصصی هست برای کنکور یا عمومی؟ چی دقیقا بخونم؟

  برای تئوری، کتاب اسکات خوبه؟متاسفانه اطلاع دقیق و جامعی از منابع نمی تونم پیدا کنم

  ممنون میشوم اگه بنده رو راهنمایی کنید

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   عزیزم من منابعی رو که خودم خوندم رو بهتون معرفی کردم، کتاب هچ و اسکات رو باید بخونید ولی چون یه مقدار سنگینه اول با بقیه منابع شروع کنید و سعی کنید خلاصه هچ رو از جایی پیدا کنید و بخونید
   در مورد گرایش دولتی و بازرگانی هم نظر شخصیه من اینه که شرایط کار بازرگانی بهتره

 27. محمد می‌گه:

  فقط ۲ تا سوال دارم…۱ اینکه کجا باید کلید سوالات دکترهای سال های قبل مثلا ۹۰ تا ۹۳ را بگیرم؟۲-چطور میتونم با یک قبول شده مدیریت قراردادهای بین المللی نفت وگاز آشنا بشم وازش سوال کنم؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   راستش در مورد پذیرفته شدگان سالهای قبل بهترین روش رفتن به دانشگاههاییه که این رشته ها رو دارن
   کلید سوالات دکتری رو یا باید از سایتها و موسسات کنکور بگیرید و یا تصور کنم خود سازمان سنجش
   پارسال که ما از سنجش اسکن پاسخنامه خودمون رو میتونستیم بگیریم که پاسخهای صحیح هم توش مشخص شده بود

 28. محمد می‌گه:

  گرفتم ببخشید

 29. مهنوش می‌گه:

  سلام خانم یعقوبیان. قبولیتون را تو مقطع دکترا تبریک میگم. شما اطلاعی راجع به کتاب امار پارسه، سطحش دارید یا نه. ممنون میشم راهنماییم کنید

 30. محمد می‌گه:

  سلام خانم شیما جواب منو ندادید هنوز

 31. سحر می‌گه:

  با سلام و عرض تبریک خدمت خانم دکتر
  خانم دکتر شما اطلاعی از کتابهای مدرسان شریف دارید؟ بنظرتون بدرد بخور هستن ؟ و ارزش خریدن دارن یا نه؟ یا همین منابعی که معرفی کردید کافیه؟ شما سابقه تدریس نداشتید؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   ممنون از لطفتون
   من فقط کتاب آمار و روش تحقیقش رو داشتم که فقط بخش روش تحقیق رو برای کنکور آزاد خوندم، به نظرم خیلی خوب و جامع بود تنها عیبش برای کسی که محدودیت زمان داره اینه که خیلی به تفصیل نوشته شده
   خیر بنده سابقه تدریس آکادمیک ندارم
   موفق باشید

   • سحر می‌گه:

    ممنون خانم دکتر. خیلی لطف کردید. یه سوال دیگه هم داشتم. من ارشدم را مدیریت بازرگانی گرایش مالی بودم. شما جز انتخابهاتون برا مالی نرفتید مصاحبه؟ نمیدونید وضعیت مصاحبش جطوریه؟ حداقل چند تا مقاله لازم هست برای قبولیش؟

    • شیما یعقوبیان می‌گه:

     نه عزیزم متاسفانه با وجود علاقه ای که به این رشته داشتم بدلیل اینکه ترسیدم نتونم از پس سوالات تخصصی مالی بربیام، این گرایش رو جزء انتخابهام نزدم
     بهترین راه برای اطلاع در این خصوص اینه که بری دانشگاههایی که امسال این گرایش رو داشتن، مثلاً از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران ( بعد پل گیشا) میتونی کلاسای ورودیهای جدید رو بپرسی و بری حضوری با چندتاشون صحبت کنی ، مطمئن باش ارزش وقتی که میذاری رو داره

 32. مدیریت ورزشی می‌گه:

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  لطفا با رتبه برتر مدیریت ورزشی نیز مصاحبه بفرمایید
  با تشکر

 33. اشکان می‌گه:

  سلام خانم دکتر.تبریک میگم بهتون.یه سوال داشتم خدمتتون
  من دکترا پردیس رشته مدیریت گرایش تحقیق در عملیات و تولید ۵ دانشگاه(دوتا تهران.دوتا علامه و یکی بهشتی)دعوت به مصاحبه شدم.میخواستم اولویته ۵ و ۶ رو جابه جا کنم.برا جابه جا کردنش بتید چکار کنم؟
  بعد من کارشناسی و ارشدم دانشگاه آزاد بوده.دوتا مقاله همایش ملی و بین المللی دارم.بنظرتون امیدی هست برا قبولی؟ اساتیدی که مصاحبه میگیرن کیا هستن؟

 34. اشکان به مریم دکترا می‌گه:

  سلام خانم دکتر.تبریک میگم بهتون.یه سوال داشتم خدمتتون
  من دکترا پردیس رشته مدیریت گرایش تحقیق در عملیات و تولید ۵ دانشگاه(دوتا تهران.دوتا علامه و یکی بهشتی)دعوت به مصاحبه شدم.میخواستم اولویته ۵ و ۶ رو جابه جا کنم.برا جابه جا کردنش بتید چکار کنم؟
  بعد من کارشناسی و ارشدم دانشگاه آزاد بوده.دوتا مقاله همایش ملی و بین المللی دارم.بنظرتون امیدی هست برا قبولی؟ اساتیدی که مصاحبه میگیرن کیا هستن؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   من نمیدونم سوالتون رو از من پرسیدید یا نه!
   اما برای جابجایی ترتیب انتخابها اولاً فقط رشته هایی رو که دعوت به مصاحبه شدید میتونید جابه جا کنید دوماً یه نامه ای رو خودتون مینویسید و فکس میکنید به سنجش
   من اون موقع تو بخش درخواستهای سازمان سنجش ایمیل زدم و شماره رو بهم اعلام کردند
   تو هر گرایشی اساتید مصاحبه کننده متفاوت هستند، بهترین منبع برای اطلاع از این موضوع هم دانشجویان دکتری پذیرفته شده در سالهای قبل هستن
   از نظر شرایط مصاحبه هم به نظر من دانشگاه مقاطع قبلیتون سهمش خیلی کمتر از توانایی خودتونه که سر جلسه مصاحبه به اساتید منتقل میکنید
   باید با اعتماد به خودتون و تسلط بر رفتارتون سر جلسه حاضر شید
   البته اینها تنها ناشی از تجربه های کم منه

 35. محمد می‌گه:

  سلام خانم یعقوبیان..میخواستم بدونم سطح زبان انگلیسی تون تا چه اندازه بود قبل کنکور؟آیا کلاس هم رفتید برای کنکور دکتری؟اگه میشه به ایمیلم جواب بدید چون من زیاد اینجا نمیام..ازتون ممنون میشم

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   زبانم بد نبود ولی کلاسهایی که رفته بودم مربوط به دوران دبیرستان بود
   من برای کنکور هم در یکی از موسسات کنکور ثبت نام کردم ولی چون به این نتیجه رسیدم خوندن خودم مفیدتره کلاس را نیمه کاره رها کردم
   اما همه اینها بازم به خودتون بستگی داره، اگه زبانتون ضعیفه، یا بازدهی کلاس رو مفید میدونید و در عین حال محدودیت زمان و هزینه هم ندارید میتونه کمک کننده باشه

 36. سبی می‌گه:

  با سلام و عرض تبریک به شما دوست عزیز. من شاغل هستم و دو فرزند خردسال هم دارم هر دو زیر ۵ سال هستن ، میخواستم ببینم با شرایط من به نظر شما آیا میشه موفق شد. ساعات کار همسرم هم بگونه ایست که به هیچ عنوان نمیتونن کمکم کنن. تا الان هم چندین بار دکتری شرکت کردم ولی موفق نشدم نمیدونم امسال میتونم درست برنامه ریزی کنم یا نه؟ بیش از حد علاقه دارم. سال گذشته از محدود وقتی که داشتم استفاده کردم ولی موفق نشدم.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام، یقیناً میگم بله، به نظرم اگه هر روز حداقل ۴ ساعت مطالعه داشته باشید خوبه، نزدیک به زمان کنکور هم اگه بتونید چندوقت مرخصی بگیرید یا نیمه وقت بشید عالیه
   ولی در عین حال سعی کنید رزومه پژوهشیتون را تا حدی تقویت کنید

 37. محمدرضا می‌گه:

  سلام خانم یعقوبیان
  ببخشید به نظر شما کتاب ۲ جلدی عادل آذر برای آمار بهتره یا کتاب هادی رنجبران؟ چون من با دو مشکل مواجهم یکی اینکه وقت زیادی ندارم دو اینکه خیلی وقت آمار مطالعه نداشتم و تقریبا از یادم رفته…

  در خصوص تئوری مدیریت کتاب دو جلدی مروری جامع بر تئوری های مدیریت آقای سیدجوادین چطور خوب هست؟
  با تشکر

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   به نظر من با توجه به محدودیت زمانی که دارید کتاب آقای رنجبران بهتره
   کتاب آقای سید جوادین رو من نخوندم ولی با چندتا از دوستانی که رتبه خوب آورده بودند که صحبت میکردم این کتاب رو خونده بودند و خیلی هم راضی بودند

   • محمدرضا می‌گه:

    سلام دوباره….
    خیلی ممنون از پاسختون.
    ببخشید منظورتون کتاب ۲ جلدی که فقط آقای سیدجوادین نوشته یا کتاب ۲ جلدی که آقای سیدجوادین به همراه حسین جلیلیان نوشته؟
    با تشکر

 38. توکل بر خدا می‌گه:

  سلام. خیلی ممنون خاوم یعقوبیان، فرزانه جان.از امروز شروع کردم به خوندن.

 39. نا امید می‌گه:

  سلام.صمیمانه تبریک میگم. من در شرایط بد مالی هستم . هزینه کلاس های کنکور رو ندارم.خودم بخونم رتبه روزانه میارم.؟ خیلی غمگینم.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   شک نکنید حتماً میارید
   به شرط اینکه حداقل به نظرم از الان روزی ۶ ساعت بخونید، اصلاً کلاسها کمک قابل توجهی نمیتونن بکنن، مهمترین چیز پشتکار خودتونه و اینکه خسته نشید تو این مدت

  • فرزانه می‌گه:

   سلام
   من خواستم بگم چرا نامید
   همیشه امیدوار باشید
   مگه قراره حتماً با رفتن به کلاس های کنکور موفقیت برسیم خیلی ها بدون این کلاس ها موفقیت کسب کردن من با خانم شیما یعقوبیان موافقم مطمئن باشید اگه خودمون تلاش کنیم به معنی واقعی کلمه …نتیجه می رسیم
   به نظرم تحت هیچ شرایطی نامید نباشید همیشه امیدی هست و به نظرم این اسمی رو هم انتخاب کردید تغییر بدید تا با انگیزه بیشتری داشته باشید به خودتون تلقین کنید که موفق می شید.
   و چند تا جمله امیدوارکننده برای ادامه راهتون:

   “نگرانی ، بدون انجام عملی آگاهانه و منطقی ، تنها یک اتلاف وقت تمام عیار است

   چون چیزی را تغییر نمیدهد،

   تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند …

   با کز کردن و نوشیدن افیون نامیدی و خمودگی، دستهای ذهنتان را زنجیر و روحتان را بیمار نکنید …

   همیشه و همیشه بیاد داشته باش که :

   از تو فقط حرکت و از خدا، آنچه میخواهی و برکت …”

   ” وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ،

   امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛

   پس

   هیچ وقت نا امید نشو ،

   بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی …”

   موفق باشید

 40. مدیریت دولتی.آ می‌گه:

  سلام دوست عزیز بهتون تبریک میگم
  برای درس آمار چه منابعی رو پیشنهاد میکنید؟آمار توصیفی رو باید بخونیم یا فقط تحلیلی؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام و ممنون از تبریکتون
   من فقط همون کتاب آقای رنجبران رو خوندم . بعد از اینکه ٢بار با دقت تموم کتاب رو خوندم شروع کردم از منابع مختلف تست زدن

   • محمدرضا می‌گه:

    سلام خانم یعقوبیان
    ببخشید به نظر شما کتاب ۲ جلدی عادل آذر برای آمار بهتره یا کتاب هادی رنجبران؟ چون من با دو مشکل مواجهم یکی اینکه وقت زیادی ندارم دو اینکه خیلی وقت آمار مطالعه نداشتم و تقریبا از یادم رفته…

    در خصوص تئوری مدیریت کتاب دو جلدی مروری جامع بر تئوری های مدیریت آقای سیدجوادین چطور خوب هست؟
    با تشکر

   • زهرا می‌گه:

    سلام
    خانم دکتر منظور از کتاب آقای رنجبران همون کتاب تست آمادگی برای کنکور ارشد است یا کتاب دیگری؟

 41. parisa می‌گه:

  باعرض سلام و تبریک فروان خدمت شما خانم با انگیزه. واقعا از این همت و پشتکار شما به وجد آمدم. امیدوارم که همه ماها بتوانیم از افتادگی و فروتنی شما یاد بگیرم و در زندگی استفاده کنیم.
  خانم شما میخواستم بپرسم که شما کدوم کتاب ریاضی آقای محمودیان رو مطالعه نمودید؟ ریاضیات عمومی یا ریاضیات مقدماتی؟ ببخشید عنوان کتاب رو میخواستم بدونم چون انتشارات نگاه دانش از آقای محمودیان ۲ کتاب ریاضی داره.
  ممنون از پاسخگویی شما

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام عزیزم
   شما واقعاً من رو شرمنده فرمودید
   راستش از اونجا که در حال حاضر دسترسی به کتاب دارم فقط میتونم بگم به احتمال ٩٩٪ کتاب ریاضی عمومی رو خوندم، البته من یه مدت کتاب آقای آقاسی رو خوندم ولی وقتی از خود ایشون سوال کردم گفتند بهترین و جامع ترین کتاب برای متقاضیان دکتری مدیریت کتاب آقای محمودیان هست.

 42. حمید می‌گه:

  ا سلام
  با عرض تبریک و ارزوی توفیق روز افزون
  لطفا در صورت امکان منابع مدیریت دولتی منابع انسانی دانشگاه ازاد را اعلام فرمایید
  با تشکر

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   شما میتونید با توجه به دفترچه دکتری آزاد از این موضوع اطلاع پیدا کنید، چون پارسال موارد امتحانی برخی رشته ها در دانشگاه آزاد تغییرات زیادی کرد.

 43. محمد می‌گه:

  سلام لطفا با رتبه برتر رشته مدیریت آموزشی هم مصاحبه کنید.با تشکر

 44. مدیریت ورزشی می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  می خواسنم درخواست کنم اگر امکانش هست با رتبه برتر تربیت بدنی(گرایش مدیریت ورزشی) هم مصاحبه بفرمایید.
  با سپاس فراوان

 45. الی می‌گه:

  با سلام
  جوی راه افتاده که مدرک پردیس از آزاد پایین تره ارزشش و معلوم نیست باهاش بشه هیئت علمی شد. این ها چقدر درسته؟ و آیا دوره پردیس پولی که دانشگاه ها به صورت آزمون داخلی و مصاحبه دانشجو می گیرن فرق داره با پردیسی که از طریق سازمان سنجش آزمونش برگزار می شه؟ از نظر نوع مدرک چطور؟
  ممنون

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   من متاسفانه عزیزم اطلاعی در این خصوص ندارم، چیزی رو هم که در مورد انتخاب بین پردیس و آزاد قبلاً گفتم تنها ترجیح شخصیم بوده
   هرچند در مصاحبه ی خودم در دانشگاه علوم تحقیقات اساتید معروف و حقیقتاً با سوادی حضور داشتند

 46. پردیس می‌گه:

  سلام. کسی میدونه نتایج پردیس رو کی اعلام میکنن؟

 47. مونس می‌گه:

  سلام
  تبریک مجدد
  اسم دقیق کتاب استعداد تحصیلی رو میگید؟
  من با سرچ دو تا رو پیدا کردم.
  و اینکه ایا بدرد من ک رشته م مدیریت نیست هم می خوره؟

  ۲۰۰۰ سوال چهارگزینه ای استعداد و آمادگی تحصیلی (GMAT)

  استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته ی مدیریت (GMAT) شامل: طبقه بندی موضوعی بخش های مختلف آزمون …

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   ممنون
   بله سوالات استعداد تقریباً مشابهند فقط دوستان گروه مهندسی بخش جداگانه ای با عنوان تجسمی (تصور میکنم نامش همین باشه) دارند، کتاب دوم درس هست که در کنارش تست هم داره، ابتدا با اون شروع کنید
   کتاب اول هم فقط شامل تستهای چهار گزینه ایست که برای تسلط به مطالب میتونه مورد استفاده قرار بگیره

 48. سیدجواد می‌گه:

  با عرض سلام و تبریک خدمت شما.با توجه به اینکه شما موفق به تالیف چند مقاله شدید میخواستم لطف کنید تجربه خودتون رو در مورد نوشتن مقاله و اینکه با کلاس رفتن این مهارت رو به دست آوردید یا با تلاش شخصی بفرمائید.کلا برای بار اول چه طوری استارت نوشتن یه مقاله رو بزنم؟پیشاپیش از شما ممنونم.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   با سلام
   راستش من خودم هنوز در ابتدای راه هستم و متاسفانه در این خصوص انقدر قوی نیستم که بتونم راهنمایی خاصی ارائه کنم
   من در یک دوره از کلاسهای مقاله نویسی شرکت کردم و بعد هم گام به گام زیر نظر یکی از اساتیدم پیش رفتم
   به نظرم برای دفعات اول خیلی مهمه که در رشته خودتون استادی رو پیدا کنید که در نوشتن مقاله متبحر باشه

 49. سارا به خانم شیما یعقوبیان می‌گه:

  ا تشکر و آرزوی توفیقات روز افزون برای شما

  چیزی که در صفحه مصاحبه شما توجه من رو به خودش جلب نمود، حضورتون و پاسخگویی سر شار از مهر و محبت شما به دوستان بود، چیزی که متاسفانه تو بعضی صفحات مصاحبه با رتبه های برتر به چشم نمیخوره یا کمتر میخوره، مصاحبه ای میشه و علی رغم سوالات پی در پی و مکرر دوستان، شخص در تاپیکش حضور نداره!!! یا جواب نمیده..
  ممنونم ازتون که فعال هستید و پاسخ میدین.
  موفق باشید دوست عزیز

 50. طاها می‌گه:

  ممنون از لطف شما و وقتتون براى پاسخ به سوالاتمون
  چه درس هایى رو کلاس رفتید ؟استعداد رو اقاى عرفانیان رو کلاس رفتید

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   دوست عزیز من تقریباً همه ی دروسم رو کلاس رفتم، اما چرا به کسی توصیه نکردم چون بعضیاش واقعاً فقط و فقط اتلاف وقت بود و بعضی دیگه رو هم اگر نگم اتلاف وقت، اتلاف هزینه بود چون اگر منابع رو میدونستم بجای کلاس رفتن میتونستم در همان زمان رفت و آمد و کلاس حتی مطالعه ی بهتر و مفیدتری داشته باشم
   به نظرم اگر سطحتان متوسط به بالا هم باشه همه ی درسها رو خودتون میتونید بخونید تنها شاید ریاضی و جیمت نیاز به کلاس داشته باشد، آمار هم که کتاب آقای رنجبران کاملاً با زبان ساده و قابل فهمی بیان شده ، بعد از خواندن این کتابها هم دیگه میتونید برای تمرین بیشتر از هر کتاب یا منبعی تست کار کنید

 51. سامان می‌گه:

  شما ترتیب انتخابتان را اول شریف زدین در حالی که کارنامه تان اول تهران رو نشان میده! لطفا شفاف سازی کنید!!!!!!!!!!!!!۱

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   شفاف سازی میشود:
   من ترتیب انتخابهام به این صورت بوده:
   شریف- تهران- تربیت مدرس- علامه طباطبایی و بهشتی
   اما بعد از مصاحبه دانشگاه تهران طی نامه ای به سنجش درخواست انتقال اولویت دوم به اول را دادم که اعمال شد خوشبختانه

 52. Ali می‌گه:

  باسلام وعرض تبریک خدمت خانم یعقوبیان
  من ارشد مجازی دانشگاه تهران دارم معدلم ۱۷ اموزش محور یه مقاله هم اکسپتنس گرفتم ایا در مصاحبه روی پایان نامه حساسیت دارن و ایا امیدی هست؟ممنون از راهنماییتون

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام و سپاس از لطفتون
   من در این خصوص اطلاع کاملی ندارم، بهتره از دوستان دیگه ای که اطلاعات جامع در این خصوص دارن سوال بفرمایید. اما در مورد من و دوستان دیگه ای که دیدم پایان نامه و موضوعش خیلی مهم بود و تقریباً اولین چیزی بود که در جلسات مصاحبه خواسته و توسط اساتید حاضر بررسی میشد

 53. shima می‌گه:

  آفرین
  انشاالله همواره باعث افتخار باشید
  من هم متاهلم و هنوز شروع نکردم میشه توضیح بدید برنامه ریزیتون چه طوری بود مثلا هر روز برنامه ریزی میکردید چه بخونید با هر هفته؟ و این که تایم درس خوندنتون به چه صورت بود مثلا مشخص میکردید فردا ۱۰ تا ۱۲ زبان بخونید یا نه برنامه داشتید فردا ۲ ساعت زبان هم بخونید؟ مرسی

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   با سلام
   دوست عزیز همان طور که در جواب یکی از دوستان هم گفتم من درسهام رو گروه بندی کرده بودم و تقریباً برنامه ریزیم بصورت هفتگی بود، ساعت مشخصی هم برای درسها تعیین نمیکردم فقط سعی میکردم مدت زمان مشخص رو در طول روز مطالعه کنم، و از ساعت ١٢ به بعد جمعه ها هم یا برای رفع عقب افتادگی از برنامم استفاده میکردم یا استراحت !!
   البته من چون سه سال بطور کامل از درس و دانشگاه دور بودم و در عین حال برای کنکور آزاد هم مطالعه میکردم مجبور بودم با این فشردگی درس بخونم شاید دوستان به زمان کمتری نیاز داشته باشند

 54. amir می‌گه:

  خانم یعقوبیان واقعا از اینکه جواب همه ی بچه ها رو از جمله بنده با حوصله دادید بسیار سپاسگزارم و از خدا میخوام که در تمام مراحل زندگیتون کمکتون کنه.
  شما به من خیلی انگیزه دادید. آخه من لیسانس دانشگاه آزاد بودم ولی ارشدم رو از یکی از دانشگاه های معتبر دولتی تهران گرفتم.ولی چون میخوام دکتری تهران قبول بشم میترسم به لیسانسم گیر بدن. ولی با دیدن شما امیدوار شدم.البته فکر کنم در رشته شما اساتید عادل تر هستند.
  موفق و سلامت باشید

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   ممنون، به نظرم این کمترین کاریه که میتونم انجام بدم و خوشحالم که این فرصت فراهم شد تا چیزای کمی رو که بلدم در اختیار دوستان قرار بدم
   راستش من هم معتقدم که کمی ناعدالتی هم هست اما مطمئنم این شرایط برای کسانی که رتبه ی خوبی دارند ، بهتر است
   البته همه چیز باز علاوه بر رتبه، به اعتماد به نفستون و برخوردتون سر جلسه مصاحبه و کارهای پژوهشیتون بستگی داره

 55. مهندس می‌گه:

  سلامخانم یعقوبیان ضمن تبریک
  میخواستم بپرسم که منابعی که برای زبان مطالعه کردید به نظر خودتون چقدر مفید بودن. مثلا برای استعداد کلاس رو تاکید کردید که خیلی خوب بود. زبان چطور؟
  من کلاسشون رو میخوام برم به نظر شما ضمن کلاس چطور مطالعه کنم که به بازده شما برسم؟ واینکه شما که موسسه پژوهش رو میرفتید حتما اطلاع دارید که کلاس زبان دکتر فرید هم هست. آیا اطلاع دارید که خوب هست یا نه؟ در ضمن من خیلی خیلی دلم میخواد کتاب ترجمه کنم. اما نمیدونم چطور؟ دوست دارم با کسی همکاری کنم اما کسی نیست. اگر شما هم دوست دارید با هم کتابی ترجمه کنیم؟ درضمن چطور کتابی رو برای ترجمه انتخاب کنیم که خوب باشه؟ و اینکه خب بعد ترجمه کجا و چطور باید ثبتش کنیم؟ ایا در جلسه مصاحبه همین که بگیم دارم ترجمه می کنم کافیه؟
  ببخشید خیلی طولانی شد ممنونم جواب بدید
  در ضمن فارغ التحصیل تربیت مدرس هستم و پایان نامم در حیطه سرمایه فکری و مدیریت دانش بوده.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   راستش من زبان رو هم ماهان کلاس رفتم ولی به این نتیجه رسیدم تو خونه خوندنم بیشتر جواب میداد هرچند کلاس هم بد نبود واسم
   زبان آقای فرید رو من نرفتم ولی همان زمان یکی از دوستانم برای کنکور ارشد کلاس ایشون رو میرفت و راضی بود
   در کل زبان چیزیه که بیشتر به تمرین و تست زدن خودتون بستگی داره، بهترین استاد هم نمیتونه گرامر و لغات رو بجای شما حفظ کنه، اما جیمت بیشتر تکنیکه و من چون آقای عرفانیان به ساده ترین صورت ممکن این درس رو تدریس میکردند کلاسشون رو خیلی دوست داشتم
   البته واقعاً همه چی به خود فرد بستگی داره، خیلی از رتبه های خوب سر کلاس اساتید دیگه ی جیمت رفتند که من نتونستم با اون اساتید ارتباط برقرار کنم
   در مورد کتاب متاسفانه من تجربه ای در این خصوص ندارم، ولی دوستی دارم که آن هم در حال مطالعه برای کنکور دکتری است و اگه مایل باشین میتونم معرفیش کنم

   • مهندس می‌گه:

    سلام مجدد. ممنون میشم اگه کسی رو میشناسید که بخواد مثل من رزومه اش رو قوی کنه معرفی کنید. ممنون. انشالله موفق باشید.

 56. زیبا می‌گه:

  سلام سرکار خانم یعقوبیات خدمتتون تبریک میگمممکنه منو راهنمایی بفرمایید منم رشته ام مدیریته همین منابع کفایت میکنه ضمنا کلاس اقای عرفانیان کدام موسسه برگزار میشه وراجب کلاس زبان تهران وmsrtبیشتر توضیح میدید وسوال اخر اینکه ازمون سراسری وازاد چه زمانی ثبت نام میکنه ممنون

 57. زیبا می‌گه:

  ضمن سلام وتبریک خدمت شما سرکار خانم یعقوبیان ممکنه بفرمایید کلاس اقای عرفانیان در کدام موسسه برگزار میشه وراجب کلاسهای زبان دانشگاه تهران وmsrtبیشتر توضیح بدید ممنون میشم چونکه منم تازه امسال میخوام دکتری شرکت کنم وزمان آزمونهای ازاد وسراسری رو ه بفرمایید با تشکر

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام و ممنون از تبریکتون
   من کلاسهای آقای عرفانیان را در موسسه پژوهش شرکت کردم
   زمان آزمونها هم هر سال اندکی تغییر میکنه؛ سال گذشته آزمون آزاد هفته آخر بهمن و آزمون سراسری هفته دوم اسفند برگزار شد
   من کلاسهای زبان دانشگاه تهران را شرکت نکردم فقط آزمونش رو دادم، آزمون زبان دانشگاه تهران listning نداره در حالیکه آزمون های msrt ( وزارت علوم) و تولیمو ( سازمان سنجش) listning هم دارند

 58. شیما یعقوبیان می‌گه:

  برخی سوالاتی را که از جلسات مصاحبه به یاد دارم برای دوستان آورده ام، امیدوارم که مفید واقع شود:

  سوالات مصاحبه دانشگاه تهران:
  فرق coaching و mentoring چیست؟
  به نظر شما آیا مدیریت اسلامی با رهنمودهای نهج البلاغه امکان پذیر است؟
  آموزش ضمن خدمت و حین خدمت آیا تفاوتی با هم دارند؟
  مدل pcmm چیست؟ ( پاسخ این سوال در بخش ضمیمه کتاب منابع انسانی جناب آقای دکتر قلی پور موجود است)
  بعد ششم فرهنگ هافستد؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه شریف:

  فرق market research & phd research چیست؟
  چرا باید شما را به عنوان دانشجوی دکتری انتخاب کنیم؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه تربیت مدرس:

  خواستگاه استراتژی؟
  تعریف alignment در مدیریت استراتژی؟
  brand equity چیست ؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه علامه طباطبایی:

  تعریف power
  انواع قدرت کدامند؟
  فرق قدرت و اختیار چیست؟
  تعریف اختیار به انگلیسی
  تفوت اقدام پژوهی و پژوهش عملی چیست؟
  تعریف فرهنگ به انگلیسی؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه بهشتی:

  واژه pp مخفف چیست؟ ( در خصوص پاسخ این سوال نظری ندارم اما شاید منظور مصاحبه کننده personality psychology بوده است)
  انگیزش و ادراک را تعریف کنید
  ترکیب نظریه مازلو و هرزبرگ به چه صورت خواهد بود؟
  اگر هرزبرگ نمونه مورد مطالعش فقط کارگران بودند آیا به انگیزاننده ها میرسید؟
  چند دانشمند رفتاری جدید را نام ببرید.
  دراکر مهمتر است یا جابز؟
  و در این دانشگاه ترتیب اولویتها نیز از من پرسیده شد و به نظرم اینکه انتخاب آخر من دانشگاه بهشتی بود اثر بدی بر جوّ مصاحبه گذاشت.

 59. فرزانه می‌گه:

  سلام
  بهتون تبریک میگم
  امیدوارم در تمام زمینه ها موفقیت کسب کنید
  موفق باشید

 60. arezoo می‌گه:

  سلام
  از اینکه یک خانم متاهل هستید و همت عالی دارید واقعا بهتون تبریک می گم.

 61. زبان دانشگاه تهران می‌گه:

  باعرض تبریک خدمت سرکارخانم دکتر یعقوبیان خواهشمنداست درصورت امکان منابع امتحان زبان دانشگاه تهران رابفرمایید.

 62. یک مدیریتی می‌گه:

  سلام و تبریک

  من م رشته م مدیریت ه…لطف می کنید بگید دروس تخصصی رو چطور می خونید؟ مباحث رو چطور تقسیم می کردید به طور روزانه؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   من دروس را به صورت زیر دسته بندی کردم و در هر روز حتماً از هر گروه یک درس را میخوندم:
   ١- تئوریهای مدیریت
   ٢- رفتار و منابع
   ٣- آمار و ریاضی
   ۴- جیمت
   ۵- زبان

   برای هر یک از موارد ١-٣ حداقل روزی ٢ ساعت و برای ۴-۵ حداقل روزی ١.۵ وقت میذاشتم، البته این در صورتی بود که اتفاق غیر منتظره ای پیش نیاد
   ساعات مطالعه ی جمعه هام تا ٢ بود و بعدش اگه در طول هفته از برنامم عقب افتاده بودم جبران میکردم

 63. عماد می‌گه:

  درود بر شما خانم یعقوبیان
  تبریک و شاد باش بابت موفقیت سرافرازانه تان
  من هم ارشد ,آزاد شاهرود خواندم و امسال هم دکترای مدیریت آزاد کرمان قبول شدم
  با خوندن مصاحبه ی شما ,احتمالا از ثبت نام منصرف بشم و دوباره برای آزمون امسال شرکت کنم.همیشه ترس از ازمون دولتی داشتم ,هرچند لیسانسم را علامه گرفته ام.به نظرتان تصمیم درستی گرفته ام؟البته شاغل و متاهلم اما با شما بسیار موافقم که اراده ی آدمی می تواند همه چیز را تغییر دهد.از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   با سلام
   البته تلاش شما هم قابل تقدیره که با وجود شاغل و متاهل بودن دکتری آزاد قبول شدید
   عزیزم به نظر اگه همراهی همسرت را داری و میتونی چند ماه مانده به کنکور را هم مرخصی بگیری و بصورت متمرکز بخونی ارزش امتحانش را داره
   با آرزوی بهترین ها

 64. ناشناس می‌گه:

  سلام.ضمن تبریک به شما ممکنه لطفا بفرمایید آیا برای استعداد اطلاعات مربوط به آمار و ریاضی و … رو باید داشته باشیم یا نه هر تستی نکته خاصی داره . چون علوم انسانی ها معمولا ضعیفتر هستند تو این قسمت اما ظاهرا سوالات برای همه مشترک است .منتظر جوابتون هستم

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سوالات جی مت هر بخشش نکته خاص خودش را دارد، مسلط بودن به آمار، ریاضی کمک کننده هست اما از آنجا که اصولاً جیمت در بخشهای مرتبط با مباحث ابتدایی آمار و ریاضی سروکار دارد، مطالب ارائه شده در کتب آموزشی و کلاسها کافیست، یعنی مطالب پیچیده ای نیست که نشه از پسش برآمد

 65. طاها می‌گه:

  با سلام جزوات تئوریهاى مدیریت که از سایت پرچ هست همه براى دکترا هم هست؟

 66. ناشناس می‌گه:

  سلام .لطفا با نفر برتر علوم قران و حدیث هم مصاحبه کنید .ممنون

 67. طاها می‌گه:

  با سلام جزوات تئوریهاى مدیریت که از سایت پرچ دانلود کردید ایا همان جزوات تئوریهاى مدیریتى است که سایت phdtest مى فروشد من اینها را از این سایت سال پیش خریدم

 68. شریف می‌گه:

  باسلام و تبریک به شما دوست عزیز
  شیما خانم اگه از بین دوستان کسی رو می شناسید که برق-مخابرات سیستم دانشگاه های تهران قبول شدند،لطفا اطلاع دهید
  باتشکر

 69. مرجان می‌گه:

  سلام با تشکر از سایت فوق العاده ‌‌‌‌‌خوبتان عاجزانه خواهش میکنم با رتبه برتر رشته زبانشناسی سراسری هم مصاحبه کنید. ممنون از لطفتان

 70. رامتین می‌گه:

  سلام عرض میکنم خانوم دکتر
  ضمن عرض تبریک بسیار به خاطر خلق چنین افتخاری،سوالی از حضورتان داشتم،برای من که پایه زبان انگلیسی ام چندان خوب نیست آیا مطالعه منابع معرفی شده توسط حضرت عالی کافی است یا اینکه آوردن درصدی متوسط در درس زبان برای بنده با مطالعه کامل کتبی که بیان فرمودید امکان پذیر نیست؟
  ممنون می شوم اگر بنده را راهنمایی بفرمائید.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   با سلام دوست عزیز
   من رو شرمنده میفرمایید
   من فکر میکنم هیچ چیزی غیر ممکن نیست، تنها شما باید زمان بیشتری به این درس اختصاص دهید، کتب توصیه شده کاملاً برای هر سطحی قابل استفاده است فقط دقت و ممارست لازم دارید دوست عزیز

 71. شازده کوچک می‌گه:

  با عرض سلام و تبریک خدمت خانم یعقوبیان عزیز به نظر شما امکانش هست کسی ارشد از دانشگاه آزاد باشه بتونه دکتری سراسری قبول بشه ؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   به یقین میگم بله، در مدت زمان مصاحبه دوستانی بودند که ارشدشان دانشگاه آزاد بود و رتبه ی خوبی در کنکور سراسری آورده بودند و مصاحبه هاشون هم خیلی خوب پیش میرفت
   در حقیقت به نظر من حداقل در مورد دوستانی که رتبه ی خوبی کسب میکنند حساسیتی در خصوص محل تحصیل وجود نداره، البته همه اینها با توجه به تجربیات اندک من هست

 72. فرزانه می‌گه:

  سلام، به شیما جون از صمیم قلب تبریک میگم و امیدوارم همیشه در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشه. از این که این مصاحبه رو ترتیب دادید هم تشکر می کنم.
  میشه لطف کنید منابع کتابداری رو هم یجورایی اعلام کنید با مصاحبه ای مثل این ترتیب بدید یا اگر کسی از دوستان اطلاعی دارد بنده را هم مطلع کنید لطفا.

 73. سارا تربیتی می‌گه:

  تبریک میگم

 74. مهدی می‌گه:

  سلام خانم یعقوبیان
  تبریک میگم
  به نظر شما بین پردیس دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در رشته مدیریت کدومیک بهتره؟
  ممنون میشم نظرتون رو صریح بگین

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام دوست عزیز
   خوب من تخصصی در این خصوص ندارم ولی با توجه به شنیده هام از دوستان پردیس دانشگاه تهران باید بهتر باشه

   • الی می‌گه:

    سلام
    تبریک می گم.
    آیا منظور از پردیس دانشگاه تهران همون دوره پولی هست؟ اگر نه تفاوتشون چیه؟

    • شیما یعقوبیان می‌گه:

     بله دوره پردیس پولی هست، البته دانشجویان شبانه هم شهریه پرداخت میکنند اما کلاسهای دانشجویان روزانه و شبانه در یک محل و توسط یک استاد برگزار میشه اما بطور مثال در دانشگاه تهران محل تشکیل کلاسهای دانشجویان پردیس کلاً متفاوت است

     • الی می‌گه:

      با سلام
      جوی راه افتاده که مدرک پردیس از آزاد پایین تره ارزشش و معلوم نیست باهاش بشه هیئت علمی شد. این ها چقدر درسته؟ و آیا دوره پردیس پولی که دانشگاه ها به صورت آزمون داخلی و مصاحبه دانشجو می گیرن فرق داره با پردیسی که از طریق سازمان سنجش آزمونش برگزار می شه؟ از نظر نوع مدرک چطور؟
      ممنون

 75. bahare می‌گه:

  Afarin khanum,vaghean afarin
  Vase manam doa konid emsal ghabul sham,
  Mamnun ke az manabei ke motale kardid goftid
  Khoshbakhto saadatmand bashid

 76. اکرم می‌گه:

  سلام بهت تبریم میگم
  شاد و پیروز باشی همیشه
  از اینکه منابع رو کامل گفتی هم ممنون .از افراد دیگر برتر رشته مدیریت مصاحبه کنید خواهشا

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   ممنونم، امیدوارم منابع مفید باشه برای همه دوستان
   تنها آرزوم اینه که عزیزان با شرایط سردرگمی که من پارسال مواجه بودم، درگیر نشوند

 77. کنکور می‌گه:

  سلام
  ضمن عرض تبریک به شما

  می خواسنم درخواست کنم که با رتبه برتر مهندسی کامپیوتر نرم افزار هم مصاحبه کنید.
  متشکرم

 78. مرتضی می‌گه:

  درصدها و نمرات مصاحبه در تصویر قابل خواندن نیست.
  لطفا تصویر با کیفیت بالاتر از کارنامه قرار دهید.

 79. برق قدرت می‌گه:

  سلام
  ممنون که یاد دادید با پشتکار می توان به همه چیز رسید :-)

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   واقعاً هیچ چیزی بالاتر از لطف خدا و پشتکار نیست
   حتی تو دانشگاههای ما که همه میگفتن و میگن که اساتید فقط دانشجویان خودشان رو برمیدارن و … من حداقل به خودم ثابت کردم که اینطور نیست، من در دانشگاههای تربیت مدرس و علامه هم قبول شدم این در حالیه که در زمان مصاحبه تعداد زیادی از دانشجویان برتر این دانشگاهها حضور داشتن، من فقط سعی کردم با اعتماد به داشته هایم و بدون توجه به فضای منفی که همه در موردش صحبت میکردند مقابل اساتید حاضر بشم

 80. شیمی آلی می‌گه:

  با عرض سلام و تبریک خدمت شما به خاطر موفقیتتان و پذیرش در دانشگاه تهران
  امیدوارم که موفق باشید
  اما واقعاً عجیبه چطوری توی این زمان کم تونستید ۶۰ درصد استعداد و ۶۸ درصد زبان بزنید؟
  یعنی در زمان ۹۰ دقیقه تونستید مجموع این دو درس رو ۱۲۸ بزنید درحالی که هیچ کدوم از رتبه های برتر هیچ کدام از رشته ها، مجموع این دو درسشون به ۱۰۰ هم نرسیده؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   ممنونم، لطف دارید شما
   من تنها کاری کردم کاملاً طبق زمان بندی پیش رفتم، یعنی تا زمان هر بخشم تموم میشد حتی اگه بقیه سوالات رو هم بلد بودم اون بخش را رها میکردم و به سراغ بخش بعدی میرفتم، البته در ابتدا زمانم را ده دقیقه کمتر از کل زمان آزمون در نظر گرفتم و اون ده دقیقه را در آخر به چک کردن جوابهام اختصاص دادم

 81. مونس می‌گه:

  سلام بتون تبریک می گم.
  درصد زبان و استعداد شما برای من که فوق العاده ست.
  استعداد تحصیلی ۶۰ اون هم با اون زمان کم واقعا عالیه.
  میشه بما هم کمک کنید
  دقیقا برای امادگی استعداد و تست زبان چه منابعی رو بخونیم بهتره؟

 82. احمدرضا - مدیریت دولتی می‌گه:

  ضمن تبریک به شما خانم سختکوش ؛
  نظر شما درباره سئوالات دکترا آزاد چیه ! منابع مشخصی دارند !

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سلام
   منابع را کاملاً در متن مصاحبه توضیح دادم
   کمک دیگه ای بتونم بکنم خوشحال میشم

   • شیما یعقوبیان می‌گه:

    در ضمن در خصوص دکتری آزاد مدیریت دولتی من با اینکه رتبم ٢شد واقعاً بعد از جلسه امتحان واقعاً نمیدونستم چه جوری آزمون دادم، سوالات تئوری و زبان که بیشتر حالت نظرسنجی داشت!!!
    آمار که هیچ سوالی داده نشده بود و تمام سوالات این بخش از روش تحقیق بود
    راستش من تنها چیزی که تو آزمونهای آزمایشی یاد گرفته بودم این بود که سر هر دو جلسه کنکور سراسری و آزاد سوالاتی رو که شک داشتم تا حد ممکن جواب نمیدادم شاید این موضوع خیلی کمکم کرد، چون یا سوالات را جواب ندادم یا بیش از ٩٠٪ به درست بودنش مطمئن بودم

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   سپاس
   منابع آزمون دانشگاه آزاد معمولاً کتب و جزوات اساتید واحد علوم تحقیقات هست

 83. رضا می‌گه:

  سلام سوالی از شما داشتم. شما چه رویه و چه منابعی را جهت مطالعه استعداد تحصیلی استفاده نمودید؟ قبل از این من فکر می کردم که کسب درصد بالاتر از ۵۰ یا حتی ۴۰ در استعداد تحصیلی محال بود.

 84. رضا می‌گه:

  درصدهای زبان و استعداتتان بسیار عالی است. این درصدها برای ما بسیار قابل تحسین است. انشاالله همیشه پیروز و پاینده باشید.

 85. مریم می‌گه:

  سلام خسته نباشید میخواستم ازتون خواهش کنم با نفرات برتر رشته روانشناسی هم مصاحبه داشته باشید مدتهاست که این درخواستو دارم اما متاسفانه ترتیب اثر داده نمیشود این خواسته عده زیادی از کاربران سایت میباشد

 86. رییسی می‌گه:

  من با انکه زبان خوانده ام ولی جای بسی تحسین دارد در این وقت کم هم استعداد را ۶۰ بزنی و هم زبان را ۶۸ درصد با ان که کارشناسی زبان نداشته باشی و فقط به مطالعات خود بسنده کرده باشی شما در حد عالی هستی البته معدل ۱۹ این راهم اثبات میکند.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   ممنون شما لطف دارین واقعاً، خودم اصلاً این تصور را در مورد خودم ندارم
   به نظرم لطف خدا واقعاً شامل حالم بوده
   ولی بطور کل سوالات زبان امسال چندان دشوار نبود

 87. محمدرضا مدیریت دولتی می‌گه:

  سلام آیا بهمن ماه امسال دانشگاه آزاد برای رشته دکتری تکمیل ظرفیت میزاره؟؟
  کسی خبر داره ؟/

 88. هادی . مدیریت منابع می‌گه:

  با سلام و عرض تبریک
  با توجه به مشغله کاری که دارم اماچون منابع واسه فراگیر پیام نور مشخص بود رتبه ۳۰ سال ۸۹ رو اوردم اما الان واسه دکتری منابع ندارم
  اگه لطف کنید منابعی که مطالعه کردید رو کاملتر بگید ممنون میشم.
  متاسفانه نداشتن منابع مشکل اصلی همه عزیزانه.

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   دوست عزیز منابع من دقیقاًهمانهایی بود که در مصاحبه اعلام کردم، فقط من هر منبع رو چندین بار خوندم و هر از چند گاهی هم از سایت آقای پرچ و سایتهای مشابه نکته و تست برمیداشتم، بعلاوه آزمونهای آزمایشی مدرسان هم به نظرم مفید بود

 89. رضا - مهندسی شیمی می‌گه:

  سلام خانم یعقوبیان

  بهتون تبریک میگم و در همه ی عرصه های زندگی همچون تحصیل بهترین ها رو براتون آرزو دارم …

 90. امیرعباس می‌گه:

  سلام دوستان و دکترای از این به بعد
  بچه ها من میخام دکتری روانشناسی تربیتی شرکت کنم، کسی میدونه برای نظریه های آموزش چی باید خوند؟
  ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه، خدایارتان

  • رییسی می‌گه:

   روانشناسی پرورشی دکتر سیف و روانشناسی دکتر علینقی خرازی و نظریه های یادگیری السون و هرگنهان ترجمه دکتر سیف و روش تحقیق دکتر بازرگان وسرمد و روش تحقیق دکتر دلاور

 91. امیر می‌گه:

  خانم یعقوبیان بهتون از صمیم قلب تبریک میگم و از بابت راهنماییهای خوبتون بسیار سپاسگذارم.
  میشه بگید برای آزمون msrt چه کتابی رو مطالعه کردید؟

  • شیما یعقوبیان می‌گه:

   ممنون دوست بزرگوار
   همان طور که گفتم کتاب تولیموی ماهان رو مطالعه کردم بعلاوه کتابهای ۵٠۴ و ١١٠٠ که آخری رو فقط تا نصفش رو رسیدم کامل مطالعه کنم

 92. ترمه-فیزیولوژی جانوری می‌گه:

  تبریک.
  امیدوارم در کنار همسرتان همیشه موفق، پیروز و خوشبخت باشید.

 93. الی می‌گه:

  سلام بهتون تبریم میگم وبراتون ارزوی موفقیت دارم….ا.ل.ی….

 94. داوود می‌گه:

  درود بر شما
  وجود نخبگانی همچون شما باعث افتخار است.
  پیروز باشید.

 95. رویا می‌گه:

  سلام
  تبریک میگم

درج نظر