مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

مصاحبه با رتبه برتر آزمون دکتری مدیریت 93

سرکار خانم شیما یعقوبیان دوره کارشناسی خود را در رشته مهندسی برق دانشگاه آزاد کرج سپری کرده و در سال 1386 با رتبه 121 (یا 123)  وارد مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شاهرود در رشته MBA شده و سال 1389 با معدل  19/11 این دوره را به اتمام رسانده اند. در آزمون دکتری 93 نیز در رشته مدیریت، رتبه 8 را در کنکور سراسری و رتبه 2 را در آزمون آزاد کسب کرده و از مهرماه امسال دانشجوی مدیریت بازرگانی گرایش رفتار و منابع انسانی دانشگاه تهران خواهند شد.

photo(1)

پی اچ دی تست: از چه زمانی تصمیم گرفتید که در آزمون دکتری شرکت کنید؟

–         بعد از فارغ التحصیلی از دوره ارشد تصمیم نداشتم دکتری شرکت کنم اما خرداد 92 نظرم تغییر کرد و همان موقع بود که به دنبال منابع و موسسات کنکور رفتم. تقریبا از تیرماه شروع کردم. اما متاسفانه چون به خوبی راهنمایی نشده بودم در انتخابم موفق عمل نکردم. خیلی سردرگم بودم و به قول معروف از این شاخه به آن شاخه میرفتم.

پی اچ دی تست: از ابتدا قصد داشتید آزمون آزاد هم شرکت کنید یا صرفا هدفتان کنکور سراسری بود؟

–         در حقیقت تمرکز من بر دانشگاه آزاد رشته مدیریت بازرگانی بود چون به حیطه کاری ام نیز مرتبط بود و برای کنکور دولتی اعتماد به نفس خیلی کمی داشتم و فقط دروس آزمون آزاد را مطالعه میکردم اما چون در دوره ارشد GMAT را خوانده بودم، مطالعه روزانه یک ساعت این درس را در برنامه ام گنجاندم تا شانس قبولی در آزمون سراسری را هم داشته باشم. تقریباً یک ماه مانده به آزمون آزاد مشخص شد که دروس آزمون تغییر کرده و اتفاقا بیشترین تغییر در گرایش بازرگانی بود. از همان موقع تصمیم گرفتم که برای کنکور سراسری به صورت متمرکزتر درس بخوانم.

پی اچ دی تست: روزانه چقدر مطالعه داشتید؟

–         من خیلی درس میخواندم و در بدترین حالت حداقل پنج ساعت مطالعه داشتم. اما معتقدم اگر کسی درست راهنمایی شود و منابع را از ابتدا به درستی اتخاب کند برای کسب رتبه خوب در آزمون دکتری سه ماه مطالعه متمرکز کافیست.

پی اچ دی تست: برای درس استعداد  تحصیلی چه برنامه ای داشتید؟

–         برای استعداد تحصیلی کلاس آقای عرفانیان را شرکت کردم و واقعا راضی بودم.

پی اچ دی تست: چه منابعی را مطالعه کردید؟

–         آمار: هادی رنجبران انتشارات اثبات

ریاضی: امید محمودیان انتشارات نگاه دانش

رفتار و منابع: آرین قلی پور انتشارات سمت. تست های منابع انسانی سعادت را از اینترنت دانلود کردم. کتاب های کوچک رضاییان انتشارات سمت را هم مطالعه کردم.

تئوری: تئوری های جامع مدیریت پرچ نشر مهربان. خلاصه های الوانی و رضاییان را از اینترنت دانلود کردم. جزوات سایت پرچ. جزوه و کتاب موسسه ماهان

زبان: کتاب تولیمو ماهان. 504. 1100 واژه ترجمه سعید حسینی طرق انتشارات دانشیار

استعداد تحصیلی: عرفانیان، نگاه دانش. آزمون های سال های گذشته سایر گروه ها

پی اچ دی تست: چه رتبه ای را بعد از آزمون کتبی برای خودتان پیش بینی میکردید؟

–         در حقیقت بعد از آزمون از عملکردم راضی بودم. تمامی مواردی را که مطالعه کرده بودم به یاد داشتم، اما با این حال چون اولین بار بود که آزمون دکتری شرکت می کردم تصور نمی کردم رتبه ام تا این حد هم خوب شود.

پی اچ دی تست: زمان مصاحبه چه رزومه ای ارائه کردید؟

–         دو مقاله کنفرانسی. دو  ISC و یک ISI که تاییدیه چاپ نداشت.

بعد از کنکور، آزمون زبان دانشگاه تهران و همچنین MSRT را شرکت کردم. زمان مصاحبه نمره 76 زبان دانشگاه تهران و 68 آزمون MSRT را داشتم.

پی اچ دی تست: برای مصاحبه به کدام دانشگاه ها معرفی شدید و مصاحبه هر دانشگاه چگونه برگزار شد؟

–         ترتیب انتخابم شریف، تهران، شهید بهشتی، علامه و تربیت مدرس بود.

مصاحبه دانشگاه شریف در دو مرحله انجام شد و با آنکه رتبه ام در این دانشگاه 4 بود و مصاحبه خوبی داشتم اما به مرحله دوم معرفی نشدم. دانشگاه شریف به طور کلی در رشته مدیریت، بدون اعلام گرایش دانشجو می گرفت ولی باید موضوع تز را از قبل مشخص می کردیم ، من با توجه به علاقه ام سه موضوع با گرایش رفتار و منابع انتخاب کرده بودم اما درجلسه مصاحبه اصلا اساتید رفتار منابع نبودند و در عوض از موضوع کارآفرینی سوال شد! یک متن زبان انگلیسی هم ترجمه کردم که خیلی ساده بود.

مصاحبه دانشگاه تهران فوق العاده بود و بعد از مصاحبه شانس قبولی ام را زیاد میدانستم. سوالات تخصصی پرسیده میشد. من در کلاس آمادگی برای مصاحبه دکتری  پی اچ دی تست  شرکت کرده بودم و جالب بود که عینا با همان اتفاقاتی که برای دکتر محمدی ، مدرس کلاس،  در جلسه مصاحبه دانشگاه تهران افتاده بود مواجه شدم. مثلا ایشان گفته بودند که در جلسه مصاحبه سوالی مطرح شد که نمیتوانستم پاسخ دهم و با اعتماد به نفس گفتم حضور ذهن ندارم و استاد در جواب من گفت دوست داری از چه موضوعی سوال کنم؟ دقیقا همین اتفاق برای من هم افتاد. همچنین ایشان گفته بودند که بعد از مصاحبه تهران از اینکه این دانشگاه را اولویت دوم انتخاب کرده بودند پشیمان بودند و دوست داشتند که ترتیب انتخابشان را عوض کنند. من هم بعد از این مصاحبه چنان حس خوبی به جلسه مصاحبه و برخورد خوب اساتید داشتم که حتی قبل از مصاحبه شریف درخواست تغییر اولویت اول و دوم را به سازمان سنجش اعلام کردم.

دانشگاه تربیت مدرس هم سوالات بسیار سخت تخصصی پرسیده شد. و قسمتی از یک کتاب کاملا غیرمرتبط را که مربوط به “صنعت چاپ” بود ترجمه کردم!

در دانشگاه علامه همه چیز روال مرتبی داشت از ارائه مدارک گرفته تا انجام خود مصاحبه. در ضمن دانشگاه علامه تنها دانشگاهی بود که سوالات تخصصی به انگلیسی هم پرسیده شد.

 در دانشگاه شهید بهشتی جو مصاحبه  برعکس دانشگاه علامه اصلا منظم نبود، حتی از ساعت 8:30 تا 15:30 که زمان مصاحبه ی من بود جایی برای نشستن هم وجود نداشت.

 مصاحبه دانشگاه علوم تحقیقات هم که خیلی خوب بود و کاملا راضی بودم. هم سوالات تخصصی و هم توانایی ترجمه مورد بررسی قرار گرفت.

پی اچ دی تست: چه توصیه ای به داوطلبان آزمون 94 دارید؟

–         سعی کنند اطلاعات درستی در مورد منابع آزمون از کسانی که سالهای گذشته موفق شده اند به دست بیاورند. من در این زمینه تلاش زیادی نکردم و خیلی زمان از دست دادم. کنکور دکتری خیلی ساده تر از کنکور ارشد است چون اکثر شرکت کنندگان به دلیل مشغله کاری مطالعه متمرکزی ندارند. پس با مدیریت زمان و مطالعه صحیح حتما نتیجه مطلوبی حاصل خواهد شد.

یکی از اشتباهاتی که من مرتکب شدم این بود که از نظر کارهای پژوهشی خیلی پشتوانه خوبی نداشتم. اگر به جای روزی 8 ساعت درس خواندن این زمان را به 6 ساعت کاهش میدادم و آن را به تقویت رزومه پژوهشی اختصاص میدادم قطعا اعتماد به نفس بیشتری در جلسات مصاحبه داشتم.

به نظرم کسانی که از چندین ماه قبل شروع به مطالعه میکنند و زمان کافی دارند و مطمئن هستند که میتوانند رتبه خوبی کسب کنند باید با اساتید دانشگاه ها برای مقاله، کتاب و راهنمایی های دیگر ارتباط برقرار کنند تا در جلسه مصاحبه آنها را به عنوان یک فرد کوشا بشناسند. البته نه ارتباط از نوع چاپلوس گرایانه، چون این نوع ارتباط دقیقا نتیجه عکس خواهد داشت.

همچنین مطلب دیگری که از کلاس آقای محمدی یاد گرفتم و دوست دارم آن را به دوستانم منتقل کنم این بود که شروع به ترجمه یک کتاب کنند. اگر حتی تا زمان مصاحبه فقط 20 صفحه از کتاب ترجمه شده باشد، این ذهنیت را برای اساتید ایجاد میکند که شما توانایی ترجمه کتاب را دارید و این امتیاز مثبتی خواهد بود.

پی اچ دی تست: و سخن پایانی؟

–          اگر اجازه بدهید  باید از همسرم نیز بسیار تشکر کنم، مطمئناً برای افرادی که متاهل هستند حمایت، همراهی و صبوری همسر فاکتور تعیین کننده ایست که خدا را شکر من این همراهی را داشتم.

پی اچ دی تست: با آرزوی موفقیت روزافزون برای شما

1

2

 
کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. پرستو گفت:

  لطفا با رتبه یک دکتری مدیریت آموزشی هم مصاحبه کنید. من واقعا به راهنمایی نیاز دارم. بین دکتری مدیریت منابع انسانی و مدیریت آموزشی که رشته ارشدم هم می باشد سردرگم هستم. لطفا راهنمایی کنید

 2. نسرین گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  لطفا نام نویسنده منابع را برای رشته مدیریت بازرگانی با گرایش بازاریابی بین المللی معرفی کنید .
  مخصوصا برای مدیریت استراتژیک و بازاریابی چه کتابایی تهیه کنیم ؟ ممنونم موفق باشید

 3. نیما گفت:

  عالی بود.. عالی ..
  خدا قوت واقعاً توضیحاتتون واسه من کارگشا بود..

  انشالله همیشه موفق و پیروز باشید ..

 4. مرضیه گفت:

  با سلام و تشکر از راهنمایی های ارزشمندتان
  شما فرمودید درس آمار و روش تحقیق برای آزمون دانشگاه آزاد از کتاب مدرسان شریف استفاده کردید .مدرسان شریف در خصوص درس آمار و روش تحقیق یک کتاب داره که روی آن نوشته مخصوص رشته روانشناسی .کتاب دیگری ندارد لطفا راهنمایی بفرمایید ایا منظورتان همین کتاب است
  سوال دوم این که من دو مقاله علمی پژوهشی دارم و فعلا مدرک زبان ندارم ایا امکان نمره لازم در مصاحبه وجود دارد

 5. ساناز گفت:

  با سلام-خانم دکتر یعقوبیان سوالی از خدمتتون راجع به یه آزمون داشتم- اگه امکانش هست آدرس ایمیلتونو میخواستم- لطف می کنید اگه بهم بدید.

 6. سمیه گفت:

  سلام خانوم یعقوبیان، موفقیت شما رو تبریک میگم هرچند با تاخیر. عزیزم اگه اشکالی نداره خواستم ایمیلتونو بذارین تا اگه سوال بود از خدمتتون بپرسم… ممنون میشم

 7. محمدرضا گفت:

  خانم یعقوبیان

  با سلام

  من امسال تو رشته کارآفرینی مقطع دکتری ثبت نام کردم. می خواستم بدونم برای درس های آمار و روش تحقیق (درحد لیسانس) و تئوری مدیریت (درحد لیسانس) و نظریه های کارآفرینی (درحد فوق لیسانس) چه منابعی رو بخونم.

  اگه خودتون اطلاعی ندارید لطف میکنید کسی رو که تو رشته کارآفرینی قبول شده رو بهم معرفی کنید.

  با سپاس

 8. فریبا به خانم یعقوبیان گفت:

  سلام خانم دکتر.واقعا ممنون که کمک میکنید
  من زبانم اصلا خوب نیست اگه زبان صفر بزنم امکان قبولیم هست؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام دوست عزيز
   به هيچ وجه اين ريسك رو نكنيد
   كتابي كه معرفي كردم براي گرامر خيلي مفيده، كل مهارتهاي گرامي لازم در ٦٠ مهارت خلاصه شده كه ميتونه براي پاسخگويي به سوالات كنكور كمكتون كنه، براي لغت هم اگه حداقل روزي ٣٠ دقيقه وقت بذاريد ميتونيد مهارتتون رو تا حد قابل قبولي افزايش بديد

 9. زهرا گفت:

  سلام

  بهتون تبریک میگم، لطفا مرا راهنمایی کنید با فرصت کمی که برای کنکور آزاد دارم چه منابعی مطالعه کنم؟ تست یا خلاصه جزوات؟

 10. زهرا گفت:

  سلام
  بهتون تبریک میگم،با فرصتی کمی که برای کنکور آزاد دارم لطفا راهنماییم کنید؟به نظرشما فقط تست کار کنم یا اینکه خلاصه جزوات را بخونم؟؟؟؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   من با توجه به تجربه ي كمم، به هيچ وجه تست تنها رو توصيه نمي كنم، از خلاصه كتب مي تونيد استفاده كنيد
   در ضمن جزوه ي اساتيد علوم تحقيقات هم در منابع امتحاني ميتونه كمك كننده باشه

 11. me گفت:

  با سلام و تبریک فراوان
  خانم دکتر میشه لطف کنید بفرمایید برای زبان کدوم کتاب خوندین؟؟
  و اینکه آیا صدای کلاس آقای عرفانیان دارین؟؟ من نمی تونم کلاس ایشون برم شدیدا دنبال ویس کلاسیشون هستم

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام دوست عزيز
   در مورد منابع زبان قسمت بالا توضيح دادم
   در مورد voice كلاس آقاي عرفانيان هم متاسفانه بايد بگم خير، ولي كتابهاي ايشون خيلي شيوا نوشته شدند مي تونيد تنها از كتابهاشون استفاده كنيد

 12. saeed گفت:

  با سلام :
  من دانشگاه آزاد فیروزکوه ارشد oR گرفتم و متاسفانه مقاله ندارم ایا می توانم دکترا امیدی داشته باشم نمی دانم زمان بگذارم برای مطالعه یا بی فایده است.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   اين بستگي به دانش پايتون و وقتي كه ميذاريد داره
   اگه از همين امروز شروع به مطالعه متمركز كنيد هم مي تونيد قبول شيد هم با راهنمايي اساتيدتان مقاله تدوين كنيد

 13. رویا گفت:

  با سلام و تبریک.دروس مدیریت برای همه ی رشته های مدیریت یکی حتی برای مدیریت اموزشی.یه خواهش دیگه اینکه اگر عزیزی منابع درست دکتری مدیریت اموزشی وروانشناسی تربیتی رو میدونهمحبت کنه و پاسخ بده

 14. زهرا گفت:

  با تشکر از زحمات خانم دکتر امیدوارم بابت این وقتی که برای جویندگان علم می گذارند خداوند هزاران برابر بیشتر پاداش بهشون بدهد. و اما یک سوال اینکه منظور از کتابهای آمار و ریاضی که معرفی کردید همان تست و نکته جهت شرکت در کنکور ارشد مدیریت و حسابداری می باشد یا خیر.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   ممنون از دعاهاي خوبتون، اين فقط وظيفمه، اميدوارم كه بتونم كمكي بكنم
   دوست عزيز من تنها كتاب آمار آقاي هادي رنجبران رو خوندم، كتاب آمار و روش تحقيق مدرسان شريف رو هم براي درس روش تحقيق كنكور آزاد مطالع كردم
   موفق باشيد

   • زهرا گفت:

    با تشکر از شما
    خانم دکتر منابعی که در مصاحبه فرمودید برای کنکور دولتی بود درسته؟ آیا همین منابع برای کنکور آزاد کفایت می کنه یا نه؟ با منابع دیگری هم باید خوانده شود؟با توجه به این که همان رشته بازرگانی را شرکت کنیم

 15. محسن گفت:

  با سلام و عرض تبریک به شما
  می خواستم بدونم واسه تئوری ها بین کتاب تئوری های مدیریت اقای سید جوادین و تئوری های مدیریت اقای پرچ کدوم رو پیشنهاد میکنید؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام دوست عزيز
   راستش من كتاب آقاي سيد جوادين رو هرچند خريدم ولي نرسيدم مطالعه كنم لذا نظر خاصي در موردش ندارم
   اما خيلي از دوستاني كه رتبه هاي خوبي آورند اين كتاب رو خونده بودند

 16. سارا گفت:

  سلام خانم دکتر.چقد با دقت به همه کامنتا جواب میدید.خیلی عالیه .خیلی ممنون از این وقتی که میذارید.ی سوال از خدمتتون داشتم. کتاب های بسیاری به عنوان مرجع کنکور تو سایت های مختلف معرفی میشه.شما خیلی مختصر و مفید خوندید.ایا کلاس هایی که میرفتید تکمیل کننده بوده یا واقعا همین کتابایی که گفتید کفایت میکنه.سوال دوم: با چه انگیزه ای میشه ادم خودشو متقاعد کنه دکترا بخونه؟ وضعیت هیات علمی خیلی بد شده .گرفتن صرفا مدرک دکترا برای کار در حوزه غیر از تدریس و دانشگاه و پژوهش ضرورتی داره؟
  من این سوالارو برای رهایی از شرایطی که الان دارم میپرسم بین درس و کار کردن نمیتونم انتخاب کنم .ممنون از جوابتون

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام و ممنون از لطفتون
   و اينكه من هنوز دكتر نشدم كه!!
   ميدونم منابعي رو كه تو سايتها مي بينيد يا حتي ساير دوستان مطالعه كردند در مقايسه با انچه من خوندم خيلي مفصلتره ولي واقعاً من همينهايي رو خوندم كه گفتم، شايد من ترجيح دادم اون مطلبي رو كه ميخونم چندين بار دوره اش كنم تا اينكه كتابها و منابع جديد به برنامم اضافه كنم، البته من از هر منبعي كه ميتونستم تست ميزدم و شايد اين موضوع خلاء رو پر كرده
   در مورد انگيزه درس خوندن راستش من حضور در دانشگاه و محيطهاي آكادميك و صرف خود درس خوندن رو دوست دارم ولي تقريباً اكثر اساتيد همون روزاي اول شروع دوره دكتري به اين موضوع اذعان كردند كه شايد چيزي رو كه بعد از گرفتن مدرك به دست مياريد ( از لحاظ كاري و حتي علمي) اون چيزي نباشه كه تصورش رو داشتيد
   من خودم واقعاً هيچ اميد خاصي نسبت به اين مسائل ندارم ولي همون طور كه گفتم درس خوندن رو به صرفه دوست دارم

 17. کنکور گفت:

  سلام
  خانم یقوبیان ایا مطالعه ی خلاصه های کتاب هایی که در سایت موجود است برای ازمون کافی است؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   مطالعه ي خلاصه ي كتاب آقاي رضاييان و الواني براي من كافي بود، چون من علاوه بر اين دو كتاب، كتاب تئوري ماهان، كتابهاي آقاي پرچ، خلاصه هاي سايت آقاي پرچ، جزوه ي مديريت ماهان رو براي درس تئوري بارها خونده بودم

 18. نسترن گفت:

  سلام و عرض تبريك (:
  يه سوال:
  بعضي از سوالات ماحبه كه فرموديد خيلي جزئيه؛ با مطالعه منابع كنكور ميشه جواب داد؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   بله اكثر سوالات را با مطالعه دقيق منابع و ضمايم آنها ميتونيد پاسخ بدهيد، البته مطالعات تكميلي مخصوصاً در حوزه اي كه براي تز دكتري انتخاب مي كنيد خيلي كمك كننده هستند
   البته گاهي مواقع هم سوالاتي پرسيده ميشه تا اساتيد عكس العمل شما رو در مواقعي كه پاسخ رو نمي دونيد ارزيابي كنند

 19. HASAN گفت:

  با سلام خدمت خانم يعقوبيان اگه امكان داره منبع دكتري مديريت بازرگاني را برام ارسال فرماييد. با احترام

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   دوست عزيز منظور شما دكتري آزاد است يا سراسري؟
   براي كنكور سراسري كه مواد امتحاني گرايش هاي مديريت يكسانه ( تئوري، رفتار، منابع، رياضي، آمار، زبان و جيمت)
   ولي براي كنكور آزاد پيشنهاد ميكنم با توجه به اينكه مواد امتحاني هر گرايش متفاوت است ليست دقيق رو از دفترچه سال قبل دكتري آزاد مطالعه كنيد

 20. محمد گفت:

  سلام.یه سوال میخوام بدونم در روز چند تا کتاب و هر کدوم را چند ساعت چند ساعت مطالعه میکردید؟؟/

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   در اين خصوص در پاسخ يكي از دوستان به تفصيل صحبت كردم
   در مجموع من درسهام رو ٤ دسته كرده بودم و هر دسته رو حداقل روزي ٢ ساعت مطالعه ميكردم

 21. مهسا گفت:

  سلام خانم دکتر یعقوبیان عزیز

  ضمن تبریک به شما
  میخاستم بدونم برای پاسخ دادن به سؤالات مصاحبه دکترا، به غیر از منابعی که برای آزمون خونده میشه چه منابع دیگه ای به نظر شما میتونه مفید باشه.
  با تشکر و آرزوی توفیق برای شما

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   راستش همون طور كه تو يكي از پستها سوالات مصاحبه هاي خودم رو آوردم اصل موضوع از منابع تخصصي همون كنكوره، بعدش تسلط خودتون سر جلسه و در نهايت اطلاعات ديگه اي مثه معروفترين دانشمندان هر رشته و خلاصه ي جديدترين مقالات كه از تو سايتها ميتونيد در اين خصوص اطلاعات كسب كنيد
   در ضمن تسلط به مباحث روش تحقيق هم خيلي مهمه

 22. پروانه گفت:

  سلام
  تبریک میگم.
  ابا خلاصه کتاب هایی که در سایت هستند برای خواندن کافی لند؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام و ممنون از تبريكتون
   كافي كه نميشه گفت ولي با توجه به حجم زياد منابع، به نظرم اگه بعضي كتب رو خلاصش رو با دقت بخونيد خيلي كمك كننده است
   مثلاً من خودم كتاب آقايان الواني و رضاييان رو از اينترنت خلاصش رو دانلود كردم و خيليم خوب بود برام

 23. شیوا گفت:

  سلام تبریک میگم
  شما مقالات کنفرانسی رو در زمان دانشجوییتون نوشتید؟
  چون گفتید که قبلا قصد ادامه تحصیل نداشتید… میخاستم بدونم چه زمانی مقالاتتون رو نوشتید
  من دانشجوی ارشد هستم ولی مقاله ای ندارم

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   نه راستش رو بخوايد هيچ كدوم رو در زمان دانشجويي ننوشتم
   اما توصيه من به شما اينه كه اگه دانشجو هستيد نهايت استفاده رو از زمانتون و ارتباطاتتون با اساتيد ببريد كه بعد مثه من افسوسش رو نخوريد

 24. محمد گفت:

  تشکر خانم شیما

 25. مینا ب(روانشناسی ) گفت:

  سلام دوستای گلم
  کسی رشته دکتری روانشناسی میخواد شرکت کنه؟
  من دسترسی به تهران ندارم و نمیدونم چ جزواتی رو برای هر درس قبولی های دکتری خوندن؟؟؟
  تورو خدا ی ذره ب من انگیزه بدین…گناه دارم.میخوام دکتری سراسری قبول شم…

  از پایان نامم هم دارم مقاله درمیارم.
  اما فعلا لنگ آزمون کتبی هستم…
  دستم ب دامنتووووون

 26. سپیده گفت:

  سلام

  تبریک میگم خانم یعقوبیان.
  اول اینکه یک سوال کلی داشتم در رابطه با اینکه آیا قبولی مدیریت دولتی (گرایش: منابع انسانی) راحتتره با توجه به تعداد متقاضی یا بازرگانی (گرایش منابع انسانی)؟ بازار کار کدام بهتره؟

  و اینکه زبان تخصصی هست برای کنکور یا عمومی؟ چی دقیقا بخونم؟

  برای تئوری، کتاب اسکات خوبه؟متاسفانه اطلاع دقیق و جامعی از منابع نمی تونم پیدا کنم

  ممنون میشوم اگه بنده رو راهنمایی کنید

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   عزيزم من منابعي رو كه خودم خوندم رو بهتون معرفي كردم، كتاب هچ و اسكات رو بايد بخونيد ولي چون يه مقدار سنگينه اول با بقيه منابع شروع كنيد و سعي كنيد خلاصه هچ رو از جايي پيدا كنيد و بخونيد
   در مورد گرايش دولتي و بازرگاني هم نظر شخصيه من اينه كه شرايط كار بازرگاني بهتره

 27. محمد گفت:

  فقط 2 تا سوال دارم…1 اینکه کجا باید کلید سوالات دکترهای سال های قبل مثلا 90 تا 93 را بگیرم؟2-چطور میتونم با یک قبول شده مدیریت قراردادهای بین المللی نفت وگاز آشنا بشم وازش سوال کنم؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   راستش در مورد پذيرفته شدگان سالهاي قبل بهترين روش رفتن به دانشگاههاييه كه اين رشته ها رو دارن
   كليد سوالات دكتري رو يا بايد از سايتها و موسسات كنكور بگيريد و يا تصور كنم خود سازمان سنجش
   پارسال كه ما از سنجش اسكن پاسخنامه خودمون رو ميتونستيم بگيريم كه پاسخهاي صحيح هم توش مشخص شده بود

 28. محمد گفت:

  گرفتم ببخشید

 29. مهنوش گفت:

  سلام خانم یعقوبیان. قبولیتون را تو مقطع دکترا تبریک میگم. شما اطلاعی راجع به کتاب امار پارسه، سطحش دارید یا نه. ممنون میشم راهنماییم کنید

 30. محمد گفت:

  سلام خانم شیما جواب منو ندادید هنوز

 31. سحر گفت:

  با سلام و عرض تبریک خدمت خانم دکتر
  خانم دکتر شما اطلاعی از کتابهای مدرسان شریف دارید؟ بنظرتون بدرد بخور هستن ؟ و ارزش خریدن دارن یا نه؟ یا همین منابعی که معرفی کردید کافیه؟ شما سابقه تدریس نداشتید؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   ممنون از لطفتون
   من فقط كتاب آمار و روش تحقيقش رو داشتم كه فقط بخش روش تحقيق رو براي كنكور آزاد خوندم، به نظرم خيلي خوب و جامع بود تنها عيبش براي كسي كه محدوديت زمان داره اينه كه خيلي به تفصيل نوشته شده
   خير بنده سابقه تدريس آكادميك ندارم
   موفق باشيد

   • سحر گفت:

    ممنون خانم دکتر. خیلی لطف کردید. یه سوال دیگه هم داشتم. من ارشدم را مدیریت بازرگانی گرایش مالی بودم. شما جز انتخابهاتون برا مالی نرفتید مصاحبه؟ نمیدونید وضعیت مصاحبش جطوریه؟ حداقل چند تا مقاله لازم هست برای قبولیش؟

    • شيما يعقوبيان گفت:

     نه عزيزم متاسفانه با وجود علاقه اي كه به اين رشته داشتم بدليل اينكه ترسيدم نتونم از پس سوالات تخصصي مالي بربيام، اين گرايش رو جزء انتخابهام نزدم
     بهترين راه براي اطلاع در اين خصوص اينه كه بري دانشگاههايي كه امسال اين گرايش رو داشتن، مثلاً از دانشكده مديريت دانشگاه تهران ( بعد پل گيشا) ميتوني كلاساي وروديهاي جديد رو بپرسي و بري حضوري با چندتاشون صحبت كني ، مطمئن باش ارزش وقتي كه ميذاري رو داره

 32. مدیریت ورزشی گفت:

  با سلام و تشکر از زحمات شما
  لطفا با رتبه برتر مدیریت ورزشی نیز مصاحبه بفرمایید
  با تشکر

 33. اشکان گفت:

  سلام خانم دکتر.تبریک میگم بهتون.یه سوال داشتم خدمتتون
  من دکترا پردیس رشته مدیریت گرایش تحقیق در عملیات و تولید 5 دانشگاه(دوتا تهران.دوتا علامه و یکی بهشتی)دعوت به مصاحبه شدم.میخواستم اولویته 5 و 6 رو جابه جا کنم.برا جابه جا کردنش بتید چکار کنم؟
  بعد من کارشناسی و ارشدم دانشگاه آزاد بوده.دوتا مقاله همایش ملی و بین المللی دارم.بنظرتون امیدی هست برا قبولی؟ اساتیدی که مصاحبه میگیرن کیا هستن؟

 34. اشکان به مریم دکترا گفت:

  سلام خانم دکتر.تبریک میگم بهتون.یه سوال داشتم خدمتتون
  من دکترا پردیس رشته مدیریت گرایش تحقیق در عملیات و تولید 5 دانشگاه(دوتا تهران.دوتا علامه و یکی بهشتی)دعوت به مصاحبه شدم.میخواستم اولویته 5 و 6 رو جابه جا کنم.برا جابه جا کردنش بتید چکار کنم؟
  بعد من کارشناسی و ارشدم دانشگاه آزاد بوده.دوتا مقاله همایش ملی و بین المللی دارم.بنظرتون امیدی هست برا قبولی؟ اساتیدی که مصاحبه میگیرن کیا هستن؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   من نميدونم سوالتون رو از من پرسيديد يا نه!
   اما براي جابجايي ترتيب انتخابها اولاً فقط رشته هايي رو كه دعوت به مصاحبه شديد ميتونيد جابه جا كنيد دوماً يه نامه اي رو خودتون مينويسيد و فكس ميكنيد به سنجش
   من اون موقع تو بخش درخواستهاي سازمان سنجش ايميل زدم و شماره رو بهم اعلام كردند
   تو هر گرايشي اساتيد مصاحبه كننده متفاوت هستند، بهترين منبع براي اطلاع از اين موضوع هم دانشجويان دكتري پذيرفته شده در سالهاي قبل هستن
   از نظر شرايط مصاحبه هم به نظر من دانشگاه مقاطع قبليتون سهمش خيلي كمتر از توانايي خودتونه كه سر جلسه مصاحبه به اساتيد منتقل ميكنيد
   بايد با اعتماد به خودتون و تسلط بر رفتارتون سر جلسه حاضر شيد
   البته اينها تنها ناشي از تجربه هاي كم منه

 35. محمد گفت:

  سلام خانم یعقوبیان..میخواستم بدونم سطح زبان انگلیسی تون تا چه اندازه بود قبل کنکور؟آیا کلاس هم رفتید برای کنکور دکتری؟اگه میشه به ایمیلم جواب بدید چون من زیاد اینجا نمیام..ازتون ممنون میشم

  • شيما يعقوبيان گفت:

   زبانم بد نبود ولي كلاسهايي كه رفته بودم مربوط به دوران دبيرستان بود
   من براي كنكور هم در يكي از موسسات كنكور ثبت نام كردم ولي چون به اين نتيجه رسيدم خوندن خودم مفيدتره كلاس را نيمه كاره رها كردم
   اما همه اينها بازم به خودتون بستگي داره، اگه زبانتون ضعيفه، يا بازدهي كلاس رو مفيد ميدونيد و در عين حال محدوديت زمان و هزينه هم نداريد ميتونه كمك كننده باشه

 36. سبی گفت:

  با سلام و عرض تبریک به شما دوست عزیز. من شاغل هستم و دو فرزند خردسال هم دارم هر دو زیر 5 سال هستن ، میخواستم ببینم با شرایط من به نظر شما آیا میشه موفق شد. ساعات کار همسرم هم بگونه ایست که به هیچ عنوان نمیتونن کمکم کنن. تا الان هم چندین بار دکتری شرکت کردم ولی موفق نشدم نمیدونم امسال میتونم درست برنامه ریزی کنم یا نه؟ بیش از حد علاقه دارم. سال گذشته از محدود وقتی که داشتم استفاده کردم ولی موفق نشدم.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام، يقيناً ميگم بله، به نظرم اگه هر روز حداقل ٤ ساعت مطالعه داشته باشيد خوبه، نزديك به زمان كنكور هم اگه بتونيد چندوقت مرخصي بگيريد يا نيمه وقت بشيد عاليه
   ولي در عين حال سعي كنيد رزومه پژوهشيتون را تا حدي تقويت كنيد

 37. محمدرضا گفت:

  سلام خانم یعقوبیان
  ببخشید به نظر شما کتاب 2 جلدی عادل آذر برای آمار بهتره یا کتاب هادی رنجبران؟ چون من با دو مشکل مواجهم یکی اینکه وقت زیادی ندارم دو اینکه خیلی وقت آمار مطالعه نداشتم و تقریبا از یادم رفته…

  در خصوص تئوری مدیریت کتاب دو جلدی مروری جامع بر تئوری های مدیریت آقای سیدجوادین چطور خوب هست؟
  با تشکر

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   به نظر من با توجه به محدوديت زماني كه داريد كتاب آقاي رنجبران بهتره
   كتاب آقاي سيد جوادين رو من نخوندم ولي با چندتا از دوستاني كه رتبه خوب آورده بودند كه صحبت ميكردم اين كتاب رو خونده بودند و خيلي هم راضي بودند

   • محمدرضا گفت:

    سلام دوباره….
    خیلی ممنون از پاسختون.
    ببخشید منظورتون کتاب 2 جلدی که فقط آقای سیدجوادین نوشته یا کتاب 2 جلدی که آقای سیدجوادین به همراه حسین جلیلیان نوشته؟
    با تشکر

 38. توکل بر خدا گفت:

  سلام. خیلی ممنون خاوم یعقوبیان، فرزانه جان.از امروز شروع کردم به خوندن.

 39. نا امید گفت:

  سلام.صمیمانه تبریک میگم. من در شرایط بد مالی هستم . هزینه کلاس های کنکور رو ندارم.خودم بخونم رتبه روزانه میارم.؟ خیلی غمگینم.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   شك نكنيد حتماً مياريد
   به شرط اينكه حداقل به نظرم از الان روزي ٦ ساعت بخونيد، اصلاً كلاسها كمك قابل توجهي نميتونن بكنن، مهمترين چيز پشتكار خودتونه و اينكه خسته نشيد تو اين مدت

  • فرزانه گفت:

   سلام
   من خواستم بگم چرا نامید
   همیشه امیدوار باشید
   مگه قراره حتماً با رفتن به کلاس های کنکور موفقیت برسیم خیلی ها بدون این کلاس ها موفقیت کسب کردن من با خانم شیما یعقوبیان موافقم مطمئن باشید اگه خودمون تلاش کنیم به معنی واقعی کلمه …نتیجه می رسیم
   به نظرم تحت هیچ شرایطی نامید نباشید همیشه امیدی هست و به نظرم این اسمی رو هم انتخاب کردید تغییر بدید تا با انگیزه بیشتری داشته باشید به خودتون تلقین کنید که موفق می شید.
   و چند تا جمله امیدوارکننده برای ادامه راهتون:

   “نگرانی ، بدون انجام عملی آگاهانه و منطقی ، تنها یک اتلاف وقت تمام عیار است

   چون چیزی را تغییر نمیدهد،

   تنها کارش این است که خوشحالیتان را می رباید و شما را به شدت مشغول هیچ و پوچ می کند …

   با کز کردن و نوشیدن افیون نامیدی و خمودگی، دستهای ذهنتان را زنجیر و روحتان را بیمار نکنید …

   همیشه و همیشه بیاد داشته باش که :

   از تو فقط حرکت و از خدا، آنچه میخواهی و برکت …”

   ” وقتی همه چیز روبراه است که امیدواری معنا ندارد ،

   امید زمانی ارزشمند است که همه چیز در بدترین شرایط است؛

   پس

   هیچ وقت نا امید نشو ،

   بویژه در اوج تاریکی و تنهایی و تلخی …”

   موفق باشید

 40. مدیریت دولتی.آ گفت:

  سلام دوست عزیز بهتون تبریک میگم
  برای درس آمار چه منابعی رو پیشنهاد میکنید؟آمار توصیفی رو باید بخونیم یا فقط تحلیلی؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام و ممنون از تبريكتون
   من فقط همون كتاب آقاي رنجبران رو خوندم . بعد از اينكه ٢بار با دقت تموم كتاب رو خوندم شروع كردم از منابع مختلف تست زدن

   • محمدرضا گفت:

    سلام خانم یعقوبیان
    ببخشید به نظر شما کتاب 2 جلدی عادل آذر برای آمار بهتره یا کتاب هادی رنجبران؟ چون من با دو مشکل مواجهم یکی اینکه وقت زیادی ندارم دو اینکه خیلی وقت آمار مطالعه نداشتم و تقریبا از یادم رفته…

    در خصوص تئوری مدیریت کتاب دو جلدی مروری جامع بر تئوری های مدیریت آقای سیدجوادین چطور خوب هست؟
    با تشکر

   • زهرا گفت:

    سلام
    خانم دکتر منظور از کتاب آقای رنجبران همون کتاب تست آمادگی برای کنکور ارشد است یا کتاب دیگری؟

 41. parisa گفت:

  باعرض سلام و تبريک فروان خدمت شما خانم با انگيزه. واقعا از اين همت و پشتکار شما به وجد آمدم. اميدوارم که همه ماها بتوانيم از افتادگي و فروتني شما ياد بگيرم و در زندگي استفاده کنيم.
  خانم شما ميخواستم بپرسم که شما کدوم کتاب رياضي آقاي محموديان رو مطالعه نموديد؟ رياضيات عمومي يا رياضيات مقدماتي؟ ببخشيد عنوان کتاب رو ميخواستم بدونم چون انتشارات نگاه دانش از آقاي محموديان 2 کتاب رياضي داره.
  ممنون از پاسخگويي شما

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام عزيزم
   شما واقعاً من رو شرمنده فرموديد
   راستش از اونجا كه در حال حاضر دسترسي به كتاب دارم فقط ميتونم بگم به احتمال ٩٩٪ كتاب رياضي عمومي رو خوندم، البته من يه مدت كتاب آقاي آقاسي رو خوندم ولي وقتي از خود ايشون سوال كردم گفتند بهترين و جامع ترين كتاب براي متقاضيان دكتري مديريت كتاب آقاي محموديان هست.

 42. حمید گفت:

  ا سلام
  با عرض تبریک و ارزوی توفیق روز افزون
  لطفا در صورت امکان منابع مدیریت دولتی منابع انسانی دانشگاه ازاد را اعلام فرمایید
  با تشکر

  • شيما يعقوبيان گفت:

   شما ميتونيد با توجه به دفترچه دكتري آزاد از اين موضوع اطلاع پيدا كنيد، چون پارسال موارد امتحاني برخي رشته ها در دانشگاه آزاد تغييرات زيادي كرد.

 43. محمد گفت:

  سلام لطفا با رتبه برتر رشته مدیریت آموزشی هم مصاحبه کنید.با تشکر

 44. مدیریت ورزشی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  می خواسنم درخواست کنم اگر امکانش هست با رتبه برتر تربیت بدنی(گرایش مدیریت ورزشی) هم مصاحبه بفرمایید.
  با سپاس فراوان

 45. الی گفت:

  با سلام
  جوی راه افتاده که مدرک پردیس از آزاد پایین تره ارزشش و معلوم نیست باهاش بشه هیئت علمی شد. این ها چقدر درسته؟ و آیا دوره پردیس پولی که دانشگاه ها به صورت آزمون داخلی و مصاحبه دانشجو می گیرن فرق داره با پردیسی که از طریق سازمان سنجش آزمونش برگزار می شه؟ از نظر نوع مدرک چطور؟
  ممنون

  • شيما يعقوبيان گفت:

   من متاسفانه عزيزم اطلاعي در اين خصوص ندارم، چيزي رو هم كه در مورد انتخاب بين پرديس و آزاد قبلاً گفتم تنها ترجيح شخصيم بوده
   هرچند در مصاحبه ي خودم در دانشگاه علوم تحقيقات اساتيد معروف و حقيقتاً با سوادي حضور داشتند

 46. پردیس گفت:

  سلام. کسی میدونه نتایج پردیس رو کی اعلام میکنن؟

 47. مونس گفت:

  سلام
  تبریک مجدد
  اسم دقیق کتاب استعداد تحصیلی رو میگید؟
  من با سرچ دو تا رو پیدا کردم.
  و اینکه ایا بدرد من ک رشته م مدیریت نیست هم می خوره؟

  2000 سوال چهارگزینه ای استعداد و آمادگی تحصیلی (GMAT)

  استعداد و آمادگی تحصیلی ویژه رشته ی مدیریت (GMAT) شامل: طبقه بندی موضوعی بخش های مختلف آزمون …

  • شيما يعقوبيان گفت:

   ممنون
   بله سوالات استعداد تقريباً مشابهند فقط دوستان گروه مهندسي بخش جداگانه اي با عنوان تجسمي (تصور ميكنم نامش همين باشه) دارند، كتاب دوم درس هست كه در كنارش تست هم داره، ابتدا با اون شروع كنيد
   كتاب اول هم فقط شامل تستهاي چهار گزينه ايست كه براي تسلط به مطالب ميتونه مورد استفاده قرار بگيره

 48. سیدجواد گفت:

  با عرض سلام و تبریک خدمت شما.با توجه به اینکه شما موفق به تالیف چند مقاله شدید میخواستم لطف کنید تجربه خودتون رو در مورد نوشتن مقاله و اینکه با کلاس رفتن این مهارت رو به دست آوردید یا با تلاش شخصی بفرمائید.کلا برای بار اول چه طوری استارت نوشتن یه مقاله رو بزنم؟پیشاپیش از شما ممنونم.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   با سلام
   راستش من خودم هنوز در ابتداي راه هستم و متاسفانه در اين خصوص انقدر قوي نيستم كه بتونم راهنمايي خاصي ارائه كنم
   من در يك دوره از كلاسهاي مقاله نويسي شركت كردم و بعد هم گام به گام زير نظر يكي از اساتيدم پيش رفتم
   به نظرم براي دفعات اول خيلي مهمه كه در رشته خودتون استادي رو پيدا كنيد كه در نوشتن مقاله متبحر باشه

 49. سارا به خانم شیما یعقوبیان گفت:

  ا تشکر و آرزوی توفیقات روز افزون برای شما

  چیزی که در صفحه مصاحبه شما توجه من رو به خودش جلب نمود، حضورتون و پاسخگویی سر شار از مهر و محبت شما به دوستان بود، چیزی که متاسفانه تو بعضی صفحات مصاحبه با رتبه های برتر به چشم نمیخوره یا کمتر میخوره، مصاحبه ای میشه و علی رغم سوالات پی در پی و مکرر دوستان، شخص در تاپیکش حضور نداره!!! یا جواب نمیده..
  ممنونم ازتون که فعال هستید و پاسخ میدین.
  موفق باشید دوست عزیز

 50. طاها گفت:

  ممنون از لطف شما و وقتتون براى پاسخ به سوالاتمون
  چه درس هايى رو كلاس رفتيد ؟استعداد رو اقاى عرفانيان رو كلاس رفتيد

  • شيما يعقوبيان گفت:

   دوست عزيز من تقريباً همه ي دروسم رو كلاس رفتم، اما چرا به كسي توصيه نكردم چون بعضياش واقعاً فقط و فقط اتلاف وقت بود و بعضي ديگه رو هم اگر نگم اتلاف وقت، اتلاف هزينه بود چون اگر منابع رو ميدونستم بجاي كلاس رفتن ميتونستم در همان زمان رفت و آمد و كلاس حتي مطالعه ي بهتر و مفيدتري داشته باشم
   به نظرم اگر سطحتان متوسط به بالا هم باشه همه ي درسها رو خودتون ميتونيد بخونيد تنها شايد رياضي و جيمت نياز به كلاس داشته باشد، آمار هم كه كتاب آقاي رنجبران كاملاً با زبان ساده و قابل فهمي بيان شده ، بعد از خواندن اين كتابها هم ديگه ميتونيد براي تمرين بيشتر از هر كتاب يا منبعي تست كار كنيد

 51. سامان گفت:

  شما ترتیب انتخابتان را اول شریف زدین در حالی که کارنامه تان اول تهران رو نشان میده! لطفا شفاف سازی کنید!!!!!!!!!!!!!1

  • شيما يعقوبيان گفت:

   شفاف سازي ميشود:
   من ترتيب انتخابهام به اين صورت بوده:
   شريف- تهران- تربيت مدرس- علامه طباطبايي و بهشتي
   اما بعد از مصاحبه دانشگاه تهران طي نامه اي به سنجش درخواست انتقال اولويت دوم به اول را دادم كه اعمال شد خوشبختانه

 52. Ali گفت:

  باسلام وعرض تبریک خدمت خانم یعقوبیان
  من ارشد مجازی دانشگاه تهران دارم معدلم ۱۷ اموزش محور یه مقاله هم اکسپتنس گرفتم ایا در مصاحبه روی پایان نامه حساسیت دارن و ایا امیدی هست؟ممنون از راهنماییتون

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام و سپاس از لطفتون
   من در اين خصوص اطلاع كاملي ندارم، بهتره از دوستان ديگه اي كه اطلاعات جامع در اين خصوص دارن سوال بفرماييد. اما در مورد من و دوستان ديگه اي كه ديدم پايان نامه و موضوعش خيلي مهم بود و تقريباً اولين چيزي بود كه در جلسات مصاحبه خواسته و توسط اساتيد حاضر بررسي ميشد

 53. shima گفت:

  آفرین
  انشاالله همواره باعث افتخار باشید
  من هم متاهلم و هنوز شروع نکردم میشه توضیح بدید برنامه ریزیتون چه طوری بود مثلا هر روز برنامه ریزی میکردید چه بخونید با هر هفته؟ و این که تایم درس خوندنتون به چه صورت بود مثلا مشخص میکردید فردا 10 تا 12 زبان بخونید یا نه برنامه داشتید فردا 2 ساعت زبان هم بخونید؟ مرسی

  • شيما يعقوبيان گفت:

   با سلام
   دوست عزيز همان طور كه در جواب يكي از دوستان هم گفتم من درسهام رو گروه بندي كرده بودم و تقريباً برنامه ريزيم بصورت هفتگي بود، ساعت مشخصي هم براي درسها تعيين نميكردم فقط سعي ميكردم مدت زمان مشخص رو در طول روز مطالعه كنم، و از ساعت ١٢ به بعد جمعه ها هم يا براي رفع عقب افتادگي از برنامم استفاده ميكردم يا استراحت !!
   البته من چون سه سال بطور كامل از درس و دانشگاه دور بودم و در عين حال براي كنكور آزاد هم مطالعه ميكردم مجبور بودم با اين فشردگي درس بخونم شايد دوستان به زمان كمتري نياز داشته باشند

 54. amir گفت:

  خانم یعقوبیان واقعا از اینکه جواب همه ی بچه ها رو از جمله بنده با حوصله دادید بسیار سپاسگزارم و از خدا میخوام که در تمام مراحل زندگیتون کمکتون کنه.
  شما به من خیلی انگیزه دادید. آخه من لیسانس دانشگاه آزاد بودم ولی ارشدم رو از یکی از دانشگاه های معتبر دولتی تهران گرفتم.ولی چون میخوام دکتری تهران قبول بشم میترسم به لیسانسم گیر بدن. ولی با دیدن شما امیدوار شدم.البته فکر کنم در رشته شما اساتید عادل تر هستند.
  موفق و سلامت باشید

  • شيما يعقوبيان گفت:

   ممنون، به نظرم اين كمترين كاريه كه ميتونم انجام بدم و خوشحالم كه اين فرصت فراهم شد تا چيزاي كمي رو كه بلدم در اختيار دوستان قرار بدم
   راستش من هم معتقدم كه كمي ناعدالتي هم هست اما مطمئنم اين شرايط براي كساني كه رتبه ي خوبي دارند ، بهتر است
   البته همه چيز باز علاوه بر رتبه، به اعتماد به نفستون و برخوردتون سر جلسه مصاحبه و كارهاي پژوهشيتون بستگي داره

 55. مهندس گفت:

  سلامخانم یعقوبیان ضمن تبریک
  میخواستم بپرسم که منابعی که برای زبان مطالعه کردید به نظر خودتون چقدر مفید بودن. مثلا برای استعداد کلاس رو تاکید کردید که خیلی خوب بود. زبان چطور؟
  من کلاسشون رو میخوام برم به نظر شما ضمن کلاس چطور مطالعه کنم که به بازده شما برسم؟ واینکه شما که موسسه پژوهش رو میرفتید حتما اطلاع دارید که کلاس زبان دکتر فرید هم هست. آیا اطلاع دارید که خوب هست یا نه؟ در ضمن من خیلی خیلی دلم میخواد کتاب ترجمه کنم. اما نمیدونم چطور؟ دوست دارم با کسی همکاری کنم اما کسی نیست. اگر شما هم دوست دارید با هم کتابی ترجمه کنیم؟ درضمن چطور کتابی رو برای ترجمه انتخاب کنیم که خوب باشه؟ و اینکه خب بعد ترجمه کجا و چطور باید ثبتش کنیم؟ ایا در جلسه مصاحبه همین که بگیم دارم ترجمه می کنم کافیه؟
  ببخشید خیلی طولانی شد ممنونم جواب بدید
  در ضمن فارغ التحصیل تربیت مدرس هستم و پایان نامم در حیطه سرمایه فکری و مدیریت دانش بوده.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   راستش من زبان رو هم ماهان كلاس رفتم ولي به اين نتيجه رسيدم تو خونه خوندنم بيشتر جواب ميداد هرچند كلاس هم بد نبود واسم
   زبان آقاي فريد رو من نرفتم ولي همان زمان يكي از دوستانم براي كنكور ارشد كلاس ايشون رو ميرفت و راضي بود
   در كل زبان چيزيه كه بيشتر به تمرين و تست زدن خودتون بستگي داره، بهترين استاد هم نميتونه گرامر و لغات رو بجاي شما حفظ كنه، اما جيمت بيشتر تكنيكه و من چون آقاي عرفانيان به ساده ترين صورت ممكن اين درس رو تدريس ميكردند كلاسشون رو خيلي دوست داشتم
   البته واقعاً همه چي به خود فرد بستگي داره، خيلي از رتبه هاي خوب سر كلاس اساتيد ديگه ي جيمت رفتند كه من نتونستم با اون اساتيد ارتباط برقرار كنم
   در مورد كتاب متاسفانه من تجربه اي در اين خصوص ندارم، ولي دوستي دارم كه آن هم در حال مطالعه براي كنكور دكتري است و اگه مايل باشين ميتونم معرفيش كنم

   • مهندس گفت:

    سلام مجدد. ممنون میشم اگه کسی رو میشناسید که بخواد مثل من رزومه اش رو قوی کنه معرفی کنید. ممنون. انشالله موفق باشید.

 56. زیبا گفت:

  سلام سرکار خانم یعقوبیات خدمتتون تبریک میگمممکنه منو راهنمایی بفرمایید منم رشته ام مدیریته همین منابع کفایت میکنه ضمنا کلاس اقای عرفانیان کدام موسسه برگزار میشه وراجب کلاس زبان تهران وmsrtبیشتر توضیح میدید وسوال اخر اینکه ازمون سراسری وازاد چه زمانی ثبت نام میکنه ممنون

 57. زیبا گفت:

  ضمن سلام وتبریک خدمت شما سرکار خانم یعقوبیان ممکنه بفرمایید کلاس اقای عرفانیان در کدام موسسه برگزار میشه وراجب کلاسهای زبان دانشگاه تهران وmsrtبیشتر توضیح بدید ممنون میشم چونکه منم تازه امسال میخوام دکتری شرکت کنم وزمان آزمونهای ازاد وسراسری رو ه بفرمایید با تشکر

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام و ممنون از تبريكتون
   من كلاسهاي آقاي عرفانيان را در موسسه پژوهش شركت كردم
   زمان آزمونها هم هر سال اندكي تغيير ميكنه؛ سال گذشته آزمون آزاد هفته آخر بهمن و آزمون سراسري هفته دوم اسفند برگزار شد
   من كلاسهاي زبان دانشگاه تهران را شركت نكردم فقط آزمونش رو دادم، آزمون زبان دانشگاه تهران listning نداره در حاليكه آزمون هاي msrt ( وزارت علوم) و توليمو ( سازمان سنجش) listning هم دارند

 58. شيما يعقوبيان گفت:

  برخي سوالاتي را كه از جلسات مصاحبه به ياد دارم براي دوستان آورده ام، اميدوارم كه مفيد واقع شود:

  سوالات مصاحبه دانشگاه تهران:
  فرق coaching و mentoring چيست؟
  به نظر شما آيا مديريت اسلامي با رهنمودهاي نهج البلاغه امكان پذير است؟
  آموزش ضمن خدمت و حين خدمت آيا تفاوتي با هم دارند؟
  مدل pcmm چيست؟ ( پاسخ اين سوال در بخش ضميمه كتاب منابع انساني جناب آقاي دكتر قلي پور موجود است)
  بعد ششم فرهنگ هافستد؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه شريف:

  فرق market research & phd research چيست؟
  چرا بايد شما را به عنوان دانشجوي دكتري انتخاب كنيم؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه تربيت مدرس:

  خواستگاه استراتژي؟
  تعريف alignment در مديريت استراتژي؟
  brand equity چيست ؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه علامه طباطبايي:

  تعريف power
  انواع قدرت كدامند؟
  فرق قدرت و اختيار چيست؟
  تعريف اختيار به انگليسي
  تفوت اقدام پژوهي و پژوهش عملي چيست؟
  تعريف فرهنگ به انگليسي؟

  سوالات مصاحبه دانشگاه بهشتي:

  واژه pp مخفف چيست؟ ( در خصوص پاسخ اين سوال نظري ندارم اما شايد منظور مصاحبه كننده personality psychology بوده است)
  انگيزش و ادراك را تعريف كنيد
  تركيب نظريه مازلو و هرزبرگ به چه صورت خواهد بود؟
  اگر هرزبرگ نمونه مورد مطالعش فقط كارگران بودند آيا به انگيزاننده ها ميرسيد؟
  چند دانشمند رفتاري جديد را نام ببريد.
  دراكر مهمتر است يا جابز؟
  و در اين دانشگاه ترتيب اولويتها نيز از من پرسيده شد و به نظرم اينكه انتخاب آخر من دانشگاه بهشتي بود اثر بدي بر جوّ مصاحبه گذاشت.

 59. فرزانه گفت:

  سلام
  بهتون تبریک میگم
  امیدوارم در تمام زمینه ها موفقیت کسب کنید
  موفق باشید

 60. arezoo گفت:

  سلام
  از اينكه يك خانم متاهل هستيد و همت عالي داريد واقعا بهتون تبريك مي گم.

 61. زبان دانشگاه تهران گفت:

  باعرض تبریک خدمت سرکارخانم دکتر یعقوبیان خواهشمنداست درصورت امکان منابع امتحان زبان دانشگاه تهران رابفرمایید.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   من كلاً براي زبان چيزي بيشتر از منابع گفته شده در بالا مطالعه نكردم، البته به نظرم نمره ي چندان خوبي هم نگرفتم

 62. یک مدیریتی گفت:

  سلام و تبریک

  من م رشته م مدیریت ه…لطف می کنید بگید دروس تخصصی رو چطور می خونید؟ مباحث رو چطور تقسیم می کردید به طور روزانه؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   من دروس را به صورت زير دسته بندي كردم و در هر روز حتماً از هر گروه يك درس را ميخوندم:
   ١- تئوريهاي مديريت
   ٢- رفتار و منابع
   ٣- آمار و رياضي
   ٤- جيمت
   ٥- زبان

   براي هر يك از موارد ١-٣ حداقل روزي ٢ ساعت و براي ٤-٥ حداقل روزي ١.٥ وقت ميذاشتم، البته اين در صورتي بود كه اتفاق غير منتظره اي پيش نياد
   ساعات مطالعه ي جمعه هام تا ٢ بود و بعدش اگه در طول هفته از برنامم عقب افتاده بودم جبران ميكردم

 63. عماد گفت:

  درود بر شما خانم یعقوبیان
  تبریک و شاد باش بابت موفقیت سرافرازانه تان
  من هم ارشد ,آزاد شاهرود خواندم و امسال هم دکترای مدیریت آزاد کرمان قبول شدم
  با خوندن مصاحبه ی شما ,احتمالا از ثبت نام منصرف بشم و دوباره برای آزمون امسال شرکت کنم.همیشه ترس از ازمون دولتی داشتم ,هرچند لیسانسم را علامه گرفته ام.به نظرتان تصمیم درستی گرفته ام؟البته شاغل و متاهلم اما با شما بسیار موافقم که اراده ی آدمی می تواند همه چیز را تغییر دهد.از راهنمایی شما سپاسگزارم.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   با سلام
   البته تلاش شما هم قابل تقديره كه با وجود شاغل و متاهل بودن دكتري آزاد قبول شديد
   عزيزم به نظر اگه همراهي همسرت را داري و ميتوني چند ماه مانده به كنكور را هم مرخصي بگيري و بصورت متمركز بخوني ارزش امتحانش را داره
   با آرزوي بهترين ها

 64. ناشناس گفت:

  سلام.ضمن تبریک به شما ممکنه لطفا بفرمایید آیا برای استعداد اطلاعات مربوط به آمار و ریاضی و … رو باید داشته باشیم یا نه هر تستی نکته خاصی داره . چون علوم انسانی ها معمولا ضعیفتر هستند تو این قسمت اما ظاهرا سوالات برای همه مشترک است .منتظر جوابتون هستم

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سوالات جي مت هر بخشش نكته خاص خودش را دارد، مسلط بودن به آمار، رياضي كمك كننده هست اما از آنجا كه اصولاً جيمت در بخشهاي مرتبط با مباحث ابتدايي آمار و رياضي سروكار دارد، مطالب ارائه شده در كتب آموزشي و كلاسها كافيست، يعني مطالب پيچيده اي نيست كه نشه از پسش برآمد

 65. طاها گفت:

  با سلام جزوات تئوريهاى مديريت كه از سايت پرچ هست همه براى دكترا هم هست؟

 66. ناشناس گفت:

  سلام .لطفا با نفر برتر علوم قران و حدیث هم مصاحبه کنید .ممنون

 67. طاها گفت:

  با سلام جزوات تئوريهاى مديريت كه از سايت پرچ دانلود كرديد ايا همان جزوات تئوريهاى مديريتى است كه سايت phdtest مى فروشد من اينها را از اين سايت سال پيش خريدم

 68. شریف گفت:

  باسلام و تبریک به شما دوست عزیز
  شیما خانم اگه از بین دوستان کسی رو می شناسید که برق-مخابرات سیستم دانشگاه های تهران قبول شدند،لطفا اطلاع دهید
  باتشکر

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   در حال حاضر كه متاسفانه كسي رو نميشناسم ولي چشم حتماً اگر از پذيرفته شدگان اين رشته كسي رو ديدم اطلاع ميدم

 69. مرجان گفت:

  سلام با تشکر از سایت فوق العاده ‌‌‌‌‌خوبتان عاجزانه خواهش میکنم با رتبه برتر رشته زبانشناسی سراسری هم مصاحبه کنید. ممنون از لطفتان

 70. رامتين گفت:

  سلام عرض ميكنم خانوم دكتر
  ضمن عرض تبريك بسيار به خاطر خلق چنين افتخاري،سوالي از حضورتان داشتم،براي من كه پايه زبان انگليسي ام چندان خوب نيست آيا مطالعه منابع معرفي شده توسط حضرت عالي كافي است يا اينكه آوردن درصدي متوسط در درس زبان براي بنده با مطالعه كامل كتبي كه بيان فرموديد امكان پذير نيست؟
  ممنون مي شوم اگر بنده را راهنمايي بفرمائيد.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   با سلام دوست عزيز
   من رو شرمنده ميفرماييد
   من فكر ميكنم هيچ چيزي غير ممكن نيست، تنها شما بايد زمان بيشتري به اين درس اختصاص دهيد، كتب توصيه شده كاملاً براي هر سطحي قابل استفاده است فقط دقت و ممارست لازم داريد دوست عزيز

 71. شازده کوچک گفت:

  با عرض سلام و تبریک خدمت خانم یعقوبیان عزیز به نظر شما امکانش هست کسی ارشد از دانشگاه آزاد باشه بتونه دکتری سراسری قبول بشه ؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام دوست عزيز
   به يقين ميگم بله، در مدت زمان مصاحبه دوستاني بودند كه ارشدشان دانشگاه آزاد بود و رتبه ي خوبي در كنكور سراسري آورده بودند و مصاحبه هاشون هم خيلي خوب پيش ميرفت
   در حقيقت به نظر من حداقل در مورد دوستاني كه رتبه ي خوبي كسب ميكنند حساسيتي در خصوص محل تحصيل وجود نداره، البته همه اينها با توجه به تجربيات اندك من هست

 72. فرزانه گفت:

  سلام، به شیما جون از صمیم قلب تبریک میگم و امیدوارم همیشه در تمام مراحل زندگی موفق و پیروز باشه. از این که این مصاحبه رو ترتیب دادید هم تشکر می کنم.
  میشه لطف کنید منابع کتابداری رو هم یجورایی اعلام کنید با مصاحبه ای مثل این ترتیب بدید یا اگر کسی از دوستان اطلاعی دارد بنده را هم مطلع کنید لطفا.

 73. سارا تربيتي گفت:

  تبريك ميگم

 74. مهدی گفت:

  سلام خانم یعقوبیان
  تبریک میگم
  به نظر شما بین پردیس دانشگاه تهران و دانشگاه آزاد علوم تحقیقات در رشته مدیریت کدومیک بهتره؟
  ممنون میشم نظرتون رو صریح بگین

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام دوست عزيز
   خوب من تخصصي در اين خصوص ندارم ولي با توجه به شنيده هام از دوستان پرديس دانشگاه تهران بايد بهتر باشه

   • الی گفت:

    سلام
    تبریک می گم.
    آیا منظور از پردیس دانشگاه تهران همون دوره پولی هست؟ اگر نه تفاوتشون چیه؟

    • شيما يعقوبيان گفت:

     بله دوره پرديس پولي هست، البته دانشجويان شبانه هم شهريه پرداخت ميكنند اما كلاسهاي دانشجويان روزانه و شبانه در يك محل و توسط يك استاد برگزار ميشه اما بطور مثال در دانشگاه تهران محل تشكيل كلاسهاي دانشجويان پرديس كلاً متفاوت است

     • الی گفت:

      با سلام
      جوی راه افتاده که مدرک پردیس از آزاد پایین تره ارزشش و معلوم نیست باهاش بشه هیئت علمی شد. این ها چقدر درسته؟ و آیا دوره پردیس پولی که دانشگاه ها به صورت آزمون داخلی و مصاحبه دانشجو می گیرن فرق داره با پردیسی که از طریق سازمان سنجش آزمونش برگزار می شه؟ از نظر نوع مدرک چطور؟
      ممنون

 75. bahare گفت:

  Afarin khanum,vaghean afarin
  Vase manam doa konid emsal ghabul sham,
  Mamnun ke az manabei ke motale kardid goftid
  Khoshbakhto saadatmand bashid

 76. اکرم گفت:

  سلام بهت تبریم میگم
  شاد و پیروز باشی همیشه
  از اینکه منابع رو کامل گفتی هم ممنون .از افراد دیگر برتر رشته مدیریت مصاحبه کنید خواهشا

  • شيما يعقوبيان گفت:

   ممنونم، اميدوارم منابع مفيد باشه براي همه دوستان
   تنها آرزوم اينه كه عزيزان با شرايط سردرگمي كه من پارسال مواجه بودم، درگير نشوند

 77. کنکور گفت:

  سلام
  ضمن عرض تبریک به شما

  می خواسنم درخواست کنم که با رتبه برتر مهندسی کامپیوتر نرم افزار هم مصاحبه کنید.
  متشکرم

 78. مرتضی گفت:

  درصدها و نمرات مصاحبه در تصویر قابل خواندن نیست.
  لطفا تصویر با کیفیت بالاتر از کارنامه قرار دهید.

 79. برق قدرت گفت:

  سلام
  ممنون كه ياد داديد با پشتكار مي توان به همه چيز رسيد 🙂

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   واقعاً هيچ چيزي بالاتر از لطف خدا و پشتكار نيست
   حتي تو دانشگاههاي ما كه همه ميگفتن و ميگن كه اساتيد فقط دانشجويان خودشان رو برميدارن و … من حداقل به خودم ثابت كردم كه اينطور نيست، من در دانشگاههاي تربيت مدرس و علامه هم قبول شدم اين در حاليه كه در زمان مصاحبه تعداد زيادي از دانشجويان برتر اين دانشگاهها حضور داشتن، من فقط سعي كردم با اعتماد به داشته هايم و بدون توجه به فضاي منفي كه همه در موردش صحبت ميكردند مقابل اساتيد حاضر بشم

 80. شیمی آلی گفت:

  با عرض سلام و تبریک خدمت شما به خاطر موفقیتتان و پذیرش در دانشگاه تهران
  امیدوارم که موفق باشید
  اما واقعاً عجیبه چطوری توی این زمان کم تونستید 60 درصد استعداد و 68 درصد زبان بزنید؟
  یعنی در زمان 90 دقیقه تونستید مجموع این دو درس رو 128 بزنید درحالی که هیچ کدوم از رتبه های برتر هیچ کدام از رشته ها، مجموع این دو درسشون به 100 هم نرسیده؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   ممنونم، لطف داريد شما
   من تنها كاري كردم كاملاً طبق زمان بندي پيش رفتم، يعني تا زمان هر بخشم تموم ميشد حتي اگه بقيه سوالات رو هم بلد بودم اون بخش را رها ميكردم و به سراغ بخش بعدي ميرفتم، البته در ابتدا زمانم را ده دقيقه كمتر از كل زمان آزمون در نظر گرفتم و اون ده دقيقه را در آخر به چك كردن جوابهام اختصاص دادم

 81. مونس گفت:

  سلام بتون تبریک می گم.
  درصد زبان و استعداد شما برای من که فوق العاده ست.
  استعداد تحصیلی 60 اون هم با اون زمان کم واقعا عالیه.
  میشه بما هم کمک کنید
  دقیقا برای امادگی استعداد و تست زبان چه منابعی رو بخونیم بهتره؟

 82. احمدرضا - مدیریت دولتی گفت:

  ضمن تبریک به شما خانم سختکوش ؛
  نظر شما درباره سئوالات دکترا آزاد چیه ! منابع مشخصی دارند !

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   منابع را كاملاً در متن مصاحبه توضيح دادم
   كمك ديگه اي بتونم بكنم خوشحال ميشم

   • شيما يعقوبيان گفت:

    در ضمن در خصوص دكتري آزاد مديريت دولتي من با اينكه رتبم ٢شد واقعاً بعد از جلسه امتحان واقعاً نميدونستم چه جوري آزمون دادم، سوالات تئوري و زبان كه بيشتر حالت نظرسنجي داشت!!!
    آمار كه هيچ سوالي داده نشده بود و تمام سوالات اين بخش از روش تحقيق بود
    راستش من تنها چيزي كه تو آزمونهاي آزمايشي ياد گرفته بودم اين بود كه سر هر دو جلسه كنكور سراسري و آزاد سوالاتي رو كه شك داشتم تا حد ممكن جواب نميدادم شايد اين موضوع خيلي كمكم كرد، چون يا سوالات را جواب ندادم يا بيش از ٩٠٪ به درست بودنش مطمئن بودم

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سپاس
   منابع آزمون دانشگاه آزاد معمولاً كتب و جزوات اساتيد واحد علوم تحقيقات هست

 83. رضا گفت:

  سلام سوالی از شما داشتم. شما چه رویه و چه منابعی را جهت مطالعه استعداد تحصیلی استفاده نمودید؟ قبل از این من فکر می کردم که کسب درصد بالاتر از 50 یا حتی 40 در استعداد تحصیلی محال بود.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   سلام
   من دقيقاً منابع ذكر شده رو مطالعه كردم، كلاس آقاي عرفانيان و مطالعه ي چند باره ي مطالب هم بسيار كمك كرد

 84. رضا گفت:

  درصدهای زبان و استعداتتان بسیار عالی است. این درصدها برای ما بسیار قابل تحسین است. انشاالله همیشه پیروز و پاینده باشید.

 85. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم ازتون خواهش کنم با نفرات برتر رشته روانشناسی هم مصاحبه داشته باشید مدتهاست که این درخواستو دارم اما متاسفانه ترتیب اثر داده نمیشود این خواسته عده زیادی از کاربران سایت میباشد

 86. رییسی گفت:

  من با انکه زبان خوانده ام ولی جای بسی تحسین دارد در این وقت کم هم استعداد را 60 بزنی و هم زبان را 68 درصد با ان که کارشناسی زبان نداشته باشی و فقط به مطالعات خود بسنده کرده باشی شما در حد عالی هستی البته معدل 19 این راهم اثبات میکند.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   ممنون شما لطف دارين واقعاً، خودم اصلاً اين تصور را در مورد خودم ندارم
   به نظرم لطف خدا واقعاً شامل حالم بوده
   ولي بطور كل سوالات زبان امسال چندان دشوار نبود

 87. محمدرضا مدیریت دولتی گفت:

  سلام آیا بهمن ماه امسال دانشگاه آزاد برای رشته دکتری تکمیل ظرفیت میزاره؟؟
  کسی خبر داره ؟/

 88. هادی . مدیریت منابع گفت:

  با سلام و عرض تبریک
  با توجه به مشغله کاری که دارم اماچون منابع واسه فراگیر پیام نور مشخص بود رتبه 30 سال 89 رو اوردم اما الان واسه دکتری منابع ندارم
  اگه لطف کنید منابعی که مطالعه کردید رو کاملتر بگید ممنون میشم.
  متاسفانه نداشتن منابع مشکل اصلی همه عزیزانه.

  • شيما يعقوبيان گفت:

   دوست عزيز منابع من دقيقاًهمانهايي بود كه در مصاحبه اعلام كردم، فقط من هر منبع رو چندين بار خوندم و هر از چند گاهي هم از سايت آقاي پرچ و سايتهاي مشابه نكته و تست برميداشتم، بعلاوه آزمونهاي آزمايشي مدرسان هم به نظرم مفيد بود

 89. رضا - مهندسی شیمی گفت:

  سلام خانم یعقوبیان

  بهتون تبریک میگم و در همه ی عرصه های زندگی همچون تحصیل بهترین ها رو براتون آرزو دارم …

 90. اميرعباس گفت:

  سلام دوستان و دکترای از این به بعد
  بچه ها من میخام دکتری روانشناسی تربیتی شرکت کنم، کسی میدونه برای نظریه های آموزش چی باید خوند؟
  ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه، خدایارتان

  • رییسی گفت:

   روانشناسی پرورشی دکتر سیف و روانشناسی دکتر علینقی خرازی و نظریه های یادگیری السون و هرگنهان ترجمه دکتر سیف و روش تحقیق دکتر بازرگان وسرمد و روش تحقیق دکتر دلاور

 91. امیر گفت:

  خانم یعقوبیان بهتون از صمیم قلب تبریک میگم و از بابت راهنماییهای خوبتون بسیار سپاسگذارم.
  میشه بگید برای آزمون msrt چه کتابی رو مطالعه کردید؟

  • شيما يعقوبيان گفت:

   ممنون دوست بزرگوار
   همان طور كه گفتم كتاب توليموي ماهان رو مطالعه كردم بعلاوه كتابهاي ٥٠٤ و ١١٠٠ كه آخري رو فقط تا نصفش رو رسيدم كامل مطالعه كنم

 92. ترمه-فیزیولوژی جانوری گفت:

  تبریک.
  امیدوارم در کنار همسرتان همیشه موفق، پیروز و خوشبخت باشید.

 93. الی گفت:

  سلام بهتون تبریم میگم وبراتون ارزوی موفقیت دارم….ا.ل.ی….

 94. داوود گفت:

  درود بر شما
  وجود نخبگاني همچون شما باعث افتخار است.
  پيروز باشيد.

 95. رویا گفت:

  سلام
  تبریک میگم