مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

فراخوان پذیرش دکتری بدون آزمون ۹۴ دانشگاه شهید باهنر کرمان

دانشگاه شهید باهنر کرمان در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان می نماید.

به گزارش پی اچ دی تست ، به اطلاع می رساند دانشگاه شهید باهنر کرمان در نظر دارد براساس آئین نامه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲  مورخ ۱۳۹۳/۰۴/۱۸ و اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰  مورخ ۹۳/۱۲/۱۶  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات مورخ ۱۳۹۴/۰۲/۱۵  شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه از طریق ارزیابی سوابق علمی، پژوهشی و انجام مصاحبه از متقاضیان واجد شرایط ، برای سال تحصیلی -۹۵ د ۹۴ ر رشته/گرایش های روزانهای که در دفترچه انتخاب رشته اعلام شده است اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکتری نماید.

شرایط داوطلبان به شرح ذیل می باشد :
الف – شرایط عمومی :

 1. اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
 2. متعهد به قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی ایران.
 3.  نداشتن ممنوعیت تحصیل به تشخیص مراجع ذیصلاح .
 4. دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد معتبر و مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از یکی از دانشگاه های داخل کشور .

تبصره  ۱:  دانش آموختگان دانشگاه های آزاد اسلامی، موسسات آموزش عالی غیر دولتی و غیر انتفاعی، پیام نور، جامع علمی – کاربردی و همچنین دانش آموختگان دوره های مجازی، نیمه حضوری، بین الملل، پردیس بین الملل و پردیس خودگردان، مجاز به ورود در دوره های دکتری بدون آزمون نمی باشند .

تبصره ۲:  دانش آموختگان اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه های خارج از کشور، مجاز به استفاده از این آیین نامه برای ورود بدون آزمون به دوره دکتری نیستند .

ب – شرایط اختصاصی :

 1.  دارا بودن حداقل میانگین کل ۱۶ در مقطع کارشناسی و یا قرار گرفتن رتبه متقاضی جزء ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل .
 2. دارا بودن حداقل میانگین کل ۱۷ بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد و یا قرار گرفتن رتبه متقاضی جزء ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل
 3. تاریخ فراغت از تحصیل متقاضی در مقطع کارشناسی ارشد ۱۳۹۲/۰۲/۰۵  به بعد باشد.
 4. دانشجویان نیمسال آخر، چنانچه تا قبل از ۳۱ شهریور ۹۴ بتوانند از پایان نامه خود دفاع نمایند، مجاز خواهند بود با رعایت سایر شرایط و با ارائه مدارک لازم در این فراخوان شرکت نمایند .
 5.  دارا بودن یکی از شرایط زیر :

الف .  حداقل ۲ مقاله علمی – پژوهشی معتبر که مستخرج از پایان نامه بوده و به تایید استا د راهنمای اصلی داوطلب رسیده باشد.
ب.  حداقل یک مقاله علمی – پژوهشی معتبر که مستخرج از پایان نامه بوده و به تایید استاد راهنمای اصلی داوطلب رسیده باشد. همراه با ارائه گواهی حداقل یک ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران یا ارائه گواهی برگزیدگی درحداقل یک جشنواره علمی معتبر مورد تایید مراجع ذیصلاح .
ج . گواهی ثبت حداقل دو اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی.
د . گواهی ثبت حداقل یک اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران همراه با ارائه گواهی برگزیده گی در حداقل یک جشنواره علمی معتبر مورد تایید مراجع ذیصلاح.
۶٫ کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق با جداول ارزشیابی پیوست ( کسب حداقل ۷ امتیاز از ردیف شماره ۱ بخش امتیازات پژوهشی الزامی است .)

ج – نحوه ثبت نام و ارسال مدارک

 1.  مهلت ارسال مدارک حداکثر تا دهم خرداد ماه سال ۱۳۹۴ میباشد .
 2. به مدارک ناقص و یا ارسال شده بعد از مهلت مقرر، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 3. زمان و مکان برگزاری مصاحبه متعاقبا” از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به اطلاع داوطلبان خواهد رسید .

داوطلبان بایستی فرم تقاضا را بطور دقیق و کامل در سامانه تکمیل نموده و پس از چاپ و امضاء آن به همراه کلیه مدارک لازم از طریق پست سفارشی به نشانی کرمان – بزرگراه امام خمینی (ره) – میدان افضلی پور – دانشگاه شهید باهنر – دفتر هدایت استعدادهای درخشان– کد پستی ۷۶۱۶۹۱۴۱۱۱ ارسال و رسید پستی آن را جهت پیگیری های احتمالی نزد خود نگه دارند .

لازم به ذکر است که روی پاکت قید شود : متقاضی پذیرش بدون آزمون ( سهمیه استعداد درخشان ) در رشته / گرایش ……………

د-  نکات مهــم

 1. مقالات ارائه شده طبق آیین نامه ارتق اء مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ باشد . در صورتیکه مقاله دارای گواهی پذیرش باشد بایستی تا قبل از آزمون جامع یک نسخه چاپی آن را به دفتر استعدادهای درخشان تحویل دهد در غیراینصورت قبولی وی لغو خواهد شد .
 2. برگزیدگان جشنواره های علمی معتبر ( خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تأیید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند .
 3. برگزیدگان المپیاد های علمی دانشجویی باید تأیید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.
 4. مقاله، اختراع و یا کتابی مورد پذیرش قرار خواهد گرفت که داوطلب در آن نفر اول بوده و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیئت علمی ذکر ش ده و یا مخترع اصلی اختراع، نویسنده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی در کنفرانس علمی باشد، در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.
 5. هرگونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصراً از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی talent.fa.uk.ac.ir صورت میپذیرد. لذا به داوطلبان توصیه می شود به منظور اطلاع از زمان و مکان برگزاری مصاحبه و غیره ، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سامانه گروه استعداد های درخشان بطور منظم پیگیری نمایند.
 6. متقاضی باید حد نصاب لازم را در یکی از آزمون های زبان ( مطابق با جدول شماره ۴) را تا قبل از آزمون جامع کسب و ارائه نماید لازم به ذکر است گواهی زبان حداکثر تا دو سال معتبر است.
 7. اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد، مطابق با جدول رشته ها می باشد .
 8. داوطلبان رشته هایی که سنوات مجاز تحصیل آن ها ، طبق مصوبات شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مقطع کارشناسی، ۹ نیمسال و کارشناسی ارشد ناپیوسته، ۵ نیمسال تصویب شده اند، بایستی امتیازات لازم را مطابق با جدول شماره ۲ کسب نمایند .
 9. در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگزینی پذیرش نخواهد شد .
 10.  تغییر رشته و گرایش بعد از قبولی و کسب پذیرش، به هیچ عنوان امکان پذیر نخواهد بود .
 11. مدارک داوطلبان، به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد . لذا به داوطلبان توصیه می شود با دقت لازم، مفاد آگهی را مطالعه و فقط در صورت دارا بودن شرایط مربوطه، نسبت به ثبت نام در فراخوان اقدام نمایند .
 12. ارائه یک نسخه از پایان نامه و کلیه مقالات، کتب، تألیفات و سایر فعالیت های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی است .
 13. دانشگاه در رد یا قبول تقاضای داوطلب از اختیارات لازم برخوردار بوده و ملزم به تکمیل ظرفیت دوره دکتری نخواهد بود .
 14. با توجه به این که ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می باشد ا لذ ، داوطلبان شاغل در وزارت خانه ها، سازمان ها و نهاد های دولتی باید قبل از ثبت نام موافقت کتبی و بدون قید و شرط محل کار خود را مبنی بر ادامه تحصیل کسب نمایند .
 15. افرادی که در دوره کارشناسی ارشد خود از سهمیه بدون آزمون استفاده کرده اند، می توانند از این سهمیه در دوره دکتری نیز استفاده نمایند .

ه- فرآیند اجرا

 1. پس از بررسی کلیه امتیازات آموزشی و پژوهشی داوطلب بر اساس جداول شماره ۴ ۱و ۲، ، که توسط کمیته علمی رشته ذیربط صورت میگیرد، فقط از داوطلبانی که مجموع امتیازات آن ها حداقل ۴۰ باشد، برای مصاحبه علمی از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه دعوت به عمل خواهد آمد .
 2. داوطلبانی که حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و مصاحبه را مطابق با جداول شماره ۲و ۳ ۱و کسب نمایند، به ترتیب امتیاز در اولویت بررسی مجدد قرار خواهند گرفت .
 3. پس از بررسی نهایی، اسامی پذیرفته شدگان اولیه در موعد مقرر از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه اعلام خواهد شد .
 4. پذیرش نهایی و قطعی داوطلبان منحصراً پس از تأیید سازمان سنجش آموزش کشور و هیأت مرکزی گزینش دانشجو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت خواهد گرفت .

مدارک لازم :

 • تکمیل فرم تقاضا توسط متقاضی (. فرم تقاضا را متقاضی باید در سامانه تکمیل نماید)
 • تکمیل و امضا ء فرم تعهد توسط متقاضی.
 • یک نسخه تصویر شناسنامه و کارت ملی.
 •  دو قطعه عکس که مشخصات داوطلب در آن پشت نویسی شده باشد.
 •  تصویر مدرک نظام وظیفه برای داوطلبان ذکور.
 •  تصویر گواهینامه و ریزنمرات تأیید شده در دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه در آن درج شده باشد. لازم به ذکر است
 • معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب و با احتساب نمره پایان نامه باید به تفکیک ارائه شود.
 •  گواهی مبنی بر فارغ التحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل کارشناسی ارشد تا تاریخ ۲۱ شهریور ماه ۱۳۹۴
 •  برای آن دسته از متقاضیانی که معدل کارشناسی ارشد آنها کمتر از ۱۷ می باشد ارائه گواهی مبنی بر قرار گرفتن رتبه کارشناسی ارشد متقاضی در بین ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل که به تایید آموزش دانشگاه مربوطه رسیده باشد الزامی است.
 • تصویر گواهی نامه و ریزنمرات تایید شده در دوره کارشناسی.
 • برای آن دسته از متقاضیانی که معدل کارشناسی آنها کمتر از ۱۶ می باشد. ارائه گواهی مبنی بر قرار گرفتن رتبه کارشناسی متقاضی در بین ۱۰ درصد اول هم ورودی رشته خود در دانشگاه محل تحصیل که به تایید آموزش دانشگاه مربوطه رسیده باشد الزامی است.
 • معرفی نامه از دبیرخانه المپیاد دانشجویی برای دانشجویان المپیادی در مقطع کارشناسی ارشد.
 •  معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره معتبر علمی (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره ها در مقطع کارشناسی ارشد.
 • تصویر کامل کلیه مقالات علمی ترویجی، علمی پژوهشی، ISI, ISC ، که منتشر شده باشد. ( در صورت انتشار مقاله، تصویر جلد مجله حتماً ضمیمه شود .)
 •  گواهی اعتبار درجه علمی – ترویجی ، علمی – پژوهشی ، ISC ،ISI، مجلات داخلی و خارجی که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد .
 • تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس ها، کلیه تألیفات، کتب و فعالیت های پژوهشی داوطلب.
 • گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند. ( نسخه کامل مقاله نیز ضمیمه شود .)
 • گواهی استاد راهنمای اول مبنی بر استخراج مقاله ها از پایان نامه.
عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۴۹)

 1. مهراد می‌گه:

  من دانشجوی خود دانشگام منتها مقاله isi ندارم امکان داره پذیرفته شم رتبه اول ارشد حسابداری : معدل ۱۹/…

 2. alireza می‌گه:

  با سلام دوستان من ۳ روز پیش رفتم نزد رئیس استعداد در خشان دانشگاه باهنر دکتر علوی و همچنین معاون آموزشی مثل اینکه در حدود ۱۰۰ نفر برای رشته های مختلف دانشگاه باهنر برای استعداد درخشان درخواست داده اند اما بعد از بررسی یا شرایط اولیه را نداشتند یا مچموع امتیازهای آنها به ۴۰ نرسیده تا برای مصاحبه دعوت شوند البته به جز بخش شیمی که هنوز بخش امتیاز دهی نکرده. دلیل اینکه چرا امتیاز هیچ کسی به ۴۰ نرسیده را پرسیده گفتند ما طبق آیین نامه ارتقاع اساتید نمره دادیم و کسی ۴۰ نشده من با ۴ تا ای اس سی و ۸ تا کنفرانسی و رتبه اولی کارشناسی و ارشد شدم ۳۴ تازه دانشجوی باهنر هم بودم. به هر حال چکار میشه کرد آیا اعتراض تاثیر دارد!! آیا همه دانشگاه ها ای که دعوت به مصاحبه کردند و دانشچو گرفتند همین طور نمره دادند!!!!

  • سارا می‌گه:

   یعنی نمیخان دانشجو بگیرن؟منم با ۳ تا آی ای آی و ۵ تا مقاله کنفرانسی حتما امتیاز لازم رو نداشتم.پس کی امتیازش میشه ۴۰؟ ما بزور این همه مقاله دادیم باید چکار کنیم؟ چقدر وضع امتیاز دهی شون افتضاحه. منم دانشگاه باهنر بودم. وقتی میریم دانشگاهای دیگه اونا جوری امتیاز میدن که دانشجوهای خودشونو بگیرن. دانشگاه خودمونم که اینجوری

 3. فرزانه می‌گه:

  سلام
  دوستان عزیز لطفا برای دکتری رشته روانشناسی عمومی بدون آزمون اصلا دلخوش نکنید!!!!!!!
  چون اصلا قرار نیست استعداد درخشان بپذیرن!!!!
  من خودم خیلی منتظرم بودم خیلی دلخوش و خیلی تلاش کردم
  اما متاسفانه دانشگاه باهنر همیشه همینطور بوده است!!!!!!

 4. سارا می‌گه:

  بعد از اینکه کد رهگیری گرفتیم چکار کنیم؟ چطور فرم تقاضا رو پرینت کنم؟

 5. فاطمه می‌گه:

  سلام دوستان
  فرم تعهد را از کجا دانلود کنم؟؟؟ داخل سایت فقط فرم تقاضا هست. لطفاً راهنمایی کنید. متشکرم

 6. سارا می‌گه:

  سلام.فرم تعهد رو از کجا یاید بگیریم؟یا اینکه حتما استاد راهنما گواهی بده که مقالات از پایان نامه استخراج شده من الان نمتونم به استاد راهنماک دسترسی داشته باشم

 7. سارا می‌گه:

  سلام. بچه ها کسی شماره دانشگاه باهنر رو داره؟ من یک شماره دارم که اونم اشتباست.

 8. هاشمی می‌گه:

  سلام دوستان کجای سایت باهنر فرم تقاضا نامه برا وورد به مصاحبه استعداد درخشان رو زده من که کل سایت رو گشتم چیزی ندیدم فقط یه فرم است اونم مال کسانی است که از طریق کنکور دعوت به مصاحبه شدند خواهشا راهنمایی کنید.

 9. شیرین می‌گه:

  سلام.من خیلی ناراحتم.کلی تلاش کردم که مقالاتم آماده بشه ولی شرط معدل کارشناسی رو ندارم!!!

  • mojtaba می‌گه:

   سلام اگر رتبه اول کارشناسی باشید مشکلی ندارید نگران هم نباشید خدا بزرگه بفرستید شاید خدا خواست و گشایشی شد سنگ مفت و گنجیشک هم مفت

  • محسن می‌گه:

   سلام دوستان خواهشا منو راهنمایی کنید، داخل سایت باهنر کرمان هیچ اطلاعیه از مصاحبه بدون کنکور دکتری استعداد درخشان نزده پس شما چطور فرم تقاضای داخل سایت را پر کردید و کد رهگیری گرفتید.

 10. فاطمه می‌گه:

  سلام دوستان
  فرم تقاضا و فرم تعهد رو باید از چه لینکی دانلود کنیم؟

 11. فاطمه می‌گه:

  سلام دوستان
  ممنونم از راهنماییتون ، شماره دفتر استعداد درخشان رو کسی نداره؟؟

 12. فاطمه می‌گه:

  سلام دوستان
  من شهریور دفاع میکنم و دو الی سه مقاله از پایان نامه استخراج میکنم. اما درحال حاضر هیچ مقاله‌ای ندارم میتونم از استاد راهنما ام گواهی بگیرم که از پایان نامه ام مقاله استخراج میکنم.آیا قبول میکنن؟؟
  لطفاً راهنمایی کنید

 13. Ali می‌گه:

  با سلام آقا محمد
  نگفتید به نظرتون من باید چکار کنم؟

  • mohamad می‌گه:

   سلام دوست عزیز. رزومه شما خیلی خوبه اما مشکل بیش از حد قانونمند یا به عبارت دیگر عدم انعطافی است که من در استادهای باهنر سراغ دارم. اما به هر حال شما شرکت کنید چون الا هزینه ای فعلا دریافت نمیشه مثلا من خودم مشکل ۴۰ امتیاز را دارم اما شرکت می‌کنم.شاید وقتی ببینن کسی شرایط را کامل نداره کمی شرایط را تعدیل کردند. شما شرکت کنید.

 14. mehdi می‌گه:

  آخه چه جور میشه ۴۰امتیاز اولیه رو کسی که تازه دفاع کرده بگیره؟

 15. آیلین می‌گه:

  سلام…
  دوستان من یه مقاله علمی پژوهشی داخلی، ۴ تا کنگره، یه ترویجی فارسی و یه ترویجی انگلیسی دارم، به نظرتون ثبت نام کنم؟ مرسی
  تو فرم تکمیلی دانشگاه فقط واسه درج مقاله اولی ستاره گذاشتن که ظاهرا پر کردنش لازمه…

  • mohamad می‌گه:

   سلام برای بررسی اولیه هزینه ای که دریافت نمیشه پس ثبت نام کنید.

   • آیلین می‌گه:

    ممنونم آقا محمد… با توکل به خدا ثبت نام میکنم، ایشاله هر کس لایقشه و صلاحیت داره پذیرفته شه…
    همگی موفق باشین…

    • آیلین می‌گه:

     دوستان: واسه توصیه نامه اساتید، توصیه نامه سال قبلی که استاد مشاور و راهنمام گرفتم معتبره؟ یا باید مجدد بگیرم؟
     به نظرتون واسه نوشتن رزومه، عنوان کردن سابقه تدریس و گواهی مدرس کارگاه های آموزشی و اینکه یه مقاله ISI در دست داوری دارم (البته با نامه از استاد راهنما) جدای از عنوان کردن مقاله های اکسپتی و چاپ شده نیازی هست؟ رزومه شلوغ نمیشه؟
     مرسی

     • mohamad می‌گه:

      عیبی نداره من هم توصیه نامه هام از پارسال است.آیلین، من دانشجوی کرمان بودم پس بهت توصیه میکنم بیشتر چیزهایی را در رزومت بزار که بهت کمک کنه تا ۴۰ امتیاز اولیه را برا ورود به مصاحبه بگیری. سابقه تدریس و… بیشتر به درد مرحله بعد میخوره.

  • mohamad می‌گه:

   البته یک نکته است که اگر صحیح باشه برای اکثر بچه ها مشکل ساز است و باید بهش اعتراض کنیم و اون نکته ای است که دوستمون ali درباره امتیاز دهی به مقاله ها طبق آیین نامه ارتقا در کامنت های زیر گفته

 16. Ali می‌گه:

  با سلام
  بچه ها تو رو خدا راهنماییم کنید که چکار کنم. من همه شرایطو دارم به جز اینکه از زمان فارغ التحصیل یم دو سال و خوردی میگذرد. چکار کنم

 17. هانیه می‌گه:

  بعد از این که کد رهگیری دریافت کردیم چکار کنیم

 18. ali می‌گه:

  سلام بچه ها اگر تصمیم دارید شرکت کنید میتونم خلاصه رزومتون را بدونم چون من شک دارم بتونم ۴۰ امتیاز مرحله اول را کسب کنم. فقط ۴تا علمی پژوهشی داخلی و۴تا کنفرانسی دارم با معدل۱۵ کارشناسی و۱۷ ارشد اما رتبه اول بودم

 19. سمیه می‌گه:

  ببخشید رشته هارو کجا زده که میخوان؟ درضمن کلا تو سایت دانشکاه هم چیزی نزده

  • باران می‌گه:

   توی متن اطلاعیه اومده “……در رشته/گرایش های روزانه ای که در دفترچه انتخاب رشته اعلام شده است اقدام به پذیرش دانشجو در مقطع دکترا نماید.”

   پس اگه رشته شما پذیرش از طریق کنکور داره (البته باهنر) پذیرش استعداد درخشان هم داره.

  • ali می‌گه:

   باید برید سایت استعداد درخشان دانشگاه باهنر آدرسش تو گو گل سرچ کنید میاد.

 20. باران می‌گه:

  دوستان سلام
  من امروز تقاضانامه را پر کردم و سیستم بهم یه کد رهگیری داد. حالا از کجا پرینت فرم تقاضانامه رو بگیرم؟ در ضمن معلوم نیست چه قدر پول باید بدیم؟
  توی سایت دانشگاه هم هیچ شماره تلفنی نیست که زنگ بزنم بپرسم!

 21. ایمان می‌گه:

  رشته هاشو نزده؟

 22. استعداد درخشان می‌گه:

  مرحبابه این دانشگاه که شرط معدل لیسانس رو کاملا عادلانه نوشته.مرحبا

  • ali می‌گه:

   سلام زیاد خوشحال نباشید یک تفاوت با سایر دانشگاه ها داره که مشکل سازه و اون نمره دهی به مقاله ها بر طبق آیین نامه ارتقا است یعنی iscتا۴ وisiتا۷که ممکن است کمتر هم در داوری بدهند. حالا بگید بر این اساس چه کسی ۴۰ نمره اولیه را میگیره تا بره مصاحبه

 23. استعداد می‌گه:

  دوستان هزینه ثبت نام چقدره؟

درج نظر