مدرسان شریف اولین کنفرانس ملی مدیریت و اقتصاد جهانی کنفرانس بین المللی تحقیق و توسعه در علوم انسانی، مدیریت و اقتصاد کنفرانس آینده مهندسی و تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی پژوهش در مهندسی، علوم و تکنولوژی کنفرانس بین المللی علوم و مهندسی در عصر تکنولوژی ششمین کنفرانس بین المللی مدیریت، اقتصاد و علوم انسانی رویکردهای پژوهشی در مدیریت ، اقتصاد ، حسابداری و علوم انسانی کنفرانس بین المللی مهندسی و فن آوری اطلاعات کتابخانه فرهنگ

انجمن آزمون دکتری مجموعه مهندسی و علوم باغبانی

2406

reshte gerayesh banner3

- علوم و مهندسی باغبانی:

۱) فیزیولوژی تولید و پس از برداشت گیاهان باغبانی

۲) اصلاح و بیوتکنولوژی گیاهان باغبانی

 onvan dars banner3

۱- مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (فیزیولوژی گیاهی و فیزیولوژی پس از برداشت، اصول تولید گیاهان باغبانی، ژنتیک و اصلاح گیاهان باغبانی) و کارشناسی ارشد شامل (تغذیه و متابولیسم در گیاهان باغبانی، مواد تنظیم‌کننده رشد گیاهی، اثر تنش‌های محیطی بر رشد گیاهان)

۲- استعداد تحصیلی

۳- زبان انگلیسی

 reshte banner3

تمامی رشته‌ها

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۵ مجموعه علوم باغبانی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۴ رشته علوم باغبانی – سبزی و اصلاح سبزی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۳ رشته علوم باغبانی و فضای سبز - سبزیکاری – فیزیولوژی و اصلاح سبزی

 

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۴ رشته علوم باغبانی – میوه و اصلاح درختان میوه

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۳ رشته علوم باغبانی و فضای سبز - میوه کاری – فیزیولوژی و اصلاح میوه

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۲ رشته علوم باغبانی و فضای سبز - فیزیولوژی و اصلاح میوه

 

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۴ رشته علوم باغبانی – گیاهان زینتی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۳ رشته علوم باغبانی و فضای سبز - گیاهان زینتی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۲ رشته علوم باغبانی و فضای سبز - گیاهان زینتی

 

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۴ رشته علوم باغبانی – گیاهان دارویی و اصلاح گیاهان دارویی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۳ رشته علوم باغبانی و فضای سبز – گیاهان دارویی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۲ رشته علوم باغبانی و فضای سبز – گیاهان دارویی

 

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۲ رشته علوم باغبانی و فضای سبز – فیزیولوژی پس از برداشت

 

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۴ رشته علوم باغبانی – بیوتکنولوژی

دانلود سؤالات آزمون دکتری ۱۳۹۳ رشته بیوتکنولوژی و ژنتیک مولکولی محصولات باغبانی

عضویت در کانال تخصصی آزمون دکتری

نظرات (۱,۲۰۱)

 1. سارینا می‌گه:

  سپاس دوست عزیز

 2. سارینا می‌گه:

  کارشناسی آزاد نبودم و معدلم هم بالاتر از ۱۶ ست،ممنون از راهنمایی تون خیلی لطف کردین.
  برا تربیت مدرس چطور شما اطلاع دارین؟

  • راهنمایی می‌گه:

   خواهش میکنم.اما در مورد سوال بعدی.تربیت مدرس پارسال ترازش از دانشگاه صنعتی اصفهان و فردوسی مشهد و دانشگاه منابع طبیعی گرگان هم پایینتر بود.احتمالا امسال هم فقط میوه کاری بگیره.البته اگر بگیره.

   • mastaneh می‌گه:

    بنظرتون با این وضع امیدی ب تهران نداشته باشم؟ ۴۷تخصصی۳۳استعداد.دانشگاه ارشد سطح ۱٫معدل الف ۱۸٫۷۵ارشد.۱مقاله:۱علمی پژوهشی خارجی از تزم_ ۲تا ای اس ای که از تزم نبودو۳تا کنگرهو ۲تا علمی ترویجی.

    • راهنمایی می‌گه:

     مصاحبه رفتن با امید داشتن به قبولی فرق داره.مسلما همه اونهایی که میرن مصاحبه دانشگاه تهران یا هر دانشگاه دیگه با امید میرن.ولی خوب اولین حرفی که این وسط پیش میاد اینه که هر چه تعداد مصاحبه شونده ها زیادتر بشه امید به قبولی به همون نسبت کمتر میشه.چون ظرفیت متناسب با تعداد مصاحبه رونده ها زیاد نمیشه و ثابته.اگر مثل پارسال باشه و بر اساس نمره بشه رفت مصاحبه اصلا جالب نیست.اگر مثل سالهای قبل تر بر اساس رتبه و بصورت محدود دعوت کنن بهتره.اینطوری رتبه های بالاتر هم به حقشون میرسن.

 3. سارینا می‌گه:

  ببخشید دوستان منظور از اینکه رتبه ۵۰ درصد و مصاحبه ۵۰ درصد تاثیر داره چیه؟
  من الان ۴ تا آی اس آی و یه دونه علمی پژوهشی دارم که دوتا آی اس آی از پایان نامه ام هست،اگه رتبه ام خوب نشه یعنی اینا به دردم نمیخوره؟؟؟؟؟

 4. سارینا می‌گه:

  معدلم ۱۷٫۶۵ شده و دانشگاه سطح دو بودم،استعداد و زبان مجموعا ۳۰ شدم

  • راهنمایی می‌گه:

   البته لیسانس هم مهمه.اگر لیسانس آزاد باشید معدل موثر فکر کنم یه مقداری میاد پایین.معدل فوق هم تراز میشه.از شما شاید نزدیک ۱۷ یا کمتر تراز بشه.باز بسته به دانشگاه داره.چون هر دانشگاهی یه ضریب داره.تهران تا اونجا که میدونم ضریب ۱ یا معیاره.با این درصدها فکر کنم نسبت به پارسال احتمالا یه چیزی حدود رتبه ۲۰ تا ۴۰ بشید که پارسال تا حدود ۴۰ یا ۴۵ تهران مجاز بودن.البته گرایش با گرایشم تراز نمره بالا و پایین داره.مثلا دارویی تهران از همه بالاتر بود و میوه کمتر.اما باید صبر کرد تا نتیجه نهایی بیاد و مقایسه همه با هم.اینا با محاسبه ۱۵ درصد زبان و ۱۵ درصد استعداد بود.

 5. سارینا می‌گه:

  سلام دوستان
  من تخصصی ۴۳ و استعداد و زبان ۳۰ درصد شدم،بنظرتون تهران دعوت به مصاحبه میشم؟

 6. باغ می‌گه:

  سلام جناب آرمان لطفا بگید چه منابعی خوندین درصدهاتون خیلی خوب بود قطعا شما یا یک میشید یا دو

 7. پریسا می‌گه:

  دوستان درصد رو چطوری حساب میکنین؟با توجه به اینکه ضریب دروس تخصصی و عمومی متفاوته. ممنون میشم راهنمایی کنین

  • mastaneh می‌گه:

   والا من چونکه جوابای درست ۳امتیاز مثبت و جواب غلط یک امتیاز منفی داره.تعداد جوابای درست در ۳ ضرب و از تعداد سوالای غلط کم کردم و تقسیم بر ۸۰ ضربدر ۳ یعنی ۲۴۰ کردم و در ۱۰۰ ضرب کردم. خودمم شک دارم ضریب ۴ توی درصد گیری تاثیر داره یا برای نمره تراز استفاده میشه

  • محاسبه درصد می‌گه:

   محاسبه درصد خیلی راحته.به ازای هر ۳ سوال اشتباه که زدید ۱ سوال درست را از جمع پاسخ های درست خودتان حذف کنید.برای محاسبه درصد هم عدد ۱۰۰ را بر تعداد سوال تقسیم کنید.برای تخصصی باغبانی عدد ۱٫۲۵ به دست می آید.اگر تعداد پاسخ های اشتباه شما ضریب ۳ نبود هم عدد ۱٫۲۵ را به ۳ تقسیم کنید تا به ازای ۱ سوال غلط یک سوم نمره از پاسخ صحیح کم کنید و به ازای دو سوال دوسوم.اگر مثلا ۳۰ پاسخ درست و ۴ پاسخ اشتباه دارید سه پاسخ اشتباه یک پاسخ صحیح را از بین برده و یک سوم از یک پاسخ دیکر نیز از بین میرود.میشود ۲۸ ضربدر ۱٫۲۵ به اضافه ۰٫۸۳ .

 8. S می‌گه:

  سلام بچه ها! به نظر شما ۳۰ تخصصی و ۲۲ استعداد و زبان سفید رتبه اش چند میشه؟ آیا میشه به قبولی روزانه امیدوار بود یا نه؟!

  • داوطلب می‌گه:

   بستگی داره که دیگران چطوری پاسخ داده باشن.نمیشه هم با پارسال مقایسه کرد اصلا.هر سال متفاوت از سال قبله.مخصوصا تفاوت سوالات امسال با پارسال بسیار زیاده.

 9. سهیل می‌گه:

  با سلام …
  دوستان عزیز حتما برای درخواست اعتراض به کلید سوالات اقدام کنید از طریق سایت سنجش قسمت سیستم پاسخگویی الکترونیکی. و حتما با ذکر دلیل باشه چون بدون ذکر دلیل موضوع رو بررسی نمیکنن.
  سوالات ۱۳ و ۲۲ و ۲۷ و ۶۲ از نظر من مشکل داره.

  • موافق سوال 13 می‌گه:

   سوال ۱۳ از اساس نباید به این شکل میومد.میوه زیتون ظاهرا اونطوری که من سرچ کردم به سرمازدگی حساسه.اما کجای دنیا میوه زیتون را انبار میکنن اون هم در دماهای پایین.میوه زیتون چه برای روغن کشی و چه برای کنسرو سازی مستقیم روانه کارخانه میشه و هیچ وقت انبارش نمیکنن.حتی پرتقال و سیب پروسس هم ندرتا انبار میشه.دیگه زیتون که کلا مصرف فرآوری داره نه انباری.اما اعتراض فکر نکنم رو این سوال جواب بده.

 10. سهیل می‌گه:

  داوطلبان می توانند هر گونه سئوال و مطلبی درباره سئوالات آزمون دارند، می توانند از پنجشنبه ۱۲ اسفند تا روز دوشنبه ۱۶ اسفند منحصرا از طریق سیستم پاسخگویی الکترونیکی به سازمان سنجش ارسال کنند.

 11. داوطلب کنکور می‌گه:

  سوال ۶ گزینه ۲ صحیح است.کار سیتوکروم b6f انتقال الکترون از پلاستوکوئینون به پلاستوسیانین است و کار انتقال پروتون بر عهده سیتوکرومها نمیباشد. انتقال پروتون بر عهده پمپهای پروتونی است.

  • زینتی می‌گه:

   نه کاملا درسته.عین همین جمله تو کتاب زایگر هست

   • داوطلب می‌گه:

    کتاب تایز و زایگر یه کتاب قدیمی ناقص و ترجمه شده است.اگر از رفرنسهای جدید و به زبان اصلی استفاده کنید میفهمید که در اشتباهید.حتی توی گوگل هم که یه سرچ ساده بزنید میبینید کار این سیتوکروم واسطه انتقال الکترون بین فتوسیستم I و II است.

   • داوطلب می‌گه:

    ضمنا در کتاب تایز و زایگر ترجمه فارسی هم چنین مطلبی نیست دوست گرامی. اگر به صفحه ۳۲۳ بروید توضیحات شکل ۲۵-۸ را که بخوانید میبینید که کار این سیتوکروم چیست.لطفا حرف بدون مطالعه نزنید.

 12. زینتی می‌گه:

  سوال ۱۳ قطعا غلطه.اما بلوغ فیزیولوژیکی که خودم ۱ زدم اما فک میکنم یجوارایی هر ۴ گزینه نتونسته تعریف درستی ازش کنه.اون سوالی که ترانسپوزون میشه.یعنی چطور همچین چیزی ممکنه؟فقط عوامل محیطیه که بعدش تغییر میکنه.سوال ۳۶ درسته.اشتباه از خودم بود.ولی اون سوالی که میگه کدوم هورمون باعث افزایش تولید ااتیلن میشه که زده اکسین.اکسین باعث تولیدش میشه و آبسیزیک اسید باعث افزایش فعالیتش میشه.درست نمیگم؟چطور میشه اعتراض کرد؟

 13. میوه می‌گه:

  بچه ها درصدهاتون چجور شده لطفا بیایید اینجا بگین

 14. داوطلب می‌گه:

  سوال ۲۲ گزینه یک صحیح است.بسیاری از میوه ها کیفیت مطلوب خوراکی مورد نظر را در مرحله بلوغ فیزیولوژیکی از دست میدهند.مثل خیار، کدو خورشتی، لوبیا سبز، نخود سبز، خرماهای خارک، زیتون کنسروی سبز، انبه برای ترشی، آلوچه در حالت نارس، غوره انگور و … .
  سوال ۲۷ گونه ای به اسم Amaranthus tricdo در دنیا وجود ندارد.سوال صحیح نیست.
  سوال ۲۹ گیاه شمعدانی چند ساله است.بنابر این تنها در صورتی که نونهال باشد گزینه ۳ مصداق دارد.هنگامی که در سال اول گل بدهد حتی اگر گیاه نونهال باشد در سال دوم برای گلدهی دیگر نونهال نیست به همین دلیل آوردن کلمه نونهال موجب غلط شدن گزینه ۳ و سردرگمی داوطلب است.
  سوال ۶۲ پاسخ صحیح عدد ۴۵۰ میلی گرم است ۲*۲۲۵ . این سوال پاسخ صحیح ندارد

  • arman می‌گه:

   سوال ۲۲ گزینه ۴ صحیح هست، بلوغ فیزیولوژیکی تو میوه ها وجود داره و تو سبزی ها وجود نداره، کلید این سوال اشتباه نیست.

   • استاد می‌گه:

    کیفیت مطلوب خوراکی را هدف ما از کاشت و برداشت محصول تعیین میکند.نه بلوغ فیزیولوژیکی.مثلا اگر هدف ما از کشت درخت انگور آب غوره باشد بلوغ فیزیولوژیکی ، محصول ما را از نظر اقتصادی بی ارزش میکند.مثل انگورهای دانه گرد هسته درشت که صرفا به قصد گرفتن آب غوره کشت میشود.و بسیاری دیگر از مثالها.شما چون گزینه چهار را انتخاب کرده اید بر صحیح بودن آن اصرار میکنید.

    • arman می‌گه:

     دوست عزیز کتاب فیزیولوژی پس از برداشت دکتر راحمی رو اگه خونده باشی به این نتیجه میرسی که گزینه ۴ صحیح هست، بنده خودم گزینه اشتباه رو زدم و گزینه ۴ رو نزدم و با مطالعه کتاب دیدم گزینه اشتباه رو زدم.

     • استاد می‌گه:

      حرفی که میزنید باید با استدلال کافی ثابت کنید.اگر در کتاب شیراز چنین حرفی زده اشتباهه.چون خود کتاب شیراز در صفحه ۲۴ پاراگراف آخر در این مورد صحبت کرده.من هم چندین مثال آوردم که هیچ کسی نمیتونه بگه اشتباهه.باز هم مثال بیارم؟ نارگیل برای نوشیدنی در حالت ژله ای و نارس برداشت میشه.پس کیفیت خوراکیش در حالت نابالغ برای این منظور مطلوبه.زیتون اگر بالغ بشه بنفش رنگ میشه که زیاد مطلوب نیست.پس در حالت سبز یرداشت میشه.لیموترش ها و… هم همینطور.شما قراره دکترا قبول بشی و پایان نامه ارشد دفاع کردی یا دفاع میکنی.پس باید با معلوماتی که داری خیلی وقتها استدلال و استنباط کنی و صاحب نظر بشی.نه اینکه مثل دانشجوی سال اول هرچی به شما تو جزوه بگن فقط حفظ کنی بدون اینکه بدونی اون مطلب درسته یا نه.

    • arman می‌گه:

     استدلالتون اصلا از نظر علمی صحیح نیست، شما همون گزینه ای رو که دوست دارید درست باشه رو درست بدونید، کلید نهایی ان شاالله که اومد میبیند که گزینه ۴ صحیح هست، یه چند وقتی صبر کنید تا کلید نهایی بیاد بعد به حرف من میرسید.

 15. زینتی می‌گه:

  بچه ها بعضی جوابا اشتباست مثل۱۳ ۲۲ ۳۶ ۴۴.نظر شما چیه؟

  • سهیل می‌گه:

   سوال ۱۳ و ۲۲ رو هم منم شک دارم.
   درخواست اعتراض به کلید رو حتما بفرستین

  • سهیل می‌گه:

   داوطلبان می‌توانند هرگونه مطلبی در خصوص سؤالات و کلید آزمون دارند، از روز پنجشنبه ۹۵/۱۲/۱۲ لغایت دوشنبه ۹۵/۱۲/۱۶ منحصراً از طریق «سیستم پاسخگویی الکترونیکی» به سازمان ارسال نمایند.بدیهی است، تقاضاهایی که از طریق دیگر و یا بعد از تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۶ واصل گردد قابل بررسی و پاسخگویی نمی باشد.

 16. زینتی می‌گه:

  بچه ها از درصدای سالهای قبل خبر ندارید؟

 17. ساجده می‌گه:

  بچه ها کسی نیس لطفا راهنماییم کنین جواب بدین

 18. mastaneh می‌گه:

  بچه ها درصدهاتون چجور شده من که جالب نیس فک کنم ۴۷تخصص ۲۵استعداد و ۰ زبان

 19. ساجده می‌گه:

  سلام بچه ها کسی میدونه درصد دروس اختصاصی چجوری محاسبه میشه؟ضریب ۴ دروس اختصاصی و پاسخ درست که ضربدر۳ میشه چجوری اعمال میشه

 20. پرستو می‌گه:

  منظورتون کتاب تنظیم کننده های رشد گیاهی در باغبانی ترجمه دکتر بهروز اسماعیل پور انتشارات زنجان ؟ یا کتاب تنظیم کننده های رشد کتاهی مترجم بهروز اسماعیل پور انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد؟

  ممنون از راهنماییتون

 21. زینتی می‌گه:

  سلام دوستان.من فکر میکنم امسال سوالا کلی و مفهومی بود و از جهاتی خیلی خوبه.تنش نمیدونم از چه جزوه ای بود ولی خودم یه جزوه از تهران داشتم که فقط۴ تا جواب دادم اما هورمون همش از کتاب اسماعیلزاده بود من تقریبا به همشون جواب دادم.در کل بخوایم مقایسه کنیم بعضی درسا مثل اصلاح به نسبتای سالهای قبل خیلی آسونتر بود و فیزیولوژی و پس از برداشت و اصولش یکم سخت تر بود.فقط لطفا دوستان دیگه هم نظر بدن ببینیم کلادر چه وضعی هستیم.آرزو میکنم کسایی که واقعا زحمت کشیدن قبولیشون حتمی باشه

 22. پرستو می‌گه:

  سلام به همه، دوستان تو شوک هستن همه گروهها سوالات بررسی کردن و گفتن از چه منبعی و نوع سوالات چطوری بوده ولی بچه های باغبانی هیچ خبری نیست لطفا بگید هورمون و تنش از چه منبعی سوال طرح شده بود ممنون

 23. پریسا می‌گه:

  سلام دوستان باغبانی، کسی درباره آزمون امسال نظری نداره؟؟
  بیاین نظرات و تجربیاتتون رو بنویسید لطفا.
  با آرزوی موفقیت

 24. مینا می‌گه:

  سلام دوستان
  به نظرم من تعداد سوالات به طور عادلانه تقسیم نشده بود. مثلا مثل سالهای گذشته نبود. حدود ۲۲ سوال از درس اختصاصی اول اومده بود و سوالات راحت نبود. گنگ و زمانبر بود.

 25. سیمین می‌گه:

  از نظر من سخت بود کنکورامسال

 26. دارویی می‌گه:

  دوستان کنکور چطوررررر بود؟ بنظر من امسال خیلی راحت بود

 27. پرستو می‌گه:

  سلام بر همگی، همه گروها در مورد امتحان نظرات گذاشتن لطفا دوستانیکه امتحان دادن بگن که سوالات در چه سطحی بود و منابع از کدوم جزوه ها بود

 28. علی می‌گه:

  سلام نظرتتون در مورد امتحان تخصصی امسال چیه؟آسون بود یا سخت؟

 29. پرستو می‌گه:

  ممنونم دوست عزیز ولی من نمی دونم از کجا و یا چه سایتی جزوه تنش مستوفی دارن اگر شما می دونید راهنمایی کنید ممنون

 30. دارویی می‌گه:

  دوستان بعد از کنکور یادتون نره بیایید اینجا ببینیم چه کردیم

 31. پرستو می‌گه:

  با سلام انگار همه مشغول خوندن هستن و کسی نیست جواب بده

 32. ahmadi می‌گه:

  دوستان چیزی تا کنکور نموندهههههههه

 33. پرستو می‌گه:

  با سلام خدمت همه دوستان میشه راهنمایی کنید درس تنش از کدوم جزوه باید خوند البته کتاب دارم ولی دنبال یک جزوه کامل هستم ممنون میشم جواب بدید

 34. مظطرب می‌گه:

  سلام
  میشه کسایی که خوندن بگن چه جزوه هایی خوندن و کیا خوب خوندن؟
  میخام تو این دو هفته تا حدودی مطالعه کنم
  لطفا راهنمایی کنید

 35. فرانک می‌گه:

  سیمین عزیز
  چند بار هست جواب شما رو میدم ولی ظاهرا چون متن من لینک دار میدم نمیاد در پاسخ شما.

 36. سیمین می‌گه:

  سلام، از دوستان کسی هست که به همایش با عنوان (همایش یافته های نوین در محیط زیست، کشاورزی و منابع طبیعی) که قرار بود ۲۰ بهمن توسط دانشگاه تهران برگزار مقاله فرستاده باشه؟
  خبری ازشون نیست، فکر کنم کلاه رفته سرم. استادم بهم معرفی کرد این همایش رو، فکر کردم مطمئنه، ولی از آذر ماه ازشون خبری نیست، حتی سایتشم مشکل داره الان

  • فرانک می‌گه:

   در ضمن اگر منظور شما این سایته که فرستادم میتونی حتی درخواست گواهی به صورت ایمیل کنی که کارت راه بیفته.

   • سیمین می‌گه:

    فرانک خانوم، چون حرفاتون نصفه اومده نمیدونم منظورتون چه سایتیه، ولی این همایش که من گفتم هم ثبت‌نام غیر حضوری داشت، منم اونو ثبت‌نام کردم، قرار بود از طریق ایمیل بفرستن گواهی رو. صدهزارتومنم رفت.

  • باغبانی می‌گه:

   این همایش به این شکله من هم یک بار شرکت کردم چندبار عقب افتاد ولی اخر تشکیل شد گویا شرکت کننده ها کم هستند به این شکل تغییر پیدا میکنه این همایش از خرداد ماه به اواخر مهرماه افتاد فکر نکنم مشکل جدی باشه

   • سیمین می‌گه:

    ممنون دوست عزیز، آخه سایتش هم مشکل داره، ارور میده، درباره اینکه زمان همایش تغییر کرده هم هیچ اطلاع رسانی نشده

    • فرانک می‌گه:

     سیمین جان
     چون لیتک سایتو میدم اینجا ثبت نمیشه یا پاک میشه تمی دونم چرا.
     ولی اسم سایت میدم شما با یک سیستم دیگه چک کن سومین کنفرانس بین المللی یافته های نوین در بخش کشاورزی و منابع طبیعی. زمان کنفرانس هم زده ۱۸ اسفند.

 37. لیلا می‌گه:

  دوستان خدا قوت.

 38. m می‌گه:

  سلام دوستان
  کسانی که شیراز قبول شدند شنبه حتما میرید؟ بدون ثبت نام خوابگاه میدن؟ چرا هیچ توضیحی ندادند. نریم اونجا و خوابگاه ندن.

 39. آیلین می‌گه:

  دوستان شنیدن امسال شهید بهشتی هم دکترای دارویی میگیره .صحت داره؟

 40. حبیب ادبی می‌گه:

  سلام خسته نباشیدای شما کتاب دوجلدی اصول باغبانی باغبانی تخصصی درختان هسته دار سردسیری اقای مهندس عباسعلی منیعی را دارید / در صورت داشتن بادرس تبریز کوی ولیعصر داروخانه صبا ادبی ارسال فرمایید مبلغش را را ب پسچی میدهم ممنون از لطف شما ادبی

 41. آیلین می‌گه:

  دوستان من معدل کارشناسیم ۱۳ و خورده ای هست ارشدمم ۱۶و خورده ای نمره پایان نامه ام هم ۲۰هست سه تا هم مقاله آی اس آی و مدرک تافلدارم بنظرتون خیلی معدلم تاثیر منفی میذاره تو مصاحبه ؟

 42. _ می‌گه:

  سلام
  چرا شیراز نتایج رو نمیگه!!؟ با کسی تماس گرفتن؟

  • ممم می‌گه:

   آقای امیر رضایی تبریک میگم من از روی اسم شمارو تو این سایت میشناختم دانشگاه شیراز عالیه

   • امیر رضایی می‌گه:

    سلام
    ممنونم دوست عزیز بهتون قول میدم همتون قبول میشید ان شا الله
    امسال ۵۰ درصد رتبه تاثر داره یا باید رتبه خوب داشته باشید یا رزومه خوب یکیش برای قبولی کافیه
    سعی کنید حداقل یک مقاله علمی و پژوهشی داخلی داشته باشید خیلی راه گشاس.
    التماس دعا

 43. سروین می‌گه:

  سلام
  اگه از الان شروع کنم خوندن میتونم رتبه خیلی خوبی بیارم؟ امروز تصمیم گرفتم شروع کنم بعد از همه نامیدی ها بابت پارسال

 44. یزدان قلی می‌گه:

  ففط محض اطلاع دانشجوهای دکتری و کسانی که در آینده میخوان ایشالا دانشجو بشن بگم که نمره قبولی زبان برای ورودی های ۹۶ به شکل فجیعی رفته بالا، مثلا تافل تهران و شیراز و تربیت مدرس که ساده ترینشونه نمرش شده ۶۰، حالا ما ورودی های ۹۵ خوشبختانه از این نظر شانس آوردیم.

  • سیمین می‌گه:

   جناب یزدان قلی من متوجه نشدم، یعنی منظورتون اینه که زمان مصاحبه هم داشتن این نمره زبان لازمه؟

   • یزدان قلی می‌گه:

    سلام خانم مهندس، نه، این نمره زبان واسه بعده قبولیه.آخه واسه اینکه بتونید امتحان جامع بدین باید یه مدرک زبان بدید به آموزش. البته یه چیزم بگما موقع مصاحبه اگه مدرک زبان داشته باشید یه جورایی واقعا تافته جدا بافته میشین به خصوص تو رشته ما که کمتر کسی مدرک داره.

 45. یزدان قلی می‌گه:

  سلام به همگی.
  امروز از رو نظرات خوندم که خانم کیانی دانشگاه گرگان قبول شدن و بسیار از این موضوع خوشحال شدم. چون ایشون رو در مصاحبه دانشگاه زنجان زیارت کرده بودم، خانم کیانی تبریک میگم. اتفاقا یکی از دوستان بسیار خوب و نزدیک من عضو هیئت علمی اونجاست. دکتر موسوی زاده ، فیلدشون هم سبزیکاریه. حتما از سواد و علم بالای ایشون استفاده کنید. بازم تبریک فراوان بابت قبولیتون.

  • کیانی می‌گه:

   سلام ممنونم اقای یزدان قلی متشکرماز لطف شما همچنین ارزوی موفقیت برای شما دارم و امیدوارم همه دوستان این پیج موفق بشوند بله اساتید دانشگاه گرگان از سطح علمی بالایی برخوردارند

 46. سیمین می‌گه:

  خانم کیانی، مصاحبه دانشگاه گرگان چطور بود؟ چه نوع سوالاتی پرسیدن؟ آیا زبان هم پرسیدن؟

  • کیانی می‌گه:

   سلام خدمت شما اونجا حدود ۴۵دقیقه از من سوال تخصصی پرسیدن و یه متن دادن برای ترجمه در حد یک پاراگراف بود ولی در کل جو خوبی داشت و برخورد اساتید هم بسیار عالی بود

 47. سیمین می‌گه:

  تبریک به دوستان پذیرفته شده دانشگاه گرگان

 48. ؟؟؟؟؟؟ می‌گه:

  نتایج مصاحبه های تکمیل ظرفیت کسی نمیدونه کی اعلام میشه؟
  با کسی تماس گرفتند؟

 49. سیمین می‌گه:

  سلام دوستان، دانشگاه ارومیه برای تکمیل ظرفیت با کسی تماس نگرفته؟

 50. معصومه می‌گه:

  چقدر سوت و کور اینجا
  اخه چرا؟

 51. لیلی می‌گه:

  سلام
  من هنوز شروع نکردم به خوندن
  به نظر شما از الان بخونم رتبه عالی میتونم بیارم؟
  رزومه ام خیلی خوب نیست ولی

 52. آرزو می‌گه:

  چرااینجا انقد سوتوکوره؟همه مشغولن حسابی؟

 53. phd 96 می‌گه:

  سلام. دوستاتی که در سالهای قبل در ازمون دکتری رتبه تک رقمی داشته اید و در حال حاضر دانشجو هستن اگر ممکنه از نحوه صحیح مطالعه ، برنامه ریزی و زمان شروع مطالعه لطفا بفرمایید البته اگر اشکال نداره تا منم بتونم از تجربیاتتون بهره ببرم و بکار بگیرم ،متشکرم

 54. ناشناس می‌گه:

  سلام
  دوستان کسی هست تکمیل ظرفیت شرکت کرده باشه؟
  من خرداد ماه مشکل داشتم نتونستم برم مصاحبه الان شاید برم میخواستم بدونم چه رزومه و رتبه هایی الان ممکنه برن تکمیل ظرفیت؟ من گرایشم میوه است گرگان برای میوه میرم و ارومیه برای زینتی, به نظرتون چقدر شانس دارم با رتبه بالای ۱۰۰ و یک مقاله کنفرانسی و یک مقاله علمی پزوهشی
  ممنونم

 55. سوال1 می‌گه:

  کسی هست اینجا مصاحبه میوه شیراز بره؟
  شیراز مصاحبه اش چطوره؟

  • ... می‌گه:

   من میرم مصاحبه است فقط

   • samin می‌گه:

    کنکور پارسال چند تا رتبه ۹۰ مگه داشت؟
    یه خانمی اون اوایل فکر میکنم خانم کیانی بودند که میگفتند رتبشون ۹۰
    بعد یه کاربری با نام داوطلب گفتن رتبشون ۹۰
    الان هم کاربری با نام… میگن که رتبشون ۹۰
    ما که مات و مبهوت این رتبه ۹۰ ایم
    ببینیم کنکور بعدی کیا رتبه ۹۰ هستن!!!!

  • امیر رضائی می‌گه:

   هم مصاحبه هست هم آزمون، نمیخوام کسی رو نا امید کنم فقط آزمونش فوق العاده سخت هست کسی هم نمره آزمون رو نیاره قبولش نمیکنن من خودم خرداد ماه شیراز رفتم قبول نشدم فقط بخاطر اینکه نمره کتبی ام کم شد. اونایی که میان شیراز حتما خوب مطالعه کنن.
   یاحق

   • باغ می‌گه:

    سلام آقای رضایی شما رتبه تون چند بود پذیرفته نشدید

    • غریبه می‌گه:

     امسال اصلا رتبه مهم نیست فقط آزمون و مصاحبه تخصصی دانشگاه ها ملاک هست همین. اصلا کاری به این نداشته باشید من رتبه ام یک شده بقیه بالای ۱۰۰، رتبه اصلا ملاک نیست من رتبه بالای ۱۵۰ و ۳۰۰ میشناسم که امسال روزانه قبول شدن

   • معصومه می‌گه:

    اقای رضایی شما رزومتون چیه؟
    من فقط یک مقاله همایشی دارم و میخام تکمیل ظرفیت شیراز شرکت کنم به نظر شما امیدی نیست؟

    • باغ می‌گه:

     سلام معصومه خانم رتبه خون چنده؟ مقاله چاپی ندارید؟ همه چی بستگی به رقباتون داره که قوی باشن یا ضعیف

     • معصومه می‌گه:

      سلام نه مقاله چاپی ندارم
      چون شنیدم شیراز خیلی اساتید سخت گیرن ناامید شدم
      شما مصاحبه شیراز رفتید قبلا؟

     • باغ می‌گه:

      نه مصاحبه شیراز رو نمیرم چون مسافتش برام دوره خودم شمالیم من گرگانو رفتم هفته قبل چهارشنبه بود مصاحبه اش هم خوب بود و هم برخورد اساتیدش عالی بود واقعا همه چیز شفاف بود

 56. P می‌گه:

  سلام
  کسی از تکمیل ظرفیت خبری نداره؟
  به جز ارومیه بقیه اعلام نکردن چرا؟

 57. فرانک می‌گه:

  با سلام خدمت دوستان
  من کاردانی تولید و پرورش گل وگیاه بوده و کارشناسی ام همینطور و ارشدم فضای سبز گرایش کیاهان زینتی و قصدم این بود دکتری هم باغبانی گرایش گیاهان زینتی بخونم که متاسفانه این گرایشو برداشتن و به گرایش دیگر علاقه ای ندارم واقعا موندم چه کنم متاسفانه دکتری رشته طراحی فضای سبز هم در ایران وجود نداره. کسی هست راهنمایی کند

 58. گیاهان دارویی ارومیه می‌گه:

  سلام به همگی و خسته نباشین.عزیزان شما استعداد تحصیلی و زبان هم میخونین یا نه؟من به شدت نگرون زبان هستم نمیدونم واسش وقت بذارم یا نه

 59. گیاهان دارویی می‌گه:

  ممنونم دوست عزیز

 60. گیاهان دارویی می‌گه:

  سلام دوستان گرامی، ببخشید برای منابع آزمون دکتری گیاهان دارویی در بخش کارشناسی ارشد ماباید تغذیه و فیزیولوژی گیاهان دارویی و اصلاح گیاهان دارویی رو بخونیم یا تغذیه و هورمون وتنش رو بخونیم ؟؟؟ ممنون میشم جوابمو بدین

 61. maryam96 می‌گه:

  سلام بر همگی داوطلبین کنکور ۹۶٫خدا قوت به همه دوستان خوب و هم رشته ای های عزیز و دکترهای اینده ،لطفا کسانی که مطالعه را برای ازمون ۹۶ شروع کردند تمام منابع درسی و اینکه از چه جزوات و کتابهایی بایستی استفاده کنیم را بفرمایید.
  میخوام با توکل بر خدا و تلاش جدی شروع به خوندن کنم .البته البته نیازمند به راهنمایی های شما بزرگواران دارم، ازاول اذر شروع کنم بگید چه کنم

 62. امید می‌گه:

  سلام بچه ها کسی مصاحبه شیراز رفته آزمون کتبی اش تستیه یا تشریحی؟

 63. یزدان قلی می‌گه:

  پاسخ به باغبانی
  بله من دانشجو هستم. حالا کدوم دانشگاه زیاد مهم نیست. مهم اینه که بتونم به دوستانم کمک کنم.

 64. نیما می‌گه:

  سلام دوستان عزیز وآقای یزدان قلی ممنون که پاسخ سوالاتو میدین انشااله همگی موفق باشین

 65. یزدان قلی می‌گه:

  پاسخ به باغبانی و حیدری.
  بله بله هم اشارتون به کتاب تنش و هم کتاب هورمون درسته. والا من که خودم پارسال امتحان دادم، میدونید که منابع اینا نبود ولی اینا رو از یکی از دوستام که دانشگاه تهران قبول شده بود چند سال قبل پرسیدم. منابع قابل اطمینانیه. حتما تهیه کنید. فقط کتاب هورمون حدود ۲۸۰ صفحست. کتاب تنش هم حدود ۵۰۰ صفحه که همش نیاز به خوندن نیست بخش هاییش باید خونده شه. فقط واسه درس ژنتیک حتما ژنتیک کشاورزی انتشارات دیباگران رو بخونید عالیه اینو من خودم خوندم ژنتیک ۷۰ درصد زدم پارسال.

 66. حیدری می‌گه:

  دوستان لطفا راهنمایی کنین، جای دوری نمیره، انشاءالله به امید موفقیت همگی

 67. حیدری می‌گه:

  دانشگاه ارومیه برای گرایش زینتی دور قبل کسی رو برنداشته؟
  از دوستانی که تجربه مصاحبه ارومیه رو دارن لطفا بگن نحوه مصاحبه چطور بود؟سوالات تخصصی، زبان،پایان نامه؟

 68. یزدان قلی می‌گه:

  پاسخ به اقا یا خانم باغبانی:
  منبع درس هورمون: کتاب هورمون های گیاهی (اصول و کاربرد) نویسنده: ار ان ارتکا مترجمش نمیدونم کیه. فکر کنم ۲۸۰ صفحست. ولی کتاب روون و کاملیه.
  منبع درس تنش: جزوه تنش دکتر طباطبایی دانشگاه تبریز و بخش هایی از کتاب تنش دکتر محسن کافی. خدایی همینارو میدونستم ایشالا که به دردتون بخوره. موفق باشید.
  از داوطلبای عزیز هم خواهش دارم به هم کمک کنید انقد سر گفتن منابع به همدیگه سخت نگیرید. اگه چیزی میدونید بگید. و این رو هم بدونید هر موقع نیتتون کمک کردن به دیگران باشه و واسه این موضوع تلاش کنید خدا هم به موقش دسستون رو میگیره و کمکتون میکنه.

 69. باغبانی می‌گه:

  دوستان خواهشا جواب بدید

 70. باغبانی می‌گه:

  سلام دوستان برای درس تنش و هورمون کسی میدونه چه منابعی رو باید خوند؟چه کتابایی بهترن؟

 71. arash می‌گه:

  اقا یا خانم حیدری و داوطلب شما رتبتون چنده که تکمیل ظرفیت شرکت کردید؟
  رزومتون هم میگید

 72. نیما می‌گه:

  یعنی کی نیست جواب بده؟الووو

 73. حیدری می‌گه:

  دوستان دانشگاه ارومیه برای گرایش زینتی دور قبل کسی رو برنداشته؟
  از دوستانی که تجربه مصاحبه ارومیه رو دارن لطفا بگن نحوه مصاحبه چطور بود؟سوالات تخصصی، زبان،پایان نامه؟

 74. نیما می‌گه:

  سلام دوستان شماها مدرک زبان هم دارین؟

 75. نیما می‌گه:

  دوستان اصول باغبانی چه منبعی خوبه وکلا منظور کلکاری میوه وسبزی بایدبخونیم

 76. حیدری می‌گه:

  به داوطلب،
  شما ذخیره چندم بودی زنجان؟ این آقا هم ذخیره پنجم بود،خیلی شانس داشته

 77. داوطلب می‌گه:

  آقای حیدری رتبه تون چنده؟ منم روی گیاه دارویی کار کردم ولی میخوام همه گرایشا رو برم خیلیا تو گرایشای غیر مرتبط قبول شدن امسال

 78. ساکن بوشهر می‌گه:

  سلام دوستان
  من تازگی به بخش بید خون در استان بوشهر اومدم.نمیدونم حوزه امتحانی دکترا برای استان بوشهر کجاست؟اخه امکان مسافرت و جابه جا یی در یک روز برای مسافت طولانی ندارم.خواهش میکنم اگر کسی از حوزه امتحانی دکترا در استان بوشهر در سالهای گذشته اطلاع داره بهم بگید.

  • محمد می‌گه:

   اگه دانشگاه خلیج فارس را انتخاب کنید قطعا بوشهر و دانشگاه خلیج فارس امتحان میدید… شنیدم شهرستان ها هم امتحان میگیرن ولی نمیدونم کجا

 79. جزوه می‌گه:

  سلام بچه ها من امسال چند جا برای مصاحبه رفتم البته روزانه پذیرفته نشدم میخوام شروع کنم به خوندن اگه میشه بهم بگید چی دقیقا باید بخونم آخه چیزایی که قبلا میخوندم انگار کامل نبودن و نمیونستم درصد بالایی بزنم

 80. سپیده می‌گه:

  سلام
  کیا تکمیل ظرفیت ثبت نام کردن؟

 81. لیلا می‌گه:

  تو روخدا یکی جواب منو بده

 82. کشاورزی می‌گه:

  سلام بچه ها کسی میدونه آزمون کتبی شیراز تستیه یا تشریحی؟

 83. حیدری می‌گه:

  سلام دوستان، کسی هست که تکمیل ظرفیت روزانه رشته سبزیکاری دانشگاه گرگان شرکت کنه، لطفا اینجا بگه تا ببینیم شرکت کنیم یا نه

 84. لیلا می‌گه:

  رشته ام هم گیاهان داروییه

 85. لیلا می‌گه:

  دوستان من کارشناسی روشبانه دانشگاه محقق اردبیلی خوندم ولی معدلم۱۲هست و۱۰ترمه تموم کردم بخاطر مشکلاتیکه داشتم.ولی ارشد رو روزانه دانشگاه ارومیه با معدل ۱۹٫۲۰تموم کردم ونمره پایان نامه۱۹٫۹۰٫ودومقاله پژوهشی. بنظرتون اگه رتبه ی عالی بیارم میتونم دکتری روزانه دانشگاه تهران قبول شم یا بخاطر وضعیت کارشناسیم غیرممکنه؟خواهشا راهنماییم کنین

 86. داوطلب می‌گه:

  سلام دوستان آیا کسی از قبول شده ها هست که بدون مقاله چاپ شده وبا مقاله همایشی پذیرش شده باشه من مبخوام تو تکمیل ظرفیت شرکت کنم آیا شانصی دارم برای قبولی و آیا در گرایشی غیر از گرایش خودم بخوام برم چطور؟؟

 87. حیدری می‌گه:

  جناب سید رضا خواهش میکنم لیست کامل منابع رو اینجا بنویسین خیلی لازم دارم

 88. یزدان قلی می‌گه:

  ضمنا واسه درس تنش کتاب تنش دکتر محسن کافی هم بخش هاییش قابل توصیس.

درج نظر