/, سازه های هیدرولیکی/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی عمران – آب و سازه‌های هیدرولیکی (کد 2310)

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی عمران – آب و سازه‌های هیدرولیکی (کد 2310)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری گروهی از رشته‌ها هستند.
البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی عمران – آب و سازه‌های هیدرولیکی لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی عمران – آب و سازه‌های هیدرولیکی اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی عمران – آب و سازه‌های هیدرولیکی هستند.

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی عمران – آب و سازه‌های هیدرولیکی (کد 2310)
به این مطلب امتیاز دهید.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar