جهت ثبت نام دکتری 99 لازم است داوطلبان در زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 در ابتدا هزینه ثبت نام دکتری 99 را پرداخت نموده و با استفاده از کارت اعتباری ثبت نام و بارگذاری مدارک و اطلاعات لازم جهت شرکت در آزمون ثبت نام کنند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 99

به گزارش پی اچ دی تست، مدارک لازم برای ثبت نام و شرکت در آزمون دکترا 99 هنوز اعلام نشده است. این مدارک طی اطلاعیه در سایت سازمان سنجش و نیز دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 99 اطلاع رسانی می شود. اما با توجه به مدارک ثبت نام آزمون دکتری 98، قاعدتاً مدارکی که داوطلب برای ثبت نام و شرکت در آزمون به آن نیازمند است به شرح ذیل می باشد:

فهرست مدارک لازم ثبت نام دکتری 99

1- فایل عکس اسکن شده: داوطلب باید یک قطعه عکس پرسنلی خود را با مشخصات زیر اسکن نموده و فایل آن را برای ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی آماده نماید.

1-1- عکس ۴×۳ یا ۶×۴ (تمام رخ) که در سال جاری گرفته شده باشد.

2-1- عکس اسکن شده فقط باید با فرمت JPG باشد.

3-1- اندازه عکس اسکن شده باید حداکثر ۳۰۰×۴۰۰ پیکسل و حداقل۳۰۰×200 باشد.

4-1- تصویر داوطلب باید واضح، مشخص و فاقد اثر مُهر، منگنه و هرگونه لکه باشد.

5-1- حجم فایل ذخیره شده عکس نباید از ۷۰ کیلو بایت بیشتر باشد.

6-1- حاشیه های زاید عکس اسکن شده باید حذف شده باشد.

7-1- حتی الامکان عکس رنگی و دارای زمینه سفید باشد.

تبصره 1: اسکن عکس از روی کارت های شناسایی (کارت ملی، شناسنامه و …) قابل قبول نمی باشد و داوطلبان لازم است از اصل عکس مطابق توضیحات فوق اقدام نمایند.

تبصره 2: عکس خواهران باید با حجاب و صورت کامل آنان مشخص باشد.

تبصره 3: در صورت ارسال عکس غیر معتبر، ثبت نام داوطلب باطل شده و حق شرکت در آزمون از وی سلب می گردد.

با توجه به مشکلات به وجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان که این موضوع اکثراً برای داوطلبانی که خود و یا فرد وارد کننده اطلاعات در سیستم دقت لازم را ندارند، رخ داده است تأکید می گردد چنان چه ثبت نام شما توسط فرد دیگری انجام می شود، علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب دیگری به جای عکس شما ارسال نگردد. بدیهی است در صورت ارسال عکس اشتباه، فرد به عنوان متخلف تلقی شده و با وی مطابق مقررات رفتار خواهد شد.

2- آن دسته از داوطلبانی که نابینا یا کم بینا، ناشنوا یا کم شنوا و یا معلول جسمی حرکتی می باشند، باید با علامتگذاری در دایره های این ردیف وضعیت خود را مشخص نمایند.

وضعیت معلولیت این افراد از سازمان بهزیستی استعلام خواهد شد و در صورت تأیید آن سازمان، بند معلولیت برای آنان اعمال خواهد شد. لذا داوطلبان معلولی که در سازمان بهزیستی تشکیل پرونده نداده اند، ضرورت دارد با مراجعه به ادارات بهزیستی محل سکونت خود نسبت به تشکیل پرونده اقدام نمایند. بدیهی است در صورت عدم تأیید معلولیت آنها توسط سازمان بهزیستی، خدمات و تسهیلات لازم به آنان ارائه نخواهد شد.

3- اصل فرم تکمیل شده معدل برای دانشجویان سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای که حداکثر تا پایان شهریور 99 فارغ التحصیل خواهند شد.

این دسته از داوطلبان باید فرم مخصوص در دفترچه راهنما را تکمیل و فرم تکمیل شده را به تأیید مؤسسه آموزش عالی محل فارغ التحصیلی برسانند و پس از تطبیق با معدل مندرج در کارت آزمون دکتری و در صورت داشتن مغایرت معدل طبق اطلاعات ارائه شده در سایت سازمان اقدام نمایند. ضمناً لازم است تصویر فرم مذکور را حداقل به مدت یک سال نزد خود نگهداری نموده و در فرم تقاضانامه ثبت نام نیز میانگین واحدهای گذرانده شده تا تاریخ 31 بهمن 98 خود را در قسمت مربوط درج نمایند.

فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفه ای در زمان ثبت نام دکترا 99 نیاز به تکمیل فرم مخصوص معدل ندارند.

مطالب مفید برای داوطلبان آزمون دکتری 99

 

سوالات متداول داوطلبان دکتری

مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 99 چیست؟

در این مطلب فهرست کاملی از مدارک لازم برای ثبت نام دکتری 99 ارائه شده است.

مدارک ثبت نام آزمون دکتری 99 از چه طریقی ارسال خواهد شد؟

ارسال مدارک به صورت اینترنتی است. در این مطلب جزئیات آن را توضیح داده‌ایم.

ثبت نام دکتری 99 از چه زمانی آغاز می‌شود؟

زمان شروع ثبت نام آزمون دکتری 99، ششم آذر ماه سال گذشته بود.

اینستاگرام آزمون دکتری