پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری 99 در دوره روزانه از شرکت در کنکور دکتری 1400 محروم خواهند بود.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، مطابق دفترچه آزمون دکتری 1400، براساس مصوبه چهارمین جلسه مورخ 95/10/18 شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی، پذیرفته شدگان نهایی دوره روزانه آزمون ورودی دوره دکتری سال 1399 (اعم از اینکه در دانشگاه های محل قبولی ثبت نام نموده و یا اصلاً ثبت نام ننمایند) حق شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1400 را نخواهند داشت.

محرومیت از ثبت نام آزمون دکتری 99 چه شرایطی دارد

بنابراین لازم است داوطلبان عزیز در زمان انتخاب رشته دکتری 1400 دقت لازم را داشته باشند.

همچنین دانشجویان اخراجی، انصرافی، ترک تحصیل تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به شرکت در آزمون و تحصیل در دانشگاه نمی باشند. سقف سنوات تحصیلی دوره دکتری، حداکثر 5 سال می باشد و دانشجویانی که طی این مدت موفق به اتمام تحصیل نشوند، شرایط ادامه تحصیل را از دست خواهند داد.

دانشجویان شاغل به تحصیل در دوره دکتری مجاز به شرکت در آزمون مجدد نیستند و دانشجویان مرد در صورت انصراف از تحصیل در دانشگاه، چهار ماه فرصت دارند برای رسیدگی به وضعیت مشمولیت، خود را به وظیفه عمومی معرفی نمایند.

سربازان در حال انجام خدمت، مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت دوره ضرورت نیستند و در صورت قبولی در دانشگاه و نداشتن غیبت، برای برخورداری از معافیت تحصیلی، از خدمت ترخیص خواهند شد.

مشمولان غایب به هیچ وجه حق شرکت در این آزمون را نداشته و در صورت شرکت و قبولی، مجوز تحصیل برای آنان صادر نخواهد شد و دانشگاه‌ها نیز مجاز به ثبت نام از آنها نمیباشند.

همچنین بر اساس اعلام سازمان سنجش، هر موقع مشخص شود که داوطلب، حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نمی باشد، در هر مرحله ای از آزمون (ثبت نام دکتری، شرکت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و …) محروم خواهد شد.

 

سوالات متداول داوطلبان دکتری

آیا همه کسانی که در آزمون دکتری پذیرش می‌شوند، یک سال از شرکت در آزمون محروم می‌شوند؟

خیر، همه پذرفته‌شدگان آزمون دکتری از شرکت در کنکور سال آتی محروم نمی‌شوند. برای مشاهده جزئیات به متن این مطلب مراجعه نمایید.

من در آزمون دکتری پذیرفته شده‌ام اما در دانشگاه ثبت‌نام نکرده‌ام. آیا از کنکور سال بعد محروم هستم؟

لزوما خیر، بستگی دارد که در کدام دوره پذیرفته شده باشید. در این مطلب به طور کامل شرایط افرادی که از کنکور دکتری سال بعد محروم هستند را بیان کرده‌ایم.

آیا راه‌حلی برای رفع محرومیت آزمون دکتری وجود دارد؟

به صورت رسمی چیزی در این باره از سوی سازمان سنجش اعلام نشده است. اما می‌توانید از طریق مکاتبه با سازمان سنجش این مورد را پیگیری نمایید.

اینستاگرام آزمون دکتری