/, مدیریت آموزشی/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت آموزشی (کد 2143)

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت آموزشی (کد 2143)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری گروهی از رشته‌ها هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته مدیریت آموزشی لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مدیریت آموزشی اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مدیریت آموزشی هستند.

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت آموزشی (کد 2143)
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۲۰ ۱۳:۰۶:۲۷ +۰۳:۳۰۱ اردیبهشت, ۱۳۹۱|رشته های مجاز به ثبت نام, مدیریت آموزشی|۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
رضا
رضا

جالب بود. ممنون

علی
علی

با سلام و ممنون از اطلاع رسانی تون می خواستم بدونم فارغ التحصیلان ارشد رشته زبان شناسی هم می تونن دکتری مدیریت آموزشی شرکت کنن؟ ممنون

كرمي
كرمي

سلام چرا رشته هاي مديريت نمي تونند شركت كنند. درساشون 80 درصد يكسان است.

کاووس ظفری
کاووس ظفری

سلام دوستان بیشتر راهنمایی بفرمایید در مورد مدیریت آموزشی و همچنین منابع

aza
aza

با سلام امسال تمامی رشته ها میتوانند شرکت کنند پس من هم که رشته زبان شناسی هستم می توانم رشته مدیریت آموزشی شرکت کنم ؟

مریم
مریم

اگه کسی مدیریت بیمه ارشدش رو خونده باشه می تونی دکتری مدیریت اموزشی بخونی ؟

باقری
باقری

سلام. فارغ التحصیل ارشدمدیریت آموزشی مرکز مدیریت دولتی اهوازدر سال82 هستم. با توجه به معادل بودن مدرک می توانم در آزمون دکترا شرکت کنم؟

سلمان
سلمان

با سلام من کارشناسی علوم تربیتی(مدیریت آموزشی) و کارشناسی ارشد روانشناسی خوندم .میتونم در آزمون دکتری مدیریت آموزشی شرکت کنم . ممنون

کاووس ظفری
کاووس ظفری

عالی بود