/, رشته های مجاز به ثبت نام/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری تکنولوژی آموزشی (کد 2145)

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری تکنولوژی آموزشی (کد 2145)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری گروهی از رشته‌ها هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته تکنولوژی آموزشی لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته تکنولوژی آموزشی اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته تکنولوژی آموزشی هستند.

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری تکنولوژی آموزشی (کد 2145)
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۲۰ ۲۳:۱۱:۱۰ +۰۳:۳۰۱ اردیبهشت, ۱۳۹۱|تکنولوژی آموزشی, رشته های مجاز به ثبت نام|۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
maryam
maryam

با سلام
بنده کارشناس ارشد رشته آموزش زبان انگلیسی هستم. می خواستم بدانم که می توانم در آزمون دکتری تکنولوژی آموزشی شرکت نمایم؟

رضا
رضا

سلام
رشته های (آموزش مهندسی کامپیوتر – نرم افزار) با (مهندسی کامپیوتر – نرم افزار) با هم متفاوت هستند.

سینا
سینا

درسال79فارغ التحصیل کارشناسی ارشد شیمی معدنی شدم و ان زمان رشته اموزش شیمی نبود ایا با توجه به اینکه دبیر هستم میتوانم در دکتری تکنولوژی اموزشی شرکت کنم؟