پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران برای نیمسال اول سال تحصیلی 92-1391 در مقطع دکتری از طریق شیوه نامه داخلی خود دانشجو می­پذیرد

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست داوطلبان محترم می­توانند از تاریخ 15/05/1391 لغایت 15/06/1391 نسبت به ثبت نام اقدام فرمایند. به گفته دانشگاه تهران این مدت تمدید نخواهد شد.

پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره های تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکترى تخصصى، برای سال تحصیلی921391- در 16 رشته دانشجو می پذیرد.

آگاهی از رشته ها و مواد آزمون دکتری پولی پردیس کیش دانشگاه تهران

شهریه دکتری پردیس بین الملل کیش

الف شرایط عمومی:

1 – تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

2 – نداشتن سوء پیشینه کیفری به تشخیص مراجع ذیصلاح.

3 – نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر خدمت وظیفه عمومی براى داوطلبان ذکور.

ب شرایط اختصاصی:

1 – دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد یا بالاتر از دانشگاه های داخل یا خارج کشور که به تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری رسیده باشد.

تبصره: متقاضیان با مدرک تحصیلى معادل کارشناسى ارشد ، مجاز به شرکت در آزمون ورودى نیستند.

توجه مهم:

اولویت قبولی با داوطلبانی است که در آزمون نیمه متمرکز دکتری سازمان سنجش و آموزش کشور ورودی نیمسال اول سال تحصیلی 92-1391شرکت نموده و به مصاحبه تخصصی رشته مربوطه دعوت شده باشند.

2 – داشتن حداقل میانگین کل 14 از 20 در مقطع کارشناسی ارشد

3 – دانشجویان نیمسال آخر دوره کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه ای در صورت فراغت از تحصیل تا تاریخ 31/6/9113 می توانند در آزمون شرکت نمایند.

تبصره: آن عده از داوطلبانى که تا 31/6/91 فرصت دفاع از پایان نامه کارشناسى ارشد را دارند‏، در صورت قبولى در آزمون دکترى، به صورت مشروط ثبت نام خواهند شد. بدیهى است این قبیل داوطلبان موظفند مدرک دفاع از پایان نامه تا تاریخ 31/6/91 را حداکثر تا پایان شهریور به اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه ارائه دهند.

4– احراز حداقل نمره زبان عمومى مطابق شرح زیر:

– حد نصاب لازم زبان عمومى در رشته زبان و ادبیات فارسى 10 از 20 ، در رشته های آموزش زبان انگلیسی و زبان ادبیات انگلیسی مطابق شرح مندرج در ستون ملاحظات جدول اطلاعاتی و در سایررشته­ها12 از 20 مى باشد.

– داوطلبانى که قبلاٌ حد نصاب لازم را در یکى از آزمون هاى زیر از سال  2010 میلادى به بعد کسب کرده­اند از شرکت در آزمون زبان عمومى دانشگاه تهران معاف مى باشند.

 

UTEPT

UNIVERSI

TY OF Tehran proficiency Test

IELTS

TOEFL Compute Based

TOEFL Paper Based

TOEFL IBT

TOLIMO

MCHE

مربوط به رشته زبان و ادبیات فارسى

10

5

160

490

57

490

50

مربوط به سایررشته ها به جز رشته های زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی

12

5/5

180

510

64

510

60

– متقاضیانى که از سال  1389  به بعد50%(مربوط به رشته زبان و ادبیات فارسی ) و 60%( مربوط به سایر رشته ها به جز رشته های زبان و ادبیات انگلیسی و آموزش زبان انگلیسی) نمره آزمون زبان عمومى ورودى دوره دکترى دانشگاههاى تهران٬ تربیت مدرس ،اصفهان٬ صنعتى شریف ، امام صادق (ع) ،‌‌‌شهید با هنر کرمان، تبریز، فردوسى مشهدو شیراز راکسب نموده­اند از شرکت در آزمون زبان عمومى معاف می­باشند.

– زبان عمومى در آزمون ورودى دکترى تخصصى کلیه رشته هاى تحصیلى، زبان انگلیسى مى باشد.

– مدت اعتبار قبولى در آزمون زبان عمومى حداکثر 2 سال پس از تاریخ برگزارى آزمون مى باشد.

توجه : کسب حداقل نمره 10 از 20 درآزمون زبان عمومی برای کلیه مربیان و ایثارگران الزامی است .

ارائه و اسکن مدرک قبولى زبان عمومى در هنگام ثبت نام، برای داوطلبان کلیه رشته ها به جز رشته­های زبان و ادبیات انگلیسی  و آموزش زبان انگلیسی در هنگام ثبت نام در آزمون الزامی می­باشد.

ج‌- شیوه برگزاری آزمون اختصاصى:

آزمون در دو مرحله برگزار می­شود:

1-     آزمون کتبی : حداکثر امتیاز آزمون کتبى 50 از 100 نمره کل است و کسب حداقل 50% امتیاز آزمون کتبى ( 25 از 50) در این مرحله به عنوان شرط ورود به مرحله دوم الزامى است.

2-    بررسی سوابق علمى، آموزشى، پژوهشى و مصاحبه : در این مرحله سوابق علمى، آموزشی ، پژوهشی داوطلب توسط اعضاء هیئت علمی گروه آموزشی ذیربط بررسى و مصاحبه حضورى برگزار مى شود. حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله 50 از100نمره است.

تاریخ دقیق برگزاری مصاحبه همزمان با اعلام اسامى پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبى متعاقباً، از طریق همین وبگاه اعلام می شود .

– نتایج :

مجموع امتیازات مکتسبه از مراحـل اول و دوم تعییـن کننـده پذیرش نهایـی داوطلبان می باشد. داوطلب باید حداقل 50% از کل امتیاز آزمون را کسب کرده باشد.

ه مواد امتحانی آزمون  :

مواد امتحانی و ضرایب مربوطه در هر رشته انتخابی داوطلب مطابق موارد مندرج در این آگهی بوده و سطح سوالات در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد هر رشته می باشد.

و ظرفیت پذیرش :

 از 100% ظرفیت سهمیه آزاد

 1. 1.        30% به مربیان ( در صورت وجود داوطلب )
 2. 2.       20% به ایثارگران ( در صورت وجود داوطلب )
 3. 3.      50% به سایر داوطلبان آزاد اختصاص دارد .

تبصره : در صورت نبودن داوطلب در بندهای 1و 2 کل سهمیه 100% طرفیت به داوطلبان آزاد اختصاص می­یابد. سهمیه مربیان و ایثارگران جزء ظرفیت رسمی سهمیه آزاد می­باشد .

 1. 4.       پذیرش از طریق مقررات مربوط به استعداد های  درخشان دانشگاه .
 2. 5.    پذیرش مربی بدون شرکت در آزمون معرفی شده از سوی اداره کل بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری .
 3. 6.       پذیرش از طریق تبدیل بورس خارج به داخل معرفی شده از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری.
 4. 7.      پذیرش دانشجویان ایرانی انتقالی از خارج از کشور معرفی شده از سوی  اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران .
 5. 8.    پذیرش دانشجویان غیر ایرانی معرفی شده از سوی دفتر دانشجویان خارجی اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران. پذیرش جانبازان روشندل که به صورت موردی از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری معرفی می گردند.

1-     سهمیه مربیان

30% ظرفیت پذیرفته شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به مربیان رسمی دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری اختصاص دارد . لازم است داوطلبان ،حکم کارگزینی خود را همراه با سایر مدارک ثبت نام اسکن و ارسال نمایند . بدیهی است به مدارکی که به غیر از روش الکترونیکی و بعد از تاریخ مقرر ارائه گردد به هیچ عنوان ترتیب اثرداده نخواهد شد .

تبصره 1:کلیه مربیان دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وابسته به دستگاههای اجرایی ،غیر دولتی ،غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد اسلامی ،در صورتی که مراتب عضویت آنها به عنوان عضو هیأت علمی ،توسط هیات مرکزی گزینش استاد ،هیأت ممیزه مرکزی و یا هیأت ممیزه منصوب وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری تائید شده باشد ،با حداقل سه سال سابقه کار به عنوان عضو هیأت علمی ،می­توانند از سهمیه مذکور بهره مند شوند .داوطلب باید فرم شماره 1 (اینجا کلیک نمائید ) را تکمیل و به همراه حکم کارگزینی خود در هنگام ثبت نام اسکن و ارسال نماید .بدیهی است به مدارکی که به غیر از روش الکترونیکی وبعد از تاریخ مقرر ارائه گردد به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد .

تبصره 2 : مربیان دانشگاه آزاد اسلامی باید علاوه بر فرم شماره 1 موافقت رسمی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی را نیز اسکن و ارسال نمایند .

تبصره 3: مربیان مراکز مختلف ورازت جهاد کشاورزی باید علاوه بر فرم شماره 1 موافقت دفتر آموزش کارکنان وزرات مربوط را نیز اسکن و ارسال نمایند .

2-    سهمیه ایثارگران

20% ظرفیت پذیرفته شدگان در هر رشته بر اساس مقررات به ایثارگران معزز انقلاب اسلامی شامل رزمندگان ،جهادگران ،آزادگان و جانبازان اختصاص دارد .همسر و فرزندان عزیز شهدا ،مفقودین ، اسرا و جانبازان 50%به بالا در گزینش جزء سهمیه ایثارگران محسوب خواهند شد .داوطلبان استفاده از سهمیه فوق باید گواهی استفاده از سهمیه را حسب مورد توسط بنیاد شهید امور ایثارگران و سایر مراجع ذیربط در هنگام ثبت نام اسکن نمایند .بدیهی است به مدارکی که به غیر از روش الکترونیکی و بعد از تاریخ مقرر ارائه گردد به هیچ عنوان ترتیب اثر داده نخواهد شد .

تبصره 1: داوطلبانی که از تاریخ 31/6/1359 لغایت 31/6/1367 حداقل شش ماه داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند ، می­توانند از سهیمه فوق استفاده نمایند .داوطلبانی که از سال 1368 به بعد یک نوبت با سهمیه مذکور در آزمونهای ورودی پذیرفته شده اند در صورتی که دارای گواهی حداقل 12 ماه حضور داوطلبانه در جبهه باشند می­توانند از سهمیه ایثارگران استفاده نمایند .

تبصره 2: داوطلبان سهمیه مربیان و ایثارگران باید حداقل 80% از امتیازات کسب شده توسط آخرین فرد پذیرفته شده سهمیه آزاد ( در آزمون کتبی و مرحله نهایی) را احراز نمایند .

 • محل تشکیل کلاسها جزیره  کیش می­باشد .
 • تاریخ برگزاری آزمون تخصصی متعاقبا از طریق همین وب سایت اطلاع رسانی خواهد شد. ازمراجعه و تماس تلفنی به غیر از موارد ضروری خودداری شود .
 • تحصیل در دوره دکتری بصورت تمام وقت است . لذا شاغلان رسمی در سازمانها و دستگاههای دولتی در صورت قبولی در آزمون ،هنگام ثبت نام باید حکم مأموریت تحصیلی و یا موافقت با تحصیل تمام وقت خود از سوی موسسه مربوطه را ارائه نمایند .
 • چنانچه در هر مرحله از ثبت نام ،برگزاری امتحانات و تحصیل در دانشگاه مشخص گردد که داوطلب واجد یکی از شرایط فوق نبوده است بلافاصله از ثبت نام ،شرکت در امتحان و یا ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد .
 • در صورت تغییر شماره تلفن اعلام شده ،داوطلب باید مراتب را سریعاً به اطلاع واحد امتحانات اداره کل تحصیلات تکمیلی دانشگاه برساند .
 • در صورت قبولی ، شروع به تحصیل داوطلب منوط به تائید صلاحیت عمومی وی از سوی هیأت مرکزی گزینش دانشجو می­باشد .
 • دانشجوی متقاضی انصراف از تحصیل در دوره دکتری نوبت دوم پس از موافقت دانشگاه و صدور حکم انصراف قطعی از دوره دکتری مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون می­باشد .
 • حد نصاب لازم برای تشکیل کلاس های درس در هر رشته /گرایش حداقل سه نفر است .

تشکیل هریک از گروههای آموزشی منوط و متوقف به حد نصاب نرسیدن تعداد پذیرفته شدگان خواهد بود و داوطلب حق هیچ اعتراضی را ندارد .

ح- نحوه ثبت نام :

 • لازم است داوطلبان مبلغ یک ملیون ریال (000/000/1) جهت شرکت در آزمون تخصصی به حساب شماره 105825900 بانک تجارت به نام پردیس بین المللی کیش دانشگاه تهران (قابل واریز در کلیه شعب بانک تجارت )واریز و از طریق وب سایت پردیس کیش دانشگاه تهران نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
 • مهلت ثبت نام به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد .
 • مبلغ واریز شده توسط داوطلب جهت شرکت درآزمون تخصصی مسترد نخواهد شد .

اینستاگرام آزمون دکتری