مطابق دفترچه ثبت نام دکتری 99 که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است، فارغ‌التحصیلان یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته فیزیک هستند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری فیزیک لازم است با توجه به سرفصل‌های آزمون دکتری 99 رشته فیزیک که در دفترچه ثبت نام دکتری 99 درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

 

منابع آزمون دکتری رشته فیزیک

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری فیزیک و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر 1 و ضریب دروس تخصصی برابر 4 است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته فیزیک اعلام نمی‌شود.

در ادامه منابع پیشنهادی آزمون دکتری فیزیک که می‌توانند منابع مناسبی جهت موفقیت داوطلبان در آزمون دکتری باشند ارائه شده است.

قابل توجه است که منابع زبان عمومی دکتری و منابع استعداد تحصیلی که بین داوطلبان رشته‌های امتحانی مختلف یکسان است، در صفحات مربوطه درج شده که داوطلبان می‌توانند جهت اطلاع دقیق و پرسیدن سؤالات خود در این باره به این صفحات مراجعه نمایند. همچنین امکان دانلود رایگان کتاب زبان عمومی و کتاب استعداد تحصیلی سایت پی‌اچ‌دی تست در صفحات مذکور برای داوطلبان عزیز فراهم شده است.

 

منابع آزمون دکتری فیزیک

دروس در سطح کارشناسی ارشد

مکانیک کوانتومی پیشرفته 

مکانیک کوانتومی پیشرفته، جی جی ساکورایی

مکانیک کوانتومی، گاسیوروویچ

مکانیک کوانتومی، بیم

مکانیک کوانتومی، گریفیث

مکانیک کوانتومی، مرزباخ

الکترودینامیک

 Classical Electrodynamics , J.D. Jackson, 3th ed 1999.

 Classical Electrodynamics Radiation , J.B.Marion.

 آشنایی با الکترودینامیک، دیوید جی. گریفیث، ترجمه حسین فرمان (مرکز نشر دانشگاهی تهران)

 مبانی نظری الکترومغناطیس، ریتس میلفورد

 الکترومغناطیس میدان و موج، دیوید ک چنگ، ترجمه دکتر پرویز جبه دار مارالانی و دکتر محمد قوامی (انتشارات دانشگاه تهران)

مکانیک آماری پیشرفته 1 

مکانیک آماری پیشرفته، پتریا

مکانیک آماری کلاسیک، کوبو

مکانیک آماری پیشرفته، هوانگ

تحلیل مسائل مکانیک آماری، دکتر محمد یگانه فر

 

انجمن تخصصی آزمون دکتری فیزیک برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کنکور دکتری و نیز تبادل نظر بین داوطلبان این رشته امتحانی ایجاد شده است. داوطلبان عزیز می‌توانند به منظور به اشتراک‌گذاری نظرات و صحبت با دوستان هم‌رشته خود به این انجمن مراجعه نمایند.

همچنین جهت کسب اطلاع از زمان ثبت نام آزمون دکتری 99 و زمان آزمون دکتری 99 می‌توانید به صفحات مربوطه مراجعه نمایید.

 

اینستاگرام آزمون دکتری