با تکیه زدن دکتر توفیقی بر مسند وزارت علوم روند افزایش اختیارات دانشگاه ها در پذیرش دانشجوی دکتری آغاز شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست ،  دکتر خدایی در مصاحبه امروز خود ازتوقف روند افزایش وزن آزمون کتبی در کنکور دکتری 93 و نیز افزایش اختیار دانشگاه ها در آزمون دکتری  94 خبر داد. حرکتی رو به عقب که مشکلات قبلی پذیرش در مقطع دکتری را به ارمغان خواهد آورد.

این تصمیم در حالی از سوی وزیر علوم دولت مردمی تدبیر و امید اتخاد شده است که طبق اعلام قبلی  سازمان سنجش اکثریت مطلق داوطلبان خواستار افزایش وزن آزمون کتبی و کاهش تأثیر دانشگاه ها بوده اند و این کار چیزی جز نادیده گرفتن خواست بیش از دویست هزار نفر از نخبگان کشور نیست.

پیش از این انتظار می رفت تا سازمان سنجش با تخصصی کردن مباحث آزمون کتبی و افزایش میزان تأثیر این بخش ازکنکور دکتری کلیدی برای حل مشکلات این کنکورارائه کند اما خبرهای ناامید کننده امروز حاکی از زدن قفل های محکم بر دروازه های نخبه پروری و نخبه گزینی است.

متأسفانه تجربه چندین سال پذیرش آزمون غیر متمرکز دکتری و تجربه سالهای اخیر در پذیرش نیمه متمرکز گویای آن  است که هرچه تأثیر آزمون کتبی دکتری بیشتر باشد پذیرش دانشجویان عادلانه تر و شایسته سالارانه تر خواهد بود.

امیدواریم وزارت علوم و سازمان سنجش ضمن انصراف از این حرکت ارتجاعی در جهت افزایش وزن آزمون کتبی در کنکور 93و 94 گام بردارند .

منتظر نظرات شما در این زمینه هستیم.

امتیاز دهید

اینستاگرام آزمون دکتری