آقای محمد عسگری قدس پذیرفته شده دوره دکتری کارآفرینی دانشگاه تهران دوره کارشناسی خود را دررشته زبان و ادبیات انگلیسی در دانشگاه پیام نور ورامین گذرانده است و دانش آموخته کارشناسی ارشد کارآفرینی دانشگاه تهران می باشند.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

Mohamad Asgari2

پی اچ دی تست : با سلام ، آیا در آزمون سال گذشته نیز شرکت کرده بودید؟

–          بله . بخش عمدۀ مطالعه من در سال گذشته بود که در سه ماه منتهی به آزمون دکتری حدود 5 تا 6 ساعت در روز مطالعه داشتم. برای درس تئوری های مدیریت و آمارو روش تحقیق از کتاب های کنکور ارشد استفاده کردم و بقیه دروس را هم از کتاب های مرجع و مطرح خواندم. جزوه های درسی ام هم منبع دیگری برای این درس ها بود.

پی اچ دی تست : نتیجه آزمون قبلی تان به چه صورت بود؟

–          در گرایش خودم (عمومی) رتبه 22 را کسب کردم و به مصاحبه مربوط به بورسیه بنیاد دعوت شدم که در نهایت پذیرفته نشدم. فکر می کنم شاغل بودن تأثیر منفی زیادی در نمره مصاحبه من داشت.

پی اچ دی تست : امسال مطالعه تان به چه صورت بود ؟

–          امسال از یکی  دو ماه قبل از کنکور شروع کردم به مطالعه چکیده هایی که سال قبل آماده کرده بودم. سوالهای سال قبل را مجددا بررسی و بر بخشهای اساسی بیشتر تأکید کردم. برای زبان هم با توجه به مدرک کارشناسی ام و ترجمه های زیادی که انجام داده ام مطالعه جداگانه ای نداشتم. زبان را در کنکور 82  درصد زدم که تاثیر خوبی روی رتبه ام داشت.

پی اچ دی تست : انتخاب هایتان برای مصاحبه چگونه بود ؟

–          دکتری کارآفرینی تنها در دانشگاه تهران ارائه می شود و انتخاب هایم گرایش های مختلف کارآفرینی دوره های روزانه و بعد شبانه بود.

پی اچ دی تست : تنها یک جلسه مصاحبه داشتید؟

–          روال دانشگاه تهران پس از قبولی در کنکور دکترا، گرفتن آزمون کتبی (تشریحی-تحلیلی) از دروس اصلی است. این آزمون شامل دروس تئوری های کارآفرینی، فرصت های کارآفرینی و تحلیل محیط کسب و کار بود و پس از این آزمونِ چند ساعته، نوبت به مصاحبه رسید. سال گذشته زبان هم بخشی از آزمون کتبی دانشگاه اما امسال سطح زبان داوطلبان را در یک مصاحبه انگلیسی جداگانه بررسی کردند. پس از این مراحل مصاحبه اصلی که با گروههای تخصصی (بخش عمومی، فناوری، کسب و کار….) بود، آغاز شد. پیش از این مرحله برای مصاحبه فرم هایی به مادادند تا اولویت گرایش خود را تعیین کنیم که من هم گرایش عمومی که گرایش ارشدم بود را انتخاب کردم. بعد از آن گروه عمومی مصاحبه ما راانجام داد. سوالهای مصاحبه هم از دروس تخصصی و برنامه های پژوهشی پیشنهادی  ما بود.

پی اچ دی تست‌: با تشکر از حضور شما و توضیحات خوبی که ارائه فرمودید.

darsad

اینستاگرام آزمون دکتری