شرط معدل 17 برای استعداد درخشان شدن دانشجویان دکتری

///شرط معدل 17 برای استعداد درخشان شدن دانشجویان دکتری

مدرسان شریف

شرط معدل 17 برای استعداد درخشان شدن دانشجویان دکتری

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم با اعلام بازنگری آیین‌نامه قبلی پذیرش بدون آزمون دانشجویان استعداد درخشان در مقطع دکتری، جزییات آیین‌نامه جدید را تشریح کرد.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: در آیین‌نامه استعداد درخشان فعلا بخش دکتری را تفکیک و بازنگری کرده‌ایم که این کار از آذر ماه سال گذشته با جلسات کارشناسی با روسا و معاونان آموزشی دانشگاه‌ها در شورای برنامه‌ریزی آغاز شد و در نهایت نیز در طول هفته‌های اخیر طی دو جلسه با وزیر و اعضای شورای هدایت استعداد درخشان نهایی شد.

وی افزود: در نهایت با جمع‌بندی که داشتیم برای پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری آیین‌نامه جدید تنظیم شد که از سال 94 یعنی سال تحصیلی 94-95 اجرایی خواهد شد و امیدواریم ظرف چند روز آینده به تصویب برسد.

آیین‌نامه جدید مشمول فارغ‌التحصیلان سال گذشته نمی‌شود

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم با اشاره به کلیات این آیین‌نامه گفت:‌ بر این اساس به دانشگاه‌ها اجازه داده می‌شود که حداکثر 20 درصد از ظرفیت دوره روزانه خود را به پذیرش بدون آزمون دکتری اختصاص دهد.

نوه‌ابراهیم با بیان اینکه این آیین‌نامه سه شرط اصلی و مهم دارد، اظهار کرد: معدل کارشناسی داوطلب باید حداقل 16 و معدل کارشناسی ارشد وی بدون احتساب نمره پایا‌ن‌نامه باید حداقل 17 باشد. از سوی دیگر نباید بیشتر از یکسال از تاریخ فارغ‌التحصیلی متقاضی گذشته باشد. بنابراین این آیین‌نامه برای افرادیست که امسال فارغ‌التحصیل می‌شوند و کسانی که سال گذشته فارغ‌التحصیل شده باشند نمی‌توانند از این آیین‌نامه استفاده کنند.

وی افزود: شرط سوم ارزیابی داوطلبان براساس یک جدول ارزشیابی 100 امتیازی است که داوطلب حداقل باید 70 امتیاز آن را کسب کرده باشد.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم با اشاره به شاخص‌های پژوهشی، آموزشی و مصاحبه در این جدول تصریح کرد: شاخص پژوهشی بخش عمده‌ای از امتیاز این جدول را دارد و 40 امتیاز برای آن درنظر گرفته شده که بر این اساس مقالات علمی و پژوهشی معتبر، گواهی ثبت اختراع، برگزیده شدن در جشنواره‌های معتبر، مقالات چاپ شده در کنفرانس‌های معتبر،‌ تالیف و ترجمه و کیفیت پایان‌نامه در این بخش امتیاز خواهد داشت.

نوه ابراهیم با بیان اینکه برای شاخص آموزشی 30 امتیاز درنظر گرفته شده است، گفت: در شاخص آموزشی معدل، کیفیت دانشگاه محل تحصیل هم در دوره کارشناسی و هم‌ کارشناسی ارشد، طول مدت تحصیلی، برگزیده علمی شدن در المپیادها و مدرک زبان معتبر امتیاز خواهد داشت.

وی افزود: در بخش مصاحبه نیز که برای آن 30 امتیاز درنظر گرفته شده، تسلط علمی داوطلب، نوآوری و کارآفرینی، شخصیت، نحوه تعامل، نگرش‌های فناوری اطلاعات مرتبط با رشته تحصیلی، توانایی فن بیان و انتقال مطالب و همچنین همراستایی زمینه‌های پژوهشی داوطلب با اولویت‌های گروه دیده می‌شود.

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی وزارت علوم خاطرنشان کرد: این جدول ما را به عدالت آموزشی بسیار نزدیک تر کرده است.

۱۳۹۳-۳-۱۶ ۰۵:۵۳:۵۷ +۰۴:۳۰۱۱ خرداد, ۱۳۹۳|دکتری استعداد درخشان|۲۸۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
کامی
کامی

من کارشناسی فیزیک دانشگاه سیستان و بلوچستان با معدل ۱۲٫۸۷تموم کردم آیا امیدی هست که دکترا بتونم بخونم ارشد هم فعلا همونجا فوتونیک دارم میخونم ولی میخوام بخونم با معدل بالا تموم کنم

مهدی مهندسی مکانیک
مهدی مهندسی مکانیک

سلام
حتما که امید هست البته نه برای استعداد درخشان چون شرط معدل رو ندارین
شما فعلا روی ارشد تمرکز کنین دروس رو با نمرات عالی پاس کنین و روی پایان نامه خوب کار کنین یکی دو تا مقاله از پایان نامه بنویسین.و همزمان روی زبان کار کنین.
توکل بر خدا
البته به معدل کارشناسی هم در مصاحبه دکترا توجه میشه ولی اگه در بقیه موارد کم نقص باشین شانس دارین.

بهزاد
بهزاد

سلام این شرط معدل انصاف نیست حداقل دانشگاه ها را با هم مقایسه کنید ببینید دانشجو کجا بود بعضی از دانشگاهها امتحان از۳۰نمره ملاکه در حالی که دانشگاههای دیگر از ۱۸یا کمتر حساب میکنن… شرط معدل کارشناسی انصاف نیست…هر مقطع جای خودش…

حجت
حجت

سلام من معدل کارشناسی ۱۷.۸۰رشته فقه وحقوق کارشناسی ارشد حقوق خصوصی میخونم غیر مرتبطه میخوام بدونم چه جوری میتونم دکترا بدون ازمون شرکت کنم ممنون میشم پاسخ بدید

Kh
Kh

سلام من دانشجوی دوم ورودی خودم در ارشد شدم با معدل بالای ۱۸ حالا دفتر استعداد درخشان میگه فقط نفر اول میتونه از سهمیه دکترا استفاده کنه مگه به ازای هر ده نفر یک نفر نمیتونه بره دکترا بدون آزمون ما ۱۹ نفر بودیم پس دو نفر میتونن برن. مسئولش میگه فقط یه نفر. کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بهم بگه

maryam
maryam

با سلام
من با معدل ۱۲.۱۲ کارشناسی دانشگاه ازاد و ارشد با معدل ۱۸.۹۰ دانشگاه ازاد ,یک مقاله isi و مدرک زبان ایلتس و msrt شانس قبولی در مصاحبه دکتری دارم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین ؟

استعداد
استعداد

نگران معدل لیسانس نباشید، از امسال (سال 95) شرط معدل لیسانس به عهده دانشگاه هابوده، طوری که امیرکبیر اصلاً کاری به معدل لیسانس نداشت، یا گیلان فقط بالای 15 رو ملاک قرار داد و بیشتر جاها هم باهم تفاوت داشتند.

حديث
حديث

سلام و احترام ب همه يمسئولين محترم و دوستان گلم. منم ماننددوستانم عاجزانه تقاضاميكنم در معدل كارشناسي تجديدنظربفرماييد.خواهش مي كنم.حتما خودتون بهترميدونيدك دانشجوي دانشگاه دولتي واقعا سعيشو كرده كه روزانه قبول شده و حقش نيست ك ب خاطر معدل كارشناسي ازاين مزايا محروم باشه.

زینب
زینب

واقعا شرط معدل لیسانس فاجعه است

مرضیه
مرضیه

با سلام
من همه شرایط رو دارم ولی شرط معدل کارشناسی رو ندارم اخه کارشناسی چه ربطی به دکتری داره اگه ربط داره باید معدل دیپلمم ربط داشته باشه اونم باید حساب میکردین یهو
پیگیری کنید لطفا همیشه ما ایرانیا باید همه جا و در همه حال مشکل داشته باشیم چرا ؟

شرط معدل واقعا ناعادلانست
شرط معدل واقعا ناعادلانست

سلام تو دانشگاه های دولتی گرفتن نمره واقعا سخته این معیار معدل نسبت به چه چیزی محاسبه شده و با چه کسانی داریم مقایسه میشیم همون شرط ده درصد نفر اول ورودی رشته خیلی بهتر بود.

معصومه
معصومه

بخدا انصاف نیست طبق معمول دهه شصتی های بدبخت باز اینجام شانس ندارن بچه ها شما هم اعتراض بزنید

معصومه
معصومه

واقعاً موندم این چه قانونی هستش که فقط بچه هایی که یکسال از مدرکشون گذشته باشه می تونن شرکت کنند آخه این انصاف من خودم کل این شرایط دارم ولی فقط به خاطر اینکه دو سال از مدرکم گذشته نمی تونم شرکت کنم تو رو خدا این آیین نامتونو تغییر بدید. ممنون

سکینه
سکینه

گریه نکن خدا کریمه دوست عزیز

مریم
مریم

سلام بر همه دوستان
آخه معدل کارشناسی چه ربطی به دکترا داره چرا همه جا یه سنگ میندازن جلو پامون خب معدل هر مقطع مربوط به مقطع بعدیش میشه دیگه حالا از کارشناسی چه ربطی به دکترا هست.
واقعا یه کاری کنیم برا این معدل کارشناسی اعتراضی بشه تا مسیولین رسیدگی کنن این انصاف نیست.

k
k

برای استعداد درخشان که شرط معدل کارشناسی گذاشته اند. همچنین گفته میشود که آزمون دکتری هم قراراست تغییر کند وخود دانشگاهههاازمون تخصصی را برگزارکند وبازبساط آشنا وآشنا بازی راه افتاد

عمرما درکوچه های شب گذشت

زندگی یک دم به کام ما نگشت

تغییررشته
تغییررشته

آخه من نمیدونم، بین معدل کارشناسی با دکترا چه ارتباطی هست؟؟؟؟
خصوصا این که شاید یکی از کارشناسی به کارشنای ارشد تغییر رشته داده باشه
اگه شرط معدل کارشناسی رو بردارن خیلی عالی میشه
مسئولین محترم یه کاری بکنن
تشکر

سارا
سارا

با سلام شرط معدل کارشناسی و شرط سن و اینکه حتما دو سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد از شرطهای ناعادلانه برا ی پذیرش دکترا است ممکن است فردی برایش مشکل پیش بیاید وبعد ازمدتی تصمیم به ادامه تحصیل بگیرد مخصوصا افراد دهه 50 و60 که خیلی نسل سوخته حساب شدند باز هم دارند فرصتهای بیشتر را برای این رده سنی ازشان میگیرند این بی انصافی است. ولی معدل 17 کارشناسی ارشد شرط خیلی خوبی است چون ممکن است فردی برایش مشکل پیش بیاید وبا کم شدن نمره ی یکی دو تا درس معدلش به 18نرسدو با معدل 17 هم… ادامه نظر»

حسین
حسین

شرط معدل کارشناسی، ناعادلانه است.باید دوباره بررسی شه مثلا اونایی که شرط معدلو دارد شانس قبولیشون بیشتر شه نه اینکه کسی این شرطو نداشت کلا حذف بشه

شیوا
شیوا

حداقل معدل کارشناسی را به تفکیک رشته بیان کنید.مثلا رشته های فنی معدل بالای 15.واقعا اخلاقی نیست که بدون توجه به ماهیت و سطح دشواری رشته ها یک قانون یکسان شرط معدل کارشناسی را اعلام کنیم.لطفا به این موضوع توجه کنید.

امیر
امیر

معدل لیسانس که گذاشتند از بدترین شروطه برای دکتری استعدادهای درخشان چ ربطی داره

فرزانه
فرزانه

نمرات دروس عمومی دردوره کارشناسی مانند تربیت بدنی که هیچ ارتباطی با تخصص مورد نظر در دوره دکتری تخصصی ندارند برای ورود به این دوره تاثیرگذار شده که این ملاک غیر علمی نادرست و غیر عادلانه و نیاز به تجدید نظر دارد.

مبینا
مبینا

سلام. بچه ها کسی میدونه برا معدل ارشد هم ترازبندی هست یانه؟اگه ارشد علامه طباطبایی معدل١٦.٨٠داشته باشی تراز میشه یا نه. میشه برا دکتری بدون ازمون اقدام کرد؟

ع.ا
ع.ا

با شرط معدل لیسانس دکتری پرید…………حیف شد

حمداله جمشیدی
حمداله جمشیدی

با سلام شرایط پذیرش دانشجو برای مقطع دکترا با معدل بالای ۱۷ چرا معدل کازشناسی را بهش ربط دادن و یکسال فاصله تحصیلی خیلی غیره اصولی هست لطف کنید رو این موضوع دقت کنید همچنین مقالات بیشتر تمرکز بشه با تشکر

حمداله جمشیدی
حمداله جمشیدی

سلام.شرایط پذیرش معدل بالای ۱۷ دوره دکترا بدون آزمون چند شرط آن منطقی نیست یکی معدل کارشناسی دوم یکسال فاصله تحصیلی خواهشا این موضوع پیگیری شود با تشکر

رامین
رامین

شرط معدل کارشناسی اشتباهه. اصولا در برخی رشته ها مخصوصا علوم پایه و یا فنی ها معدل ۱۵ از بهترین معدل ها محسوب می شود. و از طرفی شرایط نمره دهی در دانشگاه ها مختلف است.

ستاره
ستاره

شرط معدل کارشناسی ناعادلانه است …

مژگان
مژگان

سلام یه سوال داشتم اگه ممکنه جواب بدید: شرط معدل بالای ۱۷ فقط برای دانشجویان اول تا سومه هر رشته است و اگه رتبه ۴ شده باشی نمیتوانیم از این موقعیت استفاده کنیم؟ و من که فارغالتحصیل مهر ۹۱ هستم شامل این قوانین میشم؟

زهره
زهره

معدل کارشناسی چه ریطی به دکترا داره؟؟بیشتر باید به کارهای پژوهشی و مقالات توجه بشه و بار علمی دانشجو .
اگه این سالهایی که صرف درس خوندن کردیم دست به کار آزاد زده بودیم الان از همه جلوتر بودیم واقعا حیف که جوونی ما رفت ….

الی
الی

بابا بعضی دانشگاه های دولتی پ.ست آدمو می کنن. تازه این بند مشکل داره. اگر یکی مثل من تغییر رشته ای باشه چی؟
بابا من رشته لیسانسمو دوست نداشت تو دانشگاه دولتی معدلم 14 شد. رشته ارشدمو خودم انتخاب کردم معدلم 19. الان این انصافه؟

تازه… شرط داشتن 2 مقاله و رتبه 1 تا 3 ورودی هم انگار حذف شده درسته؟

ع م
ع م

شرط معدل کارشناسی واقعن این وسط بیخوده نه اینکه چون معدل خودم به این شرط نمیخونه معترضم بلکه معدل فقط یه روی سکه ی توان علمی دانشجوست و البته روی مهمیه ولی نه انقدر که به عنوان شرط مهم و اصلی از سه شرط مصوب باشه. شرط یکسال فارغ التحصیلی وووو در کل این وسط استعداد در حاشیه قرار میگیره…

لیلا
لیلا

شرط سن و یک سال گذشتن از تحصیل نامناسب و غیر منطقی است کسی که چند سلا از فارغ التحصیلی اش بگذرد و هنوز علاقه مند به تحصیل باشد و سن بالای 30 داشته باشد آیا حتما ناتوان است؟!!!!! شاید در آن زمان شرایط مناسب برای تحصیل را نداشته . آیا باید توانایی ها و استعدادش نادیده گرفته شود!!!!!!

مهدی
مهدی

واقعا که شرط یکسال ناعادلانه است.
شرط یکسال رو میذارید در صورتیکه کلی زحمت کشیدیم برای استعداد درخشان شدن و جواب مقاله آی اس آی در ژورنالهای با ایمپکت بالا حد اقل 5 ماه طول میکشه غیر از revise اون مقاله. میتونستید شرط بذارید که به ازای هر سال اضافه شدن یک مقاله باید اضافه بشه !

تمام دانشجویان شیمی
تمام دانشجویان شیمی

با سلام
شرط دوره لیسانی زیاد جالب نمیباشد. اصولا در برخی رشته ها مخصوصا علوم پایه و یا فنی ها معدل 15 از بهترین معدل ها محسوب می شود. و از طرفی شرایط نمره دهی در دانشگاه ها مختلف است. لذا یا باید معدل لیسانس را برای گروههای فنی و علوم پایه از علوم انسانی جدا نمود و یا این شرط را حذف نمود
با تشکر

محمد
محمد

بابا اینا که خوب، هنوز آیین نامه جدید تصویب نشده، دانشگاه هنر فراخوان داده تاریخ فراغت از تحصیل کمتر از 1 سال !!!!!! یعنی گفته از مهر 92 تا تیر 93 باید فارغ التحصیل شده باشند اونم با حداقل 2 مقاله علمی و پژوهشی و مدرک زبان. این قضیه استعدادهای درخشان وافعا بی صاحب شده. وقتی تو آیین نامه قبلی عنوان شده 3 سال پس از فارغ التحصیلی وقت دارید و آیین نامه جدید هنوز نیومده، این چیه که هر دانشگاهی سلیقه ای عمل می کنه و به حداقل آیین نامه مصوب وزارتخونه اهمیت نمی ده؟؟؟

پریسا
پریسا

ممنون سحر خانم
که جواب سوال من رادادید
مشخص شد که میشه یانه؟
اگه شد جوابش را برام ایمیل می کنید؟

بهار
بهار

با سلام
تا حالا که قوانین به ضرر ما بود چون کساییکه زودتر فارغ التحصیل شده بودند رزومه قویتری داشتن٬ حالا که نوبت به ما رسید٬ کلا حذف میشیم؟
کجای این قوانین عدالته؟
خیلی از دانشگاهها سطح معدل خیلی خیلی پایینه٬ دانشجوهاش باید دیگه بشینن تو خونه؟ هرچند بعد دکترا هم وضعیت همه جز تعداد کمی خونه نشینیه!!!!!!!!!!

گل‌ناز
گل‌ناز

سلام
کسایی که قبلن فارغ‌التحصیل شدن چطور می‌تونن مدرک استعداد درخشان دریافت کنند؟!
با کجا باید تماس بگیرم؟
ممنون می‌شم راهنماییم کنید.

به گلناز
به گلناز

سلام دوست عزیز

شما باید به دفتر تحصیلات تکمیلی و بخش استعداد درخشان دانشگاه خودتون مراجعه کنید و گواهی رتبه دریافت کنید
حتما پیگیر باشید
موفق باشید
البته در حال حاضر نباید بیش از سه سال از فارغ التحصیلیتون گذشته باشه

سحر معمار
سحر معمار

فكر نميكردم هيچ وقت به اين جمله برسم ولى : عجب غلطى كردم كه چهارترمه با معدل ١٧/٨٠ فارغ التحصيل شدم!!!
نميدونم! شايد شانسمه!
اين شرط يك ساله واقعا جالبه!!! من كه ديگه به حقم اينجا نميرسم. همون بهتر كه آدم بره جايى كه قدرش رو بدونن!

s.t
s.t

مثلا کجاااااااااااااا!

احسان
احسان

سلام . روزتون بخیر. دوستان من دانشجوی کارشناسی ارشد هستم یک سوال از شما عزیزان داشتم و ممنون میشم اگه آگاهی دارید من رو نیز مطلعع کنید. اینکه در مورد دانشجویانی که شرایط استعداد درخشان رو دارند و بعد از پایان دوره کارشناسی ارشد باید به قسمت دفتر استعداد درخشان دانشگاهشون مراجعه کنند تا اگر در لیست استعداد درخشان باشند : آیا حتما دانشگاه محل تحصیلشون اون دانشجو رو بدون ازمون وارد مقطع دکتری میکنه؟ مثلا من که دانشجوی ارشد علوم سیاسی یاسوج هستم اگه استعداد درخشان بشم دانشگاه «حتما» باید منو بدون آزمون به مقطع دکترا معرفی کنه؟ یا… ادامه نظر»

به احسان
به احسان

سلام دوست عزیز

دانشگاه ها با توجه به ایین نامه ای که از وزارت علوم دریافت می کنند و مطابق باشرایطی که خودشون با اختیارات کامل تعیین می کنند، هر سال اقدام به پذیرش بدون ازمون می کنند (معمولا یکی از دانشجوهای خوشون و یکی از دیگر دانشگاه ها). توجه کنید در تمامی این موارد باز هم اختیارات کامل دارند. شما در فراخوان شرکت می کنید و در صورت داشتن شرایط اولیه به مصاحبه دعوت میشید.
موفق باشید
کمکی بود در خدمتیم

دانشگاه در پذیرش شما هرگز هیچ الزامی ندارد

احسان
احسان

ممنونم از احترام و وقتی که برای من قائل بودید و پاسخ دادید . سپاس گزارم

به احسان
به احسان

موفق باشید دوست عزیز

آني
آني

كلا شرابط طوري تنظيم شده كه اگر يكي دچار يك پيروزي شد و مثلا نمره پايان نامش 19 شد كه اون هم معلوم نيست بر اساس چه ضوابطي است، ديگه بايد تا آخر عمرش پيروز باشه و اوني كه بدشانسي اورده و نمره پايان نامش 17 شده ديگه هيچ در موفقيتي به روش باز نيست و تا آخر عمر بايد شكست بخوره.

آزادی
آزادی

سلام به آنی
نمره پایان نامه تاثیری نداره طبق متن بالا نوشته معدل کارشناسی ارشد بدون احتساب نمره پایان نامه

ع.
ع.

افرادی که به بندهای اطلاعیه دانشگاه خوارزمی اعتراض دارند بیان تا با نوشتن نامه اعتراض کنیم.

نسل سوخته
نسل سوخته

سلام. مادهه شصتیا دیگه به این وضعیت عادت کردیم خوب که اذیت شدیم تا به هدفمون برسیم بعدش یک دفعه همه چیز راحت میشه. من با معدل 19 نفر چهارم هم ورودیهام با چند صدم اختلاف بودم. با دو تا مقاله علمی پژوهشی 3 سال تو استعداد درخشان دانشگامون رفتمو اومدم و چون نفر چهارم بودم هربار گفتن نمیشه؟! سه سال عمرم تلف شد حالا که با کنکور قبول شدم برا خانوما و آقایون محترم ورودی 92 به این طرف شرط معدل بالای 17 گذاشتن! خیلیم شیک و مجلسی!!!! درست مثل کنکور لیسانس و فوق لیسانس کلی اذیت شدیم تا… ادامه نظر»

ع.
ع.

سلام. دانشگاه خوارزمی اطلاعیه دکتری بدون ازمون زده و فقط از فارغ التحصیلان ارشد خودش میگیره. من زنگ زدم و استدلالشون اینه که متقاضیهای کمتری شرکت کنند تا ی وقت خسته نشن از بررسی پرونده ها.
اخه اگه یکی دانشگاهشون دکتری اون رشته رو نداره چه کار بکنه؟
زنگ بزنید و شما هم بخواهید عوض کنن این بندشو.
02634579600 داخلی 2373
معاونت تحصسلات تکمیلی

عارف
عارف

این همون دانشگاهی هست که آقای نوه ابراهیم توش تدریس می کنن!!!

ظاهراً واسه خودشون هیچی عوض نشده از آیین نامه استعدادای درخشان!

سالار12345
سالار12345

استفاده از معیارهای کمی در یک امر کیفی نشون دهنده بی توجهی مسئولان وزارت علوم به مسئله استعداد درخشان و امر مطالعه و پژوهش در کشوره حالا این معیار کمی میخواد سن باشه میخواد تحصیل در طول 4 یا 5 ترم باشه و یا …. اون چیزی که باید مهم باشه میزان تلاش و مطالعه و پژوهش فرده نه این معیارها

شرط معدل لیسانس ناعادلانه س لطفاً واسه اینم اعتراض کنید
شرط معدل لیسانس ناعادلانه س لطفاً واسه اینم اعتراض کنید

دانشجویان دانشگاهای دولتی برتر ایران که دوره لیسانس معدلشون ۱۶ بود دیگه ایران نیستن تازه خیلی سخته تو دوران کارشناسی معدل بالای ۱۶ بیاری ،مخصوصاً تو رشته های فنی، والا دانشگاه ما که اینجوری بوده، هر کسی هم باور نداره میتونه تشریف بیاره دانشگاه تبریز از دم در ورودی دانشگاه بپرسه آقا برق مخابرات اینجا چه جوریه؟ خودتون متوجه خواهید شد، حالا معدل بالای ۱۶ میخوان با اون وضع امتحان گرفتنو نمره دادنشون !!!!!
سر امتحان تازه میفهمی چه خبره!!!

لیلا
لیلا

دقیقا موافقم باهاتون.

منصور
منصور

دقیقا منم برق مخابراتم

اصلا نمره دهی ها یکسان نیست..

امین
امین

با شما موافقم منم دوره ارشدمو تمام وقت توی یک دانشگاه خوب دولتی درس خوندم و معدل عالی آوردم و شاگرد اول شدم حالا یه دفعه مواجه شدم با خبر اثر معدل کارشناسی (معدل کارشناسیم 15.19) واقعا که از این همه وقتی که گذاشتم برای ارشد پشیمونم تنها وتنها وتنها و… امیدم اینه که برای تحصیل برم خارج اینجا با این ایین نامه های 0 و یکی به هیچ جا نمی رسیم شکایتم رو از مسئولینی که این ایین نامه ها رو با دید غلط می نویسن پیش خدا می برم واقعا نمی دونم چرا این ایین نامه نویسان متوجه… ادامه نظر»

شراره
شراره

با سلام.لیلا جون 15 سال که چه عرض کنم من بعد از 30 سال تصمیم گرفتم شروع به درس خواندن کنم.یعنی توی زندگیم اولویت اول بچه هام بودندبعد که هر دو دانشگاه دولتی قبول شدند گفتم برم سراغ ان خود ارمانی که همیشه تو ذهنم داشتم.عاشق روان شناسی بودم ولی خوردم به تعطیلی دانشگاهابعد از دیبلم.ناراضی هم اصلا نیستم چون اول وظیفه مادری ام را انجام دادم.ولی باید باور داشته باشیم که متغیری به نام انگیزه مهم تر از متغیر سن است.مخصوصا توی روان شناسیکه اگر دانش همراه تجربه زندگی هم باشد.معدل لیسانسم هم چند صدم با 16 اختلاف دارد.چون… ادامه نظر»

صدقیانی
صدقیانی

بچه ها؛ یکی لطف کنه لینک این صفحه رو به آقای نوه‌ابراهیمی و دیگر مسئولین دست‌اندرکار ایمیل کنه و یه متن خوب هم بالاش آماده کنه به عنوان توضیح این صفحه.
حداقل فایده این کار این هستش که مسئولین محترم،‌ نظرات و دغدغه‌های ما رو بهتر درک می‌کنند.

امیر
امیر

جناب آقای دکترنوه ابراهیم با سلام و احترام اینجانب کارشناسی ارشد مهندسی عمران سازه با معدل بدون پایان نامه19.13 و با پایان نامه19.20 می باشم. رتبه اول ورودی ۹۰ که چهار ترمه دفاع کرده اما دارای دو علمی پژوهشی هستم و جواب دو تا مقاله آی اس آیم با گذشت 9ماه هنوز هم نیامده، . این شرط جدید یکسال استفاده از سهمیه به ضرر همه ماها خواهد شد. این وسط حق خیلی ها مثل بنده ضایع میشه.. زیرا ما الان با کسانی رقابت میکنیم که سه سال از سهمیه استفاده کردند و رزومه قوی دارند و طبیعتا آنهایی که سال… ادامه نظر»

کامپیوتر
کامپیوتر

به نظر میرسه منظور اینه که این آیین نامه چون قراره از سال 94 اجرایی بشه برای کسانی اعمال میشه که امسال یا بعد از آن فارغ التحصیل میشن.
برای کسانی که قبل از امسال فارغ التحصیل میشن همون آیین نامه قبلی اعمال میشه.
من هم بار اول که خوندم مثل همه این فکر رو کردم ولی چند بار نگاه کردم. به نظر میرسه اینجوری باشه

شایان
شایان

دوستان وقتتون رو فقط به درس خوندن اختصاص ندین. اشتباهی که من مرتکب شدم. از همه چی تو زندگی عقب میافتین مگه اینکه شرایطش رو داشته باشین که برید خارج از کشور دکتری بخونین. باور کنین هیچی تو این درس خوندن تو این نظام آموزشی وجود نداره که دلتون رو بهش خوش کنید. عمرتون جوونیتون پای این درس خوندن به این شکلی که هست نذارید بخدا پشیمون میشید. اونایی که اون بالا نشستن یکی نیست بپرسه مدرک خودشون چیه واقعا که هر روز واسه جوونا تعیین تکلیف میکنن قانون جدید میذارن!!!

دانشجوی خواجه نصیر مخابرات سیستم
دانشجوی خواجه نصیر مخابرات سیستم

مشخصه دوست عزیز در کنار دکتری خوندن باید کار کنی که وقتی فارغ التحصیل شدی هم سابقه کار داشته باشی و هم یه خورده سرمایه اولیه

متاسفانه دانشگاههای تهران سخت گیری میکنن و کار کردن در کنار درس کار سختیه. دانشگاههای شهرستان هم اگه سخت نگیرن جا واسه کار کردن تو شهرستان به سختی پیدا میشه.

زمین شناسی
زمین شناسی

شرط معدل کارشناسی عادلانه نیست. دانشجوهای زمین شناسی دوره ارشد هزینه ی کارشون زیاده، آنالیز و تهیه مقطع نازک از سنگ دارن دانشگاه ها حتی ی ماشین نمیدن باهاش بری سر زمین همه خرج باخودته،آیا باید با دانشجوهای دیگه هزینه کمکی دانشگاهشون یکی باشه؟ در ضمن 4ترمه تموم نمی کنن به کی باید اینا رو گفت؟کار یک زمین شناس با یک دانشجوی مدیریت، ادبیات فارسی و… یکی نیست تا حالا که وسطای کارمه 4میلیون از جیب دادم لطفا ی فکری واسه زمین شناسا بردارین،در آینده کاریم نیست دلمون خوش باشه که بعدا این پول برمی گرده به جیبمون لطفا اینو… ادامه نظر»

سارا
سارا

بچه ها این قضیه سن چیه؟ چه معنی میده؟ یکی سنش اونور 30 هست یعنی هوشش کمه؟ پس چطور تونسته شرایط بدون کنکورو داشته باشه؟ الان تو مصاحبه شهیدبهشتی سن مطرح کرده. چرا؟ رو چه حسابی؟ این همه جون کندم به اینجا برسم بعد حالا بگن سن؟ کسایی که این حکم رو میدن واقعا فکر میکنن قبل تصمیم؟ تو خارج اینجوری نیست؟ اینا فکر میکنن کی هستن که اینطور با اعصاب آدم بازی میکنن. تو رو خدا یکی صدای ما رو به اون بالاییها برسونه.

لیلا
لیلا

من به روسای مربوطه دانشگاه شهید بهشتی قبل از اعلام فراخوان ایمیل زدم که سالهای گذشته شهید بهشتی محدودیت سنی گذاشته، خواهشمندم که امسال این امر رو بررسی بفرمائید و که فلان است و بهمان است و خیلی ها روزمه خیلی عالی رو توی سالهای اخیر بدست آوردند و …، گفتند ما داریم موارد رو بررسی میکنیم و فراخوان در روزهای آتی اعلام خواهد شد، دیدیم که نه تنها محدودیت سن رو برنداشتن بلکه بهش دانشگاه الفی رو اضافه کردن!

علی
علی

باسلام.دوستان عزیز بهتره برای کنکور دکتری هزینه کنیم تا کارمان به اما واگرهای آقایون بند نباشه.تازه کنکور هم اما واگر زیاد داره ولی باز هم بهتر از استعداد درخشان است.

دانشجوی خواجه نصیر مخابرات سیستم
دانشجوی خواجه نصیر مخابرات سیستم

موافق ۱۰۰ درصد

بهار
بهار

سلام
وقتی نقش مصاحبه 70 و آزمون 30 درصده٬ چیزی بدتر از قوانین استعداد درخشانه!!!!!!!!!!

معترض: شرط یکسال واقعا عادلانه نیست، لطفا این شرط رو بردارین
معترض: شرط یکسال واقعا عادلانه نیست، لطفا این شرط رو بردارین

سلام

لطفا شرط یکسال و بر دارین. آخه ما چه گناهی کردیم که 92 دفاع کردیم و الن با بچه های چند سال فارغ التحصیل مقایسه میشیم از لحاظ رزومه بع سال بعد که ما رزومه خوب داریم و نوبت ما میشه شرایط عوض میشه.

واقعا زحمت کشیدیم لطفا این شرط و بردارین بزارین ما هم یه خورده اعصابمون آروم باشه. هر سال ایین نامه رو عوض نکنید همون آیین نامه 3 سال خیلی خوب بود.
مرسی

امینی
امینی

چرا ماباید قربانی این طرح بشیم یه طرحی هم برای فارغ التحصیلان 92 بذارید

علی- شرط معدل کارشناسی = ناعادلانه
علی- شرط معدل کارشناسی = ناعادلانه

شرط معدل 16 برای 4 سال کارشناسی نا عادلانه هستش. ورودی 88 کارشناسی و 92 ارشد هستم.

امینی
امینی

با سلام
این طرح به این معنیه که دیگه کسانی که دوسال از فارغ التحصیلشون گذشته نمیتونن با استعداد درخشان وارد دکترا شن؟

همای
همای

باید پرسید چه کسانی؟ وبر چه مبنایی؟و چرا؟ این چنین ایین نامه ای رو نوشتند.سن چراباید ملاک باشد.سطح علمی دانشگاهه باهم تفاوت دارد بار علمی هم به تبع ان متفاوت است اساتید دانشگاههای سطح اول به مراتب سخت گیرترند. باید شیوه مناسبتری اتخاذ گردد