فراخوان پذیرش دانشجوی دکتـری تخصصی بدون آزمون دانشگاه خوارزمی سال تحصیلی 96-95 (سهمیه استعداد درخشان) اعلام شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه خوارزمی در نظر دارد از میان دانش‌آموختگان کارشناسی ارشد برای ورود به دوره دکتری بدون آزمون در جهت چارچوب ضوابط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مطابق آیین نامه شماره 21/67272 مورخ 93/4/18 از طریق بررسی سوابق، مصاحبه و بدون شرکت در آزمون در رشته‌های اعلام شده مندرج در جدول زیر در سال تحصیلی 96-95 دانشجو بپذیرد.

شرایط اختصاصی:

1- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل 16 و یا بالاتر در مقطع کارشناسی

2- دانش‌آموختگان دارای میانگین کل 17 و یا بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در مقطع کارشناسی ارشد (دفاع از نمره پایان نامه با درجه عالی بین نمره 20-  18) می‌باشند.

3-  بیش از دو سال از تاریخ فراغت از تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

4-  طول دوره تحصیل دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر 5 نیمسال باشد.

5- کسب حداقل 10 امتیاز از ردیف شماره 1 بخش امتیازات پژوهشی در زمان بررسی مدارک الزامی می‌باشد. داشتن حداقل دو مقاله علمی و پژوهشی یا ISI  مستخرج از پایان نامه.

چنان چه متقاضی هنوز موفق به دفاع از پایان نامه خود نشده، مقالات ارائه شده باید در جهت رشته دانشجو باشد.

6- کسب حداقل 60 امتیاز از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی و مصاحبه مطابق با جدول ارزشیابی پیوست.

7- پذیرش برای ورود به دوره تحصیلی دکتری بدون آزمون دانشگاه خوارزمی، صرفا از بین دانش‌آموختگان دانشگاه‌های زیر انجام خواهد شد: دانشگاه‌های اصفهان، الزهرا (س)، شهید بهشتی، خوارزمی، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبائی، علم و صنعت ایران، فردوسی مشهد، یزد و کرمان.

نحوه ارائه مقالات یا فعالیت‌های علمی برگزیده:

1- مقالات ارائه شده طبق جدول شماره 1 مورد ارزیابی قرار گرفته و باید چاپ شده یا دارای گواهی پذیرش چاپ بوده و مرتبط با پایان نامه باشد.

تبصره 1: در صورتی که متقاضی، از بین شرایط اختصاصی، حائز شرایط در یکی از سه بند زیر نباشد،  بند 1 مربوط به (داشتن حداقل معدل 16 کارشناسی)، یا بند 2 مربوط به (داشتن حداقل معدل 17 کارشناسی ارشد) و یا بند 7 مربوط به (دانش‌آموخته دانشگاه های اولیت بندی شده در فراخوان) مجاز به شرکت در فراخوان بوده و مدارک ایشان بررسی خواهد شد.

تبصره 2: دانشجو پس از کسب پذیرش در مقطع دکتری فقط تا پایان نیمسال اول تحصیلی، فرصت خواهد داشت مقاله خود را که دارای گواهی پذیرش می باشد به چاپ رسانده و اصل آن را ارائه نماید، در غیر این صورت قبولی وی لغو خواهد شد.

تبصره 3: منظور از پذیرش مقاله، پذیرش بدون قید و شرط مقاله می‌باشد.

2- هر گونه ثبت اختراع باید مورد تائید سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران باشد.

3- برگزیدگان جشنواره‌های علمی معتبر (خوارزمی، فارابی، رازی و یا ابن سینا) باید تائید دبیرخانه جشنواره را کسب و ارائه نمایند.

4- برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی باید تائید دبیرخانه المپیاد را کسب و ارائه نمایند.

5- مقاله، اختراع و یا کتابی معتبر خواهد بود که داوطلب در آن نفر اول و یا نام وی بلافاصله بعد از استاد راهنما یا مشاور و یا یکی از اعضای هیات علمی ذکر شود و یا مخترع اصلی اختراع، نوسینده مسئول کتاب و یا ارائه دهنده اصلی کنفرانس علمی باشد. در غیر این صورت به آن امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

 نکات مهم:

1- هر گونه اطلاع رسانی به داوطلبان منحصرا از طریق پایگاه اینترنتی دانشگاه به نشانی www.khu.ac.ir صورت می‌پذیرد، لذا به داوطلبان توصیه می‌شود به منظور اطلاع از اسامی افراد دعوت شده به مصاحبه، زمان و مکان برگزاری مصاحبه و یا هرگونه نکته لازم، اطلاعیه های مربوطه را از طریق سایت دانشگاه بطور منظم پیگیری نمایند. لذا خواهشمند است از هرگونه تماس تلفنی و یا مراجعه غیر ضروری به دفتر استعدادهای درخشان جدا خودداری نماید.

2- دانش‌آموختگان حداکثر تا 2 سال پس از فراغت از تحصیل می‌توانند از تسهیلات پذیرش بدون آزمون برای ورود به دوره دکتری برخوردار شوند. لذا داوطلبان توجه داشته باشند در زمان ثبت‌نام در فراخوان، از تاریخ فراغت از تحصیل آنها، دو سال بیشتر نگذشته باشد.

3- طول مدت تحصیل متقاضی در دوره کارشناسی ارشد از ۵ نیمسال بیشتر نباشد.

4- دانشجویان فعلی دوره کارشناسی ارشد که تا تاریخ 95/6/31 دانش‌آموخته می‌شوند.

5- دانش‌آموختگان دوره‌های مجازی، نیمه حضوری، اتباع خارجی و فارغ التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور مجاز به استفاده از این فراخوان نمی‌باشند.

6- اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد مطابق با جدول رشته‌ها می‌باشد.

7- در صورت انصراف فرد پذیرفته شده، جایگزینی پذیرش نخواهد شد.

8- تغییر رشته و گرایش پس از قبولی و کسب پذیرش به هیچ عنوان امکان‌پذیر نخواهد بود.

 مدارک لازم:

1- تصویر کارت ملی و تمام صفحات شناسنامه.

2- یک قطعه عکس ۴×۳ جدید با ذکر مشخصات در پشت آن.

3- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی.

4- تصویر مدرک یا گواهی پایان تحصیلات دوره کارشناسی ارشد که نمره پایان نامه حتما در آن درج شده باشد (معدل دوره کارشناسی ارشد بدون احتساب پایان نامه و با احتساب نمره پایان نامه باید به تفکیک ارائه شود).

5- تصویر ریز نمرات دوره کاردانی (جهت دانشجویانی که دوره کارشناسی آنها به صورت ناپیوسته بوده است).

6- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی.

7- تصویر ریز نمرات دوره کارشناسی ارشد.

8- تصویر صفحه اول مقالات متقاضی که در مجلات معتبر علمی و پژوهشی مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مقالات ISI , ISC به همراه مستندات رتبه مجلهای که در آن چاپ یا پذیرش شده باشد (تصویر جلد مجله الزامی می باشد).

9- گواهی پذیرش چاپ مقاله برای آن دسته از مقالاتی که در زمان تقاضا به چاپ نرسیده باشند.

10- گواهی رسمی و معتبر دال بر علمی – پژوهشی بودن مجله ای که مقالات متقاضی در آن چاپ شده و یا خواهد شد.

11- تصویر کلیه مقالات ارائه شده در کنفرانس‌ها، کلیه تالیفات، کتب، فعالیت‌های پژوهشی داوطلب.

12- گواهی دال بر احراز حدنصاب یکی از آزمون های زبان معتبر (در صورت دارا بودن) مطابق با جدول شماره 4.

13- معرفی نامه از دبیرخانه جشنواره های معتبر علمی (خوارزمی، فارابی، رازی، ابن سینا) برای برگزیدگان جشنواره های علمی.

14- معرفی نامه از دبیرخانه المپیادهای دانشجویی کشور برای دانشجویان دارای رتبه در المپیاد.

15- تصویر فیش واریزی جهت هزینه ثبت‌نام به مبلغ 1/200/000 ریال (یک میلیون و دویست هزار ریال) به شماره حساب 0103033939000  بانک ملی شعبه اقبال کد 501  به نام درآمدهای اختصاصی دانشگاه خوارزمی واریز گردد. ضمنا هزینه ی دریافت شده جهت بررسی مدارک بوده و به هیچ عنوان قابل استرداد نخواهد بود.

16- ارائه اصل و یک کپی از فیش واریزی همراه مدارک الزامی می باشد.

17- تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام اولیه و ارسال آن همراه مدارک فوق.

 تبصره مهم:

– دانشجویان متقاضی مشروط به اینکه تا تاریخ 95/6/31 فارغ‌التحصیل شوند می‌توانند از تسهیلات فوق استفاده نمایند.

– مدارک داوطلبان و وجه دریافتی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد. به مدارک ناقص و یا ثبت نام  پس از مهلت مقرر ترتیب اثر داده نخواهد شد.

– دانشکده در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات لازم برخوردار می باشد.

– ارائه یک نسخه از پایان نامه و نیز نسخه اصل سوابق کلیه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داوطلب در زمان مصاحبه الزامی می‌باشد.

– با توجه به اینکه ادامه تحصیل در مقطع دکتری به صورت تمام وقت می‌باشد. داوطلبان شاغل در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای دولتی باید قبل از ثبت‌نام