آقای محمدرضا پیشه‌ور دائم موفق به کسب رتبه 4 مجموعه مهندسی مواد در آزمون دکتری 95 شده و پس از گذر از مرحله مصاحبه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرش شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ایشان مقطع کارشناسی رشته مهندسی مواد را در سال 1386 در دانشگاه صنعتی سهند آغاز کرده و در سال 1390 پس از اتمام این مقطع، در دوره کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته شده است. آقای پیشه‌ور در سال 92 مقطع ارشد خود را نیز به پایان رسانده است.

پی‌اچ‌دی ‌تست: بار اول بود که در کنکور دکتری شرکت می‌کردید؟

– پس از اتمام مقطع ارشد یک بار آزمایشی کنکور دادم و پس از آن به خدمت سربازی رفتم. امسال برای اولین بار به طور جدی در آزمون دکتری شرکت کردم.

پی‌اچ‌دی ‌تست: مطالعه برای آزمون دکتری را از چه زمانی آغاز کردید و روزانه چه زمانی به مطالعه اختصاص داده بودید؟

– اواسط مهر ماه شروع به درس خواندن کردم که روزانه حدود 3-4 ساعت را به مطالعه اختصاص داده بودم. آذر ماه بود که ساعت مطالعه‌ام را به 8 ساعت در روز افزایش دادم و تا کنکور همین روال را حفظ کردم.

پی‌اچ‌دی ‌تست: برای مطالعه دروس زبان و استعداد تحصیلی چه‌قدر زمان گذاشته بودید؟

– بیشتر تمرکزم روی دروس تخصصی بود. چون سطح زبانم بد نبود، زیاد به مطالعه آن نپرداختم. برای استعداد تحصیلی کتاب مدرسان شریف را خواندم. در آزمون دکتری اکثر داوطلبان تا حدی به سؤالات تخصصی پاسخ می‌دهند و برگ برنده داوطلبان می‌تواند درصد خوب دروس عمومی باشد.

پی‌اچ‌دی تست: بعد از کنکور در مورد سطح آزمون و نتیجه احتمالی خودتان چه فکر می‌کردید؟

– می‌دانستم که رتبه خوبی کسب می‌کنم (زیر 20)، اما به 4 فکر نمی‌کردم.

پیاچدی تست: رزومه شما جهت شرکت در مرحله مصاحبه علمی چه بود؟

– دو مقاله ISI مستخرج از پایان‌نامه کارشناسی ارشد

– یک مقاله علمی پژوهشی

– یک کتاب ترجمه

– مدرک زبان MSRT

پیاچدی تست: در مصاحبه‌ کدام دانشگاه‌ها شرکت کردید و هر یک به چه نحوی برگزار شد؟

– من در مصاحبه دانشگاه تهران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر شرکت کردم. هیچ یک آزمون کتبی نداشتند.

در دانشگاه تهران بیشتر از پایان‌نامه سؤال شد و سپس در مورد هدف از تحصیل در مقطع دکتری و موارد مشابه. مصاحبه چندان تخصصی نبود و زمان زیادی هم طول نکشید.

در دانشگاه امیرکبیر نیز مانند دانشگاه تهران موضوع پایان‌نامه دکتری مورد سؤال بود. از پایان‌نامه ارشد هم سؤالات تخصصی پرسیدند.

پی‌اچ‌دی ‌تست: منابع مورد نیاز جهت کسب آمادگی برای کنکور را چگونه شناختید؟

– منابعی که مدرسان شریف معرفی کرده بود را مطالعه کردم و از دوستانم که سالیان گذشته پذیرش شده بودند نیز درمورد منابع پرسیده بودم.

 

پی‌اچ‌دی ‌تست: چه توصیه‌ای برای دوستان خود که داوطلب کنکور ۹6 هستند، دارید؟

– اول رزومه خود را قوی کنند و بعد به فکر شرکت در کنکور باشند. چون حداقل در رشته ما تا رزومه مناسب نداشته باشی، امید زیادی به پذیرش در مصاحبه نمی‌تواند داشت.

پی‌اچ‌دی ‌تست: چه منابعی برای آزمون دکتری پیشنهاد می‌کنید؟

– خواص فیزیکی: اصول متالورژی فیزیکی نوشته ریدهیل و رضا عباسچیان- دگرگونی فازها در فلزات و الیاژها نوشته دیوید- آ- پورتر و کنث- ای- ایسترلینگ – جزوات کمک آموزشی پارسه

– خواص مکانیکی: رفتار مکانیکی مواد نوشته دکتر سید عبدالکریم سجادی، تغییر شکل و مکانیک شکست مواد و آلیاژهای مهندسی نوشه ریچارد دبلیو. هرتزبرگ، متالورژی مکانیکی نوشته جورج ای. دیتر- جزوات کمک آموزشی پارسه

– ترمودینامیک: مقدمه‌ای بر ترمودینامیک مواد نوشته دیوید گسگل- جزوات کمک آموزشی جهش مدرسان

rotbe 1 mavad

اینستاگرام آزمون دکتری