//اعطای تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از سوی بنیاد ملی نخبگان

مدرسان شریف

اعطای تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از سوی بنیاد ملی نخبگان

فراخوان پذیرش بدون آزمون دانش‌آموختگان‌ برتر در مقطع دکتری تخصصی سال ۱۳۹۷ دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور در قالب جایزه احدی از سوی بنیاد ملی نخبگان منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری پی اچ دی تست، بنیاد ملی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و پشتیبانی از دانش‌آموختگان ‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را برای دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل در دوره دکتری اعطا می‌کند. دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند. دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از ۹ دی تا ۹ بهمن ماه ۱۳۹۶ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌ طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور و اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی از تسهیلات اعطایی به مشمولان به شمار می‌رود.

بنیاد ملی نخبگان برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه یا پژوهشگاه است. همچنین دانش‌آموخته ‌برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها یا پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیر این‌ صورت جایزه شهید احدی کان لم یکن تلقی می‌شود.

دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

دانش‌آموختگان باید اولاً حد نصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند. همچنین دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

به گزارش پی اچ دی تست، بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه ‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

مهم‌ترین نکات این تسهیلات به شرح زیر است:

دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.
یادآوری: دانشجویان دوره کارشناسی‌ارشد (یا دکتری حرفه‌ای) مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری/ وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند نیز می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

متقاضیان استفاده از جایزه شهید احدی از تاریخ ۰۹/۱۰/۹۶ تا ۰۹/۱۱/۹۶ فرصت دارند اطلاعات خود را به‌طور کامل در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان بارگذاری کنند.

تسهیلات اعطایی به مشمولان به شرح زیر است:

– معرفی دانش‌آموخته برتر برای پذیرشِ بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور؛

– اعطای جایزه تحصیلی بنیاد ملی نخبگان برای سال اول دوره دکتری تخصصی در صورت پذیرش از طریق جایزه شهید احدی.

یادآوری ۱: بنیاد برگزیدگان را به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های برتر کشور معرفی می‌کند و پذیرش نهایی برگزیدگان برعهده دانشگاه/ پژوهشگاه است.

یادآوری ۲: دانش‌آموخته‌برتر، تا دو نیم‌سال تحصیلی بعد از برگزیده شدن، فرصت دارد از یکی از دانشگاه‌ها/ پژوهشگاه‌ها پذیرش دریافت کند، در غیراین‌ صورت جایزه مذکور کان لم یکن تلقی می‌شود.

شرط لازم: دانش‌آموختگان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر سه سال و دانش‌آموختگان دانشگاه‌های خارج از کشور که حداکثر شش سال از زمان دانش‌آموختگی آنان گذشته و وضعیت فعلی آنان دانش‌آموخته باشد و دانشجویان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های داخل کشور که حداکثر تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۷، دوره کارشناسی‌ارشد را با موفقیت به پایان برسانند.

شرط کافی: دانش‌آموختگان باید اولاً حدنصاب امتیاز لازم از فعالیت‌های نخبگانی را مطابق مقررات بنیاد به‌دست آورند و ثانیاً حائز بیشترین امتیاز در بین سایر متقاضیان در دوره بررسی باشند.

یادآوری مهم: دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات جایزه شهید احدی بهره‌مند شوند.

بررسی پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان (soraya.bmn.irhttp://) تا تاریخ تعیین شده است و پس از این تاریخ هیچ اطلاعاتی از فرد دریافت نمی‌شود.

یادآوری: چنانچه در هر مرحله از بررسی مشخص شود متقاضی اطلاعاتی خلاف واقع را بارگذاری کرده است، متقاضی نه‌فقط از این درخواست بلکه از تمامی تسهیلات بنیاد محروم می‌شود و عدم صداقت وی به دستگاه‌های ذی‌ربط اعلام و به لحاظ حقوقی موضوع پیگیری می‌شود.

اعطای تسهیلات پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری از سوی بنیاد ملی نخبگان
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۲۶ ۲۲:۴۰:۳۶ +۰۴:۳۰۹ دی, ۱۳۹۶|پذیرش دکتری بدون آزمون|۳۰۱ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
حسام
حسام

سلام. دوستان امکان داره با رزومه مربوطه پذیرش بشم؟
۶ تا مقاله پژوهشی داخلی
۹ تا همایشی
۲ کتاب تالیفی
معدل ارشد ۱۹
معدل کارشناسی ۱۵٫۵
دانشگاه سراسری
رشته جغرافیای طبیعی
ممنون دوستان راهنمایی بفرمایند.

سارا
سارا

نتیجه من اعلام شد. قبولم شدم

فاطمه
فاطمه

دانشگاه قبول شدید؟ یا بورسو؟
چه رشته ای؟

سارا
سارا

بله بورس شهید احدی رو قبول شدم. رشته کنترل کیفی مواد غذایی

فاطمه
فاطمه

تبریک می گم ، امیدوارم دانشگاهی که دوست دارید قبول شید 🙂
من تازه نامه ام رسیده دانشگاه، شما بهتون زمان مصاحبه رو اعلام کردن؟!

sara
sara

بله مصاحبه انجام شد و قبول شدم

Ym
Ym

سلام. امکانش هست میزان امتیاز و رزومتونو بگید

فاطمه
فاطمه

سلام
کسی اینجا بورس برای رشته های هنر شده؟

فاطمه
فاطمه

سلام من اینو برای دوستانی مینویسم که رد شدن هرچند رزومه عالی داشتند، بنیاد خیلی گیرهای عجیبی میده به مدارک! من ٣ مقاله کنفرانسی داشتم و فقط یکی قبول شد چون دوتای دیگه تو متنش ننوشته بود که ارائه شفاهی شده!!! یا یه طرح پژوهشی دوسال مجانی کار کردم، مجری طرح بازنشسته شده بود بعد دوسال که رفتم گواهی گرفتم، از یه مقام بالاتر (رییس پژوهشکده) اونم رد شد!!! باید از معاونت پژوهشی میگرفتم!!! فقط بگم من موقع تطبیق وقتی فهمیدم بیشتر مدارک به بهانه های مختلف رد شده گریه ام گرفت 🙁 با اینحال قبول شدم امسال، مطمئنا برای… ادامه نظر»

زهرا
زهرا

سلام دوستان چرا نخبگان نتایج رو اعلام نمیکنه؟ برای شما هم هنوز اعلام نشده؟

یاور
یاور

سلام. دوستان برای برابر با اصل کردن مدارک به طور مثال مقالات چه هایشی چه علمی ـ پژوهشی نیاز هست که متن مقالات رو هم کپی بگیریم؟

عادل
عادل

سلام من پذیرفته شدم. خداروشکر
کی باید حضوری بریم دانشگاه واسه ثبت نام کسی اطلاع دارد؟

مینا
مینا

سلام تبریک میگم. رشتتون رو اعلام می کنین ؟با cv

مینا
مینا

سلام دوست عزیز.تبریک می گم
میشه رشته تحصیلی و cv ون رو اعلام کنین؟

عادل
عادل

مرسی سپاس گزارم.
رشته برق
معدل ۱۹.۷۳ دانشگاه تهران
۵ مقاله آی اس آی و ۴ آی تریپل ای
دو اختراع هم داشتم.

یاور
یاور

سلام. دوستان نتیجه کسی مشخص شده؟ کسی برا مصاحبه معرفی شده؟

مینا
مینا

سلام دوستان نتیجه کسی اومد؟

مینا
مینا

دوستان جواب کسی اومد؟

حسن
حسن

دوستان با شرایط پیش اومده بعید به نظر میرسه کسی امید به قبولی داشته باشه. بنظرتون اصلا امکان داره بنیاد امسال برداره؟ کسی هست که تکلیفش مشخص شده باشه و قبول شده باشه؟ یا همه سرکاریم

هیژا
هیژا

سلام دوستان. اساس فلسفه جایزه شهید احدی اینه که نخبه ها به خارج کشور کوچ نکنن. منو با کوله باری از رزومه رد کردن….
پارسال از یکی دانشگاه های آمریکا فول فاند گرفتم…. به خدا دوست ندارم برم…
با جواب رد در کارگروه دو هفته پیش مجددا به اساستید دانشگاه ایمیل دادم و مکاتبه کردم… جوابشون مثبت بود… به امید موفقیت جوانان کشور عزیزمان…

مینا
مینا

سلام دوست عزیز میشه بگین چطوری از آمریکا فول فاند گرفتین؟

هیژا
هیژا

سلام نمره زبان بالا خیلی مهمه. شیوه های مقفاوتی برای اقدام هست.. از طریق دانشگاه یا مکاتبه با اساتید و رضایتشونو جلب کنی.البته باید اساتید رو بشناسی بعضیاشون با آسیایی ها مشکل دارن. در رابطه با دانشگاههام بعضی از دانشگاه در دوره های خاصی از سال مث استعداد درخشان خودمون رزومه میگیرن برای انتخاب دانشجو از کل جهان. البته رزومه مثل مقاله جی سی آر، ثبت اختراع، و نمره زبان بالا مد نظر آنها خیلی مهمه هم برای پذیرش و هم برای مکاتبه و مصاحبه حضوری یا الکترونیکی. پذیرش خارج کشور از بعضی از دانشگاه های داخل خیلی راحتتره. البته… ادامه نظر»

مینا
مینا

ممنون دوست عزیز. برای پیدا کردن دانشگاه هایی که استعداد درخشان برمی دارن چطوری سرچ کنیم؟

یاور
یاور

50-60 تومن باید بدم کپی اینا. با این اوصاف پولمو حیف ندکنم برا برابر با اصل کردن

حسین
حسین

سلام. منم رد شدم.

reza
reza

منم رد شدم با کلی مقاله و رزومه

سعید
سعید

منم رد شدم
مهندسی صنایع

محسن
محسن

سلام دوستان

جواب من هم امد ، رد در کارگروه
دلیل هم نداشت که این همه مدت اینطوری بخواند جواب بدهند .

من که اپلای کردم و از ایران خواهم رفت

سعید
سعید

رشته شما چی بود؟

حسین
حسین

سلام. واقعا متاسفم که تعدادی از دوستان در مرحله مقایسه امتیاز رد شدن. نباید اینطوری میشد. باید وضعیت دوستان رو درک میکردن. کسی که به مقایسه امتیاز میرسه خیلی لیاقت داره.

حسین
حسین

سلام. واقعا متاسفم برای دوستانی که در مرحله مقایسه امتیاز رد شدند. ولی بیشتر مناسفم برای کارگروهی که مفهوم و ارزش کار دوستانی که وارد مقایسه امتیاز شدند رو درک نکردند. بعد از چند ماه معطلی بیهوده و بی هدف رد کردن دوستان علمی حرکتی بسیار بسیار زشته. حالا اگه پول ندارند که پرداخت کنند، بهتره این تسهیلات بیخودی که به خیلی از دانشجوهای لیسانس و ارشد میدند رو کم کنند. خیلی از اونا از ایران میرند. بهتره روی کسانی سرمایه گذاری بشه که با احتمال خیلی خیلی بیشتری ماندگارند در ایران.

مینا
مینا

سلام دوست عزیز.جواب شما اومده؟مت واقعا افسردگی گرفتم ردم کرون.می دونم فقط به خاطر اینه که رشتم پرهزینس ولی این حقم نبود. بعد کلی انتظار .خوب از اول می گفتن برنمی داریم. الان کلا از این همه تلاش که کردم پشیمونم و احساس می کنم جای گردش و تفریح فقط وقتمو تلف کردم

حسین
حسین

واقعا از صمیم قلب متاسفم. جواب من هنوز نیومده. از بی برنامه بودن اینا ادم شاخ در میاره. هوش انطباق با شرایط محیط است. حتما خیر بوده. امیدوارم خیلی زود از این شرایط برای ساختن فردایی بهتر بیرون بیایید. از دوستان نزدیک کسانی بودند که رد شدند و اصلا به مقایسه امتیاز نرسیدند. ولی کسانی که به این مرحله پر تنش رسیدند باید مورد حمایت قرار بگیرند. دوستانی هم بودند که بی خیال نتیجه کار پیدا کردند و الان حتی در صورتی که خدایی نکرده رد بشن فشار روحی کمتری بهشون میاد. از خدا میخوام حداقل کسی پذیرش بشه که… ادامه نظر»

ومینا
ومینا

خیلی ممنونم. امیدوارم شما هم موفق بشین و قبول بشین