//اعلام جزئیات جایزه‌ تحصیلی بنیاد نخبگان به دانشجویان استعداد برتر ارشد و دکتری

مدرسان شریف

استاد وکیلی

اعلام جزئیات جایزه‌ تحصیلی بنیاد نخبگان به دانشجویان استعداد برتر ارشد و دکتری

شیوه نامه اعطای جایزه‌ های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر از سوی بنیاد نخبگان ابلاغ و در این شیوه‌ نامه میزان امتیاز هر فعالیت مشخص شده است.

به گزارش خبرگزاری آنا، بنیاد ملی نخبگان هرساله به دانشجویان مقاطق مختلف تحصیلی که دارای استعداد برتر باشند جایزه تحصیلی اعطا می‌کند.

براساس شیوه‌نامه اعطای جایزه‌های تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر در سال اول مقطع کارشناسی صرفا افراد زیر مشمول جایزه‌های تحصیلی می‌شوند:

الف. دارندگان مدال طلا یا نقره کشوری در المپیادهای ملی دانش آموزی؛

ب. دارندگان رتبه 1 تا 100 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه ریاضی و فنی؛

ج. دارندگان رتبه 1 تا 100 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه علوم تجربی؛

د. دارندگان رتبه 1 تا 80 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه علوم انسانی؛

ه. دارندگان رتبه 1 تا 40 کشوری در آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها در گروه هنر.

انتخاب دانشجویان مشغول به تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری و سال‌های دوم تا چهارم مقطع کارشناسی، بر اساس امتیاز کسب شده از جدول شماره 1 پیوست صورت می‌پذیرد.

برگزیدگان جایزه شهید احدی بنیاد ملی، در سال اول تحصیل در مقطع دکتری، بدون محاسبه امتیاز، مشمول جایزه‌های تحصیلی می‌شوند.

امتیاز حاصل از میانگین کل حین تحصیل یا دانش‌آموختگی، پس از اعمال ضرایب همسان‌سازی رشته موسسه‌های کشور که از سوی بنیاد ملی تعیین می‌شود، محاسبه می‌شود.

ضریب حاصل از تعداد و ترتیب نویسندگان در محاسبه امتیاز هر مقاله بر اساس آیین‌نامه ارتقای مرتبه علمی اعضای هیات علمی (مصوب وزارت علوم) محاسبه می‌شود. همچنین در محاسبه امتیاز طرح‌های پژوهشی تعداد و ترتیب همکاران و مبلغ طرح در نظر گرفته می‌شود.

سقف امتیاز برگزیدگی در رویدادهای نخبگانی مورد تأیید بنیاد ملی که عنوان آنها در جدول شماره 1 ذکر نشده است، بر اساس مقررات مصوب بنیاد ملی، تعیین و در امتیازهای متقاضیان لحاظ می‌شود.

جایزه‌های تحصیلی

جایزه‌های دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بر اساس جدول شماره 3 و دانشجویان مقطع دکتری بر اساس جدول شماره 4 به مشمولان اعطا می‌شود.

اعتبار توانمندی آموزشی برای شرکت دانشجو در دوره‌ها وکارگاه‌های آموزشی و با هدف ارتقای توانایی‌های وی در موضوع‌های تخصصی مرتبط با تحصیل اعطا می‌شود. اعطای این اعتبار، منوط به ارائه گواهی شرکت درکارگاه‌ها دوره‌های آموزشی مربوط است و بر اساس میزان هزینه‌کرد مبتنی بر مدارک مثبته مالی پرداخت می‌شود.

اعتبار توانمندی کارآفرینی برای شرکت دانشجو در دوره‌های آموزشی راه‌اندازی کسب وکار، تجاریسازی، حقوق مالکیت فکری و مشابه آن و با هدف ارتقای توانایی‌های وی در زمینه نوآوری وکارآفرینی اعطا می‌شود. اعطای این اعتبار، منوط به ارائه گواهی شرکت درکارگاه‌ها یا دوره‌های آموزشی مربوط است و بر اساس میزان هزینه کرد مبتنی بر مدارک مثبته مالی پرداخت می‌شود.

اعتبار ارتباطات علمی شامل کمک هزینه اشتراک نشریات علمی داخلی و خارجی، عضویت در انجمن‌های علمی داخلی و خارجی، عضویت در پایگاه‌های اطلاعاتی تخصصی و دسترسی به آنها و خرید کتاب‌های علمی است و براساس هزینه‌کرد مبتنی بر مدارک مثبته پرداخت می‌شود.

دانشجویان مقطع کارشناسی می‌توانند از اعتبار ارتباطات علمی برای حضور در مجامع علمی نیز استفاده کنند.

اعطای اعتبار اجرای پایان‌نامه/رساله، منوط به تصویب طرح پیشنهادی پایان‌نامه/رساله دانشجو در موسسه متبوع تا پیش از پایان شهریور 1398 است و براساس فهرست هزینه‌های تاییدشده از سوی استاد راهنما تا زمان دفاع از پایان‌نامه/رساله به دانشجو پرداخت می‌شود.

اعتبار پژوهش‌یاری شامل کارمزد دستیاری پژوهشی دانشجو زیر نظر یکی از اعضای هیات علمی مؤسسه متبوع و بر اساس قرارداد پژوهشیاری مورد تأیید بنیاد ملی، در هر نیمسال تحصیلی در قبال فعالیت پژوهشیاری به میزان هشت ساعت در هفته، به دانشجو پرداخت میشود. فعالیت‌های پژوهش‌یاری شامل کمک در اجرای طرحهای پژوهشی مصوب موسسه، کمک در راه‌اندازی آزمایشگاههای آموزشی/ پژوهشی، کمک در تدوین کتابهای علمی و تخصصی و کمک در فعالیتهای پژوهشی موسسه (از قبیل برگزاری کنفرانس‌های علمی ، کارگاه‌های آموزشی و آماده سازی نشریات علمی موسسه) و سایر موارد مشابه است.

اعتبار فن‌یاری کارمزد دستیاری فناوری دانشجو در شرکت زایشی یکی از اعضای هیات علمی موسسه متبوع و بر اساس قرارداد فن‌یاری مورد تأیید بنیاد ملی، در هر نیمسال تحصیلی در قبال فعالیت فن‌یاری به میزان هشت ساعت در هفته، به دانشجو پرداخت می‌شود. فعالیت‌های فن‌یاری شامل: کمک در تولید دانش فنی، کمک در فعالیت‌های نوآورانه، کمک در فرایند نیمه صنعتی‌سازی محصولات و خدمات، کمک در تجاریسازی محصولات و خدمات و سایر موارد مشابه است.

در صورت ادامه فعالیت دانشجو در فصل تابستان و تایید بنیاد ملی، اعتبار پژوهش‌یاری/ فن‌یاری برای سه ماهه تابستان نیز پرداخت می‌شود.

همه فعالیت‌های آموزشیار/ پژوهشیار/ فن‌یار باید با تأیید استاد راهنمای دانشجو باشد.

اعلام جزئیات جایزه‌ تحصیلی بنیاد نخبگان به دانشجویان استعداد برتر ارشد و دکتری
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۴-۱۱ ۱۶:۵۱:۵۱ +۰۴:۳۰۱۱ تیر, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۹ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
سحر
سحر

چرا در شیوه نامه ی مربوطه هیچ امتیازی برای رتبه های اول تا سوم آزمون دکترا در نظر گرفته نشده. حتی من به مسئول مربوطه نامه زدم هیچ دلیل روشنی در پاسخ ندادن و موکول کردن به آینده ی نامعلوم!

حامد
حامد

سلام بچه ها یه سوال. اگه استادی بگه من میگیرمت و اسمتو رد کردم ممکن سازمان سنجش قبول نکنه؟

زهرا
زهرا

باسلام یه سواال داشتم در خصوص بچه های استعداد درخشان ,اگه کشی دوران کارشناسی و ارشدش ,توو هر دو مقطع شاگرد اول رشته خودش توو دانشگاه شده باشه ,ایا مشمول دوستان نخبگان و بنیاد ملی نخبگان میشه ,یعنی شرایطش رو داره؟؟بدون پایان نامه …

ناشناس
ناشناس

بله

...
...

سلام. وقت بخیر . برای دانشجویان ورودی 96 دکتری در صورتی در مجموع دو ترم شاگرد اول شده باشند؟؟جایزه شون به چه صورت هست؟ با تشکر

ناشناس
ناشناس

به استعداددرخشان دانشگاه تون مراجعه کنید. انواع جوایز است که باید بعد از ثبت نامتون در سامانه و بررسی پرونده تان به شما تعلق میگیره. موفق باشید

...
...

مرسی. فقط در کدام سایت باید ثبت نام کرد؟ تا کی فرصت ثبت نام در سایت هست؟مرسی

سحر
سحر

تو گوگل بزنید بنیاد ملی نخبگان
تو سایت یه سری شماره تماس هست که راهنماای می کنن
شیوه نامه ی مربوطه رو هم بادقت بخونید
فکر نمیکنم مهلت زمانی خاصی داشته باشه

فلسفه هنر (ظرفيت پذيرش٠)
فلسفه هنر (ظرفيت پذيرش٠)

همچون همیشه گروه هنر کمترین سهم در تشویق و ترغیب را داراست! در حالی که دانشجویان هنر ما خارج از کشور می درخشند و بالاترین درآمد را میان دانشجویان دارند