//تجمع دانشجویان دکتری غیرپزشکی مقابل مجلس

مدرسان شریف

تجمع دانشجویان دکتری غیرپزشکی مقابل مجلس

دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری صبح امروز مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار «لحاظ کردن ردیفی برای پژوهانه بلاعوض ویژه دانشجویان دکتری» شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح امروز تنی چند از دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغالی که دانشجویان دکتری با آن مواجه هستند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

یکی از دانشجویان دکتری تجمع کننده در مقابل مجلس شورای اسلامی دراین خصوص گفت: درگذشته دانشجویان دکتری بورس شده و به آنها سهمیه اشتغال ارائه می شد ولی اکنون این سهمیه ها حذف شده است.

وی افزود: درحال حاضر با نزدیک به ۴ هزار دانشجوی دکتر در ارتباطیم و می دانیم که اکثر این ها شاغل نیستند چرا باید آموزش عالی کشور تعداد زیادی دانشجوی دکتری پذیرش کند بدون اینکه در خصوص شغل این دانشجویان فکری شود.

این دانشجوی دکتری افزود: مشکل دانشجویان دکتری بسیار زیاد است و انگیزه این دانشجویان از بین رفته، خیلی از دانشجویان دکتری تحقیقاتی انجام می دهند که بسیار پر هزینه بوده و درآمدی ندارند تا بتوانند تحقیقات خود را به سرانجام برسانند، باید یک پژوهانه و یا حقوقی برای این دانشجویان لحاظ شود. یا اینکه در رشته های مورد نیاز این دانشجویان را جذب کنند.

وی درباره وام دانشجویان دکتری نیز گفت: این وام ها نیز پاسخگوی دانشجویان دکتری نیست و از طرفی نیز باید دانشجویان آن را بازپرداخت کنند، این درحالی است که بسیاری از فارغ التحصیلان دکتری شغل ندارند چگونه بعد از فارغ التحصیلی این وام را پرداخت کنند. دانشجویان دکتری باید حقوقی دریافت کنند که نیاز به بازپرداخت نداشته باشد.

مطالبات این دانشجویان «تشکیل کارگروهی از وزرای تمام وزارت خانه ها  و معاونان ریاست جمهوری و تیمی از پویش اشتغال دکتری» بوده و همچنین علاوه بر اشتغال مطالبه دیگر این دانشجویان «لحاظ کردن ردیفی برای پژوهانه بلاعوض ویژه دانشجویان دکتری» است.

تجمع دانشجویان دکتری غیرپزشکی مقابل مجلس
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۱۳ ۱۶:۴۸:۲۷ +۰۳:۳۰۳۰ مهر, ۱۳۹۷|دکتری سراسری|۵ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
میثم
میثم

تا زمانی که تفکر خود دانشجو ها اینطور باشه که فارغ التحصیلان فلان دانشگاه خیلی بیشتر از فلان دانشگاه سواد دارند شرایط علمی کشور درست نخواهد شد.

پویان
پویان

اخه دو تا ضامن کارمند از کجا بیاریم برای گرفتن وام؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

فروزان
فروزان

ضامن هم مثلا پیدا بشه ، با کدوم درآمد اقساطش رو پرداخت کنیم 🙁

مریم
مریم

با سلام
حرکت خوبی بود ای کاش ی هماهنگی میشد که ما شهرستانیا هم باشیم الکی همش آمار داده میشه کلی تلاش کردم تا دکترا بیام الان ن امید ب اینده دارم ن رمق تحقیقات علمی

سامان
سامان

متاسفانه وام ویژه دکتری هم در آخرین فرصت های ممکن پرداخت میشه. مثلا برای سه ماهه پاییز گفتن وام را در آذر پرداخت میکنن.