//پذیرش دکتری 97 دانشگاه علوم اسلامی رضوی

مدرسان شریف

کتاب مصاحبه دکتری

 width=مشاوره تخصصی رایگان کنکور دکتری توسط رتبه های برتر کنکور 97
کتاب مصاحبه دکتری

پذیرش دکتری 97 دانشگاه علوم اسلامی رضوی

دانشگاه علوم اسلامی رضوی برای سال تحصیلی 97-98 از طریق برگزاری آزمون اختصاصی، از میان خواهران، دانشجوی دکتری می‌ پذیرد.

کانال تلگرام دکتری

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه علوم اسلامی رضوی از طریق آزمون اختصاصی و انجام مصاحبه، در مقطع دکتری در سه رشته علوم قرآنی و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی و حقوق از بین کلیه خواهران واجد شرایط دانشجو می پذیرد.

شرایط اختصاصی پذیرش دکتری 97 دانشگاه علوم اسلامی رضوی

1- ارائه مدرک رسمی کارشناسی ارشد و بالاتر یا مدرک رسمی سطح سه و بالاتر از حوزه علمیه به هنگام ثبت نام نهایی در دانشگاه در تاریخ 1397/11/20

2- کسب حد نصاب لازم در آزمون های ورود به دوره دکتری شامل آزمون کتبی عمومی مشترک کتبی تخصصی و مصاحبه علمی

3- آزمون زبان عمومی و زبان تخصصی در کلیه رشته های این دانشگاه انگلیسی خواهد بود.

پذیرفته شدگان باید تا قبل از امتحان جامع در یکی از آزمون های زبان مورد تایید وزارت علوم مثل TOLIMO – MCHE – TOEFL و یا آزمون بسنده عربی شرکت و حد نصاب لازم مورد نظر دانشگاه را کسب کنند.

 4- پذیرفته شدگان باید برنامه آموزشی دانشگاه شامل دروس حوزوی و دانشگاهی این مقطع را زیر نظر گروه های آموزشی مربوطه تحصیل نمایند.

نکات مهم:

1- تحصیل در دوره دکتری این دانشگاه تمام وقت بوده و پذیرفته شدگان، مشمول کلیه مقررات آموزشی و انضباطی دانشگاه خواهند بود.

2- مدت تحصیل در این دانشگاه قریب چهار سال و هزینه های آن براساس نظام بورسیه ای آستان قدس رضوی است. پذیرفته شدگان از کمک  هزینه تحصیلی، امکانات آموزشی – پژوهشی – رفاهی برخوردار خواهند بود.

3- حداکثر سن شرکت کنندگان چهل سال تمام است و متولدین قبل از سال 1357 مجاز به شرکت در این آزمون نیستند.

4- در پایان تحصیلات به فارغ التحصیلان مدرک رسمی (Ph.D) مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعطاء خواهد شد.

5- چنانچه در هر مرحله از ثبت نام، برگزاری امتحانات و اشتغال به تحصیل مشخص شود که داوطلب دارای هر یک از شرایط ورود به دوره دکتری مذکور در این آگهی نبوده است بلافاصله از ثبت نام، شرکت در آزمون و ادامه تحصیل و تحویل مدرک او جلوگیری می شود و مطابق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

مراحل برگزاری آزمون دکتری 97 دانشگاه علوم اسلامی

1- آزمون کلیه دروس عمومی مشترک و تخصصی به صورت تستی -تشریحی خواهد بود.

2- کلیه داوطلبان باید در آزمون دروس عمومی مشترک مندرج در جدول شماره یک شرکت نموده و حداقل 50٪ از مجموع امتیازات را کسب نمایند. داوطلبانی که حد نصاب کمتر از 50٪  امتیازات را به دست آورند به عنوان هردود علمی شناخته شده و اوراق آزمون تخصصی این افراد تصحیح نخواهد شد.

3- مواد امتحانی رشته انتخابی داوطلبان مطابق جدول شماره دو این آگهی بوده و سوالات در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان دوره کارشناسی ارشد مصوب آموزش عالی می باشد.

4- هنگام انجام مصاحبه به همراه داشتن تالیفات مقالات و کارهای علمی انجام شده، ریز نمرات مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ضروری می باشد.

۵- هنگام انجام مصاحبه، همراه داشتن معرفی نامه حداقل دو تن از اساتید کارشناسی ارشد و یا سطح سه مبنی بر صلاحیت علمی جهت ادامه تحصیل در دوره دکتری الزامی است.

6- احراز حد نصاب قبولی در آزمون کتبی تخصصی شرط لازم برای شرکت در مصاحبه علمی است که این حد نصاب توسط هسته پذیرش دانشگاه تعیین می شود.

7- مصاحبه علمی به منظور سنجش انگیزه های ادامه تحصیل و توانایی های تحقیقی و غیره برگزار می گردد و امتیاز آن توسط هسته پذیرش دانشگاه تعیین می شود.

 8- نمره کل داوطلب شامل مجموع امتیازات آزمون کتبی مشترک و تخصصی . مصاحبه علمی و سوابق تحصیلی است و حداکثر امتیاز آن در آزمون هر رشته برابر 100 می باشد.

سهمیه ها:

رزمندگان و ایثارگران: سهمیه های رزمندگان و ایثارگران، 25 درصد ظرفیت  و ایثارگران 5 درصد ظرفیت در آزمون مذکور مطابق قوانین و مقررات مصوب اعمال می شود. لذا شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری 97 و همچنین کارشناسی ارشد و کارشناسی سال 1397 ملاک عمل خواهد بود. داوطلبان مدارک خود را در زمان آزمون به نماینده دانشگاه علوم اسلامی رضوی تحویل دهند.

مدارک لازم برای نام نویسی

  1. تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی موجود در سایت دانشگاه
  2. تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب با فرمت و اندازه حداکثر 400*300 پیکسل که حجم فایل عکس کمتر از 70 کیلو بایت باشد جهت ارسال از طریق برنامه ثبت نام اینترنتی.
  3. پرداخت الکترونیکی مبلغ هفتاد هزار تومان معادل هفتصد هزار ریال

زمان و محل برگزاری آزمون و توزیع کارت داوطلبان دکتری 97 دانشگاه علوم اسلامی

  1. آزمون ورودی در روزهای 29 و 30 آذرماه در نوبت های صبح و بعد از ظهر، در مشهد مقدس و قم برگزار خواهد شد.
  2. کارت ورود به جلسه آزمون و برگ راهنمای آن در روزهای 27 و 28 آذر ماه از طریق سایت دانشگاه قابل دریافت می باشد.
  3. مصاحبه های علمی پس از آزمون ورودی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.

مهلت ثبت نام آزمون دکتری 97 دانشگاه علوم اسلامی و چند تذکر مهم

  1. کلیه داوطلبان تا 1397/09/15 فرصت دارند که در سایت دانشگاه ثبت نام کنند. کلیه داوطلبان می توانند پس از مطالعه دفترچه راهنمای آزمون موجود در سایت دانشگاه و در صورت داشتن شرایط مندرج در آن نسبت به ثبت نام از طریق سایت دانشگاه www.razavi.ac.ir اقدام نمایند. لازم است داوطلبان، در پایان ثبت نام یک برگ پرینت اطلاعات که شامل مشخصات ثبت نامی آنها است ، را نزد خود نگهداری نمایند که به هنگام درخواست دانشگاه ارائه گردد.
  2. آدرس دانشگاه علوم اسلامی رضوی : مشهد مقدس، حرم مطهر حضرت رضا (ع)، دانشگاه علوم اسلامی رضوی، صندوق پستی : ۱۱۹۳ – ۹۱۷۳۵ دفتر هسته پذیرش دانشگاه است.
۲۰ فروردین, 

۱۳۹۷-۹-۱ ۱۶:۳۸:۴۹ +۰۳:۳۰۲۵ آبان, ۱۳۹۷|پذیرش دکتری بدون آزمون|بدون ديدگاه

اینستاگرام آزمون دکتری

نظر دهید

avatar