ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در سال 1398 آغاز شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 98

به گزارش پی اچ دی تست، بنا بر اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی، متقاضیان پذیرش بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) در مقطع دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در سال 98 می توانند از امروز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت ماه تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت از طریق سامانه این مرکز به نشانی azmoon.iau.ac.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

زمان ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد 98

شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد

گفتنی است بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد ۹۸، مهم‌ترین شرایط پذیرش دکتری بدون آزمون آزاد 98 به قرار زیر است:

1. حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی، 18/5 برای رشته های علوم انسانی و 17/5 برای سایر رشته ها

2. دارا بودن حداقل نمره پایان نامه 18/50

3. متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی

4. متقاضیان می بایست دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا 6 نیمسال به پایان رسانده باشند.

همچنین بنا بر اعلام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد، تنها دانش آموختگان مقطع کارشناسی ارشد که حائز شرایط مندرج در دفترچه راهنما به منظور بهره مندی از امتیاز پذیرش بدون آزمون دوره دکتری تخصصی (ویژه استعدادهایدرخشان) هستند، مجاز به ثبت نام در این دوره می باشند.

بنابراین، به داوطلبان این دوره اکیداً توصیه می شود، قبل از تهیه کارت اعتباری ثبت نام با دریافت دفترچه راهنما از شرایط و ضوابط پذیرش این دوره مطلع شوند، زیرا پس از تهیه کارت اعتباری امکان انصراف فرد و عودت وجه کارت اعتباری وجود ندارد.

داوطلبان دوره بدون آزمون (ویژه استعدادهای درخشان) لازم است در زمان ثبت نام در سامانه، در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و تنها مجاز هستند رشته های متجانس یا همنام با رشته فارغ التحصیلی خود را از میان رشته/گرایش های مجموعه آموزشی انتخاب نمایند.

مدارک ثبت نام دکتری بدون آزمون 98 دانشگاه آزاد

داوطلبان لازم است فایل با فرمت jpg از ریزنمرات مقطع کارشناسی ارشد که حاوی معدل، نمره پایان نامه (یا نتیجه ارزیابی توصیفی پایان نامه) بوده و به تأیید دانشگاه محل تحصیل رسیده است را تهیه و در محل مربوطه بارگزاری نمایند.

هزینه ثبت نام دکتری بدون آزمون آزاد 98

داوطلبان آزمون دکتری 98 دانشگاه آزاد اسلامی لازم است در موعد مقرر نسبت به پرداخت 920هزار ریال و خرید کارت اعتباری ثبت نام دکتری آزاد 98 اقدام نموده و به صورت اینترنتی نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

ویرایش انتخاب رشته دکتری بدون کنکور آزاد

ویرایش اطلاعات متقاضیان تا پایان مهلت ثبت نام امکان پذیر بوده و نیازی به تهیه کارت اعتباری مجدد در این خصوص نخواهد بود.

 

مطالب مفید:

دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 98

شهریه دکتری

شهریه دکتری آزاد

مشاوره انتخاب رشته آزمون دکتری

مصاحبه دکتری

اینستاگرام آزمون دکتری