مصاحبه های آزمون دکتری تخصصی دانشگاه شهید مدنی آذربایجان از 18 خرداد ماه آغاز خواهد شد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان، از بین داوطلبان واجد شرایط که از طریق سازمان سنجش به این دانشگاه معرفی شده اند، تنها از طریق برگزاری مصاحبه دکتری به صورت شفاهی، اقدام به پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی آموزشی– پژوهشی برای سال تحصیلی 98 – 99 می نماید.

معیارهای سنجش و پذیرش داوطلبان دکتری

سنجش و پذیرش دانشجو برای ورود به دوره دکتری ناپیوسته آموزشی – پژوهشی بر اساس معیارهای زیر صورت می گیرد:

  • 1-1- امتیاز آزمون متمرکز مرحله اول (50 درصد) توسط سازمان سنجش

  • 2-1- امتیاز سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری (20 درصد) توسط دانشگاه

  • 3-1- مصاحبه علمی و سنجش عملی (30 درصد) توسط دانشگاه

جزئیات پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاه شهید مدنی

داوطلبانی که در مرحله اول آزمون دکتری شرکت نموده و از طریق سازمان سنجش جهت شرکت در مصاحبه علمی، سنجش عملی، بررسی سوابق آموزشی، پژوهشی و فناوری به این دانشگاه معرفی شده اند، لازم است بر اساس برنامه زمانی اعلام شده در این اطلاعیه، به این دانشگاه مراجعه نمایند.

کسب امتیاز حدنصاب مرحله دوم آزمون در رشته-گرایش های معین شرط لازم برای قبولی است.

شایان ذکر است که سهمیه پذیرش رزمندگان، ایثارگران، جانبازان زیر 25 درصد و همسر و فرزندان آنان به شرط کسب حد نصاب علمی (حداقل 70 درصد نمره در هریک از مراحل آزمون برای آخرین فرد پذیرفته شده در گزینش آزاد) براساس شیوه نامه اجرایی آزمون ورودی دکتری سال 1398 اقدام خواهد شد.

برنامه زمانی مصاحبه دکتری دانشگاه مدنی

مرحله دوم آزمون دکتری – مصاحبه علمی و سنجش عملی– در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان صرفاً بصورت شفاهی برگزار می گردد. کد رشته محله ای مورد پذیرش این دانشگاه همراه با زمان برگزاری مصاحبه آزمون دکتری در جدول زیر ارائه شده است.

زمان مصاحبه دکتری دانشگاه شهید مدنی 98

در هر یک از رشته ها چنانچه متقاضی محترم به دلایل موجه، موفق به حضور در جلسات مصاحبه در تاریخ های اعلام شده نباشد، می تواند در تاریخ های مشخص شده برای مراجعین با تاخیر مطابق جدول شماره 1 برای انجام مصاحبه به دانشگاه مراجعه نماید.

محل تحصیل دانشجویان دوره پردیس خودگردان: تبریز – خیابان ورزش (ساختمان خطیب)

محل تحصیل دانشجویان دوره های روزانه: تبریز، 35 کیلومتری جاده تبریز– مراغه، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

مدارک لازم مصاحبه دکتری دانشگاه شهید مدنی

1- تصویر کلیه مدارک در یک پوشه که نام و نام خانوادگی داوطلب در جلد آن نوشته شده باشد قرار داده و در روز مصاحبه به کمیته مصاحبه کننده ارائه گردد. لازم به ذکر است که مدارک ارائه شده مسترد نخواهد شد، ضمنا درصورت لزوم داوطلب باید بتواند اصل مدارک را ارائه نماید.

2- فرم تکمیل شده مشخصات داوطلبزمان مصاحبه دکتری دانشگاه شهید مدنی

3- اصل شناسنامه و کارت ملی برای تطبیق مشخصات فردی معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش، همراه با تصویری از تمامی صفحات شناسنامه و کارت ملی.

4- تصویر کارنامه مرحله اول آزمون نیمه متمرکز دکتری سال 1398

5- اصل مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس).

تبصره: معرفی شدگانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی ارشد و یا دکترای حرفهای بوده و حداکثر تا تاریخ 1398/6/31 فارغ التحصیل خواهند شد، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل تحصیل (مطابق فرم مندرج در صفحه 99 دفترچه شماره (2) راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی آزمون ورودی دکتری Ph.D سال 1398 مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ 1397/11/30 را همراه داشته و ارائه نمایند.

6- اصل مدرک کارشناسی (لیسانس).

تبصره 1- آن دسته از معرفی شدگانی که فارغ التحصیل دوره کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته میبایست اصل مدرک کاردانی را نیز ارائه نمایند.

تبصره 2- معرفی شدگانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک تحصیلی خود نمیباشند، لازم است اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

7- ریزنمرات مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

8- تصویر گواهی نمره زبان از یکی از آزمونهای معتبر زبان انگلیسی که بیش از 2 سال از تاریخ آن نگذشته باشد.

تبصره: متقاضیانی که هنوز مدرک زبان را اخذ ننمودهاند، در صورت پذیرش، ملزم به ارائه مدرک زبان با نمره لازم تا آزمون جامع هستند.

9- مدرکی که وضعیت نظام وظیفه معرفی شده را با توجه به بند «مقررات وظیفه عمومی» مندرج در صفحه 3 دفترچه شماره1 راهنمای ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری سال 1398 مشخص نماید (برای برادران).

10- پایان نامه کارشناسی ارشد

11- تصویر مقالات ارائه شده در سمینارها، کنفرانسهای معتبر، مجلات داخلی و خارجی معتبر.

12- تصویر مدارک مربوط به سوابق علمی، آموزشی، پژوهشی و فعالیت های فوق برنامه و افتخارات علمی (از قبیل گواهی مسابقات علمی بین المللی معتبر و کسب مقام در جشنواره های داخلی و خارجی)

13- گواهی معتبر مبنی بر حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه برای متقاضیان سهیمه رزمندگان.

14- ارائه حداقل 2 توصیه نامه علمی از اعضای هیأت علمی مرتبط با دوره کارشناسی ارشد

15- اصل حکم کارگزینی یا اصل گواهی (که به تأیید بالاترین مقام مسئول رسیده باشد) برای داوطلبان حایز شرایط سهمیه مربیان رسمی قطعی و یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری.

16- اصل فیش واریزی به مبلغ 700000 ریال (هفتصد هزار ریال) به حساب شماره 2177460403004 نزد بانک ملی شعبه تبریز.

در صورتی که داوطلب متقاضی شرکت در مصاحبه بیش از یک رشته – گرایش باشد تهیه تنها یک فیش واریزی کافی است.

شرایط عمومی و اختصاصی داوطلبان دکتری دانشگاه شهید مدنی

1- داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا بالاتر، از یکی از دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متناسب با رشته و گرایش تحصیلی در دوره دکتری.

2- تحصیل در دوره دکتری، تمام وقت بوده و دانشجویان مشمول کلیه مقرّرات آموزشی وزارت متبوع و جاری در دانشگاه شهید مدنی آذربایجان می باشند. طبق مقررات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پذیرفته شدگان نهایی ملزم به سپردن تعهد تحصیل تمام وقت به دانشگاه برای کل مدت تحصیل دوره دکتری خواهند بود. لذا داوطلب نباید به مؤسسه دیگری تعهد خدمت داشته یا در استخدام محل دیگری باشد.

تبصره: شاغلان در سازمان ها و دستگاه های دولتی می توانند با داشتن معرفی نامه از سازمان مربوطه در مصاحبه شرکت نمایند و در صورت قبولی در دوره دکتری باید حکم مأمور به تحصیل خود را ارائه نمایند.

نحوه مراجعه و ثبت نام مصاحبه دکتری دانشگاه شهید مدنی

داوطلبانی که از طریق سازمان سنجش جهت شرکت در مصاحبه علمی این دانشگاه معرفی شده اند، بایستی تصویر مدارک درخواستی را حداکثر تا 5 روز قبل از تاریخ برگزاری مصاحبه رشته-گرایش مربوطه، از طریق سامانه ارسال مدارک، به نشانی http://madarek.azaruniv.edu بارگذاری نمایند.

لازم است اصل مدارک مورد نیاز را به همراه یک نسخه از تصویر آنها، در روز مصاحبه به همراه داشته باشند.

محل برگزاری مصاحبه یا آزمون تخصصی

تبریز- کیلومتر 35جاده تبریز– مراغه ، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

توجه: مصاحبه هر رشته-گرایش طبق جدول شماره 1 از ساعت 9 صبح الی 16 عصر در دانشکده ها و گروه های آموزشی مربوطه برگزار میگردد.

تذکرات مهم:

* برگزاری مصاحبه علمی و سنجش عملی صرفاً در تاریخ های مندرج در جدول شماره 1 صورت میپذیرد.

* کلیه داوطلبانی که مرحله بررسی سوابق علمی و ارزیابی تخصصی را با موفقیت به اتمام برسانند و در ردیف پذیرفته شدگان دانشگاه قرار گیرند، توجه داشته باشند که پذیرش آنها بصورت مشروط بوده و پذیرش نهایی و قطعی منوط به تأیید صلاحیت عمومی آنها از سوی دبیرخانه گزینش دانشجو خواهد بود.

* کلیه مدارک مورد نیاز می بایست در روز مصاحبه ارائه شوند و مدارک ناقص اعتباری نخواهند داشت.

* در صورت تغییر آدرس محل سکونت و شماره تلفن اعلام شده، داوطلب میبایست مراتب را سریعاً به اطلاع این دانشگاه برساند. در غیر این صورت عواقب امر به عهده خود داوطلب خواهد بود.

* متقاضیانی که دارای دفترچه آماده به خدمت میباشند لازم است در تاریخی که توسط معاونت وظیفه نیروی انتظامی اعلام می شود به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت پذیرفته شدن و دارا بودن سایر شرایط و ضوابط در هر مرحله از خدمت ترخیص خواهند شد.

* مدارک ارائه شده مسترد نخواهد شد.

* چنانچه در هر مرحله از بررسی مدارک، ثبت نام و یا تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق نبوده است، از بررسی مدارک، ثبت نام و یا ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

* داوطلبان طبق برنامه زمانی مشخص شده در جدول زمان بندی، با در دست داشتن اصل مدارک همراه با یک نسخه از تصاویر آنها جهت ارزیابی تخصصی (مصاحبه علمی) به دانشگاه مراجعه نمایند.

 

پیشنهادات:

شهریه دکتری پردیس دانشگاه شهید مدنی آذربایجان

مشاوره آزمون دکتری

مشاوره انتخاب رشته دکتری

مدارک مصاحبه دکتری

سوالات مصاحبه دکتری

توصیه نامه مصاحبه دکتری

رزومه مصاحبه دکتری

زمان مصاحبه دکتری

فرم صلاحیت عمومی دکتری

اینستاگرام آزمون دکتری