نتایج نهایی دکتری آزاد 98 تا هفته اول شهریور ماه اعلام خواهد شد. برای اطلاع از آخرین اخبار اعلام نتایج دکتری دانشگاه آزاد درکانال تخصصی دکتری عضو شوید.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست،با ادغام آزمون دکتری سراسری و دکتری آزاد کلیه مراحل پذیرش دکتری دانشگاه آزاد اسلامی تا پیش از انتخاب رشته به صورت یکپارچه برگزار می‌شود. بدین صورت که داوطلبان دکتری دانشگاه آزاد نیز لازم است همزمان با داوطلبان دکتری سراسری نسبت به ثبت نام دکتری اقدام کنند. بنابراین زمان آزمون دکتری دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد نیز یکسان خواهد بود.

پس از اعلام نتایج اولیه دکتری در فروردین ماه از سوی سازمان سنجش، انتخاب رشته دکتری آزاد به صورت مستقل از طریق مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه صورت می‌گیرد. داوطلبان این دانشگاه در زمان انتخاب رشته دکتری آزاد با مراجعه به سایت انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد می‌توانند نسبت به انتخاب اولویت‌ها خود اقدام کنند. قابل توجه است که این داوطلبان لازم است طبق کارنامه اعلام نتایج دکتری مجاز به انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد باشند و کد دسترسی انتخاب رشته آزاد در کارنامه آن‌ها درج شده باشد. 

سپس نتایج انتخاب رشته دکتری دانشگاه آزاد اعلام می‌شود و لازم است داوطلبان با توجه به برنامه زمانی اعلام‌شده نسبت به حضور در مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اقدام نمایند.

زمان مصاحبه های دکتری آزاد 98

زمان اعلام نتایج دکتری آزاد 98

مصاحبه کلیه رشته های دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی از روز شنبه 22 تیر ماه در واحد علوم تحقیقات تهران برگزار شد.

داوطلبان می بایست در زمان حضور جهت مصاحبه و ارزیابی تخصصی، مدارک شناسایی (اصل شناسنامه و کارت ملی)،کلیه سوابق علمی، آموزشی، تحقیقاتی شامل مقاله، پروژه، ترجمه، تالیف، گواهی ثبت اختراع و یا کسب مقام درجشنواره های علمی در زمینه های مرتبط با رشته به انضمام نسخه ای از ریزنمرات و پایان نامه کارشناسی ارشد و مدرک زبان خارجی معتبر را همراه خود داشته باشند.

زمان اعلام نتایج نهایی دکتری آزاد 98

شایان ذکر است نتایج مصاحبه دکتری 98 دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با نتایج سایر دانشگاه ها تا هفته اول شهریور ماه اعلام خواهد شد.

نتایج نهایی دکتری 98 سراسری نیز در دهه اول شهریور ماه از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

نحوه مشاهده نتایج مصاحبه دکتری 98 آزاد

داوطلبانی که در مصاحبه دکتری 98 دانشگاه آزاد شرکت کرده‌اند، لازم است جهت مشاهده نتایج نهایی دکتری دانشگاه آزاد به سایت azmoon.iau.ac.ir مراجعه کنند.

گفتنی است این سایت به صورتی است که اگر از روش‌های تغییر آی پی استفاده می‌کنید، امکان دسترسی به آن وجود ندارد. پس باید با آی پی ایران نسبت به مشاهده نتایج دکتری 98 آزاد اقدام کنید.

در این سایت لینک «اعلام نتایج دکتری» در موعد مقرر فعال خواهد شد که داوطلبان می‌توانند با استفاده از اطلاعات شناسنامه‌ای و نیز داوطلبی خود نتایج را مشاهده کنند.

کارنامه نهایی دکتری دانشگاه آزاد چه زمانی منتشر می‌شود؟

تا پیش از سال 97 دانشگاه آزاد کارنامه نهایی نتایج دکتری دانشگاه آزاد را منتشر می‌کرد. در این کارنامه مشخص می‌شد که شرایط هر یک از داوطلبان در هر مصاحبه به چه صورت بوده است.

اما سال گذشته چنین اتفاقی رخ نداد و تنها واحد دانشگاهی که داوطلبان در آن پذیرش شده بودند از سوی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد منتشر شد.

زمان ثبت نام پذیرفته‌شدگان نهایی دکتری دانشگاه آزاد

پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری دانشگاه آزاد اسلامی، اطلاعیه‌ای از سوی این دانشگاه منتشر می‌شود که شامل زمان مراجعه به واحدهای دانشگاهی، مدارک لازم، نحوه و شهریه علی الحساب ثبت نام مقطع دکتری دانشگاه آزاد است.

اینستاگرام آزمون دکتری