پس از برگزاری کنکور دکتری، نتایج اولیه در قالب کارنامه دکتری از سوی سازمان سنجش منتشر می‌شود. داوطلبان بر اساس وضعیت مجاز بودن یا نبودن و نیز نمره و رتبه کسب‌شده که در این کارنامه اعلام می‌شود، می‌توانند نسبت به انتخاب رشته دکتری اقدام نمایند. همچنین پس از اعلام نتایج نهایی آزمون دکتری از سوی سازمان سنجش، کارنامه‎ای که حاوی اطلاعاتی همچون نمره مصاحبه دکتری در هر دانشگاه است نیز منتشر می‌گردد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

به گزارش پی اچ دی تست، پس از برگزاری آزمون دکتری، برای هر یک از داوطلبان کارنامه ای به منظور آگاهی داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون ورودی دوره دکتری حاوی اطلاعات ثبت‌نامی، نمرات اکتسابی، نمره کل و رتبه داوطلب در سهمیه به منظور انتخاب کدرشته محل‌های تحصیلی صادر می‌شود.

نحوه دریافت کارنامه نتایج دکتری

جهت دریافت کارنامه دکتری به یکی از روش‌های ذیل می‌توانید اقدام کنید:

 1. وارد کردن مشخصات فردی و شماره داوطلبی
 2. وارد کردن مشخصات فردی و شماره پرونده

من شماره پرونده و شماره داوطلبی خود را گم کرده‌ام. چطور نتایج آزمون را ببینم؟

برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند شماره پرونده و داوطلبی، کافی است به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org مراجعه نموده و از منوی سمت چپ وارد سیستم پاسخگویی شود.

پس از ثبت‎نام در این سامانه، گزینه «درخواست جدید» را انتخاب کنید و در مرحله بعد گزینه «دکتری» و سال «1399» را انتخاب کنید. پس از کلیک روی گزینه «جستجو» در باکس پایین صفحه گزینه «دریافت شماره پرونده و کد رهگیری ثبت نام» را انتخاب نمایید.

نحوه بازیابی شماره پرونده و شماره داوطلبی دکتری

چه اطلاعاتی در کارنامه اولیه دکترا درج می‌شود؟

اطلاعات کارنامه اعلام نتایج اولیه آزمون هر یک از داوطلبان به شرح ذیل می‌باشد:

کارنامه اولیه دکتری

1) مشخصات ثبت‌نامی:

در این قسمت مشخصات ثبت‌نامی داوطلب به ترتیب شامل موارد زیر است:

 • شماره داوطلب
 • شماره پرونده
 • نام خانوادگی و نام
 • جنس
 • شماره شناسنامه
 • سال تولد، سهمیه ثبت‌نامی
 • سهمیه نهایی
 • مربی رسمی «قطعی یا آزمایشی»: برای آن دسته از داوطلبانی که مربی رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی وزارت علوم، تحقیقات و فنناوری یا دانشگاه آزاد اسلامی بوده اند و در تقاضانامه ثبت‌نام اینترنتی نسبت به علامتگذاری بند مربوط اقدام نموده‌اند.)

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سهمیه مربیان در آزمون دکتری کلیک کنید.

 • عنوان دانشگاه مربی
 • معدل مقطع کارشناسی
 • معدل مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای
 • ماه و سال دریافت مدرک کارشناسی
 • ماه و سال دریافت مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری حرفه‌ای
 • نام رشته تحصیلی مقطع کارشناسی
 • نام رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد
 • نام دانشگاه یا مؤسسه فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی
 • نام دانشگاه یا مؤسسه فارغ‌التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و وضعیت فارغ‎التحصیلی داوطلب

2) در رابطه با معدل:

1- معدل‌های مندرج در این کارنامه، بر اساس معدل‌های اعلام‌شده توسط داوطلب در تقاضانامه اینترنتی و یا اصلاحات مورد درخواست داوطلب بعد از ثبت‌نام، به شرح ذیل در این کارنامه درج شده است.

لازم است داوطلبان به هنگام شرکت در مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی و همچنین در صورت قبولی اصل مدرکی که نشانگر این معدل باشد را به همراه سایر مدارک ثبت‌نامی، به دانشگاه یا مؤسسه محل قبولی خود ارائه نمایند.

2- داوطلبان پس از بررسی کارنامه نتایج اولیه در صورتی که معدل یا معدل‌های اعلام شده در کارنامه، معدل واقعی آنان نباشد و یا اینکه مطابق ضوابط ذیل معدل خود را اعلام ننموده‌اند، لازم است در زمان انتخاب رشته به سایت سازمان مراجعه و طبق ضوابط نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نموده و مستندات مربوط به آن را در زمان مرحله مصاحبه و بررسی سوابق علمی و پژوهشی در دانشگاه های مربوط به همراه داشته باشند.

در هنگام انتشار کارت ورود به جلسه آزمون دکتری، داوطلبان فرصت دارند نسبت به ویرایش معدل کنکور دکتری اقدام کنند.

برای آن دسته از داوطلبانی که به هنگام پرینت کارت ورود به جلسه و یا درخواست‌های کتبی پس از آن، نسبت به اصلاح معدل خود اقدام نموده‌اند، معدل اصلاح شده در این کارنامه درج شده است.

3) اطلاعات رشته امتحانی:

ردیف 1- نمرات اکتسابی: در این ردیف، نام دروس امتحانی و نمرات اکتسابی داوطلب در فاصله 100 تا 33- درج شده است.

تبصره 1: نمره‌های خام هر درس به‌صورت درصدی درج گردیده و این نمرات در هر درس نشانگر آن است که داوطلب چند درصد از نمره یک آزمون (یک درس) را پس از کسر نمرات منفی پاسخ‌های غلط، به دست آورده است . مثلا نمره خام 75 در درس استعداد تحصیلی بدین معنی خواهد بود که پس از محاسبه نمرات مثبت و منفی حاصل از پاسخ‌های داده‌شده، نمره خام داوطلب در درس مذکور هفتاد و پنج شده است.

تبصره 2: در مواردی که نمره خام داوطلب در یک درس عدد صفر (0) درج شده است، به منزله آن است که پس از محاسبه نمرات مثبت و منفی حاصل از پاسخ‌های داده‌شده، نمره خام داوطلب در درس مذکور صفر (0) شده است.

تبصره 3: در مواردی که داوطلب به هیچ یک از سؤالات یک درس پاسخ نداده باشد، در مقابل درس مذکور کلمه «سفید» درج می‌شود.

تبصره 4: در مواردی که نمره خام داوطلب در یک درس به‌صورت عدد منفی درج گردیده، به منزله آن است که پس از محاسبه نمرات مثبت و منفی حاصل از پاسخ‌های داده شده، نمره خام داوطلب در درس مذکور منفی شده است.

ردیف 2- شماره داوطلب: در این ردیف، شماره داوطلب در رشته امتحانی درج می‌شود.

ردیف 3- نام گروه آزمایشی: در این ردیف، نام گروه آزمایشی که داوطلب در آن شرکت نموده است، درج می‌شود.