معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در مقطع دکتری جابجایی ممنوع است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

حسین حسینی در گفتگو با مهر، در خصوص مقررات نقل و انتقال با اشاره به آیین نامه آموزشی این دانشگاه، گفت: در مقاطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری) جابجایی، مطلقا ممنوع است اما در مورد مقطع کارشناسی، بر اساس آیین نامه قبلی از طریق سامانه، درخواست ها را احصا و نسبت به انجام امور، اقدام می کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه تهران همچنین در واکنش به رای دیوان عدالت مبنی بر ممانعت از درج نام اساتید در ذیل مقالات مستخرج از پایان نامه های دانشجویان، بعنوان نویسنده مسئول، گفت: اینکه نام استاد بعنوان نویسنده مسئول ذیل این مقالات درج شود، نه فقط در ایران که در همه دانشگاه های دنیا یک روال معمول و البته منطقی و لازم الاجراست.

وی با تاکید بر اینکه این یک ضرورت است که یک نفر عضو هیات علمی، مسئولیت های علمی یک مقاله را بپذیرد، خاطرنشان کرد: از طرفی، یکی از اعضای هیات علمی در واقع صاحب طرح پژوهشی است که در دانشگاه به تصویب می رسد. هرچند این استاد و عضو هیات علمی می تواند این کار پژوهشی را با مشارکت دانشجو به انجام برساند، با این وجود اما بدیهی است که خروجی این طرح تحقیقاتی نمی تواند عاری از نام آن عضو هیات علمی باشد.

حسینی اضافه کرد: از منظر مالکیت مادی و معنوی نیز دانشجو و استاد، هر دو سهیم هستند و نمی توان با حذف نام استاد بعنوان نویسنده مسئول، وی را از این حق مالکیت محروم کرد.

اینستاگرام آزمون دکتری