آخرین مهلت ثبت نام دکتری 1401 هشتم آذرماه اعلام شده است. اما مطابق سنوات گذشته، سازمان سنجش یک بازه زمانی چند روزه را به عنوان تمدید مهلت ثبت نام دکتری ۱۴۰۱ در نظر می‌گیرد.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

تمدید مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

بر اساس اعلام سازمان سنجش، ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۱ از اول آذرماه آغاز می‌شود و تا هشتم آذر ادامه دارد. جهت ثبت نام در آزمون دکتری به طور معمول لازم است مراحل زیر را طی کنید:

مراحل ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱

هر ساله پس از اتمام مهلت ثبت‌نام، فرصتی هم به عنوان تمدید مهلت ثبت نام در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، قاعدتا مهلت ثبت نام آزمون دکتری ۱۴۰۱ نیز تمدید می‌‌شود.

البته همواره توصیه ما به داوطلبان این است که هر چه سریع‌تر نسبت به ثبت نام اقدام کنند. اتفاقاتی مانند مشکلات سامانه ثبت نام و دسترسی به اینترنتی و بسیاری اتفاقات پیش‌بینی‌نشده دیگر ممکن است مانع از ثبت نام شما در روزهای اخر شود!

تمدید ثبت نام دکتری به صورت غیررسمی

سال گذشته با وجود اتمام مهلت ثبت‌نام کنکور دکتری پس از یک بار تمدید، امکان ثبت نام با تاخیر جاماندگان از ثبت نام آزمون دکتری از طریق سایت سازمان سنجش تا 30 آذرماه فراهم شد.

به گزارش پی اچ دی تست، البته تمدید ثبت نام آزمون دکتری به صورت رسمی از سوی سنجش اعلام نشد! اما سامانه ثبت نام این آزمون هنوز با نام «ثبت نام با تأخیر» آزمون دکتری فعال بود. در سال ۱۴۰۱ نیز ممکن است چنین شرایطی جهت ثبت نام داوطلبان جامانده فراهم شود.

جهت ثبت نام لازم ااست مراحل زیر طی شود:

1. در ابتدا لازم است با پرداخت هزینه ثبت نام، نسبت به تهیه کارت اعتباری ثبت نام دکتری اقدام کنید. برای این کار بر روی لینک خرید کارت کلیک کنید.

سپس گزینه «سریال ثبت نام با تاخیر و پس از اتمام مهلت آزمون دکتری» را انتخاب کنید و بر روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک کنید.

ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 1400

2- در این مرحله لازم است مشخصات خود را وارد کرده، یکی از درگاه‌های پرداخت الکترونیکی را انتخاب کنید و بر روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک کنید.

هزینه تهیه سریال ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری احتمالا بیش از هزینه ثبت نام آزمون دکتری 1401، خواهد بود (حدود دو برابر آن).

ثبت نام جاماندگان دکتری 1400

3- اطلاعات درج‌شده را بررسی کنید و پس از اطمینان از صحت اطلاعات، تیک «ضمن مطالعه دقیق و آگاهی از شرایط و ضوابط، شماره پیگیری پرداخت را نیز یادداشت نموده ام» را بزنید.

سپس گزینه «ادامه روند پرداخت» را انتخاب کنید.

4- سپس نسبت به پرداخت هزینه ثبت نام به صورت آنلاین اقدام کنید.

هزینه ثبت نام باتاخیر دکتری

5- شماره سریال ثبت نامی را یادداشت کنید تا در ادامه بتوانید با استفاده از آن، وارد سامانه ثبت نام با تاخیر آزمون دکتری 1401 شوید و نسبت به ثبت نام اقدام کنید.

6- وارد سامانه ثبت نام آزمون دکتری 1401 با تاخیر شوید. بر روی گزینه «تایید و ادامه بعدی» کلیک کنید.

ثبت نام جاماندگان کنکور دکتری

7- با استفاده از شماره سریال کارت اعتباری ثبت نام که قبلاً خریداری کرده‌اید، وارد سامانه شوید.

8- یک عکس 3 در 4 مطابق اطلاعات خواسته‌شده در سایت آپلود کنید و گزینه «ارسال» را انتخاب نمایید.

مدارک ثبت نام با تاخیر دکتری 1400

9- پس از ارسال عکس، منتظر باشید تا عکس شما در محل مشخص‌شده در تصویر زیر نشان داده شود. پس از اطمینان از صحت عکس، بر روی گزینه «تایید و ادامه» کلیک کنید.

10- همه اطلاعات شناسنامه‌ای و تحصیلی خود را به دقت در فرم زیر تکمیل نمایید. در هر قسمتی که نیاز به کد داشتید، از گزینه «اطلاعات بیشتر» که در مجاور باکس خالی درج شده استفاده کنید.

گفتنی است سامانه ثبت نام هوشمند است و در مواردی که اطلاعات ناقص باشد، به شما هشدار خواهد داد.