موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی هنر است و تلفیقی از رشته های مدیریت، صنایع و عمران است که با ادغام هنر و فن به مطالعه و بررسی پروژه های عمرانی و نظارت بر آن ها می پردازد.

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ به شرح زیر است:

  • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ

دفترچه انتخاب رشته دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ در دوره های روزانه، و پردیس خودگردان صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ و ظرفیت پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ

برای شرکت در آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ هستند:

– مهندسی عمران (گرایش مهندسی و مدیریت ساخت)

– مدیریت پروژه و ساخت

– مهندسی معماری (تمامی گرایش‌ها)

– فناوری معماری

– معماری و انرژی

– مدیریت ساخته‌ها

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ کلیک کنید.

منابع دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی ارشد شامل (نظریه‌ها و روش‌های مدیریت پروژه- فناوری‌های ساخت و سیستم‌های ساختمانی)
دروس عمومی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﭘﺮوژه و ﺳﺎﺧﺖ

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها