موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی فنی و مهندسی است که به مطالعه و بررسی چگونگی تولید نخ‌، پارچه‌، موکت و انواع قالی ها و طراحی‌ و ساخت ماشین‌آلات‌ نساجی‌ و قطعات‌ آن می پردازد.

گرایش های دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی مهندسی نساجی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی به شرح زیر است:

  • مهندسی نساجی

دفترچه انتخاب رشته دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی و ظرفیت پذیرش دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی

برای شرکت در آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته مهندسی نساجی – تکنولوژی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (بافندگی، ریسندگی مدرن)، (رنگرزی – فیزیک الیاف) و کارشناسی ارشد شامل (تئوری‌های ساختمانی پارچه، فیزیک الیاف پیشرفته)، (فیزیک و مکانیک ساختارهای نانولیفی)، (کالریمتری پیشرفته – تکنولوژی تولید الیاف پیشرفته)
دروس عمومی آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری مهندسی نساجی – تکنولوژی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها