پارسه
موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

گرایش های دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی یکی از رشته های دوره دکتری گروه امتحانی کشاورزی و منابع طبیعی است که به مطالعه و بررسی مبارزه با حشرات مضر و ارائه راهکارهای رفع این مشکل می پردازد.

گرایش های دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان همه گرایش های دکتری رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی لازم است در کنکور دکتری مجموعه امتحانی حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی شرکت کنند. بنابراین، آزمون مجزایی برای گرایش‌های مختلف این رشته در مقطع دکتری برگزار نمی‌شود.

گرایش های دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی

بر اساس دفترچه انتخاب رشته دکتری، فهرست گرایش های دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی به شرح زیر است:

  • حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی

دفترچه انتخاب رشته دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی را از کجا دانلود کنم؟

همه رشته‌محل‌های دارای پذیرش در مقطع دکتری تخصصی در دفترچه انتخاب رشته دکتری سراسری و دانشگاه آزاد اعلام می‌شود. بنابراین، دفترچه جداگانه‌ای برای رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی منتشر نمی‌شود و همه اطلاعات لازم در دفترچه‌های مذکور ارائه می‌شود.

کدام دانشگاه ها در رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی در مقطع دکتری پذیرش دارند؟

پذیرش در گرایش های دکتری رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس خودگردان و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می‌گیرد. دانشگاه‌های مختلفی در تهران و شهرستان‌ها در این رشته در مقطع دکتری پذیرش دارند.

برای کسب اطلاعات دقیق درخصوص دانشگاه های دارای پذیرش دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی و ظرفیت پذیرش دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

نحوه پذیرش دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی

برای شرکت در آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی لازم است نسبت به ثبت نام در کنکور دکتری تخصصی در سایت سازمان سنجش در موعد مقرر اقدام کنید. زمان ثبت نام آزمون دکتری عموما در آبان یا آذرماه است.

رشته­ های مجاز به شرکت در آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی چیست؟

بنا بر دفترچه آزمون دکتری ۱۴۰۳ منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد همه رشته‌ها مجاز به شرکت در کنکور دکتری رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص رشته های مجاز به شرکت در کنکور دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی کلیک کنید.

برای پذیرش دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی دانشگاه آزاد چه باید کرد؟

با توجه به ادغام کنکور دکتری سراسری و دانشگاه آزاد، برای پذیرش در مقطع دکتری این رشته نیز لازم است در همان کنکور سازمان سنجش ثبت نام کنید. در هنگام اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری، مجاز بودن به انتخاب رشته هم برای دانشگاه‌های سراسری و هم دانشگاه آزاد از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود.

در ادامه، فرایند انتخاب رشته دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری از طریق سایت سازمان سنجش و برای دانشگاه آزاد از طریق سایت مرکز سنجش، پذیرش و فارغ‌التحصیلی دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد. نتایج دعوت به مصاحبه و مصاحبه نیز جداگانه انجام می‌شود.

نتایج نهایی قبولی دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی برای دانشگاه‌های سراسری و دانشگاه آزاد از طریق سازمان سنجش اعلام می‌شود.

منابع دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی چیست؟

داوطلبان هر یک از گرایش‌های امتحانی آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی لازم است با توجه به سرفصل های آزمون دکتری رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی که در دفترچه ثبت نام دکتری ۱۴۰۳ درج شده، نسبت به مطالعه و کسب آمادگی لازم برای آزمون اقدام نمایند.

سازمان سنجش هر ساله تنها به اعلام عناوین دروس امتحانی آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی و ضرایب دروس به صورت کلی اقدام می‌کند. بدین صورت که ضریب دروس عمومی (شامل زبان عمومی دکتری و استعداد تحصیلی) برابر ۱ و ضریب دروس تخصصی برابر ۴ است. اما جزئیات منابع آزمون دکتری رشته حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی اعلام نمی‌شود.

دروس تخصصی آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی– مجموعه دروس تخصصی در سطح کارشناسی شامل (حشره‌شناسی، آفات گیاهی (زراعی، میوه، جالیزی، سبزی، زینتی و انباری)) و کارشناسی ارشد شامل (اکولوژی و کنترل بیولوژیک حشرات، سم‌شناسی تکمیلی و فیزیولوژی حشرات، رده‌بندی حشرات و کنه‌شناسی تکمیلی)
دروس عمومی آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی

– استعداد تحصیلی

 زبان عمومی آزمون دکتری

داوطلبانی که قصد پذیرش در هر یک از گرایش های دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی را دارند، لازم است کلیه سرفصل‌های امتحانی مربوطه را مطالعه کنند.

برای مشاهده منابع پیشنهادی آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی به صفحه زیر مراجعه کنید:

منابع آزمون دکتری حشره شناسی ﻛﺸﺎورزی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها