موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای دانشجویان دکتری ورودی ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

دانشگاه تربیت مدرس شرایط، ضوابط و تسهیلات دانشگاه برای دانشجویان دکتری ورودی سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

به گزارش پی اچ دی تست، شرایط، ضوابط و تسهیلات دانشگاه تربیت مدرس برای دانشجویان ورودی ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

۱- به دانشجویان دارای رتبه اول دوره روزانه در آزمون ورودی دکتری (در رشته‌هایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی در آن‌ها پذیرش دانشجو دارند) مبلغ ۲۵ میلیون تومان به عنوان هدیه تعلق می‌گیرد.

این رتبه، رتبه کشوری آزمون کتبی (مرحله اول) بدون در نظر گرفتن سهمیه است، مشروط بر آنکه در مرحله مصاحبه نیز رتبه اول بدون در نظر گرفتن سهمیه کسب شود.

تبصره ۱: در رشته‌هایی که دو دانشگاه دولتی در آن‌ها پذیرش دانشجو دارند، به رتبه اول آزمون مبلغ ۱۸ میلیون تومان پرداخت می‌شود.

تبصره ۲: یک سوم مبلغ هدیه تا پایان نیمسال دوم تحصیلی و الباقی در نیمسال‌های بعدی و براساس پیشرفت تحصیلی دانشجو در طول تحصیل پرداخت می‌شود.

۲- به منظور حمایت از رساله کلیه دانشجویان دوره روزانه، برای رساله نظری حداقل پنج میلیون تومان و حداکثر هفت و نیم میلیون تومان و رساله تجربی حداقل شانزده میلیون تومان و حداکثر بیست و چهار میلیون تومان اعتبار پژوهشی با رعایت شرایط و دستورالعمل‌های موجود در دانشگاه تعلق می‌گیرد.

۳- به دانشجویان دارای رتبه‌های ۱ تا ۳ دوره روزانه (در رشته‌هایی که حداقل ۳ دانشگاه دولتی در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارند)، اعتبار ویژه پژوهشی (گرانت) علاوه بر اعتبار پژوهشی مصوب به میزان ۵۰ درصد با رعایت شرایط و دستورالعملهای موجود دانشگاه تعلق می‌گیرد.

۴- دانشجویان رتبه‌های ۱ تا ۳، در اولویت معرفی به سازمان ها، شرکت‌ها و صنایع جهت بهره مندی حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌ها و اشتغال خواهند بود.

تبصره: این رتبه‌ها، رتبه کشوری آزمون کتبی (مرحله اول) بدون در نظر گرفتن سهمیه است، مشروط بر آنکه در مرحله مصاحبه نیز رتبه‌های اول تا سوم بدون در نظر گرفتن سهمیه کسب شود.

۵- دانشگاه به دانشجویان رتبه اول آزمون دکتری در رشته‌هایی که حداقل ۴ دانشگاه در آن رشته در سال جاری پذیرش دانشجو دارن، مبلغ هفت میلیون تومان وام قرض الحسنه بلند مدت با شرایط و ضوابط معاونت دانشجویی دانشگاه پرداخت می‌نماید.

۶- به کلیه دانشجویان دوره های روزانه براساس تبصره ۶ ماده ۵۵ آیین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی، (در صورت گذراندن دروس مربوط و شرکت در جلسه صلاحیت مدرسی)، گواهی صلاحیت مدرسی اعطا خواهد شد.

تبصره: دروس صلاحیت مدرسی برای دانشجویان دوره پردیس با پرداخت شهریه معادل واحد نظری امکان‌پذیر خواهد بود و در صورت گذراندن تمام واحدها، گواهی صلاحیت دروس اعطا خواهد شد.

۷- دانشگاه تمهیدات لازم را به منظور استفاده دانشجویان دوره‌های دکتری از فرصت مطالعاتی خارج از کشور (بورس کوتاه مدت) با توجه به شرایط و ضوابط موجود فراهم نموده و در این راستا نهایت همکاری را به عمل خواهد آورد.

۸- پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس، دانشجویان ممتاز پذیرفته شده در دانشگاه را در اولویت حضور در دوره‌های ویژه کارآفرینی، طرح حمایت از پایان نامه‌ها و رساله‌های کاربردی و دارای قابلیت تجاری‌سازی (طرح رویش هسته‌های فناور) و طرح دستیار فناوری قرار می‌دهد.

۹- دانشگاه برای تأمین خوابگاه دانشجویی در دوره‌های روزانه دکتری تعهد واگذاری خوابگاه ندارد، لیکن اولویت استفاده از خوابگاه (با توجه به امکانات محدود دانشگاه) بر حسب رتبه قبولی متقاضیان، به تدریج و براساس ظرفیت خالی دانشگاه خواهد بود در صورت امکان تأمین خوابگاه، دانشجویان دکتری حداکثر ۸ نیمسال تحصیلی (با پرداخت نقدی اجاره بها با نرخ مصوب صندوق رفاه دانشجویان در ابتدای هر نمیسال) حق استفاده از خوابگاه را خواهند داشت.

۱۰- دانشگاه امکان تامین خوابگاه برای دانشجویان دوره‌های پردیس دانشگاهی و دانشجویان روزانه شاغل بورسیه سایر دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و بومی (ساکن استان تهران و البرز) را ندارد.

۱۱- دانشگاه فاقد خوابگاه متأهلی است. متقاضیان متأهل واجد شرایط دریافت کمک ودیعه مسکن، صرفاً براساس ضوابط صندوق رفاه دانشجویان وزارت عتف مجاز به درخواست وام مذکور می‌باشند.

۱۲- به کلیه دانشجویان روزانه در سنوات مجاز تحصیلی، وعده ناهار بر اساس اعتبار تأمینی از سوی صندوق رفاه و قیمت‌های مصوب این صندوق، در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه می‌شود. شایان ذکر است که به دانشجویان روزانه ساکن خوابگاه‌های دانشگاه، صرفاً وعده‌های صبحانه و ناهار طبق قیمت‌های مصوب صندوق رفاه در روزهای غیر تعطیل از شنبه تا چهارشنبه ارائه خواهد شد.

تبصره: کلیه دانشجویان پردیس دانشگاهی صرفاً امکان استفاده از سالن غذاخوری دانشگاه (تالار شکرانه) با قیمت آزاد را دارا میباشند.

۱۳- دانشگاه همه‌ساله در تابستان در بازه زمانی اول مرداد ماه الی بیست شهریور ماه امکان ارائه وعده‌های غذایی را ندارد.

۱۴- پرداخت هر گونه وام به صورت محدود و براساس اعتبار تأمینی از سوی صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری میباشد.

۱۵- داوطلبان پردیس دانشگاهی ضروری است قبل از انتخاب رشته برای آگاهی از میزان شهریه به پورتال معاونت آموزشی دانشگاه مراجعه نمایند. در ضمن این شهریه صرفا بابت ارائه خدمات آموزشی بوده و شامل خدمات رفاهی نمی‌باشد.

۱۶- محل تحصیل دانشجویان دوره‌های پردیس، در واحد پردیس خودگردان دانشگاه است. در صورت برگزاری دوره با تعداد دانشجوی کمتر از ۳ نفر برنامه ریزی تشکیل کلاس‌ها برای روزهای مشخصی در هفته و با هماهنگی گروه آموزشی مربوط در محل پردیس مرکزی دانشگاه امکان‌پذیر می‌باشد.

تبصره: رشته‌های دایر در دانشکده‌های کشاورزی و منابع طبیعی در محل پردیس‌های دانشکده کشاورزی (واقع در بزرگراه تهران- کرج) و دانشکده منابع طبیعی و علوم دریایی واقع در شهرستان نور برگزار می‌شود.

۱۷- دانشجویان پردیس از کلیه امکانات و تسهیلات آموزشی، پژوهشی و سالن‌های ورزشی بهره‌مند خواهند بود.

۱۸ مشوق‌ها و جوایز دانشجویان دوره‌های پردیس:

به منظور تشویق دانشجویان دوره دکتری پردیس، مشوق‌ها و جوایزی به شرح زیر به آنان اعطا خواهد شد:

۱-۱۸- مشوق‌های کل دوره تحصیل:

اعطای مشوق تحصیلی به میزان ده درصد شهریه تحصیلی به دانشجوی پذیرفته شده‌ای که عضو دیگری از خانواده او (شامل: برادر، خواهر، همسر، والدین و فرزند) به طور همزمان در یکی از دوره‌های شهریه‌پرداز دانشگاه مشغول به تحصیل باشد.

۲-۱۸- مشوق‌های نیمسال اول ورود به دانشگاه:

۱-۲-۱۸- اعطای مشوق تحصیلی به میزان سی درصد شهریه نیمسال اول به دانشجوی پذیرفته شده‌ای که مقطع کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تربیت مدرس با معدل ۱۸ و بالاتر گذرانده باشد. در صورتی که معدل مقطع قبل دانشجوی پذیرفته شده با این شرایط (بین ۱۶ تا ۱۸) باشد اعطای مشوق به میزان بیست درصد خواهد بود.

۲-۲-۱۸- اعطای مشوق تحصیلی به میزان سی درصد شهریه تحصیلی نیمسال اول به دانشجویان پذیرفته شده‌ای که دارای رتبه‌های اول تا سوم در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه‌های اصفهان، تبریز، تهران، شهید بهشتی، شیراز، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبایی، علم و صنعت، فردوسی مشهد، هنر اصفهان، هنر اسلامی تبریز، هنر تهران، علوم پزشکی اصفهان، علوم پزشکی ارومیه، علوم پزشکی بقیه الله (عج)، علوم پزشکی تبریز، علوم پزشکی تهران، علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علوم پزشکی زاهدان، علوم پزشکی شهید بهشتی، علوم پزشکی شیراز، علوم پزشکی کاشان، علوم پزشکی کرمان، علوم پزشکی کرمانشاه، علوم پزشکی مازندران، علوم پزشکی مشهد، علوم پزشکی یزد (شهید صدوقی) باشد.

۳-۱۸- مشوق‌های حین تحصیل در دانشگاه:

۱-۳-۱۸- اعطای مشوق تحصیلی به میزان پنجاه درصد شهریه ثابت یک نیمسال به دانشجوی رتبه اول در هر رشته مشروط به کسب حداقل معدل ۱۹ در مقطع دکتری (صرفاً در مرحله آموزشی) در نیمسال تحصیلی ماقبل، مشروط به این که این معدل طبق برنامه مصوب رشته و گروه آموزشی بوده و دانشجو کلیه واحدهای تحصیلی ارایه شده را در آن رشته مقطع گذرانده باشد.

۲-۳-۱۸- اعطای مشوق تحصیلی به میزان پنجاه درصد شهریه ثابت یک نیمسال به منظور ترغیب و تشویق دانشجویان دوره دکتری که بتوانند در مدت کمتر از ۸ نیمسال از رساله خود با کیفیت لازم دفاع نموده و تسویه حساب کنند.

۱۹- به دانشجویان شاهد و ایثارگر پذیرفته شده در دوره‌های (پردیس) کمک هزینه مطابق با ضوابط و مقررات دفتر امور شاهد و ایثارگران پس از بررسی و تأیید دفتر مذکور از طریق مراجع قانونی مربوط به آن‌ها تعلق می‌گیرد.

۲۰- تقویم آموزشی دوره کاملاً مطابق با تقویم آموزشی دانشگاه تربیت مدرس بوده و از طریق تارنمای https://calendar.modares.ac.ir قابل دسترس می‌باشد.

۲۱- کلیه پذیرفته شدگان ملزم به ارایه گواهی قبولی زبان انگلیسی مورد تأیید دانشگاه حداکثر تا قبل از برگزاری آزمون جامع می‌باشند، در غیر این صورت از ادامه تحصیل محروم خواهند شد.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

11 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا
اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ ۶:۲۶ ب٫ظ

عالی شرایط ثبت نام

علیرضا سوزن کار
اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ ۵:۱۵ ب٫ظ

خوبه

علی رضا
اسفند ۹, ۱۴۰۲ ۹:۴۷ ب٫ظ

سلام، دوستان به نظر شما کسی که کارشناسی ارشدش رو تو یکی از دانشگاه های، غیرانتفاعی یا پیام نور یا آزاد گذرونده باشه، آیا تو تئوری اگر مجاز بشه برای مصاحبه این دانشگاه های به اصطلاح آنچنانی، امکان داره روزانه دکتری قبول بشه؟

حسین
اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ ۱:۳۴ ب٫ظ
پاسخ به  علی رضا

نه ممکن نیست ارشدباید روزانه باشه

ویکتاریون
اسفند ۱۰, ۱۴۰۲ ۲:۱۰ ب٫ظ
پاسخ به  علی رضا

سلام. من توی دانشگاه تهران توی سه سال اخیر زیاد دیدم لااقل.
بیشتر یه چیز سلیقه‌ای مربوط به استادای هر دانشکده و گروهه، ولی کلا سخت‌گیری سابق رو ندارن.

دانا
اسفند ۱۲, ۱۴۰۲ ۵:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  علی رضا

قدیم که من دانشجوی مدرس بودم چنین چیزی بوده و کاملا سلیقه‌ای است. بسته گروه و اساتید و کمی هم رانت :)

محمدعلی
اسفند ۹, ۱۴۰۲ ۵:۴۹ ب٫ظ

به دانشجویان خوابگاهی شام ارائه نمیدن؟

گنگستر آمل
اسفند ۹, ۱۴۰۲ ۶:۰۵ ب٫ظ
پاسخ به  محمدعلی

الان ۲بار اینو گفتید… اصلا من خودم شام میدم به همه…خخخ

محمدعلی
اسفند ۹, ۱۴۰۲ ۵:۳۴ ب٫ظ

دانشگاه وعده شام به دانشجویان خوابگاهی نمیده؟

داداشی
اسفند ۹, ۱۴۰۲ ۶:۰۷ ب٫ظ
پاسخ به  محمدعلی

بله. برای دانشجویان خوابگاهی صبحانه و ناهار و شام تخصیص داده شده ولی ظاهرا در قبال دانشجویان دوره شبانه، دانشگاه تعهدی برای ارائه تغذیه ندارد.

حکیم
اسفند ۹, ۱۴۰۲ ۵:۱۸ ب٫ظ

:)