موسسه آموزشی نگاره
دوره نگاره

برنامه وزارت علوم برای پذیرش از دوره لیسانس به دکتری

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: پذیرش از دوره لیسانس به دکتری در برنامه کاری این معاونت قرار داشته و در صورت تصویب برای دانشجویان استعداد درخشان و نخبگان اجرایی می شود.

طرح جدید پذیرش دانشجو از لیسانس به دکتری در راه است

به گزارش خبرگزاری مهر، قاسم عمو عابدینی با اشاره به مدل پذیرش دانشجو از لیسانس به دکتری گفت: درراستای طرح تحول، مدل‌هایی هم در سطح دنیا وجود دارد که در آن پذیرش دانشجو از لیسانس به دکتری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: اکنون درحال آماده کردن طرح این موضوع هستیم. دانشگاه‌ها درخواست خود را ارائه و سرفصل‌ها و برنامه‌های درسی خود را برای پذیرش دانشجویان استعداد درخشان و نخبگان از لیسانس به دکتری ارائه می‌دهند تا به تدریج این طرح عملیاتی شود.

نخبگان و استعدادهای درخشان می‌توانند بدون کارشناسی ارشد مستقیماً دکتری بخوانند

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: نمونه‌های کمی از این نحوه پذیرش وجود دارد که هنوز عملیاتی و اجرایی نشده است و ما می‌خواهیم آن را به دانشجویان استعداد درخشان و نخبگان جامعیت دهیم.

وی درباره اینکه آیا پذیرش دانشجو از لیسانس به دکتری سال آینده اجرایی می‌شود یا خیر گفت: اگر در شورای برنامه ریزی و شورای گسترش آموزش عالی مصوب شود از سال آینده کلید می‌خورد ولی جز برنامه‌های ما است.

وی درباره مصوبه پذیرش دانشجوی استاد محور نیز گفت: ۲۰ درصد از پذیرش دانشجویان از طریق کنکور با مدلی که در آئین نامه آمده است توسط اساتید صورت می‌گیرد که به آن پذیرش استاد محور می‌گویند. این طرح برای همه دانشجویان اعم از دانشجویان استعداد درخشان و سایر دانشجویان از طریق کنکور اعمال می‌شود.

جزئیات طرح پذیرش دانشجو از لیسانس به دکتری

معاون آموزشی وزیر علوم افزود: هر استادی که طرح سامانه نان داشته باشد، طرح خود را مشخصاً می‌نویسد و طرح وی در دفترچه کنکور قرار گرفته و کد رشته محل می‌گیرد. اگر دانشجو در آن کد رشته محل پذیرش شده و نمره آزمون آورده باشد، معرفی و مصاحبه توسط استاد انجام می‌شود. استاد نمرات را به سازمان سنجش اعلام می‌کند و با جمع نمره آزمون یکی از افراد برای ادامه تحصیل به استاد معرفی می‌شود.

ثبت‌نام
باخبرم کن!

10 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زهرا
اسفند ۲۰, ۱۴۰۲ ۱۱:۱۲ ق٫ظ

فکر میکنم طرح خوبی باشه اما حق با مخاطبان شماست کسانی که درسشون رو تمام کردند که هیچ اهمیتی به سواد و توانایی آن ها داده نمیشه

Ali
اسفند ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۱:۳۲ ب٫ظ

اگر خیلی دنبال نخبه میگردید و از کلمه نخبه خوشتان می اید ان فارغ التحصیلی دکتری که مقاله isi داره و معدل بالا داره را ببرید یکجا ازش استفاده کنید بزارید سرکار تا هم تولید بالا بره و هم تورم کم شه هم دچار طرح های من دراوردی ازمون و خطا نشیم کجا دنیا از لیسانس میپرن دکتری واقعا این طرحها خنده داره

امیر
اسفند ۲۰, ۱۴۰۲ ۴:۰۹ ق٫ظ
پاسخ به  Ali

تا زمانی که آغایون دنبال رانت و فساد هستند به سر انجام نمی‌رسه

مهرداد
فروردین ۲۰, ۱۴۰۳ ۱۰:۰۶ ب٫ظ
پاسخ به  Ali

داداش شما در جریان نیستی دلیل نمیشه هیچ جای دنیا نباشه. خیلی از کشورا هم دکتری مستقیم میگیرن!

نگار
اسفند ۱۷, ۱۴۰۲ ۱۱:۴۴ ق٫ظ

سلام، بنده به عنوان فردی که زحمات زیادی در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد کشیدم، از شما خواستار طرحی هستم که حق چنین افرادی مثل بنده، ضایع نشود که باوجود مسائل مالی چندسال از عمرشان و وقتشان را برای ارشد سپری کردند. شما با این تغییر، بزرگترین نا عدالتی را در حق ما انجام می‌دهید و حداقل برای ما که ارشد را گذراندیم لطفا از آن طرف دو سال از دکترا را کاهش بدهید.

ناشناس
اسفند ۱۶, ۱۴۰۲ ۷:۰۹ ب٫ظ

خدایا کسی که ارشد نگیره چجوری میخواد پژوهش انجام بده!دوره دکترا کلا براساس پژوهش پیش میره.تکلیف مایی که اینهمه زحمت کشیدیم و چندین سال درس خوندیم چی میشه؟یه عده یهو بیان دکترا و خیلی راحت هیئت علمی بشوند.

Z.m
اسفند ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۱:۲۵ ق٫ظ

سلام من الان ۳ سال پشت درب دانشگاه دکترا ماندم وپذیرش شدم ومصاحبه هم کردم در مصاحبه هردانشگاهی آزمون ورودی هم گرفتن وقبول شدم ونفر ۶ شدم درصورتیکه دانشگاه تهران واحد ارس ۴ نفر میگرفت وبنده نفر ۶ شدم قبول نکردن وبا تمام مقالات که نوشتم وتمام کتابهایی که نوشتم وخیلی مقالات isc. دارم ومهندسی فناوری اطلاعات مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه بهشتی تهران هستم ولی متاسفانه بنده رو در دکترا قبول نکردن چون ظرفیت ۴ نفر بود
وبنده نفر ۶ شدم والان که شما از لیسانس به دکترا گذاشتید بنده جزوه استعداد برتر هستم معدل لیسانس ۱۹/۱۱ هستم مهندسی فناوری اطلاعات هستم
ولی متاسفانه در دانشگاه کسانی انتخاب میکنید برای دکترا که شایستگی لازم ندارند ولی افرادی که توانمند تر هستن وانتخاب نمیکنید باعث میشه که ما از کشور خروج کنیم بخاطر اینکه ۳ سال پشت کنکور دکترا ماندم ای کاش یک مسئول این نوشته منو میخوندن وافراد برجسته تر انتخاب کنند که این افراد در جامعه با دانش خودش میتواند دانشگاه ومدارس وجاهای فرهنگی دیگر فعالیت کنند که باعث پیشرفت کشور وجوانان بشود نه اینکه باعث فرارمغزها بشود ای کاش یک مسئول خدادرنظر بگیرن اینجانب مهندسی فناوری اطللاعات دانشگاه بهشتی تهران وساکن تهران هستم ان شالله که یک مسئول حداقل رسیدگی کند

..
اسفند ۱۶, ۱۴۰۲ ۸:۲۲ ب٫ظ
پاسخ به  Z.m

خب شما چرا طبق استعداد درخشان اقدام نکردید و ۳ سال پشت کنکور موندید! مگه نمیگید معدل بالا هستید ؟!
تهران رو انتخاب نکنید خب یه دانشگاه دیگه رو درنظر بگیرید تا قبول بشید مگه مجبورید هر دفعه تهران بزنید که نفر ۶ بشید ؟!

یک عدد انسان
اسفند ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۰:۳۳ ق٫ظ

برنامه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خودتون خنده تون نمیگیره که از کلمه “برنامه” واسه اون سازمان عریض و طویل سنجش و اون وزارت علوم استفاده میکنید؟ یه پاسخنامه آزمون دکتری را هنوز بعد از دو هفته موفق نشدین بارگذاری کنید بعد از برنامه حرف میزنید؟؟ برنامه شما فقط واسه گرفتن پول بیشتر و دلالی بنام علم و آموزش هست.

با خشم و نفرین فراوان
یک عدد جوان خشمگین از وضعیت فعلی

مائده
اسفند ۱۵, ۱۴۰۲ ۱۲:۳۸ ب٫ظ
پاسخ به  یک عدد انسان

کاملا موافقم
در برنامه فرضی شان گفته اند استعداد درخشان و نخبگان!!! حال چه کسانی را در لیست نخبگان قرار دهند و به راحتی از لیسانس به دکتری ببرندشان خدا می داند!!!