پارسه
وکیلی
کیهان روان
مدرسان شریف
موسسه آموزشی نگاره
عالم زاده
وکیلی
دوره نگاره
عالم زاده

انتشار اطلاعیه دکتری بدون آزمون دانشگاه ادیان و مذاهب ۱۴۰۳

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

شرایط و ضوابط پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در مقطع دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب ۱۴۰۳ اعلام شد.

به گزارش پی اچ دی تست، دانشگاه ادیان و مذاهب در نظر دارد در راستای پرورش و هدایت استعدادهای درخشان، بر اساس آیین نامه دکتری استعداد درخشان برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ از میان داوطلبان ورود به دوره دکتری تخصصی (Ph.D) از طریق پذیرش بدون آزمون، ویژه استعدادهای درخشان، جذب دانشجو نماید.

شرایط ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه ادیان و مذاهب

شرایط پذیرش متقاضیان دکتری بدون کنکور دانشگاه ادیان و مذاهب به شرح زیر است:

شرایط عمومی

۱- التزام عملی به احکام اسلام و تقید به ارزشهای اسلامی

۲- اعتقاد به نظام جمهوری اسلامی و التزام عملی به قانون اساسی و اصل مترقی ولایت فقیه

۳- عدم سابقه فعالیت علیه نظام جمهوری اسلامی و عدم سابقه وابستگی یا گرایش به سازمان‌ها و تشکل‌های محارب و معاند نظام

۴- برخورداری از سلامت روحی، روانی و جسمی لازم

۵- عدم منع قانونی از لحاظ خدمت وظیفه (ویژه داوطلبان مرد)

۶- تعهّد اشتغال به تحصیل تا پایان دوره آموزشی

شرایط اختصاصی

احراز تمامی شرایط اعلامی در دفترچه شماره (۱) و (۲) آزمون دکتری تخصصی سال ۱۴۰۳ و تمامی شرایط اعلام شده براساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری.

برای دانلود دفترچه ثبت نام کنکور دکتری ۱۴۰۳ (دفترچه شماره ۱) و دفترچه انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۳ (دفترچه شماره ۲) کلیک کنید.

از داوطلبان درخواست میشود آیین نامه‌های مذکور را با دقت مطالعه نموده و با اطلاع دقیق از شرایط اختصاصی اقدام به ثبت نام نمایند ولکن مهمترین موارد آیین نامه های مذکور شامل این موارد میباشد:

۱- پذیرش داوطلبان در همان رشته تحصیلی یا رشته‌های مرتبط با رشته تحصیلی کارشناسی ارشد به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه ممکن است.

۲- تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ بیش از دو سال از دانش آموختگی از مقطع کارشناسی ارشد نگذشته باشد.

۳- تنها دارندگان مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه‌های دارای مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری که نحوه ورود به مقطع کارشناسی ارشد آن‌ها از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور باشد، مجاز به پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان هستند.

۴- داشتن میانگین کل ۱۶ در مقطع کارشناسی و میانگین ۱۷ (بدون احتساب پایان نامه) در دوره کارشناسی ارشد.

۵- قبولی در مرحله مصاحبه علمی و عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب با امتیاز حداقل ۶۰

نحوه و زمان ثبت نام دکتری بدون کنکور ۱۴۰۳ دانشگاه ادیان و مذاهب

۱. به داوطلبان دکتری استعداد درخشان توصیه می‌شود پس از مطالعه دقیق آیین نامه‌ها و دفترچه راهنمای ثبت نام از تاریخ ۲۷ اردیبهشت تا ۳۱ خرداد، با مراجعه به سامانه پذیرش دانشجو به آدرس سامانه پذیرش دانشجو (urd.ac.ir) اقدام به ثبت نام نمایند. 

۲. برای تکمیل مراحل ثبت نام از طریق سامانه بارگزاری فایل‌های ذیل ضروری می‌باشد.

• فایل عکس ۳*۴ جدید تمام رخ و با زمینه سفید

• فایل مدارک هویتی شامل تصویر صفحه نخست شناسنامه یا کارت ملی

• فایل مدرک کارشناسی ارشد

• ریز نمرات مقطع کارشناسی ارشد

• فایل مدرک کارشناسی

• ریز نمرات مقطع کارشناسی

۳. پرداخت اینترنتی مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال سیصد هزار تومان به نام صندوق شهریه دانشگاه ادیان و مذاهب در سامانه پذیرش دانشجو به صورت آنلاین توجه داشته باشید که در صورت، انصراف هزینه ثبت نام عودت داده نخواهد شد.

۴. در پایان مراحل ثبت نام به داوطلبان یک کد رهگیری به همراه شماره پرونده و رمز ورود به سامانه داده خواهد شد که این موضوع نشانگر پایان مراحل ثبت نام یک داوطلب است. صحت اطلاعات ارسالی به عهده شخص داوطلب است.

۵. داوطلبان پس از ثبت نام در مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ باید با مراجعه مجدد به سامانه پذیرش دانشجو، از تاریخ، ساعت و مکان دقیق مصاحبه خویش اطلاع حاصل نمایند و در موعد مقرر به همراه تمامی مدارک مورد نیاز ذکر شده، در مکان مصاحبه حاضر باشند. لازم به ذکر است؛

زمان مصاحبه تمدید نخواهد گردید و عدم حضور در مصاحبه به منزله انصراف خواهد بود.

دکتری بدون آزمون استعداد درخشان دانشگاه ادیان و مذاهب

مدارک ثبت نام دکتری استعداد درخشان دانشگاه ادیان و مذاهب ۱۴۰۳

داوطلبان محترم باید تمامی مدارک ذیل را در زمان مصاحبه همراه داشته باشند. توجه داشته باشید همراه داشتن همه مدارک ذیل در تشخیص توانایی‌های شما کمک خواهد نمود ولکن همراه داشتن موارد ستاره دار الزامی است و پرونده مصاحبه برای کسانی که این مدارک را همراه نداشته باشند تشکیل نخواهد شد.

– اصل و تصویر کارت ملی و یا اصل و تصویر صفحه اول شناسنامه

– یک قطعه عکس ۳×۴*

– اصل و تصویر مدرک کارشناسی *

– ریز نمرات مورد تایید دانشگاه (کارشناسی) *

– اصل و تصویر مدرک کارشناسی ارشد *

– ریز نمرات مورد تایید دانشگاه (کارشناسی ارشد) *

تبصره: آن دسته از دانشجویان سال آخر که حداکثر یا تاریخ ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ در مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل خواهند شد، می‌بایست اصل گواهی تایید شده توسط دانش محل تحصیل، مربوط به معدل واحدهای گذرانده تا تاریخ ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ را همراه داشته و ارائه نمایند.

– اصل و تصویر مدارک احراز شرایط فرم شماره ۱ شامل:

• اصل و تصویر نامه پذیرش مقالات تالیف شده توسط داوطلب و یا اصل و تصویر صفحه جلد مجله و و صفحه نخست مقاله به همراه چکیده مقاله

• کتاب‌ها و دستاوردهای علمی اعم از تالیف، ترجمه و… به همراه تصویر صفحه شناسنامه اثر

• سوابق تدریس در آموزش و پرورش دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه

تبصره: سوابق تدریس باید همراه ذکر عنوان درس تدریس شده و سطح، مقطع و میزان واحد پایه عنوان درسی باشد.

• مدرک مهارت در زبان خارجی (انگلیسی، عربی و…)

• سایر مستندات مثبت مراتب علمی، پژوهشی و علمی – اجرایی

• فرم شماره یک (۱) تکمیل شده *

برنامه زمانی انجام مصاحبه

تاریخ قطعی مصاحبه و همچنین زمان و ساعت پس از ثبت نام داوطلبان در سامانه پذیرش دانشجو دانشگاه ادیان و مذاهب در مورخ ۱۴۰۳/۰۴/۰۱ از طریق سامانه مذکور اعلام خواهد شد.

رشته‌های دکتری بدون آزمون ۱۴۰۳ دانشگاه ادیان و مذاهب

رشته‌های دارای پذیرش دکتری بدون آزمون استعدادهای درخشان دانشگاه ادیان و مذاهب برای سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۴ به شرح زیر هستند:

دانشکدهنام رشته
شیعه شناسی۱-  شیعه شناسی
۲- کلام شیعه گرایش امامت
مذاهب۳- مذاهب کلامی
۴- فقه مقارن و مبانی حقوق اسلامی
۵- وهابیت شناسی
۶- مذاهب اسلامی – تقریب
عرفان۷- عرفان اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره)
۸- تصوف و عرفان اسلامی
۹- ادیان و عرفان گرایش تصوف در جهان معاصر
ادیان۱۰- مطالعات تطبیقی ادیان گرایش الهیات مسیحی
۱۱- دین پژوهی
۱۲- ادیان و عرفان گرایش ادیان ایران باستان
۱۳- ادیان و عرفان گرایش قرآن و کتاب مقدس
فلسفه۱۴- فلسفه و کلام اسلامی
۱۵- فلسفه اخلاق
۱۶- فلسفه دین
زن و خانواده۱۷- مطالعات زنان گرایش حقوق زن در اسلام
۱۸- مطالعات زن و خانواده گرایش حقوق خانواده
حقوق۱۹- حقوق
تاریخ۲۰- تاریخ گرایش تاریخ اسلام
۲۱- تاریخ تشیع اثنی عشیری
۲۲- فرقه های تشیع
رسانه و ارتباطات۲۳- مدیریت رسانه
مدرسه اسلامی هنر۲۴- حکمت هنرهای دینی
۲۵- فلسفه هنر
علوم اجتماعی۲۶- دانش اجتماعی مسلمین
زبان و ادبیات عرب۲۷- زبان و ادبیات عرب

توصیه‌ها و تذکرات مهم به داوطلبان گرامی

۱. از داطلبان محترم درخواست می‌شود شرایط و ضوابط داوطلبان که در آیین نامه‌های مربوط ذکر شده است را با دقت مطالعه نمایند و در صورت احراز همه شرایط اقدام به ثبت نام نماین. د مندرجات فرم ثبت نام باید دقیق و صادقانه تکمیل شود. مسئولیت هماهنگی مندرجات تکمیل شده (مندرجات فرم ثبت نام) با قوانین و مقررات پذیرش استعدادهای درخشان بر عهده داوطلب خواهد بود.

۲. پذیرفته شدگان نهایی باید حداکثر تا ۱۴۰۳/۰۶/۳۱ از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و دانشگاه تنها از کسانی که مدرک دال بر فراغت از تحصیل خویش را ارایه نمایند، امکان ثبت نام و پذیرش نهایی در شهریورماه را خواهد داشت.

۳. داوطلبان لازم است در درج کد ملی، نام خانوادگی و نام، مشخصات شناسنامه ای، ارسال عکس و اطلاعات لازم دیگر دقت و توجه کافی به عمل آورند در صورت اعلام و ارسال هرگونه اطلاعات اشتباه، عواقب آن بر عهده داوطلب خواهد بود.

۴. اگر زمانی مشخص شود که داوطلب حقایق را کتمان نموده یا واجد یکی از شرایط و ضوابط مندرج در این دفترچه نیست، در هر مرحله‌ای که باشد (ثبت نام، شرکت در آزمون، پذیرفته شدن، حین تحصیل در دانشگاه و…) از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

۵. داوطلبان محترم توجه داشته باشند پس از انجام فرایند مصاحبه، دانشگاه ادیان و مذاهب ملزم می‌باشد نتایج کسب شده برای هر داوطلب را براساس رشته محل انتخابی و اطلاعات سوابق تحصیلی را به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام نماید و در نهایت سازمان مذکور براساس ملاک‌ها و بررسی‌های از پیش اعلام شده خود نسبت به اعلام نتایج نهایی طبق زمانبندی خود اقدام خواهد نمود.

۶. سطح سؤال‌های مصاحبه شفاهی در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته، مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه ریزی خواهد بود.

شهریه دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب ۱۴۰۳

تحصیل در دانشگاه غیرانتفاعی غیر دولتی ادیان و مذاهب مستلزم پرداخت شهریه می‌باشد. نحوه محاسبه شهریه براساس قوانین و آیین نامه‌های ارسالی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری خواهد بود.

میزان شهریه در سال تحصیلی ۱۴۰۲ براساس جدول ذیل بوده است داوطلبان توجه داشته باشند بر اساس ابلاغ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مصوبات هیئت امناء دانشگاه ممکن است ۲۰ الی ۲۵ درصد مبالغ ذیل افزایش داشته باشد.

شهریه ثابت هر ترم:   ۱۰۰.۷۵۰.۰۰۰ ریال
شهریه ثابت رشته‌های:
(حقوق / مدیریت رسانه / مطالعات زنان):
۱۰۸.۸۱۰.۰۰۰ ریال
شهریه هر واحد تخصصی: ۳۴.۱۲۵.۰۰۰ ریال  (حداکثر ۱۸ واحد)
شهریه‌ی هر واحد تخصصی رشته‌های:
(حقوق / مدیریت رسانه / مطالعات زنان):
۳۶.۸۵۵.۰۰۰ ریال (حداکثر ۱۸ واحد)
شهریه آزمون جامع دکتری: صد در صد تخفیف
شهریه هر واحد رساله:۳۴.۱۲۵.۰۰۰ ریال (حداکثر ۱۸ واحد)
شهریه هر واحد رساله رشته‌های:
(حقوق / مدیریت رسانه / مطالعات زنان)
۳۶.۸۵۵.۰۰۰ ریال (حداکثر ۱۸ واحد)

شرکت در آزمون جامع دکتری در دانشگاه ادیان و مذاهب هیچ هزینه‌ای نخواهد داشت و همچنین مرکز آموزش زبان این دانشگاه در هر سال اقدام به برگزاری چند نوبت آزمون زبان‌های خارجی عربی (اشتمال) و انگلیسی (تافل) می‌نماید که دانشجویان محترم ضمن شرکت و قبولی در این آزمون‌ها موفق به دریافت مدرک معتبر زبان می‌شوند.

تذکر: تمام دانشجویان دکتری تخصصی در طول تحصیل خود ملزم به ارایه مدرک معتبر زبان می‌باشند.

براساس مصوبه هیئت رئیسه دانشگاه ادیان و مذاهب مورخ ۱۳۹۷/۰۳/۰۲ برای پذیرفته شدگان استعداد درخشان ٪۳۰ (سی درصد) تخفیف در کل شهریه آموزشی اعم از شهریه ثابت، شهریه واحدهای تخصصی و شهریه واحد رساله لحاظ خواهد گردید.

شرایط و چگونگی پرداخت شهریه

دانشجویان مقطع دکتری تخصصی دانشگاه ادیان و مذاهب می‌توانند شهریه ثابت هر ترم را در ابتدای ترم و همزمان با انجام انتخاب واحد پرداخت نمایند و شهریه متغیر به صورت اقساطی و در طول ترم پرداخت شود.

تسهیلات دکتری دانشگاه ادیان و مذاهب ۱۴۰۳

براساس دستور العمل صندوق رفاه دانشجویان سازمان امور دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هر دانشجوی واجد شرایط در مقطع دکتری تخصصی قادر به دریافت ۵۶۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال پنجاه و شش میلیون تومان وام صندوق رفاه دانشجویی بوده، است که حداکثر در هشت نیمسال تحصیلی و در هر نیم سال ۷۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال بوده است.

این وام قرض الحسنه بوده و بازپرداخت آن پس از اتمام تحصیل در سنوات (مجاز) در ۴۸ قسط خواهد بود.

لازم به یادآوری است امور دانشجویی دانشگاه ادیان و مذاهب تمام تلاش خود را برای دریافت و افزایش این وام در سال جدید تحصیلی خواهد نمود ولکن در نهایت به دلیل این که تصمیم گیری نهایی بر عهده سازمان مذکور می‌باشد این دانشگاه تعهدی در قبال پرداخت این وام‌ها نخواهد داشت.

صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه ادیان و مذاهب متعهد می‌شود که مبلغ باقی مانده شهریه دانشجو از وام صندوق رفاه سازمان امور دانشجویی را بصورت وام پرداخت خواهد کرد که این تسهیلات با بازپرداخت ۴۸ قسط، در حین تحصیل می‌باشد.

ظرفیت پذیرش

ظرفیت پذیرش در هر رشته – گرایش طبق مجوز وزارت علوم تحقیقات و فناوری برای پذیرش بدون آزمون حداکثر ۲ نفر است.

برای اطلاع از جزییات برنامه‌های درسی به لینک زیر مراجعه کنید:

پذیرش دکتری – دانشگاه ادیان و مذاهب (urd.ac.ir)

محل برگزاری مصاحبه

مصاحبه تمامی رشته‌ها در دانشگاه ادیان و مذاهب صورت می‌گیرد.

– دانشگاه ادیان و مذاهب: قم، شهرک پردیسان، روبروی مسجد امام صادق (ع)،

داوطلبان رشته حکمت هنرهای دینی توجه داشته باشند محل تشکیل کلاس‌های درسی این رشته در ساختمان مدرسه اسلامی هنر می‌باشد.

– مدرسه اسلامی هنر: قم، بلوار بسیج (۳۱ متری هنرستان)، نبش کوچه ۲۰، مؤسسه هنر و اندیشه اسلامی

ثبت‌نام
باخبرم کن!

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها