مدرسان شریف بسته مقاله نویسی کتاب مصاحبه دکتری نگاره

اعلام جزئیات پذیرش بدون آزمون دکتری 97 دانشگاه آزاد

شرایط و چگونگی ثبت نام در پذیرش بدون آزمون دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی 97-98 اعلام شد. دکتری بدون ازمون ( بدون کنکور ) ازاد 97 - 98

به گزارش پی اچ دی تست، بر اساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، شرایط ثبت نام پذیرش بدون کنکور در مقطع دکتری سال 97 دانشگاه آزاد به شرح ذیل است:

1- کلیه حائزین شرایط درخواست کننده دوره دکتری تخصصی شامل استعدادهای برتر و فارغ التحصیلان ممتاز بر اساس حداقل معدل 17 برای رشته های دامپزشکی، 18/5 برای رشته های علوم انسانی و 17/5 برای سایر رشته ها با رعایت سایر شرایط مندرج در شیوه نامه اجرایی براساس معدل و رتبه بندی و متناسب با ظرفیت برای هر یک از رشته/محل های انتخابی گزینش و برای مصاحبه علمی به گروه های تخصصی مربوط معرفی می شوند. امتیاز نهایی هر داوطلب براساس شاخص های پژوهشی – آموزشی و مصاحبه منطبق بر شیوه نامه اجرایی محاسبه و به عنوان شاخص برای گزینش نهایی داوطلبان ملاک عمل قرار می گیرد.

2- دارا بودن حداقل نمره پایاننامه 18/50 جهت کلیه رشته ها.

3- متجانس و همنام بودن رشته فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با رشته انتخابی در مقطع دکتری تخصصی.

4- متقاضیان میبایست دوره تحصیلی کارشناسی ارشد ناپیوسته را حداکثر تا 6 نیمسال به پایان رسانده باشند.

تبصره: دوره تابستان و مرخصی/ مرخصی های بدون احتساب در سنوات جزء نیمسال /نیمسال های تحصیلی محسوب نمیشود.

5- دانشجویانی که دارای دروس معادل سازی شده باشند، شامل پذیرش بدون آزمون نمی شوند.

6- داوطلبان دوره بدون آزمون در صورت کسب شرایط دعوت به مصاحبه لازم است نسخه ای از فایل مقالات و یا مجلات علمی ISI تولیدات علمی چاپ شده در مجلات پژوهشی فارسی زبان و غیر فارسی زبان داخلی یا خارجی یا ISC خود را با فرمت اعلام شده در زمان مصاحبه به گروه تخصصی مربوطه ارائه نمایند.

تذکر مهم 1: جهت پذیرش در دوره بدون آزمون برای مربیان رسمی شاغل در دانشگاه آزاد اسلامی، سهمیه جداگانه ای وجود ندارد و کلیه داوطلبان در پذیرش از شرایط یکسان برخوردارند.

نحوه ثبت نام در دوره دکتری تخصصی (ph.D) بدون آزمون 97 دانشگاه آزاد:  

داوطلبان این دوره لازم است در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند و با پرداخت مبلغ 460000 ریال نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی برای دوره بدون آزمون اقدام نمایند.

تذکر 1: متقاضیان شرکت در دوره دکتری تخصصی بدون آزمون باید رشته های متجانس و همنام با رشته فارغ التحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود را در مجموعه انتخاب نمایند و در زمان ثبت نام از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شده باشند.

تذکر 2: داوطلبان دوره دکتری تخصصی بدون آزمون لازم است اصل مدرک فارغ التحصیلی و تصویر آن را در زمان دعوت به مصاحبه همراه داشته باشند. همچنین همراه داشتن اصل شناسنامه یا کارت ملی نیز در زمان دعوت به مصاحبه الزامی است.

تذکر 3: با توجه به این که اطلاعات فارغ التحصیلی متقاضیان بدون آزمون شامل: رشته فارغ التحصیلی، معدل و نمره پایان نامه از شرایط اصلی در این دوره است، لذا ارائه اطلاعات نادرست توسط شخص داوطلب، تخلف محسوب گردیده و مطابق قانون با فرد متخلف برخورد خواهد شد.

تذکر 4: داوطلبان پذیرش بدون آزمون در دوره دکتری تخصصی که مشمول خدمت وظیفه عمومی می باشند بایستی شرایط اشاره شده در مورد مشمولان وظیفه عمومی مندرج در دفترچه انتخاب رشته دکتری آزاد 97 را عیناً دارا باشند.

تذکر 5: فایل تصویر داوطلب می بایست با اسکن از عکس 4*3 یا 4*6 باشد که در سال جاری تهیه شده است با توجه به این که تصویر فوق به منظور احراز هویت داوطلب در مراحل مصاحبه و ثبت نام مورد استفاده قرار می گیرد. لذا تبعات ناشی از مغایرت تصویر به عهده شخص داوطلب خواهد بود.
تذکر 6: داوطلب می بایست فایل تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی خود را نیز در سامانه بارگذاری نماید. شایان ذکر است که اطلاعات فردی ثبت شده توسط داوطلب بایستی با اطلاعات شاسنامه ای و کارت ملی کاملاً انطباق داشته باشد و در صورت مغایرت، ثبت نام کان لم یکن خواهد شد.

 

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
 1. ازاده گفت:

  سلام ثبت نام بدون ازمون از چه زمانی شروع میشه؟

 2. نرگس گفت:

  واقعا ممنون که هیچکس جواب نمیده ،، تو دفترچه هم هیچی راجب زمان ثبت نام دکتری بدون ازمون نگفته پس زمان ثبت نامش کی هست؟؟؟ توروخدا جواب بدین

 3. تینا گفت:

  سلاام
  دوستای عمرانی
  بویژه اونایی که دانشگاههای آزاد تهران درس خوندن

  میشه نظرتون رو درباره دانشگاههای آزاد در رشته عمران سازه در مقطع دکترا در تهران بدید؟

  انتخاب من اینه.بنظرتون چطوره؟

  علوم و تحقیقات
  مرکز
  جنوب
  غرب
  رودهن

  ممنون میشم

  از نظر سخت گیری،امکانات،اساتید،ارزش مدرک،راحتی تردد،در محل طرح ترافیک بودن یا نبودن دانشکده فنی و مهندسی و خلاصه هر چیزی که میتونه مفید واقع بشه.

  ممنون میشم کمک کنید.
  من خیلی بی اطلاعم.
  راستش میخوام یه جایی نباشه که خیلی سختگیر و وقتگیر باشن.
  چون من مجبورم کار کنم/

 4. نرگس گفت:

  سلام دوستان ثبت نام بدون ازمون دکتری هم شروع شده؟؟

 5. محمد گفت:

  با سلام . من مهندسی کامپیوتر میخواندم و معدل من ۱۷.۴۵ است و نمره پایان نامه من هم ۲۰ است . دارای چندین مقاله کنفرانسی و یک مقاله scopus میباشم . عضویت من در باشگاه پژوهشگران جوان و باشگاه پژوهشگران دانشجو هم تایید شده است در این شرایط امیدی به پذیرش است ؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   معمولا وقتی شرایط لازم رو نداشته باشید حذف میشید و دعوت به مصاحبه نمیشید. با این حال میتونید شانستون رو امتحان کنید. ممکنه دعوت شید.

 6. نگار گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته پژوهش هنر دانشگاه ازاد هستم معدل ۱۷/۸۵ و نمره پایان نامه ۱۸ با رتبه خوب واینکه چهار ترمه تموم کردم می خوام بدونم میتونم بدونه ازمون شرکت کنم

 7. معصومه گفت:

  با سلام
  معدل بنده 19.70، نمره پایان نامه ام 20 در رشته معماری، 15 مقاله بین المللی و 2 تا علمی پژوهشی و 1 آی اس آی دارم
  کسی از دوستان با تجربه، می تونه راهنمایی ام کنه با این شرایط دکتری بدون آزمون قبول می شم یا نه؟
  اگر احتمال قبولی ام وجود داره، ممکنه علوم و تحقیقات قبول شم؟
  ممنون می شم راهنمایی ام کنید

 8. بهار گفت:

  سلام. دوستان انتخاب رشته دکترای دانشگاه ازاد شروع شده یا نه؟

  • مهسا گفت:

   سلام
   زمان شروع انتخاب رشته دکتری ازاد 97 از فردا شروع میشه. به محض اعلام خبر زمان شروع انتخاب رشته در همین سایت اطلاع رسانی میشه.

 9. نرگس گفت:

  دوستااان لطفا منو راهنمایی کنید؟؟

 10. نرگس گفت:

  دوستان من رشته ام مهندسی صنایع هست معدل ارشدم ١٨/٩٧ و معدل کارشناسی ١۶/٠١ مقاله هم دارم یدونه هم کتاب دارم که به زودی قرار چاپ بشه، میخواستم بپرسم که به نظر شما واسه کدوم دانشگاه شانس بیشتری دارم خودم دانشگاه قزوین و عاوم تحقیقات مد نظرمه اما نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم ممنون میشم راهنمایی کنید نمره پایان نامه ام هم ١٩ هست

 11. ا گفت:

  میخواستم بدونم من که با شرایط @ در رشته زیست شناسی تکوین و جانوری مجاز به انتخاب رشته ازاد و غیره شدم شانس قبولی دارم ضمنا حداقل 20 مقاله اینپکت بالا و تالیف کتاب هم دارم

 12. کمیل گفت:

  سلام ضمن تشکر ازشما ولی جواب سوال قبلی که دادید با قوانین و بخشنامه دانشگاه ازاد متناقض است ،طی تماس تلفنی با همین شماره تلفنی که فوقا” نوشته شده و همچنین دوستان دانشگاه آزاد(مرکز) اینطور پاسخ دادند که میتوانی در دکتری بدون کنکور شرکت کنی چون بیش از۸واحد پیشنیاز در مقطع ارشد گذراندی یک ترم تحصیلی محسوب نمیشود علی ایحال خواهشمنداست تحقیقات در این زمینه بیشتر نموده و جواب صحیح بدهید شاید دوستان دیگری همانند من باشند تا حقی ازشون تضییع نگردد منتظر پاسخ شماهستم

 13. کمیل گفت:

  فوری فوری
  سلام دوستان یک سوال داشتم ارشدم رابا۱۲واحدپیشنیاز ودرترم ۷ترم تحصیلی تمام نمودم البته تمام دروس را در ۳ترم اول پاس نمودم میخواستم آیا شرایط ثبت نام بدون کنکور دارم؟ البته دیگر شرایط را دارم

 14. میترا گفت:

  سلام
  الان برای ثبت نام بدون آزمون دکترا کدوم سایت باید برم؟

 15. نرگس گفت:

  سلام دوستان برای ثبت نام فقط میتونیم یه دانشگاه رو ثبت نام کنیم یا به صورت کلی هست ؟؟؟ منظورم اینه اگر بخواییم واسه چند تا دانشگاه رزومه بدیم باید جدا ثبت نام کنیم و برای هرکدوم جدا هزینه بدیم؟؟؟

 16. بیتا گفت:

  دوستان می بخشین از کی انتخاب رشت برا دکترای دانشگاه ازاد شرو میشه

  • محمد طاها گفت:

   والا ما هم هروز چک میکنیم معلوم نیست ولی به همین زودی هاست من مهندسی شیمی هستم معدلم 19.07 ده تامقاله داخلی و بین المللی دارم ولی آی اس ای وقت نکردما تازه از سربازی اومدم کار نیست حداقل درس بخونیم والا

 17. ا گفت:

  میخواستم بدونم من که با شرایط @ مجاز به انتخاب رشته ازاد و غیره شدم شانس قبولی دارم

 18. نازنین ////// گفت:

  کسی خبر داره تراز رشته فلسفه برا دانشگاه ازاده چنده؟

 19. نازنین فلسفه گفت:

  فوری فوری فوری*******

  سلام دوستان خواهشا جواب بدید من رتبه بین ایثارگران رتبه درسهمیه 21شدم رتبه اخرین نفر ذر سهمیه 28
  نمره یاهمون تراز 457 امکان دعوت ب مصاحبه برا ازاد میشم ؟رشته فلسفه
  کسی خبر داره؟پارسال دعوت نشدم

 20. به محمد گفت:

  محمد جان ،دانشگاه ازاد بااین کاراش اعصاب ادمو خراب میکنه ،تااین لحظه خبری نیست،واقعا متاسفم برای این بی برنامگی

 21. محمد گفت:

  با سلام، زمان انتخاب رشته ازاد کی هست؟ چرا هیچ کجا خبری نیست

 22. ف گفت:

  سلام دوست عزیز بدون کنکور هم همزمان با انتخاب رشته ازاد انجام میشه.

 23. محمد طاها گفت:

  سلام بچه ها ثبت نام دوره دکترا بدون آزمون از کی شروع میشه لطفا کمک کنید

 24. Saba گفت:

  سلام دوستان
  من شاغلم و دو سه سالیه که دفاع کردم و رشته ارشدم هم مدیریت هست ولی از شانس من توی این دو سه سال ،دانشگاه آزاد برای بدون ازمون شرط معدل ۱۸/۵ رو گذاشته ،در حالی که من معدلم ۱۸/۴۵ هست و نمره پایان نامه ام ۱۹/۲۵، دانشگاه دولتی در تهران ارشدم رو بودم و کتاب و مقاله دارم، آیا به نطرتون با این شرایط برای بدون آزمون اقدام کنم؟ اصلا عملی هست؟ آیا کسی همچین موردی رو دیده که با اختلاف پنج صدم معدل، واسه مصاحبه دعوت کنن؟
  واقعا خ نامردیه!!!!

 25. نرگس گفت:

  سلام دوستان من رشته ام مهندسی صنایع هست سوالم اینه که چطوری میتونم بفهمم که کدوم دانشگاه ها رشته منو دارن؟؟؟ و اینکه از چه طریق ثبت نام کنم توروخدا راهنماییم کنید ممنون

 26. مریم گفت:

  دوستان کسی اطلاع داره اینکه تو دفترچه انتخاب رشته سراسری نوشته بودن سال97 در مقطع دکتری تکمیل ظرفیت ندارن . شامل عدم داشتن تکمیل ظرفیت در دکتری ازاد هم میشه ؟یا ازاد همچنان مثل سال قبل تکمیل ظرفیت اعلام خواهد کرد؟

 27. مریم گفت:

  سلام مهسا جون تورشته حقوق جزا و جرم شناسی با تراز 1075 و رتبه 3444 امکان دعوت به مصاحبه هست

  • مهسا گفت:

   سلام
   اگه پردیس ها ترازشون رو پایین اعلام کنند، ممکنه شانس حضور در مصاحبه رو داشته باشید. برای سایر دوره ها بعید هست شانسی داشته باشید.

 28. اسماعیل نیکراه گفت:

  ثبت نام دانشگاه آزاد تا کی هست؟
  اگر رتبه خیلی خوبی در امتحان دکتری آورده باشم ولی نمره معدل فوق لیسانس ۱۵/۵۰ هست می تونم ثبت نام بکنم یا خیر؟

 29. پ گفت:

  سال قبل کلا معدل و پایان نامه کمتر از 19 به تهران دعوت نشدن

 30. به جغرافیا وبرنامه ریزی شهری گفت:

  ،این حداقل شرایطی هست که شروع میشه که هرکسی واسه ورود به بدون ازمون بایستی داشته باشه و دیگه بستگی به تعداد رقبا و تعداد پذیرش داره که ایا نوبت به اون حداقلی ها برسه یا نه

 31. به جغرافیا وبرنامه ریزی شهری گفت:

  سلام دوستان هیچوقت فکر نکنید که حداقل شرایط بدون امتحان رو دارید حتما به مصاحبه دعوت میشید یا اگه مصاحبه بشید قبول میشین نه اصلا اینجوری نیست جون اولاً تعداد محدوده دوما اونا افراد را از بالا یعنی از حداکثر شرایط روبه پایین دعوت میکنن نه اینکه مثلاً معدل ۱۷/۵۰را با حداقل شرایط ورود دعوت کنن و فردی که معدل ۲۰ ویا پایان نامه ۲۰داره رو دعوت نکنن

 32. سلام گفت:

  جوابتان واضح نبود خواهشا” دقیق بنویسید

 33. سلام گفت:

  الان میتوانم باعنایت به اینکه ۱۲واحد پیشنیاز و۷ترم مقطع ارشد را تمام نمودم درمقطع دکتری بدون ازمون شرکت نمایم

 34. عبدی گفت:

  سلام من معدل کل کارشناسی ارشدم ۱۶/۵ می خواستم بدونم میتونم در دکتری بدون آزمون شرکت کنم لطفا راهنمایبم کنید ممنون میشم رشته مدیریت بازرگانی

 35. رقیه گفت:

  سلام من معدل کارشناسی ارشدم ۱۶.۷۹ و معدل رساله کارشناسی ارشدم ۱۹ یا۱۹.۵ می باشد با توجه به این مسله آیا امکان شرکت دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد وجود دارد لطفا راهنمایی کنید از کدام سایت و صفحه می توان برای ثبت اقدام کرد و رشته هایی که می توانند شرکت کنند رو اعلام کنید متشکرم

 36. سلام گفت:

  فوری فوری فوری فوری
  سلام مهسا خانم خواهشن میکنم جواب منو بدین
  من چندتا مقاله فرستادم به مجله های مختلف (ریزنمونه های مختلف ) تقریبا بخشی از مقاله ها مشابه هم هستن(یعنی اگر من از 2 گیاه و 2 ریزنمون و 2 نوع محیط کشت و چندین تیمار هورمونی استفاده کردم حلا من هر گیاه و هر ریزنمونه جداگانه فرستادم بعد همه رو ادقام کردم دوباره فرستادم یعنی بخشی از یک مقاله داخل مقاله دیگه هست). حالا استادم با من تماس گرفته گفته
  ظاهران مقالات با مطالب مشابه را در جاهای مختلف فرستادی برای چاپ
  که ارسال مطالب مشابه به عنوان چندین مقاله نوعی تخلف علمی هست
  و داره اسمت میره در لیست سیاه مجلات. امیدوارم که چنین چیزی نشه ولی یک درصد هم احتمال بدیم که اسم من بره توی لیست سیاه مجلات اونوقت چی میشه ؟میشه در مورد این موضوع بیشتر توضیح بدین؟
  ایا تاثیر مستقیم در مصاحبه دکترا داره؟
  ایا اساتید که مصاحبه میکنن اسم منو دارن به عنوان شخصی که اسمش توی لیست سیاه مجلات هست؟
  خواهشن جواب منو بدین

 37. سلام گفت:

  ایاشامل این بخشنامه دانشگاه آزاد میگوید که کسانیکه که بیش از ۸واحد پیشنیازداشته باشند ترم تحصیلی محسوب نمیشود آیا میتوانم باعنایت به اینکه ارشدرا در۷ترم تمام نمودم و۱۲واحد پیش نیاز بطوریکه در دو ترم اول همراه بادروس اصلی گذراندم در بدون ازمون دکتری آزاد شرکت نمایم درضمن دیگر شرایط را دارم باید فرقی بین کسانیکه کارشناسیشون با ارشد همخوانی دارند و با انهای که ندارند و پیش میخورند باشد ممنونم اگر پاسخ دهید

  • مهسا گفت:

   سلام
   امسال دانشگاه ازاد اعلام کرده که مقطع ارشد رو متقاضیان بدون ازمون میشه ۶ نیمسال تموم کرده باشند. ۶ ترم حتی برای کسانی که ۲ ترم هم پیش نیاز داشته اند کفایت میکنه و استثنای دیگری نیست.

 38. سلام گفت:

  سلام دوستان من ارشد را با۱۲واحد پیشنیاز ودر۷ترم گذراندم آیا میتوانم بدون ازمون شرکت نمایم باعنایت به اینکه دروس پیشنیاز جز دروس اصلی محسوب نمیشود

 39. المیرا گفت:

  سلام دوستان ،
  باید مقطع ارشد هم دانشگاه آزاد باشه
  یعنی از آزاد به آزاد فقط میشه؟
  یا از دانشگاه غیر انتفاعی به آزاد هم میشه؟

 40. كيا گفت:

  سلام دوستان من معدلم 19.25 و پایان نامه 18 هست میتونم ثبت نام کنم
  رشته زبان و ادبیات فارسی

 41. Na گفت:

  با سلام
  در مورد ثبت نام دکتری تخصصی بدون ازمون دانشگاه ازاد در اطلاعیه ذکر نشده که از چه طریق ثبت نام اینترنتی را انجام دهیم و اینکه ایا شامل گروه های علوم پزشکی هم میشود یا خیر؟
  با تشکر

 42. شهلا گفت:

  سلام.دوستان من شرایطشو دارم فقط معدلم 16.72 صدم هست.برا دانشگاه آزاد مثل سراسری معدل رو معادل سازی نمیکنه؟؟؟یکی لطفا جواب بده.ممنون

 43. یاس گفت:

  با سلام
  من کارشناس ارشد روانشناسی بالینی هستم فارغ التحصیل سال ۱۳۹۳ و معدلم ۱۸/۲۵ هست. و زمان ما حداکثر نمره ی مقاله ۱۸ بود که من گرفتم البته بعد از گرفتن مدرکم دو مقاله از پایان نامه تهیه و ثبت رساندم با این وضعیت میتوانم در دکترای بدون ازمون ثبت نام کنم؟
  با تشکز

 44. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر، ببخشید ثبت نام دکتری بدون آزمون دانشگاه آزاد رشته مدیریت خدمات بهداشتی و درمانی چه وقت ا نجام می شود؟ با همین ثبت نام که اطلاع رسانی شده؟

 45. سپهر گفت:

  سلام ببخشید . رشته من مهندسی کامپیوتر با معدل 17.45 است. در این شرایط هم میتوانم اقدام کنم ؟ حتی نمره پاپان نامه من 20 است و تعداد زیادی مقاله هم دارم

  • مهسا گفت:

   سلام
   میتونید شانستون رو امتحان کنید، ممکنه در قیاس با رقبا شانس داشته باشید. البته ممکنه هم حذفتون کنن و دعوت به مصاحبه نشید

 46. نس گفت:

  سلام بارتبه۲۴۰۰حقوق جزا میشه جایی قبول شد؟هرواحدی باشه مشگلی نداره فقط میشه قبول شد؟

 47. نرگس گفت:

  سلام خب چطوری میتونیم ثبت نام کنیم؟؟؟

 48. داوطلب گفت:

  سلام بر دوستان.
  چند سوال از کارشناسان:
  – اگه کسی رشته همنام و متجانسش، در دکتری وجود نداشته باشه باید چه کار کنه؟ (مثلا ارشدش ادبیات نمایشی یا تصویرسازی یا گرافیک و … است که دکتری شون وجود نداره و تنها رشته هنری دکترای هنر معماری، شهرسازی، پژوهش هنر و مطالعات تطبیقی است.)
  – وقتی سال های گذشته دانشگاه آزاد رو نگاه می کنید که سقف نمره ای برای پایان نامه ها می گذاشتن(مثلا ۱۸)، بعد دانشجو سقف رو گرفته، مقاله هم به چند مجله ارسال کرده ولی تا بررسی شده و بهش جواب دادن که پذیرفتن یا ردش کرده، ایشون مجبور بوده برای آزمون های استخدامی یا هر دلیل دیگه، همون سقف ۱۸ براش ثبت بشه، با وجود آن که فعالیت های مختلف هنری داشته و اون زمان بهش امتیازی تعلق نمی گرفته، چرا باید نمره پایان نامه حتما ۱۸/۵ باشه در حالی که زمان هایی نزدیک به همین زمان، سقف امتیاز ۲۰ و ۱۹ بوده؟
  – آیا دانشگاه آزاد نباید مثل دانشگاه دولتی که در بخش پذیرش بدون آزمون و استعداد درخشان عمل می کنه اقدام کنه؟(فقط فارغ التحصیلان دولتی رو می پذیره) . نمی گیم دقیقا مثل هم. منظور اینه که به فارغ التحصیلایه خودش یه جوری بها بده و شرایطی رو که تو این سال ها به شکل متغیر برای امتیازی که به سقف امتیاز اصلی پایان نامه اضافه میشده رو پایین بیاره؟ یا بگه هر کسی که سقف امتیاز پایان نامه رو در بازه زمانی دفاع از پایان نامه، به دست آورده.
  ممنون و متشکر

 49. معماری غریب گفت:

  دوستان عزیز با داشتن حداقل نمره معدل و نمره پایان نامه ذکر شده برای بدون آزمون فقط میتونید ثبت نام بکنید ولی هیچ ضمانتی برای پذیرش شما وجود نداره.
  باید به رنکینگ دانشگاه فارغ التحصیلیتون هم توجه کنید.
  و از همه مهمتر از مجموع داوطلبانی که بالاترین معدل و بهترین شرایط را داشته باشند برای بدون کنکور یک یا دونفر در هر دانشگاه پذیرش به عمل خواهد آمد(این شرایط از پذیرش دانشجو با کنکور هم سخت تر هست).

 50. ahmadii گفت:

  سلام دوستان
  ثبت نام بدون آزمون دکتری آزاد محدودیت سنوات بعد از فارغ التحصیلی نداره؟
  ممنون

 51. سپهر گفت:

  سلام دوستان . رشته من مهندسی کامپیوتر با معدل 17.45 است. در این شرایط هم میتوانم اقدام کنم ؟ حتی نمره پاپان نامه من 20 است و تعداد زیادی مقاله هم دارم

 52. مینو گفت:

  سلام
  منم شرایطش رو دارم فقط شهریور 97 دفاع میکنم از پایان نامه م
  میتونم شرکت کنم بدون آزمون رو؟؟؟؟