/, علوم قرآن و حدیث/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری علوم قرآن و حدیث (کد 2129)

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری علوم قرآن و حدیث (کد 2129)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته علوم قرآن و حدیث اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری علوم قرآن و حدیث هستند:

– علوم قرآن و حدیث (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)

– علوم قرآنی

– علوم حدیث

-اخلاق (تمامی گرایش‌ها)

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری علوم قرآن و حدیث (کد 2129)
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۹-۶ ۲۲:۴۹:۲۰ +۰۳:۳۰۱ اردیبهشت, ۱۳۹۱|رشته های مجاز به ثبت نام, علوم قرآن و حدیث|۳ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
رضا
رضا

با سلام من ارشد معارف اسلامی و اقتصاد از دانشگاه امام صادق دارم می تونم در دکترای الهیات و معارف اسلامی شرکت کنم؟
در رشته علوم قرآنی چطور؟
یا رشته علوم قرآنی و حدیث؟

اسپیدکار
اسپیدکار

باسلام.من سطح سه حوزه علمیه قم را در رشته فقه و اصول به اتمام رساندم مشغول خدمت در آموزش و پرورش هستم در چه رشته هایی در مقطع دکترا میتوانم شرکت کنم؟با تشکر

فاطمه
فاطمه

سلام.میخواستم بپرسم من که فارغ اتحصیل مقطع کارشناسی ارشد رشته ی زبان وادبیات فارسی هستم،میتونم در کنکور phd علوم قرآن وحدیث شرکت کنم؟با تشکر.