/, ژئومورفولوژی/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ژئومورفولوژی (کد 2106)

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ژئومورفولوژی (کد 2106)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته ژئومورفولوژی هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته ژئومورفولوژی لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته ژئومورفولوژی اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری ژئومورفولوژی هستند:

– علوم جغرافیایی (تمامی رشته‌ها)

– زمین شناسی (علوم زمین)

– آبخیزداری

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری ژئومورفولوژی (کد 2106)
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۲۰ ۱۷:۴۰:۴۶ +۰۳:۳۰۱ اردیبهشت, ۱۳۹۱|رشته های مجاز به ثبت نام, ژئومورفولوژی|۲ نظرات

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
كريم نظري
كريم نظري

اينجانب معتقدم ارائه خدمات آموزشي ومنابع مطمئن كنكور دكتري با در نظر گرفتن موقعيت مالي واقتصادي داوطلبان تأثير بسزايي در موفقيت وورود آنها به دوره هاي دكتري خواهد داشت

كريم نظري
كريم نظري

بسيار عالي