/, روان شناسی و آموزش کودکان استثنایی/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی (کد 2147)

مدرسان شریف

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی (کد 2147)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی هستند:

– علوم تربیتی (تمامی رشته‌ها و گرایش‌ها)

– روانشناسی (تمامی رشته‌ها و گرایش­‌ها)

– گفتار درمانی – توان‌بخشی (علوم پزشکی)

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی (کد 2147)
به این مطلب امتیاز دهید.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
مریم
مریم

با سلام
من کارشناسی ارشد رشته مددکاری اجتماعی هستم
می تونم دکترا رشته روانشناسی شرکت کنم؟