/, رشته های مجاز به ثبت نام/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته اقتصاد نفت و گاز

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته اقتصاد نفت و گاز

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری گروهی از رشته‌ها هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی معدن – فرآوری مواد معدنی لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مهندسی معدن – فرآوری مواد معدنی اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، رشته اقتصاد نفت و گاز زیرمجموعه رشته علوم اقتصادی است و فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری علوم اقتصادی هستند:

– علوم اقتصادی و اقتصاد (تمامی گرایش‌ها)

– مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز

– حقوق نفت و گاز

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته اقتصاد نفت و گاز
به این مطلب امتیاز دهید.
۱۳۹۷-۸-۲۰ ۲۲:۲۹:۳۷ +۰۳:۳۰۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۱|اقتصاد نفت و گاز, رشته های مجاز به ثبت نام|بدون ديدگاه

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar