/, مدیریت قراردادهای بین الملل نفت و گاز/رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت قراردادهای بین ‌المللی نفت و گاز (کد 2168)

مدرسان شریف

استاد وکیلی

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت قراردادهای بین ‌المللی نفت و گاز (کد 2168)

شرکت در آزمون دکتری تخصصی رشته‌های مختلف معمولاً با شرط تجانس رشته همراه است. بدین معنا که تنها فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد برخی رشته‌ها مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز هستند.

البته ذکر این نکته خالی از لطف نیست که داشتن شرط تجانس جهت شرکت در آزمون دکتری رشته مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز لزوماً به معنای موفقیت و پذیرش در مقطع دکتری نیست. چرا که آن‌چه در دفترچه ثبت نام آزمون دکتری به عنوان رشته‌های مجاز به شرکت در آزمون دکتری رشته مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز اعلام شده است، تنها به معنای نداشتن منع قانونی برای شرکت در آزمون کتبی است و در فرآیند مصاحبه شفاهی، اساتید مصاحبه‌کننده هستند که با در نظر گرفتن جمیع شرایط، به داوطلب نمره می‌دهند. در نتیجه، گاه ممکن است داوطلبی علی‌رغم داشتن شرط تجانس رشته مقطع کارشناسی ارشد با رشته امتحانی آزمون دکتری، از سوی اساتید حائز شرایط تحصیل در این رشته شناخته نشود.

بنا بر دفترچه آزمون دکتری 98 منتشره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور، فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته‌های زیر مجاز به شرکت در کنکور دکتری مدیریت قراردادهای بین‌المللی نفت و گاز هستند:

– مدیریت (تمامی گرایش­‌ها)

– حقوق نفت و گاز

– اقتصاد نفت و گاز

– حقوق (تمامی گرایش‌ها)

– اقتصاد (تمامی گرایش‌ها)

رشته های مجاز به شرکت در آزمون دکتری مدیریت قراردادهای بین ‌المللی نفت و گاز (کد 2168)
به این مطلب امتیاز دهید.

کانال تلگرام دکتری پی اچ دی تست
avatar
خالد
خالد

سلام :
آیا فارغ التحصیلان رشته مهندسی و مدیریت ساخت که از گرایش های مهندسی عمران مس توانند دراین رشته شرکت کنند؟

عادل بابایی
عادل بابایی

سلام دردفترچه دکتری سازمان سنجش قید شده تمام گرایش های حقوق میتوانند در این رشته تبت نام کنند آیا درس است ؟