با گذشت چندین سال از برگزاری این آزمون هنوز بسیاری از داوطلبان نسبت به این درس کم توجه بوده و معتقدند همان طور که از نام آن بر می آید آزمون این درس به استعداد فرد بستگی داشته و مطالعه آن چندان ضروری نیست. هر چند این ادعا حقایقی را نیز در بردارد اما اختراع دوباره چرخ هم منطقی نیست.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

باید توجه داشت که در استعداد تحصیلی نیز همانند مباحث دیگر تعدادی قوانین تکراری و همیشگی مطرح می شود که اطلاع از آنها راه را برای بروز استعداد تحصیلی داوطلب هموار می کند.

در نوشته حاضر که چکیده ای از مباحث مطرح در این زمینه است تلاش کرده ایم موارد ضروری و پرکاربرد را در کوتاهترین شیوه ممکن مطرح سازیم تا از سویی مورد استفاده داوطلبانی قرار گیرد که نمی خواهند وقت زیادی به مطالعه این درس اختصاص دهند و از سوی دیگر به عنوان چکیده مطالب و جمع بندی نهایی مورد استفاده کسانی باشد که قبلا به مطالعه این مباحث پرداخته اند.

برای آشنایی بیشتر داوطلبان، سوالات استعداد تحصیلی دکتری 94 نیز در انتهای هر بخش ارائه و پاسخ آنها نیز تقدیم گردیده است.

در پایان از کلیه خوانندگان عزیز خواهشمندیم در صورت رضایت از مطالب، با ارسال آن به دوستان خود و امکان استفاده افراد دیگر را نیز فراهم نموده و ما را در اطلاع رسانی بهتر یاری رسانند. پیشاپیش از همکاری شما سپاسگزاریم.

دانلود رایگان کتاب استعداد تحصیلی دکتری وب‌سایت پی اچ دی تست (به همراه پاسخ تشریحی آزمون دکتری ۹۴)

 

اینستاگرام آزمون دکتری