اسحاق رسولی متولد سال 1352 موفق به کسب رتبه 1 آزمون دکتری 93 دانشگاه آزاد در رشته عمران، گرایش مهندسی و مدیریت ساخت گردیده و در حال حاضر مشغول به تحصیل در دانشگاه علوم و تحقیقات است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ایشان در سال 71 وارد دانشگاه آزاد تبریز در رشته عمران گردیده و در سال 75 مقطع کارشناسی خود را به پایان رسانیده است. وی مقطع کارشناسی ارشد خود را در رشته عمران، گرایش برنامه‌ریزی حمل و نقل در سال‌های 80 تا 82 در دانشگاه آزاد تهران جنوب گذرانده است.

پیاچدی تست: با چه انگیزه‌ای تصمیم به شرکت در آزمون دکتری گرفتید؟

من چند بار در آزمون دکتری در رشته کارشناسی ارشدم شرکت کردم، اما با توجه به محدودیت این رشته، پذیرفته نشدم. در سال90 دعوت به مصاحبه هم شدم، اما باز هم نتیجه نگرفتم. تا این که امسال متوجه شدم که دانشگاه آزاد اسلامی در گرایش مهندسی و مدیریت ساخت اقدام به اخذ دانشجو خواهد نمود و با توجه به سال‌ها سابقه تدریس دروس این رشته و علاقه به آن در آزمون شرکت کردم.

پیاچدی تست: چه زمانی مطالعه برای آزمون دکتری را آغاز نمودید؟

از سال گذشته که متوجه شدم برای کنکور 93، دانشگاه آزاد در این رشته پذیرش خواهد داشت، کم و بیش خودم را برای آزمون آماده می‌کردم. ضمن این که همان‌طور که اشاره کردم سال‌ها دروس این رشته را تدریس کرده بودم.

پیاچدی تست: منابع مورد نیاز برای آزمون را چگونه پیدا کردید؟

من همان منابع آزمون سراسری را مطالعه کردم که آنها را نیز با توجه به سرفصل‌های ذکر شده در دفترچه شناسایی کرده بودم.

پیاچدی تست: برای زبان تخصصی هم مطالعه‌ای داشتید؟

من برای مدرک زبان آیلتس خود را آماده می‌کردم و به همین علت یک آمادگی نسبی داشتم و برای آزمون دکتری به صورت جداگانه زمان نگذاشتم.

پیاچدی تست: پیش‌بینی شما از نتیجه آزمون کتبی بعد از برگزاری کنکور چه بود؟

خیلی خوب آماده بودم و مطمئن بودم قبول می‌شوم. خوشبختانه وقتی کارنامه آمد، دقیقاً همان درصدهایی که انتظارش را داشتم کسب کردم.

پیاچدی تست: چه رزومه‌ای برای شرکت در مرحله مصاحبه داشتید؟

– دو کتاب در دست چاپ

– دو مقاله علمی ترویجی که یکی از آنهادر sciencedirect ایندکس شده است.

– 6 مقاله کنفرانسی خارجی به صورت سخنرانی

– 5 طرح پژوهشی

– 22 مقاله در کنفرانس‌های داخلی

– داور چندین همایش داخلی

– رزومه تدریس چند ساله

پیاچدی تست: مصاحبه‌ به چه شکل برگزار شد؟

من برای مصاحبه رزومه خوبی داشتم و مصاحبه خوبی را پست سر گذاشتم. در ابتدا برای اساتید این موضوع که از گرایشی دیگر موفق به کسب رتبه 1 شده‌ام جالب توجه بود. سپس برخی سؤالات کلی در مصاحبه مطرح شد. درباره موضوع مورد علاقه جهت رساله دکتری و انگیزه از شرکت در آزمون دکتری سؤال شد.

در رابطه با موضوع پایان‌نامه کارشناسی ارشد، و این که کدام دانشگاه بوده‌ام و چه طور پایان‌نامه‌ام را انجام داده‌ام نیز سوالاتی پرسیده شد.

همچنین سؤالاتی در رابطه با زمینه‌های مطالعه شده و موضوعات آزمون به زبان انگلیسی مطرح شد.

پیاچدی تست: حرف آخر؟

از طلاع‌رسانی سایت پی‌اچ‌دی تست و اخبار به روز آن بسیار سپاسگزاری می‌کنم.

پیاچدی تست: چه منابعی برای آمادگی جهت آزمون مطالعه کرده بودید؟

مجموعه کتب مدیریت ساخت و کنترل پروژه و ماشین آلات و شرایط پیمان و انواع قراردادهای عمرانی

1

2

اینستاگرام آزمون دکتری