آقای سید امیر حسینی متولد سال 1370، با شرکت در آزمون دکتری 1395 و کسب رتبه 11 در رشته برق، موفق به پذیرفته شدن در گرایش قدرت دانشگاه صنعتی شریف شده است.

از اخبار آزمون دکتری جا نمونی! ما همه اخبار رو لحظه‌ای اطلاع رسانی میکنیم! کافیه برای عضویت در کانال تلگرام کلیک کنی … و یا عضو پیج اینستاگرام سایت پی اچ دی تست بشی …

ایشان در سال 88 وارد مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق، گرایش قدرت دانشگاه صنعتی شریف شده و در سال 1393 از این مقطع فارغ‌التحصیل شده است. آقای حسینی مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز در همین رشته از دانشگاه صنعتی شریف در سال 95 دریافت نموده است.

rotbe 11 barq

پی‌اچ‌دی ‌تست: بار اول بود که در کنکور دکتری شرکت می‌کردید؟

– بله، دفعه اول بود و همزمان با ترم آخر ارشدم بود که شرایط سختی را برایم رقم زده بود.

پی‌اچ‌دی ‌تست: مطالعه برای آزمون دکتری را از چه زمانی آغاز کردید؟

–  اواسط دی ماه بود که صبح‌ها در آزمایشگاه تحقیقاتی سیستم­های قدرت در دانشگاه روی پایان‌نامه ارشد کار می‌کردم و شب‌ها در خوابگاه درس می‌خواندم. تا دهم بهمن ماه همین روند ادامه داشت و بعد از دهم بهمن کاملاً بر روی کنکور متمرکز شدم.

پی‌اچ‌دی تست: میزان مطالعه شما جهت آمادگی برای آزمون دکتری روزانه چند ساعت بود؟

– تا دهم بهمن به طور متوسط روزی 2 ساعت و از بهمن ماه به بعد روزی 6-7 ساعت مطالعه داشتم.

پی‌اچ‌دی ‌تست: برای مطالعه دروس زبان و استعداد تحصیلی چه‌قدر زمان گذاشته بودید؟

– درمورد درس زبان از مهر ماه تصمیم داشتم مطالعه کنم، اما در آخر فرصت نکردم. ضمن این که در آزمون چون دفترچه عمومی بعد از دفترچه اختصاصی توزیع می‌شد، خسته بودم و عملکرد خوبی در این بخش از آزمون نداشتم. برای درس زبان کتاب سایت پی‌اچ‌دی تست را مطالعه کردم که کمک زیادی به من کرد و برای استعداد تحصیلی کتاب مدرسان شریف را مطالعه کردم.

پی‌اچ‌دی تست: بعد از کنکور در مورد سطح آزمون و نتیجه احتمالی خودتان چه فکر می‌کردید؟

– بعد از کنکور فکر می‌کردم اگر با طمأنینه بیشتری به سؤالات پاسخ می‌دادم، می‌توانستم نتیجه بهتری کسب کنم. انتظار رتبه را 11 نداشتم.

پی‌اچ‌دی تست: رزومه شما جهت شرکت در مرحله مصاحبه علمی چه بود؟

– با توجه به این که ترم آخر ارشد بودم، هنوز مشغول نگارش مقاله نشده بودم. اما شناختی که اساتید حاضر در جلسه مصاحبه از من داشتند، در روند پذیرش بنده تأثیرگذار بود.

پی‌اچ‌دی تست: در مصاحبه‌ کدام دانشگاه‌ها شرکت کردید و هر یک به چه نحوی برگزار شد؟

– برای مصاحبه تنها به دانشگاه صنعتی شریف رفتم. تقریباً با همه اساتید مصاحبه‌کننده واحدهای درسی گذرانده بودم و از وضعیت علمی و انگیزه من آگاهی داشتند. با این حال از پایان‌نامه ارشدم سؤالات زیادی پرسیدند. سؤالات تخصصی رشته‌ام نیز از من پرسیده شد.

پی‌اچ‌دی تست: برای داوطلبان آزمون دکتری 96 چه توصیه‌ای دارید؟

– هر چه زودتر شروع به درس خواندن کنند. شاید اگر من زودتر شروع می‌کردم، آرامش بیشتری داشتم و نزدیک کنکور تحت فشار قرار نمی‌گرفتم.

پی‌اچ‌دی تست: منابع مورد نیاز جهت کسب آمادگی برای کنکور را چگونه شناختید؟

– من از اوایل دوران ارشد واحدهای درسی را به نحوی انتخاب می‌کردم که علاوه بر مفید بودن در پایان‌نامه کارشناسی ارشد، در کنکور دکتری نیز کمک حال من باشد. اما با توجه به تغییر سرفصل‌ها، آن دروس در کنکور دکتری فایده چندانی برایم نداشتند.

پی‌اچ‌دی تست: حرف آخر؟

– جا دارد از خانواده عزیزم که همه‌جانبه کمک‌حال من بوده‌اند تشکر کنم. همچنین از یادگار شریف، دکتر علی­محمد رنجبر کمال تشکر و قدردانی را داشته باشم.

در پایان از اطلاع‌رسانی شما در کانال و سایت که حقیقتاً می‌تواند کمک زیادی به داوطلبان کند و در جریان جزئیات کنکور قرار گیرند، تشکر می­نمایم.

 

پی‌اچ‌دی ‌تست: چه منابعی جهت آزمون دکتری مطالعه کردید؟

در سال گذشته دروس کنکور شامل چهار درس زبان، استعداد تحصیلی، مدارهای الکتریکی و ریاضیات مهندسی بود.

درس زبان: کتاب زبان عمومی که در سایت پی‌اچ‌دی تست به طور رایگان قرار گرفته است.

درس استعداد تحصیلی: کتاب مدرسان شریف ویژه داوطلبان کنکور دکتری+سوالات کنکور سال­های پیش

درس مدارهای الکتریکی: انتشارات پوران پژوهش نوشته کارو زرگر

درس ریاضیات مهندسی: انتشارات نصیر نوشته محمود کریمی

karname rotbe 11 barq

اینستاگرام آزمون دکتری